Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Grizl Cf Sl 8. Rozmiar M.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3176 postów

Napisano 31 październik 2023 - 11:54

Uwinęli się dość szybko: zaproponowali odbiór roweru i "przyjrzenie się temu problemowi" oraz "dokonanie niezbędnych napraw"  w ich serwisie.



#42 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 31 październik 2023 - 16:51

Osobiście miałem na Canyona 3 reklamacje i każda była załatwiona mega szybko (u mnie bez odsyłania roweru). 

Miałem problem ze sztycą - wymienione, siodełkiem - wymienione oraz śrubą - również wymieniona, wszystko na podstawie zdjęć i filmiku. 



#43 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3176 postów

Napisano 31 październik 2023 - 16:56

Od razu zaproponowałlem, że zrobię film z demontażu klamki w seriwsie i odeślę im tylko ją, ale się nie zgodzili.



#44 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1025 postów

Napisano 01 listopad 2023 - 07:59

Osobiście miałem na Canyona 3 reklamacje i każda była załatwiona mega szybko (u mnie bez odsyłania roweru). 

A ja miałem jeden problem, przysłali rower z wadliwym pomiarem mocy, na szczęście zgodzili się na odesłanie samej korby, ale na drugą czekałem prawie dwa miesiące 😒. Jak widać nie każdy jest załatwiany tak mega szybko 😉



#45 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 01 listopad 2023 - 08:15

Szkoda. W sumie jak pomyślę o siodełku, to reklamację mi uznali w przeciągu kilku dni ale na samo siodełko czekałem chyba 2-3 tyg. W starym poluzowały się mocowania prętów i czasami wydawało dźwięk, głównie jak się je naciskało ręką, podczas jazdy występowało to sporadycznie (ale się zdarzało). Szczerze, to jeszcze tego siodełka nie wymieniłem ale jeśli płacę za rower dość szalone pieniądze to jednak wymagam, aby wszystko działało jak ma.

Z drugiej strony wydaje mi się, że z wieloma innymi producentami musiałbym się bardziej zdzierać, jeśli chodzi o takie reklamacje 

 



#46 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3176 postów

Napisano 16 marzec 2024 - 19:53

Podczas dzisiejszej jazdy zgubiłem osłonkę lewej klamki. Kiedyś zdarzyło mi się to w szosówce i pamiętam, że bardzo trudno było znaleźć w sklepach ten element.

 

53b7f251bfeb6feamed.jpg



#47 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 872 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 16 marzec 2024 - 21:27

Na aliexpres bez problemu. Wpisz "name plate" i model klamkomanetki.


  • slaweko, Dari i sargento lubią to

#48 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3176 postów

Napisano 17 marzec 2024 - 17:16

Dziękuję za informację. Popatrzę.



#49 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 21 marzec 2024 - 09:24

Cześć, sorry za offtopic. Przymierzam się do zakupu Inflite, jestem na granicy rozmiaru M i L (185 cm wzrostu/ 88 cm noga). Strona Canyon namawia mnie na L, choć czytałem opinię użytkowników o moich gabarytach, że M będzie lepsze. Jak to wygląda u Ciebie w przypadku Grizla? Pozdrawiam, Tomek



#50 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3176 postów

Napisano 21 marzec 2024 - 10:18

W przypadku Grizla wygląda to tak, że mam 182 cm wzrostu i rozmiar M jest odpowiedni. Na chwilę założyłem mostek 90 mm w miejsce "fabrycznego" 80 mm, jednak wróciłem do pierwotnego.


  • tomaszzzz lubi to

#51 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3176 postów

Napisano 04 maj 2024 - 19:56

Rower przekroczył 20000 km. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.
Czy brałbym Grizla pod uwagę przy ewentualnej zamianie na coś nowego? Tak (między kilkoma innymi kandydatami), ale już z nowym GRX-em 2x12 w wersji elektronicznej, który lada chwila się pojawi.
Mógłby też być Sram AXS, ale tutaj Canyon nie oferuje opcji 2X, a -przynajmniej na ten
moment- tylko taką biorę pod uwagę.
Z grona ewentualnych kandydatów wypadła Orbea Terra (a była bardzo wysoko) gdy na forum MTB news zobaczyłem szereg zdjęć pękniętych rur podsiodłowych z powodu prawdopodobnie wadliwie skonstruowanego zacisku (klinu) sztycy.


  • lupus lubi to