Skocz do zawartości


Napoje izotoniczne


536 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2007 - 21:41

Czy u Was kroluje ISOSTAR ? U mnie tak. Moze ktos cos innego poleci.

Pzdr
Stas

#2 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 08 styczeń 2007 - 21:45

Jakbym miał trenować na isostarze tobym zbankrutował.

Ja to robie inaczej: trenuje na wodzie z dodatkiem miodu/kompotu/soku[własnej produkcji] i soli. Woda jaką stosuje to muszynianka - ma w cholere magnezu - ~150mg/L - czyli dwóch wielbłądzich bidonach zabieram ~225mg magnezu.

pzdr!

#3 Gosc_Stas_*

Gosc_Stas_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2007 - 21:53

Jakbym miał trenować na isostarze tobym zbankrutował.

Ja to robie inaczej: trenuje na wodzie z dodatkiem (.....) Woda jaką stosuje to muszynianka - ma w cholere magnezu - ( ......)

pzdr!

Mozna i tak. A muszynianka ... jak najbardziej. sam stosuje.

Pzdr
Stas

#4 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 08 styczeń 2007 - 22:07

Najczęściej woda mineralna z magnezem (w pastylkach).

pozdro horny

#5 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 08 styczeń 2007 - 22:55

w moim przypadku ostatnio dobrze sprawdza sie ionto drink cos tam vitalmax'a. z butli pol litrowej koncentratu wychodzi ok 50-60 litrow napoju wiec bardzo duzo. a cena tego izotonika to tylko 55 zl. srodki typu isostar moga sie schowac.
testowalem wiele roznych izotonikow, hipotonikow i najlepiej na mnie dzialaja: wspomniany juz vitalmax oraz maxim. czesto do izotonikow dorzucam jeszcze carbo(mniej niz izotonika).
po duzym wysilku (jesli ktos duzo jezdzi, sciga sie w maratonach etc) warto jest rozrobic sobie napoj regeneracyjny np. maxim recovery, albo born cos tam ;-) naprawde stawia to na nogi.

#6 ramzi

ramzi
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 08 styczeń 2007 - 23:30

Ja tez stosuje tego Witalmaxa tylko że Ionto Vitamin Drink Liquid czyli jako koncentrat, cenowo wychodzi rewelacyjnie , za 7 zł dostajemy 6 l napoju

#7 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 09 styczeń 2007 - 20:22

Może ktoś wie coś wiecej na temat koncentratu izotonicznego HOT sport drink. Oczywiście mam na myśli doświadczenie w stosowaniu.

pozdro horny

#8 witek

witek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądŁódź

Napisano 10 styczeń 2007 - 12:23

Mam doświadczenie praktyczne z Powerade - piłem go przez 5 dni Bike Challenge
Jak jest gorąco ( a było -temp do 35 st ! ) to trzeba rozcieńczać go wodą nawet 1:3

HOT dobrze rozpuszcza się w wodzie i jest ekonomiczny - czy działa lepiej czy gorzej tego nie wiem - wydaje mi się ,że bardziej istotne jest regularne picie czegoś z solami mineralnymi bo jak się "prześpi" to wiadomo jakie są skutki odwodnienia

#9 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 styczeń 2007 - 12:34

Powerade to najgorszy syf z mozliwych. (wyrob coca shit coli)
TUTAJ wyjasnienie.

#10 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 10 styczeń 2007 - 15:05

Malik, jesteś pewien, że Ionto Vitamin Drink Vitalmaxa nie zawiera aspartamu. Z mojej wiedzy winika, że zawiera, tak samo jak Powerade, czy HOT sport drink.
http://suple.net/pro...products_id/355

pozdro horny

#11 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 10 styczeń 2007 - 15:09

$#%@. przeoczylem to.. no to vitalmax zostal skreslony.
pozostaje Maxim Energy Drink.

#12 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 12 styczeń 2007 - 12:20

ja stosuje normalne multiwitaminy ,magnez mulsujące z apteki, ampułka zawiera 20szt(pluszsz) a kosztuje około 8zł, woda żywiec cytrynowa lub inne i też dają rade.

#13 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 12 styczeń 2007 - 18:41

dokładnie multivitaminy wystarczą mozna je rozpuszczać w takich proporcjach aby były zbliżone do izotoników
do tego glukoza spożywcza +ew fruktoza kilka gr na 100ml (receptury izotoników są różne)

#14 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 14 styczeń 2007 - 13:52

nie, bo u mnie w ogóle króluje hipotonik- reg-ge Nutrendu ;-) Pozatym nie zawsze na trening coś rozpuszczam,raczej na wyscigi

#15 Il Pirata

Il Pirata
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRumia

Napisano 15 styczeń 2007 - 00:04

chodzi mi o roztwór izotoniczny minerałów, jak wiadomo po to sie go robi aby miał gęstość płynów komórkowych i się wchłaniał jak najszybciej
tak wiec inne zastosowanie, albo transmisja większa elektrolitu albo wody...

istotnie proporcje moich napojów dążą do "HIPO.." ze wzrostem temperatury czy przewagą jazdy "tlenowej" (gdzie wydziela się duże ilości CO2 i H2O, więc i pokrycie tej drugiej większe wskazane jest)

wolę trochę mniejszą gęstość niż za dużą

[ Dodano: 2007-01-15, 00:07 ]
chodzi o zmniejszanie dodatku węglowodanów do napoju względem reszty
czyli wyznaje formę mieszaną między hipo a izo :-)

#16 epafras

epafras
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądMuszyna/Kraków

Napisano 22 styczeń 2007 - 17:52

z tego co czytałem to najlepiej jest w jednym bidonie mieć wodę a w drugim jakiś izotonik aby cały czas nie pić izotoniku przynajmniej tak poleca Carmichael :) a co do Musyznianki to sam stosuje bo rozlewają ją w moim mieście :)

#17 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 14 marzec 2007 - 12:54

Przez zimę ubytki minerałów i płynów uzupełniałem popijając HOT sport drink. Izotonik spełniający swoją rolę, stosunkowo wydajny i niedrogi (mnie smakuje).
Teraz zakupiłem IZO PLUS, trochę droższy, ale mi go zachwalali: "odnawia płyny ustrojowe organizmu znacznie szybciej i lepiej niż inne napoje",.... jak to w każdej reklamie :-P .
Zobaczymy co jest wart.

pozdro horny
  • bogcz lubi to

#18 kaktus188

kaktus188
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • SkądBiłgoraj

Napisano 03 kwiecień 2007 - 16:06

Osobiscie stosuje Max Carb firmy Trec. Jakosciowo jest dobry a przy tym jest niedrogi :mrgreen: a przy tym skutecznie uzupelnia wszystkie braki weglowodanowe utracone podcasz intensywnego treningu jak tez wyrownuje gospodarke wodno-elektrolitowa sam stosuje i jestem zadowolony z tego produktu :-) polecam wszystkiem

#19 Sebastian

Sebastian
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądZabrze

Napisano 03 kwiecień 2007 - 18:30

Ja używam odżywki 60% węglowodanów - 40% białka. Kiedyś tylko Carbo.

#20 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 28 styczeń 2008 - 19:17

Ja zwykle pijam Powerade'a , ale ostatnio znalazłem przepis na napój izotoniczny własnej roboty (jeszcze go nie sprawdzałem - dam znać jak sprawdzę :-D ): trzeba po prostu rozcieńczyć sok pomarańczowy lub winogronowy pół na pół z wodą i dodać szczyptę soli 8-)



Dodaj odpowiedź