Skocz do zawartości


Napoje izotoniczne


536 odpowiedzi w tym temacie

#61 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 18 czerwiec 2011 - 20:13

Niech mi ktoś pokaże dowód że izotoniki po pięćdziesiąt złotych za 100 gram dają nam coś w treningu więcej niż woda z sokiem! Śmierdzą brutalnym marketingiem te wszystkie pseudonaukowe teorie. A nawet jak to prawda to dla amatorów lepiej będzie te pieniądze zainwestować w coś bardziej wiarygodnego ( chociażby książka o treningu ).

Ja leje do baku coś co nazywam mixol czyli 50:50 woda:sok jabłkowy. Jak jechałem z sakwami nad adriatyk w zeszłe lato to nie musiałem nawet nic jeść.


Nie pozostaje nic innego jak powiedzieć Ci byś wybral się na maraton szosowy powyżej 150km z sokiem jabłkowym zmieszanym w proporcji 1:1 z wodą oraz pojemności 0,5L i zajął miesjce w połowie stawki

poza tym owoce, szczególnie kwaśne w dużej ilości to fata;ny pomysł na wyścig gdyż wytwarzają sporo kwasu żołądkowego co nie jest przyjemne w przypadku dużego wysyiłku. No ale jak widać, ekspertów nie brakuje

#62 nobilitas

nobilitas
  • Użytkownik
  • 113 postów
  • SkądŁobez

Napisano 18 czerwiec 2011 - 22:18

Może nic mu nie być po wypiciu soku jabłkowego. To zależy od rodzaju/jakości tegoż oto soku. Jeśli taki sok jest kupiony w jakimś spożywczaku, to są szanse, że będzie tyle soku w tym soku, co mięsa w mięsie, a to znaczy, że jest to woda o smaku jabłkowym, do tego rozcieńczona 50:50.
Ktoś napisał o soczku gruszkowym - ja osobiście nie polecam jeść gruszek kilka godzin przed jazdą. Są po tym makabryczne wzdęcia. Sok gruszkowy (ale taki naprawdę gruszkowy) posiada pewnie bardzo podobne właściwości jak same gruszki.
NIECH ŻYJĄ BANANY!! :mrgreen:

#63 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 06 listopad 2011 - 18:28

jest jakiś okres przydatności (oprócz daty ważności) po otwarciu pojemnika z proszkiem Izotonic?
otwarłem w sierpniu i teraz mi się zgrupił (pewnie wilgoć złapał)
zwłaszcza, że teraz już niewiele tego zużyje ... chyba, że na ciepło;)

#64 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 06 listopad 2011 - 19:24

vuki można śmiało pić. Nie lejesz w bidon to łyknij sobie szklankę po treningu czy coś w tym stylu...aby tylko nie wyrzucać.

Zamykaj szczelnie puszkę to nie będzie grudek (jak będą to znacznie później).

#65 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 listopad 2011 - 21:14

Czy u Was kroluje ISOSTAR ? U mnie tak. Moze ktos cos innego poleci.

Pzdr
Stas




...u mnie Isostar Unisport....jest ok.

#66 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 listopad 2011 - 21:16

Jakbym miał trenować na isostarze tobym zbankrutował.

Ja to robie inaczej: trenuje na wodzie z dodatkiem miodu/kompotu/soku[własnej produkcji] i soli. Woda jaką stosuje to muszynianka - ma w cholere magnezu - ~150mg/L - czyli dwóch wielbłądzich bidonach zabieram ~225mg magnezu.

pzdr!




....uważaj ,bo można się przykleić do ramy z taką ilością magnezu

#67 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 07 listopad 2011 - 00:53

Magnez, a magnes to różnica :D

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#68 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 07 listopad 2011 - 08:02

wyczytałem na stronie pewnej grupy kolarskiej fajny napój megaizotoniczny
dodatkowym atutem jest chyba to, że w chłodne dni lepiej smakuje;)
oto skład:
- mocna kawa
- kieliszek koniaku
smacznego wszystkim :lol:

#69 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 07 listopad 2011 - 22:03

To jest według pewnej klasyfikacji tzw. cafe normal. Jest jeszcze cafe brutal (czyli kawa bez koniaku) i cafe royal, czyli koniak bez kawy :)

#70 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 listopad 2011 - 20:13

...i blue cafe...denaturat i kawa.. :lol:

#71 TomRad

TomRad
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopad 2011 - 09:45

Smigam na ISOPOWER z hiszpańskiej firmy, mega dawki sodu,potasu, magnezu,l-glutaminy i witamin różnych. Nie wiem jaka cena bo dostałem od znajomego z kadry na spróbowanie. Wszystko co piłem do tej pory to tak jak bym nie pił nic...ale cieżko to dostać. Firma to POWERGYM ale nie można jej nigdzie kupić. Ktoś może widział gdzieś taki napój ?

#72 nortsam

nortsam
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 kwiecień 2012 - 11:55

http://www.powergym....r_produkty.html
TomRad Czy to jest to o czym piszesz?

#73 marianos

marianos
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Skądslaskie

Napisano 19 kwiecień 2012 - 12:25

podróżuję z isostarem od samego początku.
Jest mi z nim dobrze i chyba tak zostanie.
smaki wg uznania i zachcianek. pozdrawiam

#74 Miechu

Miechu
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądSieniawa

Napisano 24 kwiecień 2012 - 18:38

W tamtym sezonie kupowałem w sklepie 'oshee' (bardzo dobrze mi się z nim jeździło, był idealny do koszyka na bidon i stosunkowo nie drogi (2,75), ale teraz do mojej mieściny jakoś przestał on docierać i przerzuciłem się na 4move który kompletnie nie pasuje do uchwytu na bidon i kosztuje 3,5zł. Parę razy przy mocnym depnięciu zdarzyło mi się go zgubić. Więc postanowiłem zakupić teraz bidon i jakiś koncentrat. I tu moje pytanie do bardziej obeznanych, bo w zasadzie zastanawiam się nad:
-isostarem 18zł koncentrat na 5l (400g)
-isoplusem 24zł koncentrat na 10l (700g)
-carbonox w prawdzie nie do końca isotonic 15zł nie wiem ile wyjdzie bidonów (1000g)
i nie wiem który wybrać. Przeczytałem cały temat i dalej nie wiem, więc proszę o radę i info ile sypać carbonoxa na bidon. Bo chciałbym się dowiedzieć co najkorzystniej wyjdzie.
Pozdrawiam

#75 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2012 - 18:50

Test napojów izotonicznych

#76 Miechu

Miechu
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądSieniawa

Napisano 24 kwiecień 2012 - 18:59

Widziałem ten test, dlatego uwzględniłem isostara w mojej 'klasyfikacji' który wychodzi sporo gorzej od isoplusa pod względem opłacalności.

#77 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 24 kwiecień 2012 - 21:54

a dlaczego nie ma tego z Żabki za niecałe 2zeta? ;))

#78 morning bell

morning bell
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 kwiecień 2012 - 21:59

Czy ktoś próbował decathlonowego odpowiednika Isostar o nazwie Optoina czy jakoś tak?

#79 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 25 kwiecień 2012 - 05:50

Czy ktoś próbował decathlonowego odpowiednika Isostar o nazwie Optoina czy jakoś tak?


Piłem. Jest przede wszystkim sporo tańszy od Isostar-a (wydajnością też go przewyższa). Smak ? Delikatny i lekko słodkawy. Więcej różnic nie zauważyłem.

#80 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 kwiecień 2012 - 12:52

Cześć , poleciłby mi ktoś na początek jakiś dobry i wydajny napój izotoniczny ?



Dodaj odpowiedź