Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakie macie przelozenia?


1782 odpowiedzi w tym temacie

#1401 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 grudzień 2016 - 09:05

Nie zabraniam ale wytykał będę. Tak samo będę się krzywił na to, gdy ktoś założy amortyzator mtb do szosówki.



#1402 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 grudzień 2016 - 09:13

Trochę szkoda. Mamy tyle powodów do kłócenia się ze sobą w życiu, nie może nas łączyć chociaż trywialna jazda na rowerze?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1403 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 grudzień 2016 - 09:30

Przecież łączy, przynajmniej mnie. Gdyby nie łączyła to ani bym nie pisał, ani bym nie czytał, ani się na koniec nie przejmował cudzymi opiniami w tym temacie. Ale nigdzie nie jest napisane, że poglądy powinniśmy mieć takie same. Ja rozumiem Uzurpatora i tego starszego pana, który jeździ w górach i potrzebuje kasety 40 ale mi się to nie podoba. Uważam, że lepiej sobie kupić rower, który będzie bardziej odpowiedni dla tego typu przełożeń z racji osprzętu, geometrii, wygody. A że czasami wyrażam swoją opinię zbyt obcesowo... taki mam styl i liczę się z tym, że może to się komuś nie podobać :)


  • Prozor lubi to

#1404 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudzień 2016 - 09:41

Mamy tyle powodów do kłócenia się ze sobą w życiu.

Współczuje ;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1405 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2254 postów
  • Skądkrakow

Napisano 06 grudzień 2016 - 11:26

Może Ci się nie podobać, ale po co wytykać? Młody wiecznie nie będziesz :cry:  Dopóki nie dobiłem do 70 tki, też mi się wydawało, że 32 w szosówce to przesada. Teraz z chęcią coraz częściej zakładam takie koło.  pozdr


  • big75 lubi to

#1406 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 grudzień 2016 - 13:20

A ja nie tyle nie rozumiem takiego napędu, co po prostu wyboru terenu - może po prostu lepiej wybrać lżejszy teren, zamiast poruszać się po nim <10km/h :) Piszę tak, bo na przykład mnie taka jazda na szosie nie sprawia przyjemności - dlatego na regeneracyjną jazdę nie jadę w trudny teren. Zresztą przy takim tempie raczej lepszym rozwiązaniem są rowery trekkingowe/crossowe/górskie, które nie tylko mają dostępne lżejsze przełożenia, ale też są raczej bardziej komfortowe przy dużym nachyleniu i przy turystycznej jeździe. Bo takie przełożenie typu 34/36 czy nawet 34/32 pozwala już na naprawdę wolną jazdę, przy której przyjemności (przynajmniej dla mnie) nie ma zbyt wiele.


  • puchaty lubi to

"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#1407 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • SkądKatowice

Napisano 06 grudzień 2016 - 16:02

Nie zabraniam ale wytykał będę. Tak samo będę się krzywił na to, gdy ktoś założy amortyzator mtb do szosówki.

 

Trochę to żenua. Coś na zasadzie "przestań lubić czego ja nie lubię". Zamiast się cieszyć, że sport się rozwija to dyscyplina przyciąga niemała grupę ludzi którzy niczym policja obyczajowa patrzeć ludziom w rower i oceniać czy jest dostatecznie szosowy.


  • jaroMKV lubi to

#1408 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 grudzień 2016 - 17:00

Moment, Uzurpator, czy Ty mi przypadkiem czegoś nie wytykasz?



#1409 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 grudzień 2016 - 17:16

Jeżeli będę miał taką potrzebę, to zamontuję i 11-46 z dwutarczem. W czym problem?

W stopniowaniu. Gdyby w takiej kasecie było chociaż 6 koronek stopniowanych co 1 ząbek to ok. Tak nie jest i szybko nie będzie, bo brakuje jeszcze ze 3 koronek.

#1410 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2016 - 17:37

U mnie jest 12/26 stopniowana co 2 a ostatnia koronka stopniowana o 3.Jak jadę agresywnie pod górę i czasami mną szarpnie to przez kierownicę można wylecieć :P więc nie wyobrażam sobie kasety 36 albo 40,gdzie pewnie większość będzie co 3 albo nawet 4, przecież to nawet nie wiem czy za bardzo jest bezpieczne

#1411 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 grudzień 2016 - 12:09

W stopniowaniu. Gdyby w takiej kasecie było chociaż 6 koronek stopniowanych co 1 ząbek to ok. Tak nie jest i szybko nie będzie, bo brakuje jeszcze ze 3 koronek.

