Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zegarki Treningowe - Dylemat Co Wybrać


117 odpowiedzi w tym temacie

#21 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 01 marzec 2021 - 18:40

Byłem, obejrzałem, pomacałem  ;) jest kozak!!! Na rower jednak tj. piszecie średnio, ale do użytku codziennego, innych aktywności...chyba będzie mój, dam sobie jeszcze dzień, dwa do namysłu, poczytam jakieś recenzje i podejmę decyzję.

Dzięki Panowie  :)



#22 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 01 marzec 2021 - 18:49

Nie masz co czytać recenzji - BĘDZIE PAN ZADOWOLONY
A tak na poważnie, moim zdaniem Fenix 6X wart jest zakupu. Ja kupuję zawsze w Azymucie, bo dają od siebie dodatkowy rok gwarancji.

Wysłane z Ultra dużego Note 20 ...

#23 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 01 marzec 2021 - 19:03

A tak na poważnie, moim zdaniem Fenix 6X wart jest zakupu. 

Długo go masz? Bo właśnie czytam komentarz pod recenzją u DC Rainmaker'a i gość pisze, że po roku bateria drastycznie mu spadła, że 50km na rowerze bez ładowania nie zrobi  :D



#24 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 01 marzec 2021 - 19:07

Mam go od października 2019 roku.
Nie zauważyłem w codziennym użytkowaniu jakiegoś spadku w działaniu baterii. Zaznaczam, że na rowerze z nim nie jeżdżę.

Wysłane z Ultra dużego Note 20 ...

#25 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 06:53



Mam go od października 2019 roku.
Nie zauważyłem w codziennym użytkowaniu jakiegoś spadku w działaniu baterii.

Dziękuję, przekonałeś mnie... Zegar do mnie jedzie . Przy okazji, pytanie do użytkowników, kupowaliście te zaślepki do gniazd ładowania czy nie zawracać sobie tym głowy?? I drugie, podeślecie jakiegoś linka do sprawdzonego sprzedawcy na Alli z paskami?? Wiem, że było tu gdzieś na forum ale coś nie mogę znaleźć.

#26 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marzec 2021 - 07:08

Który model zamówiłeś? I w którym sklepie jeśli można spytać?


Dziękuję, przekonałeś mnie... Zegar do mnie jedzie . Przy okazji, pytanie do użytkowników, kupowaliście te zaślepki do gniazd ładowania czy nie zawracać sobie tym głowy?? I drugie, podeślecie jakiegoś linka do sprawdzonego sprzedawcy na Alli z paskami?? Wiem, że było tu gdzieś na forum ale coś nie mogę znaleźć.



#27 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 07:29

Żadna tajemnica 6XPro, Azymut.pl
  • cowall lubi to

#28 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 09:10

Na rower jednak tj. piszecie średnio

Tzn. stricte: na trening średnio, bo to małe. Ale jak robię sprint i chciałbym celować w wysoki przedział watów (a nie "ile tam fabryka dała") to na Edge-u też "gubię co widzę"  :P Na kolarstwo romantyczne da radę, da radę jako backup dla Garmina i co najważniejsze - wszystko, czy to rower czy kajaki czy narty czy wędrówka po lesie wylądują bazowo w tym samym portalu, czyli Garmin Connect by w efekcie zostać też automatycznie sklonowane do wybranych innych.

 

Bo właśnie czytam komentarz pod recenzją u DC Rainmaker'a i gość pisze, że po roku bateria drastycznie mu spadła, że 50km na rowerze bez ładowania nie zrobi  :D

To jest wadliwy egzemplarz, nie sugeruj się pojedynczymi komentarzami bo zwykle najgłośniej krzyczy jeden promil. Polityka gwarancyjna (jak i pogwarancyjna) u Garmina obecnie jest świetna, więc pod tym względem nie ma co się bać. U mnie dopiero pół roku ale nic takiego nie zauważyłem.

 

kupowaliście te zaślepki do gniazd ładowania

Nie, ani zaślepek ani dodatkowych obudów ani jakiś szkiełek, nic tu nie potrzeba, chociaż w Polsce to oczywiście jest moda na dodatkowe zabezpieczanie z taniego plastiku albo gumy wszystkiego a potem smartfony się bardziej grzeją :P. To jest sprzęt zbudowany jak czołg.



#29 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 09:41



Nie, ani zaślepek ani dodatkowych obudów ani jakiś szkiełek, nic tu nie potrzeba, chociaż w Polsce to oczywiście jest moda na dodatkowe zabezpieczanie z taniego plastiku albo gumy wszystkiego a potem smartfony się bardziej grzeją :P. To jest sprzęt zbudowany jak czołg.

Też nie lubię poprawiać po fabryce, ale że takie zjawisko występuje to spytałem.

#30 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 02 marzec 2021 - 09:48

Zjawisko faktycznie miało jakiś sens w Fenix-ie 5, gdzie port ładowania rdzewiał :huh:. Ale w serii 6 pozbyli się tego problemu.



#31 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 02 marzec 2021 - 17:25

Przed zakupem ogladalem na YT porownanie w roznym oswietleniu wersji Sapphire i Gorilla (6x), bardziej podobal mi sie wyswietlacz z Gorilla, tak jakby bylo mniej odbic swiatla, w niektorych okolicznosciach byl bardziej czytelny. Warto sprawdzic.
Zakup 100% nierowerowy, troche obawialem sie rozmiarow ale jest spoko. Na kims drobniejszy moze juz byc nieco inaczej. Glownie zdecydowalem sie na wiekszy X ze wzgledu na wyswietlacz i prawie 2x mocniejsza baterie, w porownaniu do 6.
Przy normalnym uzytkowaniu bez gps po zaladowaniu baterii na full, pokazywal 15 dni. Przy wlaczonym w nocy osczedzaniu baterii, wyloczonym wifi, po 16 dniach pokazuje mi jeszcze 8, pewnie bedzie nieco wiecej. Pod tym wzgledem, dla mnie bomba.

