Jump to content


Photo

Co Z Uszkodzoną Ramą Karbonową Treka

karbon uszkodzona rama

No replies to this topic

#1 christof

christof
  • Użytkownik
  • 1 posts

Posted 20 October 2024 - 10:57

Witam! Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu

Chciałem zapytać doświadczonych kolarzy o niestandardową sprawę. Posiadam uszkodzoną ramę karbonową Treka Madone 5.5, której w mojej sytuacji nie opłaca się naprawiać. W jedynym  serwisie, który podjąłby się naprawy zaćwierkali 2600 zł, a że konieczna w tym rowerze byłaby wymiana prawie całego osprzętu i zakup kół karbonowych, to uznałem, że dokładam i kupuję nową maszynę (bardziej mi się to opłaci). I pytanie moje jest takie. Czy opłaca się oddawać do skupu części rowerowych (swoją drogą zastanawiam się ile mogą zapłacić), czy lepiej szukać kupca. Rama ma uszkodzone miejsce mocowania tylnej przerzutki (rama starszego typu z otworem na przerzutkę bez haka). Miejsce zostało wygięte i otwór posiada lekkie pękniecie, poza tym do zrobienia luźna mufa supportu. W serwisie treka powiedziano mi, że miejsce uszkodzone można zmodyfikować w łatwy sposób. Najkorzystniejszą opcją naprawy ww uszkodzenia jest nie regeneracja, lecz usunięcie wyłamanego elementu mocowania na śrubę, i montaż tylnej przerzutki wraz z hakiem Speed Concept W311263 z zewnętrznej strony. Konieczne byłoby usuniecie wyłamanej części i nawiert otworu na śrubę haka, tak jak jest w nowszych modelach ram TREKA. Poglądowo wrzucam poniżej fotke tego, co trzeba by zrobić. 

Attached File  IMG_20240623_094517 (1).jpg   164.28KB   8 downloads  

Ale interesuje mnie tylko czy opłaca się szukać kupca, czy jest to walka o grosze. Z góry dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam Kolarską Brać!





Reply to this topic



  

Also tagged with one or more of these keywords: karbon, uszkodzona rama