Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


2220 odpowiedzi w tym temacie

#1501 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 26 luty 2019 - 22:54

Kombinujesz jak słoń pod górkę. Garmina parujesz z miernikiem w dowolnym profilu. W Powerpeaks dodajesz trenażer, miernik mocy i włączasz perfect resistance. Trenażer jest sterowany z 4ii i masz te same waty na garminie i apce. Jak jedziesz np. 300W to zawsze będzie to 300W. Niezależnie czy na trenażerze czy na drodze. 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1502 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 luty 2019 - 00:53

chyba nie bardzo rozumiesz o co mi chodzi

 

 

-Garmin służy mi tylko do zapisywania tego co jade , w Powerpeaks nie potrafię tego zrobić ,choć widziałem gdzieś opcję chyba ''zapisz jako fit''

-wiem że mogę sparować miernik mocy z Garminem w dowolnym profilu - ale nie w tym problem

 

Akurat  wczoraj w profilu ''Rower Stacjonarny'' był sparowany trenażer jako moc ( moglem sobie przestawic na 4iii ale z ciekawości tego nie zrobiłem)   i jadąc porównywałem sobie wskazania mocy z trenażera ( wyświetlane na Garminie)  i moc z 4iii ( którą widziałem na komórce z Powerpeaks ) .

Chodzi o to, że jest za duża różnica między tymi ,,mocami'' tj trenażer sporo zaniża .Co zrobić żeby te moce się ca. pokrywały- Jedyny sposób jaki próbowałem , co u mnie coś daje to podkręcenie oporu( ale ryzyko że śruba wyskoczy)  , nie będę się powtarzał .

 

Ciekawszym rozwiązaniem byłby jakiś współczynnik( u mnie wpisałbym  coś takiego  moc z 4iii = moc z tacx Bushido  + 25 %)    tu bardziej idzie o apk typu Kinomap, Bcool , Rouvy z ''real video'' niż  o Powerpeaks czy Trainaroad  i ich treningi , z tym sobie radzę.

 

W sensie żeby na real video - była moc z trenażera ( ale żeby była ona sensowna bo nie będę w pamięci kalkulował że 210 to moje 250  - w tym problem )

 

To konkretnie dotyczy Kinomapa gdzie co chwila ,,lost contact z additional sensor''  - tu 4iii , a nawet jak to działa to nie ma kadencji z 4iii .Dlatego w tym programie akurat wolałbym nie używać miernika.

 

 

   



#1503 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 27 luty 2019 - 09:52

Expertem nie jestem ale chyba nie da rady, na poziomie trenazera, zmodyfikowac jego krzywej mocy.
Bo tu moim zdaniem lezy problem rozbieznosci pomiedzy miernikiem a tym co podaje trenazer. Regulowanie docisku opony nic nie da, bo jak podkrecisz, to zarowno trenazer, jak i miernik pokaza wieksze wartosci.
Owszem mozna modyfikowac offset ale na poziomie aplikacji. Wtedy mówisz apce dodaj/odejmij dana wartosc do/od tego co pokazuje trenazer. Z tym ze krzywa mocy, jak nazwa wskazuje nie jest prosta ;) wiec jest duza szansa, ze roznica we wskazaniach miernika i trenazera bedzie sie zmieniac wraz z przesuwaniem sie po tej krzywej. Niemniej jak sie kreci w danym, waskim zakresie kadencji/predkosci, takie ustawienie offsetu moze byc calkiem wystarczajace.

#1504 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 luty 2019 - 13:03

Zerknę ale nie kojarze żęby opcja Offset była w Kinomapie , takie coś by się przydało.

 

W Powerpeaks też nie wiem czy jest taka możliwość ,  widzę np ,,Power Meter Delay ( ms)'' albo ''Reset PerfectResistance Map''  ale to chyba nie do końća jest to,Tacx Cycling na moim tablecie nie działa to nie sprawdzę.

 

 

 

Expertem nie jestem ale chyba nie da rady, na poziomie trenazera, zmodyfikowac jego krzywej mocy.
Bo tu moim zdaniem lezy problem rozbieznosci pomiedzy miernikiem a tym co podaje trenazer. Regulowanie docisku opony nic nie da, bo jak podkrecisz, to zarowno trenazer, jak i miernik pokaza wieksze wartosci.
 

