Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tour De Pologne Amatorów


274 odpowiedzi w tym temacie

#181 Skywalker

Skywalker
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Skądpodhale

Napisano 16 lipiec 2012 - 17:38

W czasie zjazdu do Poronina przy prędkości ponad 60 km/h rower wpadł w poprzeczne wibracje.

miałem tak kiedyś, okazało się, że przyczyną był delikatny luz na sterach. dokręciłem i wibracje znikły. wątpie aby w Twoim przypadku woda w bidonach była przyczyną. sprawdz stery, piasty i zaciski kół.

#182 marqsz

marqsz
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądPodhale

Napisano 16 lipiec 2012 - 21:55

Witam po rocznej przerwie.
Tak jak zapowiadałem w tym roku zmierzyłem się z trasą. Dlatego własnie zabrakło mnie na podjeździe pod Gliczarów i nie ratowałem niektórym życia butelką wody ;-) Tym razem to ja potrzebowałem ratunku. 200 metrów spaceru pod Gliczarów zrobiło swoje. Skurcze ud znacząco spowolniły moją podróż do mety. Po zjeździe do dolnego ronda jeszcze spacerek pod kościółek w Bukowinie i ambitny finisz do mety. (Mimo doskwierających skurczy zmusiłem się do jazdy bo przecież trochę wstyd mijać metę pieszo :-) Ale tak to jest jak się miesiąc przed startem nie wsiada na rower a na trasę wybiera na 39/25. Mimo wszystko jestem zadowolony bo udało mi się zmieścić w limicie czasowym i nawet załapać do pierwszej tysiączki :-)
Pozdrawiam i do zobaczenia za rok ?

#183 narek

narek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 16 lipiec 2012 - 23:37

Qrde dałem rady na 5 setkę, co dla mnie jest całkiem ok.
A czy wiecie, gdzie będzie wiodła przyszłoroczna trasa?

#184 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 17 lipiec 2012 - 08:33

Witam po rocznej przerwie.
Tak jak zapowiadałem w tym roku zmierzyłem się z trasą. Dlatego własnie zabrakło mnie na podjeździe pod Gliczarów i nie ratowałem niektórym życia butelką wody ;-) Tym razem to ja potrzebowałem ratunku. 200 metrów spaceru pod Gliczarów zrobiło swoje. Skurcze ud znacząco spowolniły moją podróż do mety. Po zjeździe do dolnego ronda jeszcze spacerek pod kościółek w Bukowinie i ambitny finisz do mety. (Mimo doskwierających skurczy zmusiłem się do jazdy bo przecież trochę wstyd mijać metę pieszo :-) Ale tak to jest jak się miesiąc przed startem nie wsiada na rower a na trasę wybiera na 39/25. Mimo wszystko jestem zadowolony bo udało mi się zmieścić w limicie czasowym i nawet załapać do pierwszej tysiączki :-)
Pozdrawiam i do zobaczenia za rok ?


trzeba było mówić, to wpadłbym z fiolką magnezu i pomógłbym w odwecie za butelkę wody ;)

#185 Angliru

Angliru
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:03

Witam,

Mam takie pytanie do wszystkich, którzy dobrze znają okolice Gliczarowa. Tuż przed rozpoczęciem najbardziej stromego odcinka w Gliczarowie, skrecając w lewo można wjechać na drogę wyłożoną chyba betonowymi płytami, która wydaje sie jeszcze bardziej stroma. Czy któs próbował tam wjechać? Niestety nie miałem czasu, by zostać dłużej i samemu zweryfikować?

#186 opole

opole
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądOpole

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:09

Ja zająłem 737 miejsce ale i tak jestem zadowolony. Dałem z siebie wszystko, startowałem na rowerze górskim. Nie postawiłem nogi na Gliczarowie co uwazam, że jest sukcesem. Pewnie startującym na szosówkach zabrakło tam przełożeń i wiekszość którą mijałem wprowadzała rower. Natomiast na pozostałych podjazdach nie miałem kompletnie szans, startujący mijali mnie z dość dużą prędkością. Wielki szacun dla Was. patrząc na czas zwycięzcy to w momencie jak kończył to chyba jeszcze nie byłem na Gliczarowie :) bardzo mi sie podobało... wspaniały doping kibiców. Chociaż raz w zyciu mogłem się poczuc jak kolarz :)

#187 andrzejsulich

andrzejsulich
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 17 lipiec 2012 - 15:28

Ja też zasmakowałem atmosfery prawdziwego wyścigu. A doping na całej trasie i mecie był fantastyczny. Góralki ubrane w regionalne stroje, dzieci machające rękami i pozdrawiające przejeżdżających kolarzy. To dodawało otuchy do dalszej jazdy.
Mam pytanie.
Gdzie zazwyczaj zamieszczane są amatorskie zdjęcia z takich imprez?
Widziałem na trasie wiele osób robiących nam zdjęcia. Może ktoś z nich podzieli się swoimi fotami?

#188 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 17 lipiec 2012 - 18:09

co do atmosfery to trzeba zwrocic ze chyba ZADEN amatorski wyscig w polsce nie jest az tak fajny pod tym wzgledem, no ale to raczej zasluga tego ze chwile po nas jada zawodowcy ;) tak czy siak naprawde fajnie sie jedzie jak na trasie stoi z kilka setek kibicow, auta serwisowe i bog wie z kim tam jeszcze jada. no i poziom, pewno ze 1000 osob z czego wiekszosc to naprawde amatorzy, ale dla 'scigantow' to tez jest gratka bo obsada jest bardzo mocna, ale przede wszystkim duza, znacznie wieksza niz na pojedynczych wyscigach czy nawet seriach.

pytanie jednak nadal sie samo nasuwa - czy warto ? czy warto tyle placic, czy warto bawic sie w jakies dziwne przepychanki i sektory ktore potem jak sie okazuja sa calkiem z czapy ? czy warto, skoro na mecie dostajesz jedna wode a drugiej za chiny ludowe bys sie nie doprosil ? itd itp ? pewno ze jak ktos wygral juz ten zegarek festiny i cala reklamowke fajnych rzeczy to nie odpowie nie, ale w innym wypadku, hmmm ;) ja osobiscie mam bardzo mieszane odczucia jednak, ale summa sumarum nie ma az takiego niesmaku jak rok temu. moze to wlasnie kwestia lepszej pozycji i tego ze odpuscilem sobie 'bufet' na mecie (a wiec nie zdazylem sie zdenerwowa :P)

* choc i tak zgrzyt byl, bo Czarka nie sklasyfikowali, dopiero po jakis 2h chyba wpisali go na liste wynikow. a byl 9 open (i nie byl dekorowany, potem tylko z hostessami pojedynczo mu wreczono nagrody)

#189 marqsz

marqsz
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądPodhale

Napisano 17 lipiec 2012 - 20:04

trzeba było mówić, to wpadłbym z fiolką magnezu i pomógłbym w odwecie za butelkę wody ;)


Fiolka magnezu nie pomogła. Miałem własną i mimo wszystko nie dałem rady. Ale dzisiaj wyjaśniła się przyczyna mojej słabości. Sprawdziłem ustawienia siodełka i okazało się, że było o 2 cm za nisko. Pewnie któreś dziecko po treningu nie podniosło siodełka do pierwotnej wysokości. Będę miał nauczkę na przyszłość, by dokładnie sprawdzić rower przed wyjazdem.

#190 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 17 lipiec 2012 - 20:25

LoveBeer,warto,bo to jednodniowe kolarskie święto narodowe się robi,poza tym trzeba tak jak mówisz wielokrotnie bawić się tym, ja się bawiłem od rana do wieczora i nie żałuję :mrgreen:

#191 wujek

wujek
  • Użytkownik
  • 100 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 18 lipiec 2012 - 07:00

Witam,

Mam takie pytanie do wszystkich, którzy dobrze znają okolice Gliczarowa. Tuż przed rozpoczęciem najbardziej stromego odcinka w Gliczarowie, skrecając w lewo można wjechać na drogę wyłożoną chyba betonowymi płytami, która wydaje sie jeszcze bardziej stroma. Czy któs próbował tam wjechać? Niestety nie miałem czasu, by zostać dłużej i samemu zweryfikować?


