Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Aeroad Slx 2021 Vs Scott Foil 2021 Vs Merida Reacto 7000-E 2021

foil aeroad reacto

53 odpowiedzi w tym temacie

#21 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 12 styczeń 2021 - 22:49

Na Orce jeszcze we wrześniu można było od ręki dostać 15 % rabatu - dostałem 16 % przy pierwszym telefonie do sklepu w Krakowie. Poza tym można go sobie dowolnie skomponować łącznie z kolorem w cenie. Ale to było we wrześniu i wtedy pół roku czekania wydawało się być długo.

#22 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 styczeń 2021 - 23:07

A ja byłem pytać o Orcę w grudniu i gość ze sklepu przy mnie rozmawiał przez telefon z dystrybutorem. Po zakończeniu rozmowy powiedział, że nawet by mi nie przyjął zamówienia, bo nikt nie wie kiedy mogłoby być zrealizowane i na pewno nie w pierwszej połowie roku. 



#23 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 12 styczeń 2021 - 23:34

Na Orce jeszcze we wrześniu można było od ręki dostać 15 % rabatu - dostałem 16 % przy pierwszym telefonie do sklepu w Krakowie. Poza tym można go sobie dowolnie skomponować łącznie z kolorem w cenie. Ale to było we wrześniu i wtedy pół roku czekania wydawało się być długo.

A który sklep w Krakowie z ciekawości ma w ofercie Orki? Chętnie wpadłbym zobaczyć tą zwierzynę z bliska gdy będę w okolicy :D.

 

A ja byłem pytać o Orcę w grudniu i gość ze sklepu przy mnie rozmawiał przez telefon z dystrybutorem. Po zakończeniu rozmowy powiedział, że nawet by mi nie przyjął zamówienia, bo nikt nie wie kiedy mogłoby być zrealizowane i na pewno nie w pierwszej połowie roku. 

Pewnie zamówień się boją, nie chcą wpaść w to co Trek, że dziś niektóre zamówienia musiał poanulować bo im wyszło, że nie dadzą rady :P. Cieszę się, że wziąłem to co było na stanie... Jak się decydowałem to jeden sklep mi powiedział, że już nie mają "mojego", zamówić mogą na czerwiec ale nie ma pewności na kolor bo może wskoczyć rocznik modelowy 2022 ^_^. I daliby mi kij wie.. różową Emondę?  :D We Wrocławiu gdy byłem w grudniu na zawodach odzwoniłem główne sklepy, SL6 nie było wcale, bodajże jeden SL7. W mieścince między Wrocławiem a Poznaniem - Lesznie (akurat w listopadzie) - łatwiej było dostać Madonkę SL6 z rabatem niż ZOBACZYĆ Emondę.

 

Swoją drogą skoro temat jest między innymi o Scott-cie, bo ja całe południe Polski śledziłem jak kupowałem - z Krakowskich salonów WindSport ma sporo nowych Scott-ów, tych z pochowanymi kabelkami. Nie przyglądałem się dokładnie, ale mają na stanie - więc na pewno warto dzwonić, gdyby ktoś szukał a nie chciał zamawiać lub były problemy z dostępnością - ja bym się już powoli obawiał zamówień jak takie jaja.


  • bonobo lubi to

#24 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 13 styczeń 2021 - 06:12

A który sklep w Krakowie z ciekawości ma w ofercie Orki? Chętnie wpadłbym zobaczyć tą zwierzynę z bliska gdy będę w okolicy :D.

 

 

BikeOn, ale oczywiście nie mieli na stanie roweru, który można byłoby obejrzeć - teraz tym bardziej pewnie nie mają. 



#25 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 09:58

Terminy dostępności Orbei można samodzielnie sprawdzić na stronach krajów, przy których widnieje koszyk, klikając na "buy" - z tego co widzę,w tej chwili Orca (nie aero) jest w ogóle niedostępna.

.


  • artho lubi to

#26 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 13 styczeń 2021 - 10:25

Ten biały Canyon jest piękny =) 


  • Born Ready lubi to

#27 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 11:23

Tylko w tym akurat Canyonie faktycznie ten kokpit nie siadł.

A co z nim nie tak?



#28 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 13 styczeń 2021 - 11:28

Zaburzone proporcje - kokpit po prostu wygląda nieco jak z innego roweru (jak coś było już w Nowościach Rowerowych 2021 poruszane).


  • crux lubi to

#29 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 27 styczeń 2021 - 22:10

Podsumowanie tematu po kilku dniach. Gdy już traciłem nadzieję, że uda się znaleźć sprzęt spełniający wszystkie wymagania, to wpadła nowa koncepcja. Foto nabytku poniżej 😎 Jednym z kryteriów mniej ważnych był o czym nie pisałem napęd shimano 11 rzędowy. Mam taką kasetę w trenażerze więc wymiana pomiędzy TT a szosa byłby szybki i przyjemny. Wcześniej odrzuciłem ten rower gdyż na zdjęciach producenta wyglądał fatalnie. Na żywo jednak coś pięknego zwłaszcza po szybkiej podmianie opon na te na zdjęciu. Po prostu jestem zachwycony. Dzięki wszystko za uwagi i podpowiedzi 😁

Załączone pliki



#30 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 27 styczeń 2021 - 23:18

O, Szkocik :D. Ale masz srogo sztycę wysuniętą :D.