 

Ej no, nie ucz ojca dzieci robić. wydaje mi się, że jeżeli ktoś idzie na taki kompromis to zdaje sobie sprawę z, no właśnie, kompromisu. Poza tym stopniowanie na 11 rzędowej 11-40 na dole nie jest tragiczne - co 2 ząbki praktycznie na całym zakresie.



#1412 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2016 - 12:49

Kompletnie mi to nie przeszkadza kto jakie kasety zaklada ale tez mnie troche dziwia te wielkie koronki z tylu :) Gdzie wy macie takie gory? :) Jak jak jestem u siebie w Sanoku(trasy zazwyczaj Bieszczady i Pogorze Przemyskie) to mam tam w szosie kompakt a z tylu kaseta 11-25 i szczerze mowiac wystarcza mi to na normalne krecenie(a jezdze raczej miekko) na 99 procentach tutejszych podjazdow. Teraz bede zmienial kasete i zastanawiam sie ewentualnie nad 12-27, choc ta najwieksza koronka to przyda mi sie pewnie na dwoch, gora trzech podjazdach.



#1413 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:18

Gdzie wy macie takie gory? :)

Może góry są małe, ale nogi słabe :D


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#1414 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:31

Gdzie wy macie takie gory? :) Jak jak jestem u siebie w Sanoku(trasy zazwyczaj Bieszczady i Pogorze Przemyskie) to mam tam w szosie kompakt a z tylu kaseta 11-25 i szczerze mowiac wystarcza mi to na normalne krecenie(a jezdze raczej miekko) na 99 procentach tutejszych podjazdow. Teraz bede zmienial kasete i zastanawiam sie ewentualnie nad 12-27, choc ta najwieksza koronka to przyda mi sie pewnie na dwoch, gora trzech podjazdach.

Ciekawi mnie, z jaką kadencją na przełożeniu 34/25 będziesz kręcił przy nachyleniu 18% (jest tam taki fragment) na tym podjeździe:

http://www.altimetr....ezmiechowa.html


  • big75 i mikroos lubią to

#1415 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:41

Otóż to.

 

Wychodzi na to, że mięczak Contador zakłada koronkę 29 albo 32, a u nas nawet amatorzy dają radę na 25T ;)


  • patolog, big75 i bocian2012 lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1416 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:42

Może góry są małe, ale nogi słabe :D

Słabych nóg przełożeniem nie skompensujesz.



#1417 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:44

W pewnym sensie skompensujesz. Nie na prędkości, ale na kadencji (a więc na komforcie) już tak.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1418 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:49

W pewnym sensie skompensujesz. Nie na prędkości, ale na kadencji (a więc na komforcie) już tak.

Not rili - jeżeli jedziesz z prędkością X, to generujesz Y watów bez znaczenia jakie masz przełożenie. Jazda poza zakresem optymalnej kadencji zawsze kończy się spadkiem prędkości. Na twardym przełożeniu możesz pociągnąć w beztlenie kilkaset metrów, ale ostatecznie jest to jedynie marnowanie siły.

 

WIęc jeżeli z obliczeń wychodzi, ze trzeba założyć 11-40, i mamy sportowe, podszyte rywalizacją podejście, to zakłada się 11-40.



#1419 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:52

Oczywiście że skompensujesz. Jeżeli masz przełożenie powiedzmy 1,5 to możesz jechać tyle, a tyle, a wolniej już nie ukręcisz. Jeśli masz przełożenie 1 to możesz jechać odpowiednio wolniej z tą samą kadencją, która pozwala Ci jeszcze na jazdę.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#1420 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 grudzień 2016 - 14:56

Oczywiście że skompensujesz. Jeżeli masz przełożenie powiedzmy 1,5 to możesz jechać tyle, a tyle, a wolniej już nie ukręcisz. Jeśli masz przełożenie 1 to możesz jechać odpowiednio wolniej z tą samą kadencją, która pozwala Ci jeszcze na jazdę.

 

W jaki sposób jest to kompensacja?





Dodaj odpowiedź