Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#201 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 grudzień 2014 - 11:58

Witam

Studiuje od trzech dni informacje na temat trenażerów z wirtualem.

Waham się pomiędzy ELITE REALTOUR a TACX i-Flow T2270. Z waszych wypowiedzi wynika że większość używa i poleca Tacx. Ja jednak mam obawy co do komputera, mój spełnia w zasadzie minimalne wymagania, a karta graficzna jest Intel HD 3000 i teście wyszło że jest za słaba.

Jakie są zasadnicze wady Elite, oprócz tego że jest ciut droższy i słabszy dostęp do oprogramowania.

Mam jeszcze pytanie do abonamentu który trzeba płacić do licencji co ona w zasadzie daje. Z czego nie będę mógł korzystać jeśli go nie opłacę.



#202 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudzień 2014 - 12:40

bedziesz mogl korzystac ze wszystkiego oprocz multi playera, zreszta jak kupujesz trenazer to na start masz licencje na rok.

 

 

Macko ale jak robić ćwiczenia typu jedna noga, interwaly, kadencja wysoka, rozluźnienia jak ci trenazer steruje oporem a nie ty?

 

 

 

 

od tego masz freeride ajt?
 

 


#203 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 15:30

Witam

Studiuje od trzech dni informacje na temat trenażerów z wirtualem.

Waham się pomiędzy ELITE REALTOUR a TACX i-Flow T2270. Z waszych wypowiedzi wynika że większość używa i poleca Tacx. Ja jednak mam obawy co do komputera, mój spełnia w zasadzie minimalne wymagania, a karta graficzna jest Intel HD 3000 i teście wyszło że jest za słaba.

Jakie są zasadnicze wady Elite, oprócz tego że jest ciut droższy i słabszy dostęp do oprogramowania.

Mam jeszcze pytanie do abonamentu który trzeba płacić do licencji co ona w zasadzie daje. Z czego nie będę mógł korzystać jeśli go nie opłacę.

 

Ja używam od ponad roku RaelAxiom, a to prawie to samo, tylko starszy model.

 

U mnie wyrobiło się pokrętło dociskające rolkę do koła. Trochę trudnie dokręcić, ale działa i da się z tym żyć. Zawsze można dokupić nowe. Chyba w RealPower to poprawili.

Soft zawiesił mi się tylko raz.

O multiplayerze zapomnij. Zazwyczaj jak ktoś ustawia rywalizację to na 3/4 w nocy. Może się teraz zmieniło.

Przez pewien czas były problemy z dostępem do jazda po GoogleMaps (mieli problemy z kluczami).

 

Jednym z powodów, dla którego kupiłem Elite, był słaby laptop. Nawet jak nie spełniało wszystkich wymagań, to poprostu blokował niektóre funkcje i można było śmigać.

 

Kolejnymi, brak licencji i Ritmo Feet (amortyzatory).



#204 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 grudzień 2014 - 16:16

Czy może ktoś uruchamiał I-flow na kompie gdzie karta była podobna do mojej.

Wynik testu

Video card
Minimum: NVidia/ATI DirectX9 compatible 3D card (512MB)
You have:  Intel® HD Graphics 3000 (1788MB)
Unsupported video card

 

 



#205 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 06 grudzień 2014 - 22:47

 

Czy może ktoś uruchamiał I-flow na kompie gdzie karta była podobna do mojej.

Wynik testu

Video card
Minimum: NVidia/ATI DirectX9 compatible 3D card (512MB)
You have:  Intel® HD Graphics 3000 (1788MB)
Unsupported video card

 

Mnie po teście napisało, że CPU za słabe - mam AMD 2.3 GHz. Ale karta graficzna jest porządna i tak się zastanawiam czy nie pociągnie tego softu gdybym się jednak na Tacx-a zdecydował. Nie wiem czy z tym softem nie jest podobnie jak z grami, że ważniejsze jest GPU niż CPU.

A co powiecie na Tacx Bushido Smart - nie wymaga zasilania, maksymalny opór 1400 watt i symulacja nachylenia do 15%. Czy ktoś wie jak to działa z tabletem, jak to jest z filmami RLV - trzeba je jakoś wgrać czy zewnętrzny odtwarzacz? W sklepie za zachodnią granicą jest do kupienia za 500 Euro tyle samo co za Bkool, ale można go zabrać wszędzie nie martwiąc się o zasilanie.



