Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#2181 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 12 październik 2021 - 19:54

Czytalem to wcześniej dlatego na samym początku pytałem o te wersje.

 

A Wahoo czy Elite ..też takie cyrki???



#2182 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 październik 2021 - 20:05

Elite - na pewno nie, bo u nich są jasne oznaczenia modeli: Direto, Direto X, Direto XR. Nie sposób tego pomylić. 

Co do Wahoo Core też raczej sprawa jasna, bo jest jedna generacja Core. Ewentualnie można sprawdzać po nr seryjnych w celu określenia daty produkcji, starsze modele mogą być czułe na przepięcia - ale to problem tylko wtedy, gdy odkupuje się coś z drugiej ręki, egzemplarze po odnowieniu nawet jeśli mają nr seryjny wskazujący na produkcję w starszej serii, to powinny mieć poprawioną elektronikę w celu zabezpieczenia przed przepięciami. Z drugiej strony w przypadku Wahoo zdarzały się egzemplarze Core po odnowieniu z elektroniką od Kickr, co niekoniecznie było dobre, bo nie współpracowała poprawnie z nieco innym sprzętem niż ten do którego była przeznaczona. Widocznie serwisant wymienił zjaraną elektronikę biorąc płytkę nie od tego modelu co trzeba, sprawdził że się uruchamia i puścił na magazyn do sprzedaży...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2183 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 12 październik 2021 - 20:07

Czyli zgadzasz się, że co nie na bilboardy, to olać?

#2184 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 październik 2021 - 20:15

Chodzi o Flux 2.0 -> 2.1? Raczej chwalenie się, że wyprodukowali bubel i po 2 latach go poprawili nie bardzo nadaje się na bilbordy ;)


  • tadzikpl lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2185 faraday

faraday
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 12 październik 2021 - 20:38

Elite - na pewno nie, bo u nich są jasne oznaczenia modeli: Direto, Direto X, Direto XR. Nie sposób tego pomylić. 

Co do Wahoo Core też raczej sprawa jasna, bo jest jedna generacja Core. Ewentualnie można sprawdzać po nr seryjnych w celu określenia daty produkcji, starsze modele mogą być czułe na przepięcia - ale to problem tylko wtedy, gdy odkupuje się coś z drugiej ręki, egzemplarze po odnowieniu nawet jeśli mają nr seryjny wskazujący na produkcję w starszej serii, to powinny mieć poprawioną elektronikę w celu zabezpieczenia przed przepięciami. Z drugiej strony w przypadku Wahoo zdarzały się egzemplarze Core po odnowieniu z elektroniką od Kickr, co niekoniecznie było dobre, bo nie współpracowała poprawnie z nieco innym sprzętem niż ten do którego była przeznaczona. Widocznie serwisant wymienił zjaraną elektronikę biorąc płytkę nie od tego modelu co trzeba, sprawdził że się uruchamia i puścił na magazyn do sprzedaży...

Masz może info jak rozczytać nr seryjny Kickr Core?



#2186 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 13 październik 2021 - 13:38

 

-Thinkrider versja 3 nieakceptowalna bo 8% max ,   wersja 4 lepsza ale zamiast max 16%  jest 12%  , do tego zaniża moc (BikeBoard)

 

Wersja 3 miała mieć 16% a ma 12%

Wersja 4 miała mieć 16% i ma 16%

 

Popatrz na rzeczywiste testy innych trenażerów a nie te z dokumentacji.

Tyczy się to i nachylenia i zaniżania/zawyżania mocy.

Oczywiście niesponsorowany i na losowo zakupionym sprzęcie, a nie podstawionym przez producenta.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2187 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 13 październik 2021 - 14:20

Ja czytałem to https://www.bikeboar...inkrider-x7-v4 ....może jakąś antyreklame Chińczykom robią, a sprzęt jest kozacki, trudno.

 

U mnie dziś skończyło się na zakupie Kick Core z Niemiec , tam  jakby jednak troche  tańsze niż w Pl, Cena  704 eurosy z przesyłką    (-) 7euro bonusu  za płatność Paypal po kursie 4.59  to jest ca 3200 pln jeszcze do przełknięcia a nie 3699 jak  u nas.