 

Jakby było  raz na + raz na minus to wtedy może do tej krzywej można by się było przyczepić ale jak przez 1,5 h na trenażerze  jest ''Stabilne''  -25%  to moim zdaniem trzeba zwięszyć docisk/opór,

( Pamiętam kiedyś mi się nawet udało tak dokręcić  że były mniej wiecej podobne wartości  mocy - wtedy  u mnie zwykła kalibracja była w zielonym zakresie prawie na końcu  paska   - po prawej ( too tight) stronie coś jak tu https://encrypted-tb...8Ac0Q1kcc13Xmzw ale  bardzo delikatna sprawa te dokręcanie bo jak pisałem wylatuje z gwintu gałka/śruba 

 

 



#1505 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 27 luty 2019 - 15:50

Zerknę ale nie kojarze żęby opcja Offset była w Kinomapie , takie coś by się przydało.

 

W Powerpeaks też nie wiem czy jest taka możliwość ,  widzę np ,,Power Meter Delay ( ms)'' albo ''Reset PerfectResistance Map''  ale to chyba nie do końća jest to,Tacx Cycling na moim tablecie nie działa to nie sprawdzę.

 

 

 

Offset miał by sens gdyby były wprowadzane 3 wartości zamiast jednej. Jedna wartość dla krzywej z równaniem 3 stopnia nic nie daje.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1506 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 28 luty 2019 - 07:54

chyba nie bardzo rozumiesz o co mi chodzi

 

No nie rozumiem lub Ty nie rozumiesz :)

 

Garmina parujesz z miernikiem w dowolnym profilu. W Powerpeaks dodajesz trenażer, miernik mocy i włączasz perfect resistance. Trenażer jest sterowany z 4ii i masz te same waty na garminie i apce. Jak jedziesz np. 300W to zawsze będzie to 300W. Niezależnie czy na trenażerze czy na drodze.  

 

Garminem rejestrujesz aktywność (bo PowerPeaksem się nie da) i nie ma znaczenia czy wskazania mierników 4iii i trenażera się pokrywają bo trenażer będzie generował opór według miernika 4iii. Zawsze będziesz widział i miał te same waty.

 

Mam Direto, Stagesa, używam Powerpeaksa,  i z powodzeniem stosuje ten setup. Pomimo że Direto ma fizyczny miernik to powyżej 200W wskazania ze Stagesem rozjeżdżają się o ~4-5% . Poniżej są tożsame. Niby nie dużo, ale jednak.  W/w setup daje mi pewność że jak robię interwały (np na 350W) na trenażerze czy na szosie to jest to zawsze ta sama praca. Gdybym robił to według dwóch mierników to miałbym 18W różnicy. A to czuć w nogach.

 

Nie wiem dlaczego chcesz na siłę doprowadzić do sytuacji że miernik trenażera będzie wskazywał to samo co 4iii. To jest nieosiągalne z wielu względów. Tym bardziej że Twój trenażer nie ma fizycznego miernika mocy tylko szacuje to programowo. Dodatkowo Bushido "kradnie waty" na zasilanie http://athletictechr...he-calibration/

 

Masz zewnętrzny miernik mocy to zlej "miernik mocy" w swoim trenażerze.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1507 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 28 luty 2019 - 08:45

Nie na siłe , pytałem  tylko z ciekawości  czy jest jakaś możliwość offsetu bo akurat podczas jazdy widziąłem, że ta różnica jest ,,stabilna''.

 

Ten offset byłby przydatny  wyłącznie w programach typu Real Video choćby jak wspomniany Kinomap kiedy jedziemy pod górkę i chcemy widzieć sensowną moc a połącznie z fizycznym miernikiem działa ,,tak sobie'', do tego kadencji brak.

 

W Powerpeaks czy innych typowo treningowych kiedy  ktoś ma pomiar mocy  cały ten Offset nie ma  wielkiego sensu skoro można sobie ustawić opór według  miernika, tak właśnie jeżdżę - ale jak ktoś nie ma pomiaru???

 

Wtedy pewnie przyzwyczai się do mocy jaką  liczy trenażer, też nie ma wielkiego problemu .



#1508 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 28 luty 2019 - 08:52

Jak ktoś nie ma pomiaru to trenuje według tego co pokazuje trenażer. A czy to prawdziwe Waty czy nie to nie ma większego znaczenia. Ważna jest powtarzalność pomiaru.  Na drodze i tak nie ma żadnych watów więc nie ma czego weryfikować


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1509 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 19:25

Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze trenażera. Nie chce wyjść na lenia, ale stron jest od zarypania, a mam konkretne wymagania. 

Do tej pory używałem najniższego modelu z Decathlonu, ale w końcu może jakiś smart by się przydał. 