#206 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8591 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 grudzień 2014 - 08:18

Recenzja u DcRainmakera: http://www.dcrainmak...s-software.html

Szkoda tylko, że pomimo transmisji danych w BTLE/ANT+ do regulacji obciążenia używana jest prywatna transmisja ANT, przez co (na razie?) nie ma możliwości użycia alternatywnego oprogramowania do VR z regulacją obciążenia.

 

W założeniu seria smart jest skierowana w stronę obsługi smartfonem (mniejsza funkcjonalność), a przede wszystkim tabletem BTLE/ANT+.

 

Ale wg DCRainmakera, trenażery "smart" Tacxa są lepszą propozycją od bkool'a z uwagi choćby na transmisję danych wyliczonej mocy (pomiar mocy z kalibracją z aplikacji), prędkości jednocześnie po ANT+ (np. do garmina edge) i BT (np. smartfon/tablet android/ios).

Oczywiście Bkool ma również niewątpliwe zalety swojego systemu: trenażer plus oprogramowanie oparte na subskrypcji, z dużymi możliwościami i dostępem do dużej ilości tras.

 

Filmy Tacx'a trzeba kupować (ceny od 9.90 euro do 69 euro) - w odróżnieniu od bkool, nie ma chyba dostępu do wszystkiego w subskrypcji, ale trzeba zapłacić za każdy film osobno. Czy jest możliwość użycia alternatywnego RLV'a tego nie wiem, prawdopodobnie tak, ale to trzeba w praktyce sprawdzić ;-).

 

No i po sprawdzeniu wałek - filmy na androida będą "wkrótce", cokolwiek to ma oznaczać i kiedy należy się spodziewać, tego nie wiem.

 

Aplikacje dla iOS i Androida 4,3+ - wersje tabletowe mają sporo możliwości:

Opis działania oprogramowania w wersji na iOS masz tu: http://www.dcrainmak...h-trainers.html (DCR), wersja androidowska powinna mieć zbliżone możliwości.

W teorii można wysyłać zawartość ekranu również na duży TV np. po miracast itp.

IMG_1139_thumb.jpg

 

Aplikacje darmowe - w odróznieniu od oprogramowania PC.

Szczegóły: http://www.tacx.com/...cling-app#tab_2

 

Tacx sprzedaje również uchwyt do tabletu (docelowo iPad, ale tablety androidowskie tez przytrzymać powinien):

IMG_1162.jpg

 

To pośrodku to łoże na poidełko (bidon):

IMG_1152_thumb.jpg

 

Ponoć najbardziej stabilny i porządny uchwyt do iPada jaki Ray widział. Chyba muszę toto nabyć, choć korzystam z androidowskiego Talk 9X (wymiary identyczne jak duży iPad).

 

Cena? Znośna: sugerowana około 35€.

 

Minusem jak dla mnie byłaby konieczność przełożenia uchwytu na edge na mostek.

Na allegro z przesyłką od 147 PLN.

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#207 saper

saper
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 12:14

Dostalem BKOOL'a. Niestety obudowa rolki jest polamana - tak wiec na razie sobie nie potestuje ... .

W ogole ten karton tez jakis zuzyty ... raczej nie jestem pierwszym do ktorego wyslali ten egzemplaz.



#208 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 08 grudzień 2014 - 14:00

 

 

Ale wg DCRainmakera, trenażery "smart" Tacxa są lepszą propozycją od bkool'a z uwagi choćby na transmisję danych wyliczonej mocy (pomiar mocy z kalibracją z aplikacji), prędkości jednocześnie po ANT+ (np. do garmina edge) i BT (np. smartfon/tablet android/ios).

Oczywiście Bkool ma również niewątpliwe zalety swojego systemu: trenażer plus oprogramowanie oparte na subskrypcji, z dużymi możliwościami i dostępem do dużej ilości tras.

 

 

 

No i po sprawdzeniu wałek - filmy na androida będą "wkrótce", cokolwiek to ma oznaczać i kiedy należy się spodziewać, tego nie wiem.