Nie jestem pewien, czy o to Ci chodzi, ale jest skręt w lewo na osiedle Smalce. Z głównej drogi widać już znak 20%. To jest trudniejszy odcinek niż Gliczarów, ale na górze koniec asfaltu, więc nie ma mowy o szosowym ściganiu. Skręt jest na wysokości OSP w Gliczarowie Dolnym, a Ty pytasz o moment przednajbardziej stromym odcinkiem :roll:

zapraszam na moją stronę w całości poświęconą górskim fotorelacjom --> www.fotografie.nowytarg.pl 


#192 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 18 lipiec 2012 - 22:51

strach się bać co by było gdybym brała jakieś Shoty kofeinowe skoro bez tego byłam 105 open haha :mrgreen:
hmmm... może następnym razem pojedzie mi się lepiej jak wezmę do bidonu coś innego niż woda :-)


to można powiedzieć, cytując klasyk: "kobietaaa mnie bije.." :mrgreen:
gratulacje, świetnie pojechałaś w takim razie ;-)

ojj jeszcze sporo przede mną ;)

#193 opole

opole
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądOpole

Napisano 19 lipiec 2012 - 08:06

http://galeria.bikel...es/142#/142/1/0 tu sa zdjęcia z TDP amatorów. jeżeli komus nie chce się oglądac wszystkich, wystarczy wpisać w wyznaczone pole swój nr startowy.

#194 szambonur

szambonur
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądZakopane

Napisano 19 lipiec 2012 - 09:14

Witam
Widzę że emocje jeszcze nie opadły, więc chyba wyścig coś jednak znaczył... Pierwszy raz jechałem na zorganizowanej trasie, więc nie pchałem się na przodek bardziej z obawy o swoje umiejętności. Trasę znałem bardzo dobrze, przejechałem ją wielokrotnie, ale sam i może dlatego nie odważyłem się mocniej przycisnąć. Starczyło to na 243 miejsce z czasem 1h50min. Do zwycięzcy to przepaść, może z dziesięć minut jeszcze dało by się urwać gdybym bardziej odważniej na zjazdach szedł. Obawiałem się iż trafię na jakiegoś zjazdowca bez fantazji. Tłok był jednak dużym problemem tego wyścigu. Skoro już puszczali sektorami, mogli robić większe przerwy między grupami, tylko że wtedy trzeba było z godzinę wcześniej zacząć całą imprezę. Wielki szacunek dla ekipy z Nowego Targu... chłopaki walczyli bardzo dzielnie i można powiedzieć iż sami tworzyli ścisłą czołówkę... Może kiedyś dojedziecie mnie na szosie i będę mieć przyjemność pokręcić chwilę za Wami....

#195 arkadiomorale

arkadiomorale
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądŚLĄSK

Napisano 20 lipiec 2012 - 17:46

wow jest ponad 7000 zdjęć !!!!!

#196 mhop

mhop
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 21 lipiec 2012 - 10:52

Trochę zdjęć mojej narzeczonej:

https://picasaweb.go...CKjf_baq8Oqx_QE

Niewiele, ale przewinęło mi się na nich kilka osób z forum.

#197 rzeznik

rzeznik
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądrzeszów

Napisano 21 lipiec 2012 - 11:05

dwa razy lepsze zdjecia niz 'profesjonalnego grafika', przynajmniej mnie widac :) dzieki

#198 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1992 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 21 lipiec 2012 - 15:32

a ten samochód Mavic to tylko dla ozdoby czy ratował kołami jakby co ??


53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#199 Carola

Carola
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądKielce

Napisano 21 lipiec 2012 - 20:00

ja juz w domu. timowo zarzadzilismy, dwie osoby w pierwszej 10 open (narazie nie znam wynikow), ja 14, generalnie mielismy 3 osoby w 1 grupce. organizacyjnie to moze pozostawie bez komentarza ten wyscig, a jako ciekawostke powiem ze peleton jeszcze w poroninie po ostrym starcie doslownie przejechal po pijanym goralu, no po prostu jakis kosmos :shock:


O co chodzi z tym pijanym góralem ???

#200 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 21 lipiec 2012 - 20:08

siedział na srodku drogi na pasach poobijany,gdy mój sektor jechał :-/



Dodaj odpowiedź