Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Ultimate SLX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 16 listopad 2011 - 22:01

1415chris, Ta kaseta to czyste szaleństwo ;) 8-)

Napisz koniecznie co zrobiłeś z mostkiem, że jest jaki jest. Wyczyściłeś kwasem napisy? Jak uzyskałeś taki mat? Śruby też przemalowane?

Czy sztyca jest seryjna?

Zamierzasz jechać jeszcze w dół z wagą? Jak tak to mostek możesz odchudzić o 40g i sztycę o 30g. :-D Kółka ładne ale jak ktoś nie ma co z kasą robić to przy takim samym stożku da się spokojnie dostać o 150g. lżejsze.

A gdzie się podział topcap? Rozumiem że wsadzasz ekspander z topcapem tylko do zebrania sterów a potem wykręcasz.

#42 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 listopad 2011 - 23:52

Czy szalenstwo, to sie okaze.
Znam ludzi ktorzy robia calkiem niezle przebiegi na alu kasetach. Poza tym takie kasety to nie nowosc w np. TdF.
Nie spodziewam sie cudow, tak po prostu ciekawosc i nie ma co ukrywac niska waga :)

Mostek jest banalnie prosty do zrobienia na czarno.
Cale szczescie, ze Rysiek jest malowany a nie traktowany laserem.
Zastosowalem NitroMors, usuwacz farb. Malowanie samo zlazi.
Plakietka mostka - musialem kupic nowy mostek Pro 44 matrix. Tym samym sposobem usunalem farbe pod ktora ukazala sie ladna matowa anoda.
Sruby sa wymienione na Ti malowane cos ala proszkiem.

Niestety mostka juz, wg mojej wiedzy, nie da sie na ta chwile odchudzic. Z prostej przyczyny, jest on w systemie 1 1/4". Moze za jakis czas, producenci mostkow chyba sie szykuja do zaatakowania tego rozmiaru, zobaczymy.

Sztyca, to Ritchey WCS/VCLS, z usunietym napisem Ritchey, ta sama metoda co mostek.

Owszem, mozna lzej i to wiecej niz 30g ale koszty takiej sztycy sa spore. Mam lzejszego Tokena ale jest w 3k i zupelnie nie pasuje do calosci.
Poza tym jestem z niej zadowolony. Moze cos w przyszlosci.

Kola - masz racje, i tu mozna sporo lzej ale jak wyzej i sam zauwazyles, cena...
Nie majac ograniczen finansowych: obrecze Ax lightness, piasty Tune mig45 mag150 i jakies szprychy i robi sie zestaw ok 950g.

Top capa wogole ni uzywam, to jest zaleta sterow syncrosa, ktore to w swojej budowie umozliwiaja regulowanie sily z jaka sa dociskane lozyska.

#43 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 17 listopad 2011 - 00:26

Stery to chyba Acros a nie Syncors? Z tego co wiem to właśnie te pierwsze Canyon daje do swoich ram.
Najbardziej w tym rowerku podoba mi się waga ;-)

#44 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 listopad 2011 - 09:25

Dzieki za sprostowanie, oczywiscie stery Acros.

#45 Gosc_łukasz_*

Gosc_łukasz_*
  • Gość

Napisano 17 listopad 2011 - 09:50

extra rowerek ładnie poskladany tak w moim stylu , no i ta waga :-)

#46 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 grudzień 2011 - 20:24

Yaban 101 Ti 105+1

Dołączona grafika

#47 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 12 grudzień 2011 - 14:15

Mam pytanie o tą kasetę czy to jest sram og1090? waga mi się nie zgadza proszę o info gdzie są takie lekkie kasety bo chętnie zakupię . Pozdr

#48 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 grudzień 2011 - 15:55

Nie wiem o ktora pytasz.
Sram red 11-25 162g. Kaseta z powyzszego zdjecia to Recon alu 11-23 86g, kupiona na ebayu w uk:
http://cgi.ebay.co.u...E:X:RTQ:GB:1123

#49 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 12 grudzień 2011 - 18:08

Tą drugą aluminiową,jak z jej wytrzymałośćią?

#50 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 12 grudzień 2011 - 18:20

Jak sprawują się koszyki na bidon?

#51 Gosc_mackie_*

Gosc_mackie_*
  • Gość

Napisano 12 grudzień 2011 - 18:42

Ładny rowerek :-D szkoda tylko, że najważniejszym priorytetem stała się dla Ciebie waga, a tracisz przy tym na wygodzie i trwałość.

p.s możesz zdradzić ile ważysz? ;-)

#52 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 grudzień 2011 - 18:57

danielasu2 jeszcze nie byla jezdzona ale przypuszczam, ze powinna wytrzymac 3-5k km, moze wiecej
Miguel jak dla mnie sa swietne, nie mam z nimi zadnych problemow, a i wyjmowanie bidonu nie rozni sie wiele od standardowych koszykow. No i 11g dwa koszyki :)
Juz pare lat temu mialem podobny koszyk tune i takie rozwiazanie przypadlo mi do gustu.
mackie nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi z ta utrata wygody i trwalosci...?
Gdzie tu mialbym tracic na wygodzie? A jesli odnosisz sie do alu kasety, to po prostu chcialem sam sprawdzic jak sie takowe sprawuja.
Jezeli w TdF moga takich uzywac, to czemu nie ja :-)

