Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#1481 jastu

jastu
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 10 sierpień 2018 - 12:35

Witam,

miałem okazję pokręcić na Direto, nie wydaje się on wam głośny?

nie podczas oporowania, tylko podczas zwiększania prędkości obrotowej (buczy, wpada w wibracje)



#1482 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 01 listopad 2018 - 20:35

Witam,

miałem okazję pokręcić na Direto, nie wydaje się on wam głośny?

nie podczas oporowania, tylko podczas zwiększania prędkości obrotowej (buczy, wpada w wibracje)

 

Mam Drivo który miał być niby ultra cichy, a też podczas zmian jest bardzo głośno i dokładnie tak jak piszesz buczy i wpada w wibracje.

 

A to co bardziej mnie zaskakuje to fakt, że podaje kadencję (chyba prawidłowo!) pomimo, że czujnika kadencji nawet nie wyjąłem z pudełka :D:D. Jak to możliwe, jak pobiera dane odnośnie kadencji?



#1483 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 01 listopad 2018 - 20:45

Z tego co pamiętam to Drivo ( podobnie jak Direto) oblicza kadencję programowo. A jak podepniesz czujnik to jest ona realna. Swoją drogą tak jak piszesz podaje prawidłowo. Jak porównuje kadencję z Direto vs kadencja ze Stagesa to różnica jest 1-3 obroty

 

Ostatni wykres https://szosa.org/to...ireto/?p=387907


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1484 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 02 listopad 2018 - 11:02

Bez dedykowanego czujnika kadencja jest obliczana na podstawie wariancji mocy.



#1485 sumo

sumo
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 02 listopad 2018 - 16:48

Forumowicze, nie mogłem nigdzie znaleźć informacji na forum, więc zwracam się z pytaniem o dodatkowe aplikacje dla trenażerów.

 

Czy korzystając z Elite My E-training mam dostęp do tras wideo użytkowników i mogę korzystać z nich za darmo (w cenie regularnego miesięcznego abonamentu)?

I czy podobna funkcja jest w Tacxie?

 

Rozważam zakup Elite Rampy albo Tacxa Flow Smart - lecz przy Tacxie wszędzie spotkałem się z opinią dodatkowych opłat za korzystanie z ich aplikacji.
Jak to w końcu jest?

 

Oczywiście, Rampa to "raczej" lepszy model, ale z drugiej strony może warto przyoszczędzić te 500-600 zł.. podstawa to dla mnie aplikacja, bo trenażer ma być również zabawą ;)

 

Edit: problem rozwiązany, RAMPA zakupiona.

 



#1486 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 06 listopad 2018 - 12:50

Takie pytanie może ktoś się orientuje : na której z tych'' Aplikacji Real Video'' ( wersja na Tablet)  na ekranie podczas jazdy obok innych wkaźników ( moc,nachylenie, dystanse, czas , kadencja, puls.....) mamy pokazaną  wysokość trasy.

 

Po 2 latach postanowiłem spróbować  i nieoczekiwanie Rouvy działa przyzwoicie tzn. nie ma cyrków z prędkścią/mocą , jakieś tam jednak sensowne odwzorowanie, Ok się jedzie. Ale podczas tej godzinnej jazdy pod górę brakowało mi właśnie obecnej /virtualnej wysokości.

 

( Bkool z filmików w sieci - wysokości nie widać, Tacx Cycling  na Galaxy Tab 4 T530 działa jak krew z nosa,inne ......)



#1487 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 10 listopad 2018 - 15:34

Coś tam się wyjaśniło.

 

Zainwestowałem w Kinomapa tam na dole ekranu jest czytelny wykres wysokości . Pierwsze jazda mix. górka z Kinomapa + Powerpeaks .

(  tzn. na podstawie treningów z Powerpeaks , akuart teraz 12 min * 85% * 3 z przerwami ca 3 min =Mount Field)

Coś takiego próbowałem też wcześniej  na zewnątrz i jest ciekawiej.

 

Z tym że Rouvy lepiej czyta sensory, trenażer.... nigdy nie było przerywań tutaj w Kinomapie czasem prędkość znika na chwile, muszę wybadać jeszcze czemu.



#1488 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 16:40

Czy w zestawie z elite direto jest antena ant+?

#1489 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:16

Czy w zestawie z elite direto jest antena ant+?

Nie



#1490 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:20

A musi być dedykowana czy wystarczy taka z allegro?

 https://allegro.pl/o...8a-b3a0b3f94238



#1491 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 grudzień 2018 - 20:13

Powinna zadziałać.



#1492 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 03 grudzień 2018 - 20:24

Ostatnio na TTS4 pojawiła się taka informacja :

"Due to the current software and hardware developments, we stop selling TTS 4, Basic and TTS 4, Advanced by the end of this month on November 30th. This also goes for the Multiplayer licence, GPS licence and Tacx Cycling app. From March 31st next year, we will permanently discontinue with the maintenance and support of this product. We sincerely appreciate your support and regret any inconvenience this necessary action causes you. We encourage you to learn more about the Tacx Training app and the Tacx Desktop app, our new training software launched earlier this year "



#1493 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 27 styczeń 2019 - 14:09

Coś tam się wyjaśniło.

 

Zainwestowałem w Kinomapa tam na dole ekranu jest czytelny wykres wysokości . Pierwsze jazda mix. górka z Kinomapa + Powerpeaks .