Widziałem  opcje za ca 3500 ale jakieś podejrzane sklepy.

 Złotówki wymieniłem  w Revolucie , potem przelałem euro do banku gdzie mam karte wielowalutową  , tą podpiętą do Pay-Pala. Zresztą ta cała operacja wymiany w Rewolucie trochę bez sensu bo w banku też jest kantor który wymienia właśnie po 4.59 czyli ca to samo co ten Revolut. Dodatkowych opłat chyba nie powinno być. 

 

Mam nadzieje, że się nie popsuje, gwarancja 2 lata , najwyżej będę się miotał. Zresztą w Polsce z gwarancjami też różnie bywa, kiedy w Bushido popsuł się plastik ( tam take przegródki do zmiany mtb/szosa) to mnie całkowicie olali ....kupiłem  na własną rękę na szczęście to jakieś grosze były 20 cos pl.

 

Na Black Friday,Week  czy jak to sie nazywa nie chciało mi się czekać .

Patrzyłem wczoraj na ceny to niektóre sklepy już podnoszą ( Bergfreunde.de było 695 dziś już 711) zima się zbliża  , także liczę na to że  aż tak dużo nie stracę.

 

W każdym razie dziękuję wszystkim cierpliwym za naświetlenie tematu i pomoc w wyborze.

 

 

 



#2188 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 październik 2021 - 07:30

 

U mnie dziś skończyło się na zakupie Kick Core z Niemiec , tam  jakby jednak troche  tańsze niż w Pl.

 

Jak przetestowałeś, to wrzuć tu  Trenażery Wahoo Kickr, Core, Snap parę zdań porównań z punktu widzenia (byłego?) użytkownika Bushido czy w ogóle trenażera rolkowego ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2189 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 25 październik 2021 - 12:51

Chwilowo nie było za dużo czasu na jazdy ale coś tam mogę już powiedzieć.

 

 

- sam sprzęt wydaje się solidny ,podobnie jak Bushido,jednak  przy tych ca 300wat  trochę się  buja  , (mam go postawionego na czymś podobnym do tego https://pavisorte.co...oC0SUQAvD_BwE) ...znaczy  przy 300 czy 400w to nie  jest klopot , jak sprinty >1000w  nie wiem. 

 

- brak rączki do przenoszenia też nie problem-ale   najlepiej w 2 kę złapać za podstawy.

- głośność ....jest ciszej niż Bushido, zdecydowanie

-montaż prosty, adaptery ''czytelne'' ( górski /kolarka wystarczy zmienić z  stronę)

 

 

Teraz aplikacje

 

- próbowałem kilka interwałów na Powerpeaksie ( takie coś pierwsze 15 minut  Huffaker- https://aws1.discour...57952a11c8.jpeg ) wstawiłem FTP 270  czyli to były wartości 1 min * 270  na końcu 1 min * ca 330  .W sumie przyjemnie ,nie trzeba się aż tak przejmować żeby trzymać wysoką kadencję przed właściwym interwałem .Tak jak porównywałem wskazania do  4iii to podobne choć może kilka wat niżej. Jeździłem na przełożeniu mała przód ca środek tył.

W każdym razie już widzę, że do Interwałów nie będzie potrzeba posiłkować się miernikiem zewnętrznym, bo to nie są jak w Bushido różnice rzędu 25%.

 

- RGT Cycling- jakaś króka trasa po płaskim. Tutaj dla odmiany wydawało mi się, że Kickr trochę za dużo watów pokazuje w porównaniu do 4iii, Ale to wiadomo chwilowe wartości , skaczą -trzeby by jakaś średnią sprawdzić, wykresy przyrównać. 

Wysiłek prawie żaden bo puls avg 138   avg 206 watów a prędkość średnia Strava policzyła ponad 34 km/h .Wydaje mi się, że dla tych 34 km/h powinno sie więcej watów dawać ale może tak ma  być ( wagę mam wpisaną 77 )

 

- Tacx Training( trial ).Tutaj również na razie tylko krótkie odcinki.