 

- mam pomiar mocy, więc w trenażerze nie jest koniecznością

- opór co najmniej 1000W 

- chciałbym, aby sterował obciążeniem zgodnie z treningami rozpisanymi w Training Peaks

- mam osobne koło z oponą pod trenażer i kasetą, więc może być rolka (jakaś przewaga direct drive prócz tego, że jest niby cichszy?)

- budżet - bliżej nieokreślony, ale nie ograniczajmy się póki co. 

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. 



#1510 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 19:31

Jeśli budżet wynosi +2 tys. zł to tylko direct drive. Nie ma sensu w 2019 roku kupować trenażera na koło, który będzie gorszy praktycznie pod każdym względem.


  • Bzyk lubi to

#1511 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 lipiec 2019 - 19:45

Mozna kupic jakis interaktywny DD za 2k pln?

#1512 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 19:47

Tacx Flux S i Direto można znaleźć za ~2.4 tys zł.


  • Bzyk lubi to

#1513 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 lipiec 2019 - 19:56

Jakbys rozwazal uzywke to mam Kickr Snap. Przebieg niewielki bo cos zaczelo buczec i mi wymienili całą "głowicę" na nowszego typu i na niej zrobiłem tylko kilka jazd bo zaczęła się wiosna. Trenażer jest spoko, zwłaszcza jak masz miernik mocy i uzywasz power match. Ja jednak chcę wymienić na direct i z mocowaniem pod boosta zebym mogl tez mtb wpiac.



#1514 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 20:13

Jak Direct lepszy, to już w to bym szedł. Co roku trenażera zmieniać nie będę w końcu.
Czyli rozumiem, że te dwa, co podał Arked spełniają moje wymagania.
A jak to jest w przypadku montażu kasety na ten trenażer? Muszę mieć takie same narzędzia jak w przypadku koła czy jakoś łatwiej to się odbywa?

#1515 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 20:32

Te same narzędzia.


  • Bzyk lubi to

#1516 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 lipiec 2019 - 21:18

Przy okazji zapytam, który z producentów najlepiej radzi sobie z offsetem kasety przy DD? Tak, żeby nie trzeba było regulować przerzutek za każdym razem.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1517 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 21:35

No to Ci powiem, że odkąd mam Elite Nero, to Tacx Neo robi za stojak na rower. Po prostu nie jestem się w stanie zmusić do jego używania, a mógłbym chcieć odmiany, bo kręcę w domu ponad 12h tygodniowo. Ta rolka jest interaktywna, cicha, wyciska do 1300W (mi się na razie udało wykręcić 950W przez 15s). Ścigam się z nią na Zwift, trenuję z Zwift, Trainerroad i Xert. I nawet Neo nie da Ci uczucia tropienia węża w trakcie symulowanego podjazdu, jakie daje ta rolka.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1518 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 22:42

Tadzikpl, ake Elite Nero ma chyba tylko 7% symulowanego podjazdu? Jaka opone stosujesz? Do trenazera?

#1519 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 24 lipiec 2019 - 06:33

7% symulowanego na rolce to baaardzo dużo, bo więcej to już problem z ustaniem w pionie - to jest rolka i koła muszą się kręcić, byś na bok się nie przewrócił. Dcrainmaker rozpoczął kiedyś dyskusję odnośnie stopnia symulowanego podjazdu i prędkości minimalnej, dla jakiej ten podjazd jest serwowany, i niestety, ale z rzeczywistością wspólnego one nic nie mają (dopiero Tacx Flux 2 i oba Neo potrafią utrzymać opór elektromagnetyczny przy niskiej prędkości). Podjazd na Nero jest do bólu realny, tropisz węża, a jak ustaniesz, to na bok padasz. Tak to nawet Neo nie dopinguje :)

Wszystkie moje szosy mają pomiar mocy swój, to ważne, bo pomiar w Nero jest do bani. Opony takie, na jakich normalnie jeżdżę, po prostu biorę rower, na który mam ochotę i jadę. Ale ciszej troszkę jest z gładkimi (Michelin Power Competition lub Pro4 Endurance), niż z tymi z bieżnikiem (np. Conti GP 4000/5000).

Zawsze poleciłbym spróbować.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • Bzyk lubi to

#1520 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 lipiec 2019 - 08:28

No to Ci powiem, że odkąd mam Elite Nero, to Tacx Neo robi za stojak na rower. Po prostu nie jestem się w stanie zmusić do jego używania, a mógłbym chcieć odmiany, bo kręcę w domu ponad 12h tygodniowo. 

 

Kusisz! Ale nie masz na stanie w magazynie jakiegoś swojego sklepu? ;)

Paski napędowe są gdzieś dostępne, albo inne części?


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź