Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce i klocki

607 odpowiedzi w tym temacie

#601 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2269 postów

Napisano 23 lipiec 2021 - 17:39

Dobra, wymieniłem klocki z przodu. Rozepchałem tłoczki, założyłem koło i teraz klocki trą o tarcze. Pomyślałem, że może za mało rozepchałem tłoczki, ale jakby nie patrzeć, po hamowaniu znów zbliżą się do tarczy ;). Co zrobiłem nie tak? 

#602 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 553 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 lipiec 2021 - 17:45

A czy na tyle rozepchnąłeś, że po założeniu koła, przy pierwszym hamowaniu koło się ledwo zatrzymało? Czy od razu złapał hamulec?

#603 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2269 postów

Napisano 23 lipiec 2021 - 17:47

Od razu złapał, czyli wnioskuję, że za mało rozepchałem?

Jeśli rozepcham bardziej, to przy hamowaniu i tak się przecież zbliżą do tarczy. Wtedy cofną się bardziej?

#604 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 553 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 lipiec 2021 - 17:52

Jeżeli dostatecznie mocno, tłoczki były cofnięte, trzeba ustawić ponownie zacisk względem tarczy. Klocki zużywają się nierównomiernie i jeśli na używanych, podjeżdżonych klockach był poprawiany zacisk, aby nie obcierał, przy nowych klockach trzeba ustawić ponownie. U mnie zawsze działa. Wczoraj założyłem na przód metaliczne, bo jadę w góry, a wyjąłem żywiczne, ale wymienione miesiąc temu i wszystko było idealnie. Bez poprawki zacisku. Ale czasem, zakładając nowe, po zupełnie zjechanych starych, zacisk trzeba ustawić.

• Bzyk i lupus lubią to

#605 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 553 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 lipiec 2021 - 17:53

Od razu złapał, czyli wnioskuję, że za mało rozepchałem?

Jeśli rozepcham bardziej, to przy hamowaniu i tak się przecież zbliżą do tarczy. Wtedy cofną się bardziej?

Może na tyle mało, że klocki są zbyt blisko.

#606 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2269 postów

Napisano 23 lipiec 2021 - 17:53

Zacisk nigdy nie był ponownie ustawiany od nowości, więc teoretycznie przy nowych klockach powinno być ok. Tarcza dotyka obu klocków w jednakowym stopniu. Spróbuję raz jeszcze rozepchać tłoczki i zobaczę czy coś to zmieni. Dzięki. 

#607 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2269 postów

Napisano 23 lipiec 2021 - 18:10

Gra i buczy, dzięki :D 

#608 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 553 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 lipiec 2021 - 19:17