 

Coś w nich jest, że na żywo wyglądają lepiej, też jakiś czas temu w sklepie podziwiałem :).


  • crux lubi to

#31 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 28 styczeń 2021 - 07:41

O, Szkocik :D. Ale masz srogo sztycę wysuniętą :D.

 

Coś w nich jest, że na żywo wyglądają lepiej, też jakiś czas temu w sklepie podziwiałem :).

 

Tylko na zdjęciu tak wyszła, efektownie ;) Ustawienie roweru już po fittingu u mojego ulubionego fittera, który jak mało który potrafi wyciągnąć co trzeba. Rama L (56) z oryginalnym mostkiem/kokpitem 110 cm idealna przy 185 cm wzrostu (noga 90cm), sztyca w połowie przedziałki producenta. Przymierzałem też 58 i była wyraźnie za duża. 

 

Edit: W rowerze dla pełnego efektu tylko kół jak trzeba brakuje, ale to z czasem ;)


  • artho lubi to

#32 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 28 styczeń 2021 - 07:47

Poprzednia wersja była ładna, ale nowa jest superowa. Jeszcze tylko koła wrzucić ze stożkiem i jest ogień. Jedynie szkoda ze taki nudny kolor ;)


  • crux i artho lubią to

#33 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 09:29

Ustawienie roweru już po fittingu u mojego ulubionego fittera, który jak mało który potrafi wyciągnąć co trzeba.

 

A co to za fitter, bo być może niedługo będę chciał skorzystać  z tej usługi?



#34 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 09:33

A mi się nie podoba, dla odmiany. Oglądałem ten sprzęt też na żywo, więc to nie tylko efekt ze zdjęcia. W dodatku jest strasznie nieforemny nawet w średnich i mniejszych rozmiarach. 

 

Ale to tobie ma służyć i się podobać, a nie randomom z forum. 

 

Ładnie dobrane oponki :) 


  • crux i artho lubią to

#35 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 28 styczeń 2021 - 09:47

Poprzednia wersja była ładna, ale nowa jest superowa. Jeszcze tylko koła wrzucić ze stożkiem i jest ogień. Jedynie szkoda ze taki nudny kolor ;)

A mi się nie podoba, dla odmiany. Oglądałem ten sprzęt też na żywo, więc to nie tylko efekt ze zdjęcia. W dodatku jest strasznie nieforemny nawet w średnich i mniejszych rozmiarach. 

 

Ale to tobie ma służyć i się podobać, a nie randomom z forum. 

 

Ładnie dobrane oponki :)

 

Jedna z ram, która wyróżnia się od Speca, Meridy, BMC, Cannondale itp. Jak zawsze kwestia gustu ;)

 

 

A co to za fitter, bo być może niedługo będę chciał skorzystać  z tej usługi?

 

Paweł Kwiatkowski w Rowery Kwiatkowski w Toruniu. Polecam. Foto po ustawieniu mojego Canyona poniżej (jakość słaba bo z kamery do fittingu, ale widać co trzeba). Dla porównania pierwszy fitting tego roweru miałem w Veloart Kraków jeszcze wtedy u Jarka, było dalekie od oczekiwań. Zaznaczam, że ta pozycja jest bardzo wygodna, jestem mega pozytywnie zaskoczony, że dało radę to wyciągnąć jedynie niewielkimi korektami. 

Załączone pliki


  • Dari lubi to

#36 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 10:20

Dzięki.

Znam, korzystałem i również polecam.

 

Czy dobrze widzę, że zdjęcie Foila jest sprzed jego sklepu? 

 



#37 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 11:16

Przepiękny! Szpecą go tylko tarcze ;)


  • crux lubi to

#38 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 11:22

Bzdura, to dzięki tarczom nie walają się druty na prawo i lewo :).

 

Dorzuć więcej fotek, który to dokładnie model? Di2?


  • crux lubi to

#39 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 11:24

Bzdura, lepsze druty niż paskudne tarcze :)

 

Edit: Tobie podobają się Treki, więc nasz dyskusja odnośnie estetyki nie ma żadnego sensu ;)



#40 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2825 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 11:33

Mnie się sporo rowerów podoba, zasadniczo Treki, Spece, Piny, Bianchi, Gianty, Cannondale, Canyony, Bianchi, Orbee, generalnie mógłbym tak jeszcze wymieniać, ja nie jestem po prostu tak zafixowany jak co poniektórzy wąskotorowcy, wyznający Jedyną Słuszną Drogę ;)


  • Born Ready lubi to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: foil, aeroad, reacto