Jump to content


Photo

Nowości Rowerowe


2380 replies to this topic

#1441 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 26 June 2021 - 06:15

Co może ale nie musi oznaczać, że nowy DA pod szczęki też będzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


durianrider zapytał kogoś w Shimano i ma być. Bez pompy, możliwe, że nieco później ale ka być.

#1442 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 posts

Posted 26 June 2021 - 06:55

2022-Pinarello-Dogma-F-curvy-aero-carbon


projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#1443 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 663 posts
  • SkądKatowice

Posted 26 June 2021 - 10:19

To nowe Dziuracze?



#1444 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3,215 posts
  • SkądPoznań

Posted 26 June 2021 - 23:41

Myślę że ani Trek ani Spec nie pcha się do sponsorowania Ineosa. Już widzę Speca, który słyszy że za tarczówki to my dziękujemy  :lol:


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1445 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1,152 posts
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Posted 27 June 2021 - 20:43

Trek to nie będzie nikogo sponsorować, oprócz swojej drużyny.



#1446 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 posts

Posted 27 June 2021 - 21:56

Każdy oprócz speca tylko jednemu teamowi rowery dostarcza (spec ma borę i quick step). Zresztą ineos to grupa budowana w oparciu o "niedostępne i unikalne" technologie więc nie będą na rowerowych volkswagenach pokroju speca czy treka jeździć

#1447 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2,911 posts
  • SkądWarszawa

Posted 27 June 2021 - 22:00

shimano to niedostępne i unikalne technologie?


  • Invincible. likes this

#1448 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 139 posts
  • SkądChełmża

Posted 27 June 2021 - 22:03

Zdaje się, że Ineos podpisał kontrakt z Pinarello na kolejne cztery sezony

 

 



#1449 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 posts

Posted 27 June 2021 - 22:22

A znasz coś lepszego na rynku niż shimano?

#1450 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2,911 posts
  • SkądWarszawa

Posted 27 June 2021 - 22:56

nie :D 

albo jak już mają Pina to może by i Campa wpadła :P



#1451 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3,215 posts
  • SkądPoznań

Posted 28 June 2021 - 00:21

Tyle że shimano jest chyba największym sponsorem kolarstwa. 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1452 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1,973 posts
  • SkądWrocław

Posted 28 June 2021 - 07:28

... więc nie będą na rowerowych volkswagenach pokroju speca czy treka jeździć

 

Taka moja ostatnia refleksja z wyścigów Via Dolny Śląsk - więcej tam Dogmy F12 niż nowych Tarmaców SL7. Madonek oczywiście jak zawsze dużo. Wczoraj Tarmaca widziałem tylko jednego - a jechał na nim Łukasz (Bzyk). Za to Dogmy F12 jechały na pewno cztery - i to tylko na samym krótszym dystansie (57 km). Wczoraj odpuściłem długi dystans, bo mi się czasowo nie zgrywało i musiałem uciekać wcześniej do Wro, ale tam pewnie tej Dogmy jeszcze trochę było. Z tą unikalnością Dogmy chyba trochę przesadzacie - mam wrażenie, że ostatnio stały się bardzo popularne. Jak miałbym być szczery, to ja mniej widuję takich choćby Scottów Addictów RC i Foilów niż Dogmy 12.



#1453 uysy

uysy
  • Użytkownik
  • 107 posts

Posted 28 June 2021 - 07:29

Każdy oprócz speca tylko jednemu teamowi rowery dostarcza (spec ma borę i quick step). Zresztą ineos to grupa budowana w oparciu o "niedostępne i unikalne" technologie więc nie będą na rowerowych volkswagenach pokroju speca czy treka jeździć

Canyon Alpecin Fenix, Movistar.
 

 

Tyle że shimano jest chyba największym sponsorem kolarstwa. 

Dodatkowo, pod innymi brandami.



#1454 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 posts

Posted 28 June 2021 - 07:40

Tylko dogma f12 jest już na rynku jakieś 2 lata a dostępność tarmac'a była jaka była, zresztą piszesz o warunkach "wyscigowych".
Na co dzień, w krakowskim światku f12 to unikat, na palcach jednej ręki zliczysz. Za to f8/f10 na szczękach sporo się pojawia choć jak to w przypadku pinarello nie wiadomo co jest legit. Króluje tarmac i tcr, addicty są widoczne, podobnie aeroad. Madone praktycznie brak



Alpecin to nie world tour

#1455 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 663 posts
  • SkądKatowice

Posted 28 June 2021 - 07:52

....że ostatnio stały się bardzo popularne.