 

No właśnie, nie wiadomo kiedy będą...  A ten zrzut ekranu to pewnie z iPada.  Dostałem maila z Bkool, że ich oprogramowanie VR obecnie jest dostępne również dla użytkowników Elite Real. 

Dzięki za obszerną odpowiedź.

Ps. Jeszcze w temacie Tacx - znalazłem I-Genius za 620 Euro - nówka sztuka nie śmigana :-)



#209 Jasons

Jasons
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 15:47

Witam Wszystkich !!

 

To mój pierwszy post, więc jeśli się powielam z pytaniem to z góry przepraszam, ale nie znalazłem odpowiedzi.

 

Ale do rzeczy. Ma trenażer Elite z oporem wzrastającym wraz z prędkością i jest on nieregulowalny. Chciałbym czujnik prędkości, kadencji i HR po blutetooth smart połączyć z laptopem i  jechać jakieś wirtualne trasy tudzież gry itp itd. To co znalazłem to wszystko wersje są płatne a żadna nie jest trialowa. Może ktoś ma doświadczenie z takimi programami/grami które będę współpracowały z czujnikami po bluetooth smart ??



#210 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 grudzień 2014 - 16:29

co do potrzebności "virtuala" w trenażerze..

TacX poza "standardowymi" RLV ma jeszcze takie gdzie targetem jest moc a nie dystans. (albo i puls, ale nie widziałem jeszcze takiego filmu). W tym przypadku "virtual" steruje obciążeniem i pilnuje mocy.
CompuTrainer ze swoimi plikami erg i mrc daje to samo, tam można jeszcze podrzucić dowolne video.
Są komercyjne filmiki treningowe (np. Sufferfest), ale w sporej liczbie przypadków pliki trzeba zrobić sobie samemu.. bo jeszcze nikt ich nie przygotował.

To rozwiązanie jest idealne właśnie do treningów celowych: zwalnia z ciągłego gapienia się na kartkę i zegarek, nie ma liczenia czasu. Na ekranie po prostu widzisz, czy jesteś "pod" czy "nad", szybka korekta i jedziesz dalej.

Jakby były jakieś pytania.. Ostatnio "bawię" się aplikacją WattzAp (od strony kodowania), mam swoją wersję mniej-więcej zdatną do używania (niestety moja wersja rozjechała się z oficjalną), testerzy i dostarczyciele wymagań mile widziani :)

#211 krzys1

krzys1
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Skądz nikąd

Napisano 11 grudzień 2014 - 18:50

co do potrzebności "virtuala" w trenażerze..

TacX poza "standardowymi" RLV ma jeszcze takie gdzie targetem jest moc a nie dystans. (albo i puls, ale nie widziałem jeszcze takiego filmu). W tym przypadku "virtual" steruje obciążeniem i pilnuje mocy.
CompuTrainer ze swoimi plikami erg i mrc daje to samo, tam można jeszcze podrzucić dowolne video.
Są komercyjne filmiki treningowe (np. Sufferfest), ale w sporej liczbie przypadków pliki trzeba zrobić sobie samemu.. bo jeszcze nikt ich nie przygotował.
 

 

Mam arkusz excella do generowania plików sterujących obciążeniem Tacx wg aktualnego poziomu ftp do filmów Sufferfest. Jak ktoś  potrzebuje mogę podesłać. 



#212 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 grudzień 2014 - 00:18

Padło na Elite RealTura testuję go od 3 dni, ogólnie bajer . Mam jednak problem z RV bo film idzie odrobinę szybciej na trasie niż wykresy i po pewnym czasie jadę lekko pod górą i na odwrót. Jedna trening planowy i na podstawia Google jest super.

#213 saper

saper
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 13:53

Dzisiaj uruchomilem BKOOL'a. Kolo zamachowe nie chodzi plynnie lecz lekko bije. Slychac to szczegolnie na niskich obrotach. Jakos szczegolnie to nie przeszkadza, ale chcialbym wiedziec czy to jakis feler czy tez wasze BKOOLe tez tak maja ?

 



#214 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 12 grudzień 2014 - 16:40

Krzyś, a masz wszystkie filmiki w tym arkuszu, czy ten z 15?