#32 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 marzec 2021 - 21:47

Po wyłączeniu pomiaru nocnego czerwonym światełkiem (zżera prąd i niewiele daje... jak już to można ręcznie) u mnie w 6X ponad 2 tygodnie, a ładuję nie więcej niż 90%. Tyle tylko, że nie często gps używam.

 

 

Nie, ani zaślepek ani dodatkowych obudów ani jakiś szkiełek, nic tu nie potrzeba, chociaż w Polsce to oczywiście jest moda na dodatkowe zabezpieczanie z taniego plastiku albo gumy wszystkiego a potem smartfony się bardziej grzeją :P. To jest sprzęt zbudowany jak czołg.

 

Akurat zaślepkę używam. Warunek: suche gniazdo. Oczywiście nie jest to konieczne, ale mimo wszystko zapobiega gromadzeniu się potu (który paruje i pozostaje sól w złączu -> korozja, i nie, nie ma różnicy w stosunku do modeli serii 5). Dostałem za grosze przy okazji zakupu okrągłej ładowarki do Fenixa, niby wystarczy kabel (mam dwa...), ale tu wygodniej umieścić zegarek, no i... zgubić trudniej. Całość z 10 zaślepkami chyba 12 zł z państwa środka, tylko czekałem z miesiąc...

 

Szkło szafir czy goryla ;) - to wreszcie nie to co w F3 czy w Edge, czyli dość miękki plastyk rysujący się od spojrzenia i wymagający warstwy ochronnej. Teraz prędzej zdziera się koperta niż rysuje szkło. Czego zresztą doświadczyłem, ale to "zdarcie" to raczej symbolicznie na samym czubku, mimo to nie polecam bezelów nakładanych na kopertę, bo strasznie podwyższają i tak gruby zegarek.

 

Dziękuję, przekonałeś mnie... Zegar do mnie jedzie . Przy okazji, pytanie do użytkowników, kupowaliście te zaślepki do gniazd ładowania czy nie zawracać sobie tym głowy?? I drugie, podeślecie jakiegoś linka do sprawdzonego sprzedawcy na Alli z paskami?? Wiem, że było tu gdzieś na forum ale coś nie mogę znaleźć.

 

Paski masz w temacie garminowskim (poszukaj) - ja osobiście jestem zadowolony, co prawda podróba oryginalnego skórzanego, ale za to można traktować jak normalny pasek silikonowy (czyli woda itd.), a w odróżnieniu od niego nie powoduje u mnie oparzeń skóry. Dziwne, ale prawdziwe. No i wygląda całkiem dobrze. 


  • EmPe lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#33 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 03 marzec 2021 - 07:42



Po wyłączeniu pomiaru nocnego czerwonym światełkiem (zżera prąd i niewiele daje... jak już to można ręcznie) u mnie w 6X ponad 2 tygodnie, a ładuję nie więcej niż 90%. .

Możesz rozwinąć tzn. to że zżera prąd to jasne, ale co nie wiele daje?? Pomiary niemiarodajne?? Czy o co chodzi? A ręcznie co można? Bo nie bardzo sobie wyobrażam że budzę się w nocy i mierzę tętno ręcznie? Sorry za może głupie pytania, ale jeszcze go nie mam u siebie i nie bardzo ogarniam to co napisałeś

#34 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 03 marzec 2021 - 09:12

W Feniksach (w sumie Forkach nowych też) masz dużo opcji konfiguracyjnych. Czerwone diody to pomiar SPO2, czyli saturacji krwi. Może być ciągły, jedynie nocny lub wyłączony zupełnie (czyli jedynie na żądanie). Ciągły czy też nocny zżerają, u mnie ciągły vs brak to różnica z bodajże 12 dni pracy na 18 dni pracy (idle oczywiście). Podobnych ustawień jest w Feniksach sporo, także to jaką tarczę używasz, jak mocne podświetlenie i czy ma być uruchamiane na ruch nadgarstka czy tylko z przycisku "Light" etc.

 

W skrócie tych ustawień jest bardzo dużo, to jest bardziej rozbudowany sprzęcior niż Edge, więc na pewno trochę zabawy zejdzie zanim poznasz większość funkcji.



#35 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 03 marzec 2021 - 09:29



W Feniksach (w sumie Forkach nowych też) masz dużo opcji konfiguracyjnych. Czerwone diody to pomiar SPO2, czyli saturacji krwi. .

A nie to spoko, myślałem że o tętnie była mowa Saturacji nie zamierzam monitorować cały czas.

#36 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 03 marzec 2021 - 11:33

Pulsoksymetr włączam wtedy, gdy chcę zrobić pomiar. Tętno monitoruję cały czas. Zegarek ładuję co 3 tygodnie.

Wysłane z Ultra dużego Note 20 ...
  • EmPe lubi to

#37 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 03 marzec 2021 - 12:11



Tętno monitoruję cały czas. Zegarek ładuję co 3 tygodnie.

I przy takim użytkowaniu, z takiego stanu rzeczy będę bardzo zadowolony

#38 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 03 marzec 2021 - 12:14

Nie masz innego wyjścia

Wysłane z Ultra dużego Note 20 ...

#39 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 03 marzec 2021 - 16:57

Siadł 4e5ccedc7fe4c9e95b8b2cacb8313180.jpg
  • Marcin321 i artho lubią to

#40 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 03 marzec 2021 - 17:03

Jest KOZAK

Wysłane z Ultra dużego Note 20 ...
  • EmPe lubi to



Dodaj odpowiedź