 

Idealnie spojrzenie w umysł oderwany od rzeczywistości. Pewno widziałeś 80% ilostanu tych rowerów na całą Polskę :P



#1456 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8,606 posts
  • SkądSzczecin

Posted 28 June 2021 - 08:19

Z tą unikalnością Dogmy chyba trochę przesadzacie - mam wrażenie, że ostatnio stały się bardzo popularne.

Pytanie, ile z tego to oryginalne Dogmy ;)


  • renton and lupus like this

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1457 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1,973 posts
  • SkądWrocław

Posted 28 June 2021 - 08:26

Tylko dogma f12 jest już na rynku jakieś 2 lata a dostępność tarmac'a była jaka była, zresztą piszesz o warunkach "wyscigowych".
Na co dzień, w krakowskim światku f12 to unikat, na palcach jednej ręki zliczysz. Za to f8/f10 na szczękach sporo się pojawia choć jak to w przypadku pinarello nie wiadomo co jest legit. Króluje tarmac i tcr, addicty są widoczne, podobnie aeroad. Madone praktycznie brak



Alpecin to nie world tour

 

Dostępność Dogmy nie jest lepsza - a wiem to z zaprzyjaźnionego sklepu we Wro. Dla jednego chłopka teraz przyszło Pinarello zamówione pod koniec zeszłego sezonu. 

 

A co do warunków wyścigowych - to są lokalne wyścigi kategorii ogórek, więc wszystkie te dogmy jeżdżą po lokalnych wiochach w tygodniu. 

 

W takim wyścigu startuje po 400 osób. Jak pojawia się pięć Dogm F12, to dużo i niedużo.

 

TCR wydaje się popularny - w praktyce więcej jest Propeli, ale fakt, w każdym peletonie jadą gdzieś obok mnie ze trzy TCRy - zazwyczaj modele sprzed 2-4 lat. W innych grupach pewnie jest ich jeszcze kilka. Ale oprócz swojego nie jechałem jeszcze w tym roku na wyścigu z kimś na tegorocznym TCRze, co mnie trochę dziwi albo akurat jechały w innej grupie niż moja. 

 

Dziwi mnie to, co piszesz o Madone, bo na VDŚ jest ich naprawdę względnie dużo - nie mówię, że wszystkie tegoroczne, ale modele rocznikowe od 2019 w górę - jest tego na każdym wyścigu kilkanaście egzemplarzy, podobnie jak Emondy - ale też poprzednie modele. Najnowszą Emondę na wyścigach jak na razie widziałem tylko może trzy razy. Aeroadów jest mniej niż Madone. 

 

Z włoskich marek o wiele mniej popularny od Pinarello jest Wilier. Bianchi na równi z Pinarello, trochę tego Celeste się rzuca w oczy. Basso też bardzo rzadkie.

 

BMC zrobiło się też naprawdę bardzo popularne, wczoraj z mojej 30-40 osobowej grupce jechały dwa SLR01 z tego roku i jedno z poprzednich lat. Jedna z nich zresztą wygrała - gość właściciel BMC Labu z Wrocławia. Ogólnie starszych modeli Teammachine pojawia się sporo na wyścigach. 

 

A Tarmaca SL7 widziałem w tym roku dwa razy :D Niebieski Pro Bzyka i dwa razy ten sam gość na srebrnym SL7 Expercie. 

 

 

Mikroos - oczywiście nigdy nie wiadomo co jest oryginałem, a co fejkiem, ale to samo można powiedzieć o Tarmacach czy Madonach. Na tych Dogmach głównie jeżdżą goście z kat M40-45, czyli panowie w wieku właściwym dla ustabilizowanej sytuacji finansowej. Więc rowery za 52k w takiej grupie wiekowej mniej dziwią niż, gdyby śmigały na nich chłopki z M20. Zresztą rower za 52k rozliczany w działalności nagle magicznie staje się całkiem "przystępny" cenowo. 



#1458 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1,152 posts
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Posted 28 June 2021 - 08:52

Madone do tej pory nie widziałem na Ali w przeciwieństwie do Tarmaca, Pinarello, Bmc, Bianchi czy innych.


  • bonobo likes this

#1459 d.m.

d.m.
  • Użytkownik
  • 152 posts

Posted 28 June 2021 - 09:46

Hehe, m.in. dlatego kupiłem SystemSixa. Na razie spotkałem go tylko dwa razy, w tym raz w moim malowaniu, a raz w innym wersję wyższą.



#1460 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 348 posts

Posted 28 June 2021 - 10:17

U nas w rejonie wysypalo w tym roku duzo Bianchi i Cipo.

 

Nie wiem jak z tymi Bianchami ,mieszane mam uczucia.

 

Cipo z ali tez juz widzialem na fejsie jak ludzie sprzedawali.

Niezly dym sie w komentarzch potem robi, bo malo kto pisze, ze rama z chin.





Reply to this topic