(  tzn. na podstawie treningów z Powerpeaks , akuart teraz 12 min * 85% * 3 z przerwami ca 3 min =Mount Field)

Coś takiego próbowałem też wcześniej  na zewnątrz i jest ciekawiej.

 

Z tym że Rouvy lepiej czyta sensory, trenażer.... nigdy nie było przerywań tutaj w Kinomapie czasem prędkość znika na chwile, muszę wybadać jeszcze czemu.

Jeśli kolega chce pojeździć w wirtualu i na  bieżącą widzieć swoje podjechane metry to polecam BigRingVR - właśnie jestem po pierwszej jeździe i jestem naprawdę mile zaskoczony. Jakość i płynność obrazu rewelacja, mnóstwo parametrów na bieżąco wyświetlanych łącznie z profilem trasy, aktualną pozycją (w kolorze wyświetla trudność trasy aktualną i najbliższych kilku km), wysokością na której się znajdujemy i jak już pisałem ilością podjechanych metrów. Samych tras jest mnóstwo. Do tej pory jeździłem korzystając z TTS i wydawało mi się, że jest dobrze, ale muszę stwierdzić, że BigRing wymiata. 



#1494 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 28 styczeń 2019 - 23:24

Tak wiem , próbowałem jakiś czas temu kiedy jezcze było free - ale BingRingVR na tablet nie istnieje

( chyba )- a tak mi jest najwygodniej.

 

( Kinomap = wygląda ok ale okazuje się, że szajs straszny, nie ma opcji przejechać  ca 1h górki bez kilkukrotnej zawiechy- co chwila denerwujące komunikaty typu ,,Lost contact to additional equipment''  , filmy- nawet te pobrane ( a to oddzielny temat tzn 1/10 razy się udaje) na dysk ładują sie katastrofalnie,- także 200 pln wyrzucone w błoto )



#1495 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 29 styczeń 2019 - 21:14

To faktycznie mały problem. Ja mam lapka podłączonego do tv i w połączeniu z BigRing efekt jest super. Żadnej zwiechy i jakość obrazu bez zarzutu. Jeszcze mi zostało kilka dni free do testów:-)



#1496 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 styczeń 2019 - 21:33

Szkoda że bigring obsługuje tylko ant+ :( musiałbym antenkę dokupic

#1497 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 30 styczeń 2019 - 18:34

Ale to nie jest chyba jakiś duży wydatek ;-)



#1498 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 luty 2019 - 05:03

Niby nie, ale takich małych wydatków się nazbiera 😁 antenka zamówiona, zobacze jak wygląda to bigringvr

#1499 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 06 luty 2019 - 16:25

Wygląda super, ja jestem megazadowolony:-) I nie jestem przedstawicielem firmy:-))



#1500 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 26 luty 2019 - 10:08

Chodzi o ,,kalibrację '' Treneżera( Tacx Bushido ) z Miernikiem mocy-jest może  jakaś konketna metoda najlepiej zrobić raz żeby nie trzeba było tego ruszać,zmieniać  i powtarzać ??.Taka zwykła kalibracja jak np w TACX Utility niewiele pomaga w tej kwestii. 

Może jest jakaś  opcja gdzieś. w jakiejś aplikacji - ustawić na stałe  wspólczynnik  moc z trenażera/moc z 4iii na stałe ?? żeby ta moc z trenażera mniej więcej opdowiadala miernikowi .Jakieś 5% różnicy tragedii nie będzie ale już te >20% jest b. odczuwalne

 

Od ca. 2 lat przestawiłem się na Powerpeaksa- zapisuję jazdę Edge 820  albo Sigmą. Mam ustawione( tak mi się przynajmniej wydaje ) żeby opór  był na podstawie mojego miernika mocy czyli 4iii  i jako tako to działa. Z tym, że jest zdecydowana różnica między mocą którą pokazuje trenażer a tą z 4iii. Specjalnie się tym nie przejmowałem no bo nie miało to znaczenia( chyba) w sensie Powerpeaks.

 

No ale ostatnio Garmin   zaczął świrować ( nie zapisuje jak kiedyś jazd z trenażera w trybie szosa-tak mi było prościej) dlatego przestawiłem profil  na ''Rower Stacjonarny '' a tam jest ustawione moc z trenażera. Jadę,  ledwo krecę jakiś interwał  20 minutowy , Target ca 250 czyli dla mnie nie tak już znowu lekko a na Garminie widzę 210 przy 250 na Powerpeaksie gdzie mam pokazywaną z 4iii.

 

 

 

Kiedyś jak bawiłem się z Virtual Ride to  podkręcałem w takim układzie opór mechanicznie-  ale on/śruba jest już na takim poziomie/limicie , że powiedzmy obrót 1 czy kilka i śruba wyskakuje  -dlatego  zaprzestałem bo składanie tego do kupy zajmuje trochę czsu i .....nerwów.  

 

 

 

( Żona od czasu do czasu jedzie na Kinomap i tam właśnie przydałąby się właściwa moc z trenażera .Można niby podłączyć miernik mocy ale co chwile idiotyczne komunikaty ,,Lost contact to additional Equipment'' i zawiesza się badziew , zresztą on cały czas się zawiesza)





Dodaj odpowiedź