Niejasna sytuacja , raz czytałem w sieci ,że   to nie będzie działać innym razem, że bez problemu śmiga. Postanowiłem sprawdzić i na razie nie mogę dać jednoznacznej odpowiedzi.

Za pierwszym razem połączyło , moc była ok .Potem chciałem zapuścić inną  trasę to  aplikacja nie wykrywała trenażera. Pomogło wyłączenie i włączenie aplikacji. Młody jeździł poł h i było ok , zadowolony.

Nie wiem przez   co jest połaczenie  czy przez ANT , czy Bluetooth ( dzyndzel do ANT miałem włączony do laptopa) ...w aplikacji  swiecą się oba. (może trzeba odłączyć dzyndzel wtedy będzie chyba jasne że to przez BLE).

Prawd. jest tak jak napisane na stonie Tacxa, że vczasem widać trenażery innych firm ale coś tam nie będzie  funkcjonować jak należy.

 

 

-Zwift  tutaj nie wiem - młody zrobił kilka km, ładnie połączyło Wahoo ,Zwiftowe Erg nie wiem jeszcze

 

-Sufferfest - Od Wahoo jest darmowe 2 miesiące po zakupie trenażera.

Z wirtualnymi jazdami to oczywiście nie ma nic wspólnego ale musze przyznać że do trenowania bardzo ciekawe.

Przykładowy trening ERG - jest zadana moc (Target )  ale i zadana kadencja , co więcej  wydaje mi się, że jakoś zdalnie ''regulowana ''. 

W sensie miałem jechać przez 2 min ca 300 wat z kadencją 50 to jakoś bezproblemowo się odbywało, 

 

 Coś podobnego z kadencją  przypominam sobie  było w Trainerroad ( nawet na Bushido)_...znaczy miałem takie odczucia porównując z jazdą na Powerpeaks ......no ale może mi się tylko wydawało.   

 

 

Najbliższe dni to jakiś test w Sufferfest , może 4D może ten Rampowy, potem powoli jakiś program ''autorski'' no i w międzyczasie Virtualne górki ale to jeszcze nie mam pojęcia na jaką aplikację postawić.

 

 

Ogólnie to w porównaniu do Bushido największy  ''przeskok jakościowy'' będzie  myślę w treningach ERG to już nawet po tych kilkunastu minutach   czuć. 

Co do wirtalnych jazd to też płynniej ...no ale jeszcze nie jechałem prawdziwej górki to nie chcę zapeszać.

   

 



#2190 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 25 październik 2021 - 13:34

- Tacx Training( trial ).Tutaj również na razie tylko krótkie odcinki.

Niejasna sytuacja , raz czytałem w sieci ,że   to nie będzie działać innym razem, że bez problemu śmiga. Postanowiłem sprawdzić i na razie nie mogę dać jednoznacznej odpowiedzi.

Za pierwszym razem połączyło , moc była ok .Potem chciałem zapuścić inną  trasę to  aplikacja nie wykrywała trenażera. Pomogło wyłączenie i włączenie aplikacji. Młody jeździł poł h i było ok , zadowolony.

Nie wiem przez   co jest połaczenie  czy przez ANT , czy Bluetooth ( dzyndzel do ANT miałem włączony do laptopa) ...w aplikacji  swiecą się oba. (może trzeba odłączyć dzyndzel wtedy będzie chyba jasne że to przez BLE).

Prawd. jest tak jak napisane na stonie Tacxa, że vczasem widać trenażery innych firm ale coś tam nie będzie  funkcjonować jak należy.