Moja waga 90+

#53 danielasu2

danielasu2
  • Użytkownik
  • 523 postów
  • Skądirlandia

Napisano 12 grudzień 2011 - 21:22

Ok,może zakupie tą kasetę bo sam jestem ciekaw, co do wagi roweru to każdy składa rower według uznania,limit uci to 6,8kg a jeśli ktoś chce mniej może to robić nie tracąc na jakości. Ja może kiedyś zejde z wagą roweru do normy uci. Pozdrawiam

#54 Gosc_mackie_*

Gosc_mackie_*
  • Gość

Napisano 12 grudzień 2011 - 22:24

mackie nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi z ta utrata wygody i trwalosci...?

Bez urazy ale na tym siodle nie da się jeździć, ono tylko "wygląda":D I nie wmówisz mi że jest inaczej xD

Jezeli w TdF moga takich uzywac, to czemu nie ja

To całkiem inna bajka, z takim budżetem to ja bym każdy etap na innym rowerze śmigał. ;-)
Generalnie moje odczucie jest takie, że odchudzasz go dla idei ;-)

Tak czy siak rower bardzo ładny zwłaszcza złoty łańcuch na tle czarnego- Mega :D

#55 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 grudzień 2011 - 08:48

Nie mam zamiaru nikomu nic wmawiac ale rozumiem, ze jezdziles na tym lub podobnych siodlach, ze masz taka opinie...?
Uzywam speedneedle od 3 lat w mtb. Siodlo Smuda jest zrobione na jego wzror.
I jak dla mnie sa one wygodne.

Oczywiscie, ze dla idei, kazdy robi cos dla jakiejs tam idei, nieprawdaz?

#56 Gosc_oscar_*

Gosc_oscar_*
  • Gość

Napisano 14 grudzień 2011 - 12:29

śliczny rower, gratulacje!

i nieustająco dziwię się prowokacyjnym zaczepkom... strach się chwalić, bo jak sie nie wybronisz...;)

#57 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 25 grudzień 2011 - 22:38

Dzieki :)

Pierwsze wrazenia z alu kasety. Jestem pozytywnie zaskoczony. Jej zakup byl podyktowany waga i ciekawoscia jak ten material spisuje sie w tym zastosowaniu, szczegolnie po lekturze przeciwstawnych opinii.
Kaseta zmienia biegi precyzyjnie, nie ma zadnych z tym problemow. Jest wyczuwalne bardzo male opoznienie w stosunku do np. srama red, o ktorym po kilkudziesieciu kilometrach zapomina sie.
Jest bez porownania cichsza od reda ale tu chyba kazda kaseta bedzie cichsza ;)

Zobaczymy jak to bedzie wygladalo po dluzszym przebiegu.

Nie uzywalem, oprocz korkowych (kcnc i te ktore wysylane sa z obreczami z Chin), innych klockow do ram karbonowych ale zolte swissstopy maja duuuuuuzo wiecej mocy.

#58 adabar1

adabar1
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOstrów

Napisano 20 styczeń 2012 - 22:02

Kiedyś interesowałem się tymi hamulcami kcnc waga super ale opinie na temat hamowania były różne, jakie masz wrażenie i czy używałeś tych hamulców w górach (zwłaszcza na zjazdach) :)

#59 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 styczeń 2012 - 09:07

Pojezdzilem juz troche na tych hamulcach 1500-2000km. Lekko ze mna nie maja (waga +90kg).
Jak dla mnie sila hamowania jest zupelnie wystarczajaca, a modulacja na calkiem dobrym poziomie. Hamulce zachowuja sie zupelnie inaczej po zmianie klockow. Szczegolnie odczuwalne jest to na obreczach karbonowych, na fabrycznych czasami jest smiesznie....
Klocki do obreczy alu daja rade aczkolwiek szalu nie ma. Warto je rowniez wymienic, co wlasnie zamierzam uczynic.
Wspominalem w innym temacie, ze mialem ostatnio okazje pojezdzic z nimi w terenie gorzystym (fuerteventura) jak ktos zna np. trase pajara-betancuria-antigua to wie ze jest tam troche zjazdow.
Nawet na oryginalnych klockach (do alu) nie mialem powodow do narzekania, aczkolwiek czasami sila hamowania moglaby byc wieksza. Dlatego jak wspomnialem bede je zmienial.
Zdaje sobie sprawe ze sa mocniejsze hample na rynku ale cb1 sa najlzejszymi nie-karbonowymi dostepnymi na rynku 164g, ktore to spelniaja swoja role.
Ja akurat nie potrzebuje hampli ktore potrafilyby wystrzelic mnie w kosmos. Ale rozumiem, ze sa tacy jezdzcy ktorym taka sila jest potrzebna.

Madcow z fairwheels napisal bardzo dobry artykul porownujacy rozne modele lekkich hamulcow:
http://fairwheelbike...hp?f=104&t=7582

I jeszcze jedno, wbrew konstrukcji i opinii uzywam ich z linkami power cordz :)

#60 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 styczeń 2012 - 21:32

oczywiscie chodzi mi o model c7, a nie starsze cb1