Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Aeroad Slx 2021 Vs Scott Foil 2021 Vs Merida Reacto 7000-E 2021

foil aeroad reacto

53 odpowiedzi w tym temacie

#41 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 28 styczeń 2021 - 11:38

Przepiękny! Szpecą go tylko tarcze ;)

 

Akurat tarcze bardzo mi się podobają. Co prawda dużo lepiej by wyglądał z RT900 (czarne) a nie obecnymi RT800 (srebrne), ale nie będę wymieniał, przynajmniej nie teraz ;) Obecnie kupowanie nowego fabrycznie roweru bez tarcz (o ile jeszcze to możliwe) to wg mnie nieopłacalne. Wkrótce wszystkie nowe koła będą pod pod tarcze i sztywną oś więc możliwości modernizacji będą maleć albo kosztowo gorzej to będzie wyglądać. 

 

Bzdura, to dzięki tarczom nie walają się druty na prawo i lewo :).

 

Dorzuć więcej fotek, który to dokładnie model? Di2?

 

To model Scott Foil 20 rocznik 2021, link poniżej. Zmieniłem jedynie opony na takie same jak oryginalne, ale z żółtym paskiem. Zdecydowanie Scott powinien popracować nad stroną bo przy obecnej "dostępności" rowerów większość "kupuje" wzrokiem w sieci a oni robią fatalne zdjęcia na stronę. W rzeczywistości rower znacząco zyskuje. 

http://www.scott-spo...ticle=280603023

 

Pozwolisz, że poczekam aż to białe g.... przestanie padać i wyjadę na drogę dla dobrych fotek ;) Nie chciałbym też aby stracił dziewictwo na trenażerze :D



#42 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 11:39

Nie jestem wyznawcą Jedynej Słusznej Drogi, ale koło bez tarczy wygląda ładniej. Przecież gdyby jakość hamowania była taka sama w hamulcach szczękowych i tarczowych (które podobno maja w tym aspekcie przewagę), a chodziło by tylko o estetykę, to 99% osób wybrało by rower na szczękach :P



#43 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 11:47

Jesteś po prostu całkowicie pozbawiony poczucia estetyki i tyle.


  • tessio lubi to

#44 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 11:48

Tak samo można napisać, że koło pod tarczę nie ma śmiesznej srebrnej (wiem, wiem, można ścierać karbon jak ktoś lubi) warstwy ściernej, która paskudzi estetykę pomiędzy szlachetnie dobraną stylową oponą a resztą stożka obręczy.

 

tessio, chyba nie miejsce na tą dyskusję, szkoda abyśmy tu spamowali - w tym się zgódźmy :D.

 

Proponuję się też zgodzić w tym, że tak starsze jak i nowsze rowery mogą być piękne ;). Tylko inaczej :). Robisz ze mnie tarczownika i jedynego wyznawcę Treka, a jeszcze rok temu gdy planowałem zakup raczej nastawiałem się na szczęki - było to dla mnie po prostu "naturalne". Kupiłem tarcze i nie żałuję, pewnie szczęk też bym nie żałował, chociaż rowery na które przeglądałem miały akurat hamulce fabryczne marki-producenta roweru (hamulce Bontragera), które niestety hamują faktycznie gorzej niż oryginalne szczęki Shimano Dura Ace.


  • tessio lubi to

#45 d.m.

d.m.
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 12:40

Przecież gdyby jakość hamowania była taka sama w hamulcach szczękowych i tarczowych (które podobno maja w tym aspekcie przewagę), a chodziło by tylko o estetykę, to 99% osób wybrało by rower na szczękach :P


Jakiekolwiek dane na poparcie tej tezy?

#46 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 12:49

Genialny, koła dopełnia dzieła.
Chorowałem przez chwilę na Foila, ale później przyszedł kryzys na rynku rowerowym, potem podwyżki i tak mi przeszło póki co. ;)
  • crux lubi to

#47 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 28 styczeń 2021 - 13:10

Jakiekolwiek dane na poparcie tej tezy?

Nie zaczynajmy. Jest ku temu dedykowany wątek na tym forum.


  • tessio i lupus lubią to

#48 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 11 luty 2021 - 13:03

Białe G ciągle za oknem, rower smutno wisi, napatrzyłem się jak GPLama podmienia tarcze z RT800 na RT900 i ... no wiecie, uznałem, że ten wygląd jest tego warty :D

 

RT800 - https://photos.app.g...9dSD9Un8SABqre7

RT900 - https://photos.app.g...WLwTxzZVk1Hbi16

 

Tarcze RT800 160mm polecą jako nowe (ściągnięte z nowego roweru znaczy się) na sprzedaż :)

 

Koła już mam namierzone (składane w PL), ale w związku z przekroczonym budżetem poczekają ;)

 

Pozdrowienia!



#49 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 11 luty 2021 - 14:12

Bomba, też muszę zaaplikować ale na razie priorytety inne...


  • crux lubi to

#50 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 luty 2021 - 14:54

no weź, załóż XTRy jak to teraz w modzie :)



#51 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 11 luty 2021 - 14:57

Do szosy Durejsy to do gravela XTRy :P.



#52 crux

crux
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 11 luty 2021 - 14:58

no weź, załóż XTRy jak to teraz w modzie :)

 

Nie podobają mi się  :P


  • artho lubi to

#53 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 11 luty 2021 - 17:44

no weź, załóż XTRy jak to teraz w modzie :)

Do przełaja idealne 2x140 :) bardzo mi się podobają w moim Inflite, ale do Tarmaca bym nie założył. 

 

Białe G ciągle za oknem, rower smutno wisi, napatrzyłem się jak GPLama podmienia tarcze z RT800 na RT900 i ... no wiecie, uznałem, że ten wygląd jest tego warty :D

 

RT800 - https://photos.app.g...9dSD9Un8SABqre7

RT900 - https://photos.app.g...WLwTxzZVk1Hbi16

Oj, dawno temu pisałem, że RT900 są sexy i zjadają wyglądem Ultegrę i wszystkie inne pomysły, to mnie niektórzy wyśmiali w temacie tarcze vs obręcze :D 

 

A tutaj wyraźnie widać, że sama zmiana tarczy to +10 do wyglądu. Dobra robota! 


  • crux lubi to

#54 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 11 luty 2021 - 17:52

Mój brat, który miał za dużo wolnego czasu, kupił farbę do zacisków hamulcowych, która ma wytrzymywać wysokie temperatury (koszt chyba 40 zł). Kilka godzin dokładnego oklejania tarczy RT800 i efekt dokładnie ten sam co przy RT900 :). Jeździ tak już ponad sezon i nic z farbą się nie dzieje.


  • crux lubi to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: foil, aeroad, reacto