 

 

Tacx na PC? Na smartfonie nie wykrywa innych trenażerów niż Tacx (czy raczej może i wykrywa, ale ignoruje i nie wyświetla), na tablecie jak sprawdzałem też. Może teraz się zmieniło (choć wątpliwe). Na PC przyznam, że obecnie nie sprawdzałem, muszę zweryfikować, może choć tu zmienili podejście, bo zamknięcie się w swoim ekoświatku nigdy dla nikogo dobrze się nie skończyło. Pierwsze wersje na PC (te ze sklepu Windowsa) działały podobnie jak apki androidowskie (czy iOS), czyli ignorowały inne trenażery niż Tacx. Być może Garmin jednak namówił ich do zmiany nastawienia i jednak zrozumieli, że lepiej zgarniać kasę z subskrypcji?

Patrząc na opinię ze sklepu Windows:

9b66b660580f6a6c503f209cf2534d85.jpg

Wygląda jednak, że jak najbardziej już można używać aplikacji Tacx nie tylko z trenażerami Tacx. Żeby jeszcze to samo było prawdą w apkach mobilnych... W tym przypadku wątpię, ale sprawdzić nie zaszkodzi...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2191 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 25 październik 2021 - 18:13

Nie do końca jestem pewien ale u mnie w Tacx Training/laptop łączy się z Kick Core tylko przez ANT. Bluetooth próbowałem ,  ale nie połączył.

W tablecie  ( Samsung Galaxt Tab- wcześniej działało Ant od którejś tam aktualizacji już nie ....albo nie potrafię sobie z tym poradzić ) brak połączenia.

Mam jeszcz komórkę ze starym Androidem na której Ant ładnie w Powerpeaksie  śmiga , może tam Tacx zobaczy Kick Core.

 

Jazda Tacx Training - niestety  z takieg powodu, że to kolejny Trial to nie widzę możliwości exportu pliku ale dane na Tacx Cloud są.

 

Garmin  zapisał czas jazdy 1 h 23 min 48 s,  w tym pedałowanie 1h 22 min 19 s

Tacx  , czas jazdy -duration 1h 22 min 30 s

 

Włączałem mniej więcej w tej samej chwili ale nie wiadomo od kiedy te urządzenia zaczynają rejestrować.

 

 

Średnia moc z Tacx  -212 watt, max 280  , normalized power 217

średnia moc z Garmina 830 ( rejestrował moc z 4iii) - 210 watt, max 303, weightened Power( to chyba odpowiednik -normalized Power) 216

 

Czyli dane generalnie podobne.

 

Podczas jazdy zerkałem na oba i wskazania bardzo porównywalne, ale wiadomo moc chwilowa skacze.....tymi ''2 watami'' chyba nie ma się co przejmować, tym bardziej że jest na (+). Patrząc na stosunki moc/nachylenie/prędkość to też ca. się raczej zgadza. 

 

Widać nie ma większego sensu kontrolować Wahoo zewnętrznym miernikiem bo te wskazania są jak dla mnie wystarczająco dokładne.

 

Jedzie się lepiej , płyniej niz na Bushido nie ma uśłizgów koła, depnięcia jakby lepiej ''wchodzą'' ,nawet an stojąco jest ok.

Jedyne co nie wiem czy tak ma być...to te lekkie bujanie na boki   Bushido pod tym względem  było chyba jednak stabilniejsze , musze coś pokombinować z ustawieniem może tą gąbke z dołu wywalić .

Pod przednie koło mam podstawkę jak tu https://images.inter...ue&size=613x613



#2192 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 25 październik 2021 - 19:25

-Sufferfest - Od Wahoo jest darmowe 2 miesiące po zakupie trenażera.

Z wirtualnymi jazdami to oczywiście nie ma nic wspólnego ale musze przyznać że do trenowania bardzo ciekawe.

Przykładowy trening ERG - jest zadana moc (Target )  ale i zadana kadencja , co więcej  wydaje mi się, że jakoś zdalnie ''regulowana ''. 

 

No jest zdalnie na zasadzie promieniowania elektromagnetycznego.

 

Ekran -> Oczy -> Mózg -> Nogi 

:P


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2193 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 25 październik 2021 - 20:54

Dobra - bez kosmicznego promieniowania ....ale ten Sufferfest jakoś sterując oporem wymusza kadencję tak, że w zasadzie nie trzeba się specjalnie starać żeby jechać w okolicach  targeta kadencji.