Szanti, tak gwoli ścisłości.. Jaki filmik? Z Elite nie mam za wiele, ale wszystkie trzy są dobrze skalibrowane :)

#215 radzzio

radzzio
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 19:39

mialem bicie na zjechanej oponie szosowej zalozylem nowa trenazerowa i nie ma bicia. pozdro

 



#216 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 17 grudzień 2014 - 13:03

Krzyś, a masz wszystkie filmiki w tym arkuszu, czy ten z 15?

Szanti, tak gwoli ścisłości.. Jaki filmik? Z Elite nie mam za wiele, ale wszystkie trzy są dobrze skalibrowane :)

 

Mam dwa filmy oryginalne zakupione razem z trenażerem.

Może trzeba coś wyskalować w trenażerze?



#217 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 25 grudzień 2014 - 16:23

Wesołych Świąt dla wszystkich bikemaniaków :-)

A tak poza tym pytanie do posiadaczy Bkool-a, czy akceptuje wszystkie typy pulsometrów czy musi być firmowy? I jakie wrażenia z używania? Czuję, że zima się skończy zanim zdecyduję się na zakup trenażera i problem sam się rozwiąże  :-D , ale łamię się bo znalazłem ofertę za 399 Euro z 3 miesięcznym abonamentem Premium w cenie. 



#218 pebe

pebe
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 22:48

Hej,

u mnie tez bije od nowosci kolo zamachowe w Bkool pro, a zalolem nowa opone do trenazera. Samo bicie widac zreszta jak sie zakreci samym kolem. Co wiecej, egzemplarz, ktory dostalem jest ewidentnie uzywany, wiec ciekawe czy nie dostalem go po kims z Was, jak juz oddaliscie ;).

 

Napisalem do nich, czekam na odpowiedz - jak nie wymienia, to wysle im i podziekuje za zakup ;).



#219 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8591 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 styczeń 2015 - 18:41

No właśnie, nie wiadomo kiedy będą... A ten zrzut ekranu to pewnie z iPada. Dostałem maila z Bkool, że ich oprogramowanie VR obecnie jest dostępne również dla użytkowników Elite Real.
Dzięki za obszerną odpowiedź.
Ps. Jeszcze w temacie Tacx - znalazłem I-Genius za 620 Euro - nówka sztuka nie śmigana :-)

Aktualnie oprigramowanie tacx na androida prawie w pełni funkcjonalne. Piszę "prawie", bo jak patrzę na przykładowy film (darmowa próbka), to dziwnie skacze w trybie symulacji. Bez trenazera tacxa nie mogę przetestować aplikacji w pełni, ale załozyc mogę, że funkcje regulacji i treningu działają poprawnie. Nie rozglądałem się jeszcze, czy ktoś zrobił edytor plików na których operuje andkowa i iosowa apka, bo pewno przydatne byłoby to do np. edycji treningów, nie widziałem też typowych plików danych do opisu trasy.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#220 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 19 styczeń 2015 - 12:30

Aktualnie oprigramowanie tacx na androida prawie w pełni funkcjonalne. Piszę "prawie", bo jak patrzę na przykładowy film (darmowa próbka), to dziwnie skacze w trybie symulacji. Bez trenazera tacxa nie mogę przetestować aplikacji w pełni, ale załozyc mogę, że funkcje regulacji i treningu działają poprawnie. Nie rozglądałem się jeszcze, czy ktoś zrobił edytor plików na których operuje andkowa i iosowa apka, bo pewno przydatne byłoby to do np. edycji treningów, nie widziałem też typowych plików danych do opisu trasy.

Dzisiaj rozmawiałem z gościem z Velo - też nie wiedzą dokładnie jak z funkcjonalnością programu - ma mi na maila odpisać jak jest z filmami oraz z importem własnych plików .gpx. A o co chodzi z tym edytorem plików do edycji treningów? Eksport danych z treningu np. do Strava?

 

No i odpisał - "niestety nie można importować własnych plików z trasami, ale taka aplikacja jest w opracowywaniu w firmie Tacx, niestety nie wiadomo kiedy będzie ona dostępna". Czyli nie da się potrenować po własnym śladzie :-(





Dodaj odpowiedź