 

Taki przykład- ten sam trening na Powerpeaks i Trainerroad , jedne z najlżejszych Baxter   https://aws1.discour...7_2_690x257.png  albo Pettit https://aws1.discour...5e2be2b73aa.png

 

na Powerpeaks akurat te lekkie jedzie się OK, sam sobie ustalam kadencję 

na Trainerroad jak pamiętam żeby to przejechać musiałem kręcić jak królik ca 100/minute a wtedy to  już nie jest taki Pikuś , przynajmniej dla mnie bo nie lubię takiego kręcenia.

 

Tutaj na tym Sufferfescie podobne odczucia, choć to po tylko 15 minutach jazdy więc do sprawdzenia bo może mi się tylko wydawało.

 

(czasem jest to lepsze ale bywa upierdliwe jak w przypadku np. właśnie tego spacerkowego Pettita,Baxtera ,Taku itp)



#2194 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 październik 2021 - 07:49

Nie do końca jestem pewien ale u mnie w Tacx Training/laptop łączy się z Kick Core tylko przez ANT. Bluetooth próbowałem ,  ale nie połączył.

W tablecie  ( Samsung Galaxt Tab- wcześniej działało Ant od którejś tam aktualizacji już nie ....albo nie potrafię sobie z tym poradzić ) brak połączenia.

Mam jeszcz komórkę ze starym Androidem na której Ant ładnie w Powerpeaksie  śmiga , może tam Tacx zobaczy Kick Core.

 

Apki mobilne Tacx na pewno ignorują inne trenażery niż Tacx. Debilizm, zwłaszcza, że posiadają rozszerzenie subskrypcyjne, na którym dość sporo mogliby zarobić od posiadaczy trenażerów konkurencji. Ale nie chcą. Z drugiej strony apki ciągle nie mają możliwości importu treningów strukturyzowanych w formie plików (np. zwo, mrc, fit). Pomimo częściowej integracji z Garminem, to chyba nie ma tam importu/eksportu plików treningowych do kalendarza Garmin? Właściwie nie widzę tam w ogóle kalendarza, oczywiście poza odnośnikiem do zarejestrowanych aktywności. Mocno to niedopracowane, Wahoo zdecydowanie lepiej wykorzystało Suf.

Z tą apką desktopową jeszcze nie próbowałem wykryć Direto XR.

 

Jednak trzeba przyznać, że Tacx posiada imponującą bazę filmów do wirtualnego podjeżdżania. Sporo ludzi lubi patrzeć jak obraz drogi powoli im się przesuwa na ekranie, wyobrażając sobie, że podjeżdżają pod jakieś wzniesienie/górę. Stąd odcięcie się od możliwości zarobku na posiadaczach trenażerów innych firm nie jest rozsądne. Holendrzy przyjęli założenie, że będzie to motywacja do zakupu ich trenażerów, ale... jak dla mnie to założenie jest błędne. Może kiedyś, ale teraz należałoby zarabiać na każdym. Ciekawe, czy Garmin kiedyś na nich wymusi zmianę podejścia.

 

Co do sterowania czy wymuszania kadencji też jestem mocno sceptyczny. 

 

Niestety, Powerpeaks obecnie dla mnie już prawie nieużywalne z uwagi na to, że w Android 11 ANT+ Plugin Service nie działa. Nawet po dołączeniu do programu Beta. Ostatnia aktualizacja była ponad rok temu (25 czerwca 2020) i wprowadziła wsparcie dla Android 10. Tablet i smartfony mam z Android 11, no i z nimi nie działa serwis wtyczek ANT+. W Zwift obsługa ANT+ jest, ale tam chyba zrobili to po swojemu. Stary tablet mam jeszcze ze starym Androidem 4 coś tam, no i nowszych wersji Powerpeaks nie zainstaluję (ale starsze działają), nie pamiętam obecnie której wersji Androida Powerpeaks wymaga, bo młodemu wymieniłem smartfona i ewentualnie mógłbym użyć  tego urządzenia (tam chyba Android 6 coś tam - jak kiedyś sprawdzałem to i Zwift ładnie działał, chyba że teraz podnieśli wymagania...). Kamil obiecywał wprowadzenie obsługi BT, ale jakoś do realizacji nie doszło.

Ewentualnie alternatywą mógłby być Trainerday aczkolwiek nawet pomijając wymagania subskrypcyjne, to interfejs niezbyt mi się podoba. Znaczy nie jest źle, ale źle się skaluje w trybach podzielonego ekranu czy pływającej aplikacji (o dziwo Powerpeaks z tym problemu nie ma), a na tablecie chciałbym mieć możliwość wyświetlenia i apki sterującej i np. youtube. Heh, chyba muszę pomarudzić na forum Trainerday żeby to poprawili...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2195 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 26 październik 2021 - 13:50

. Kamil obiecywał wprowadzenie obsługi BT, ale jakoś do realizacji nie doszło.

 

No są dwa powody.

 

Jeden że ludziom nie chce się testować i zgłaszać błędów.

Jak już zgłoszą to się produkuję nad rozwiązaniem, po czym oni przestają się odzywać i sprawa umiera.

Takich przypadków było wiele i po ostatnim dałem sobie spokój z rozwiązywaniem problemów.

Chcesz korzystaj a jak nie działa coś u ciebie to trudno.

To nie jest odpłatne.

 

Drugi to taki że przy całej obecnej sytuacji chcę trochę odpocząć od komputera po pracy :)

Za dużo było siedzenia w domu w 2020
Ogólnie to u mnie mechanizm z BLE jest zrobiony i działa, tylko ktoś by go musiał przetestować poprawić i dostarczyć do wersji.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2196 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 październik 2021 - 08:08

Daj dostęp do wersji testowej, to porządnie przetestuję i zgłoszeniami zarzucę. Znaczy jak mi kręgosłup naprawią i się wyliżę (już pół roku szlag trafił). Wiem, że nie odpłatne i nie mam pretensji, że "nie płacę i żądam". Ja nie z tych. Chyba :P. Po prostu stwierdziłem fakt, że obecnie w Android 11 korzystanie z aplikacji używających ANT+ Plugin Service jest raczej niemożliwe.   


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2197 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 27 październik 2021 - 11:02

Wiem, że nie odpłatne i nie mam pretensji, że "nie płacę i żądam".

 

To nie było do Ciebie tylko tak ogólnie żeby pokazać zasady ;)

Powinienem na pisać
Na zasadzie.

Chcesz korzystaj a jak nie działa coś u ciebie to trudno.

To nie jest odpłatne.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2198 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 październik 2021 - 20:58

Nie do końca jestem pewien ale u mnie w Tacx Training/laptop łączy się z Kick Core tylko przez ANT. Bluetooth próbowałem ,  ale nie połączył.

 

Sprawdziłem Direto XR i aplikację Tacx pod Windows. Działa:

0acb8953ab14d6022127320fd16fe399.jpg

 

Jak widać BT, ANT+ pewno też będzie działać, ale już mi się nie chciało szukać dongle...

Dlaczego Tacx/Garmin nie przepuszczają innych trenażerów na aplikacjach mobilnych? Nie pojmuję. 

Apka Tacx obecnie jest całkiem używalna. Nawet bez subskrypcji. Co prawda nie uświadczy się wtedy planów treningowych i filmów wirtualnych jazd (za wyjątkiem 5 darmowych), ale same treningi w tym SAG i BORA, są dostępne. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2199 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 29 październik 2021 - 21:53

Dzisiaj Kick Core na BigRingVR https://www.strava.c...ties/6184340451....kolejny raz stwierdzam, że bez zewnętrznego miernika jedzie się Ok  tzn. ca wiarygodne wskazania a w sumie o to mi najbardziej chodziło.

Na Wahoo w porównaniu z Bushido zdecydowanie  można na stojąco dłuższe odcinki kręcić...na Bushido (może ze względu na opone) było kiepsko w tym temacie.

 

 

 

 

Tak wyglądają nałożone na siebie wykresy mocy z Wahoo i 4iii ( rejestrował Edge 830 )

https://www.fotosik....9b13a1c1c7f506b

 

Wahoo średnia moc 215w , 4iii- 218w  to chyba nie jest kosmiczna różnica, zresztą nie wiem.

 

Teraz jeszcze wybór aplikacji do wirtualnych górek - Myślałem, że Tacx ale BigRingVR też jest kozacki ( i można w sumie za darmo jeździć podając co 2 tygodnie nowego maila )

 



#2200 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 listopad 2021 - 11:27

Przy okazji odszukania darmowej analizy pedałowania dla trenażerów Elite: https://stefaandesme...ngAnalysis.html
odkryłem, że autor udostępnił jeszcze test rampy: https://stefaandesme...itnesstest.html
oraz to, co mieści się w temacie tego wątku, mianowicie webową aplikację hometrainer: https://stefaandesme...iner/index.html

W skrócie:
ride indoor videos on interactive trainer
  • select video
  • select route profile
  • connect trainer (only Elite Direto supported)
  • Ready to get sweaty!
  • Download your efforts as gpx file, for manual upload to strava or other platform
ada49f203c7e0212af88e4ef5f6764f8.jpg

Jak widać niekoniecznie trzeba mieć własne wideo i gpx, można skorzystać z tego co proponuje autor (chyba ponad 30 tras). Logowanie (i wysyłka) do Strava nie działa.
Podłączenie trenażera i czujnika tętna przez BT. Aplikacja działa w chrome (i być może innych na tym samym silniku webowym) po włączeniu: chrome://flags/#enable-experimental-web-platform-features

Wygląda to na jedną z najprostszych do użycia aplikacji - wystarczy nagrać film z przejazdu i dodać gpx z tego przejazdu. I już. Można trenować na danej trasie. Aczkolwiek warto wygładzić tag gpx <ele>103.59999847412109375</ele> (tu podana przykładowa wysokość), tak żeby nie było zbyt dużych skoków, dane zarejestrowane np. przez Edge potrafi być dość pofalowana i warto uśrednić te dane przed użyciem.
Co do filmów to wygląda na to, że muszą być rozdzielczości 720p, jeśli są w wyższej bo wyświetlana jest część obszaru filmu. Ale... działa. Wystarczy nagrać film z przejazdu i w komplecie z gpx można trenować przejazd i działa to całkiem przyzwoicie. Niestety z uwagi na kontuzję na razie nie mogę solidnie tego przetestować, ale wygląda to mniej więcej tak:
3365bbbda10e8a031dd015fdf804c214.jpg

wideo 720p odtwarzane z lokalnego dysku wraz z gpx z przejazdu tą trasą.

No i jeśli ktoś nie zauważył, to działa tylko z Elite Direto (prawdopodobnie ze wszystkimi Direto do XR włącznie, ale nie sprawdzałem jeszcze). Być może komunikacja trenażer <-> PC jest prowadzona po prywatnym BT (podobnie jak Wahoo komunikuje swoje urządzenia) zamiast standardowym BT FTMS.

Szkoda, że autor nie zdecydował się na obsługę trenażera BT FTMS (a może jednak? Przetestujcie!) i zawęził użytkowników tylko do grupy posiadaczy trenażerów Elite (domyślnie rodziny Direto - czy inne działają?) bo ta webowa apka ma potencjał i dla wielu byłaby wystarczająca. Dostęp do kodu jest otwarty dla wszystkich chętnych, tak więc może ktoś chciałby popracować nad modyfikacjami? Przydałoby się np. przewijanie trasy (z jednoczesnym przewijaniem śladu GPS). Spróbuję napisać do autora, zobaczymy, czy jeszcze jest zainteresowany rozwijaniem projektu...

Działa również na mobilnym Chrome na Androidzie, oczywiście z ustawioną flagą uruchomienia apek webowych.
  • faraday lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź