Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ubezpieczenie rowerzysty


88 odpowiedzi w tym temacie

#21 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 19 luty 2012 - 13:14

ja myśle że nnw warto mieć niby procent mały ale jak masz jeszcze taki normalne w pracy to grosz do grosza i coś wyjdzie więcej.

u2250y2014v3.gif


#22 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 luty 2012 - 13:17

Tylko z tego co mi wiadomo, ubezpieczenie w PZU nie obejmuje udziału w zorganizowanych imprezach sportowych, a obawiam się, że w dużej części (jeśli nie w większości) wyścigów organizator nie zapewnia ubezpieczenia, a jeśli już, to tylko NWW.

Ja tez mam to w PZU, ale zastanawiam się czy na ten rok nie wykupić sobie karty Euro26 Sport. Z tego co wyczytałem, to poza podstawowymi przywilejami wynikającymi z posiadania karty Euro26 zapewnia ona tez ubezpieczenie OC i NWW rowerzystom i także biorącym udział w imprezach sportowych.

#23 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 19 luty 2012 - 13:21

Tylko z tego co mi wiadomo, ubezpieczenie w PZU nie obejmuje udziału w zorganizowanych imprezach sportowych


Przez 2 strony tego tematu piszą o tym, że NIE OBEJMUJE.

#24 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 kwiecień 2012 - 22:01

Wracając do tematu, ubezpieczyłem się w PZU od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w trakcie zawodów sportowych obejmujących kolarstwo. Składka na 5 miesięcy ubezpieczenia (obejmuje również kraje europejskie z pewnymi wyjątkami) z sumą gwarancyjną 15 TPLN wynosi 54 PLN.

#25 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 19 kwiecień 2012 - 00:32

ubezpieczyłem się w PZU od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w trakcie zawodów sportowych obejmujących kolarstwo.


Mam rozumieć, że jak rozwalisz lusterko w Jaguarze jadąc do pracy nie zapłacą ani grosza? Rok temu kupowałem OC w PZU w takiej cenie na wszelkie okazje.

W czasie zawodów to chyba się wykupuje jakieś OC co nie? Czy ja mam jakieś złe wyobrażenie o poziomie organizacji zawodów sportowych w Polsce?

#26 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 19 kwiecień 2012 - 07:03

Chyba masz złe wyobrażenie bo organizator w regulaminach zwykle nie pisze nic o OC a jedynie o NNW. Także OC na wypadek zawodów pewnie większość zawodników nie będzie mieć w razie czego z resztą ktoś tu pisał, że m.in. w związku z tym nie bierze w nich udziału. Jedynie przy wyrabianiu licencji Masters wymagane jest OC i z tego wynika, że tam gdzie ścigają się ludzie z tymi licencjami ludzie to mają wykupione. OC na co dzień jest wg mnie podstawą ale kolega wcześniej napisał, że do wyścigów to kupił specjalnie a PZU w tej cenie przecież nie zaoferuje OC na wszystkie okazje a "jedynie" wszystkie oprócz zawodów :mrgreen: bo chyba piszesz o bezpiecznym rowerzyście sądząc po cenie.

#27 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 19 kwiecień 2012 - 07:28

Nie jestem pewien czy jest obowiązek ubezpieczania OC przez organizatorów zawodów w tym szczególnie uczestników, zakładam, że nie.
Tak jak pisze bezdred, organizatorzy wykupują zwykle polisy NNW. Może to nie jest najlepsze porównanie ale pamiętam, że organizując zakładowe wycieczki rowerowe ubezpieczałem tylko w zakresie NNW i żaden z ubezpieczycieli nie zalecał wykupienia OC.
Mając ubezpieczenie BR i to "sport" kolarz jest zabezpieczony w zakresie OC na wszelkie okazje - mam nadzieję :-)

#28 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 19 kwiecień 2012 - 08:53

Mając ubezpieczenie BR i to "sport" kolarz jest zabezpieczony w zakresie OC na wszelkie okazje - mam nadzieję :-)


No to nie pisz bzdur tylko przeczytaj OWU. Rok temu bezpieczny rowerzysta jak pisał bezdred ubezpieczało od spowodowania szkody swoim rowerem, ale nie od szkody na zawodach sportowych! Możliwe, że coś się zmieniło więc zajrzyj do OWU i sprostuj lub potwierdź to co napisałeś.

Swoją drogą mi się OC skończyło i muszę wykupić sobie nowe, wiec może na dniach sam odpiszę.

#29 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 19 kwiecień 2012 - 09:45

outoftimeman, przeczytałem OWU przed zawarciem umowy. Piszę o tym (w jasny sposóB) w celach informacyjnych, po to aby inni Koledzy mogli z takiego rozwiązania ew. skorzystać, bo wg. mnie warto.
Więc specjalnie dla Ciebie poświęcam mój czas i jeszcze raz wyjaśniam:
Ubezpieczenie Bezpieczny Rowerzysta w zakresie OC wyłącza odpowiedzialność za szkody powstałe m.in. podczas wyścigu, więc aby zabezpieczyć ryzyko związane z odpowiedzialnością cyw. za szkody związaną z aktywnością sportową należy zawrzeć kolejne ubezpieczenie - "OC sportowców"
To właśnie przekazałem w poprzednim poście, co uznałeś, nie wiem z jakiego powodu za bzdurę. Ubezpieczenia, w każdym razie te, o których tu mówimy nie są bzdurne.

#30 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 19 kwiecień 2012 - 09:53

bicicleta, Bo nie wyrażasz się precyzyjnie. W pierwszym poście nie podałeś nazwy ubezpieczenia i nie tylko ja musiałem się domyślać o jaką polisę chodzi.
W drugim napisałeś, że masz "BR i to sport".

Mając ubezpieczenie BR i to "sport" kolarz jest zabezpieczony w zakresie OC na wszelkie okazje - mam nadzieję


Skąd mam u diabła wiedzieć co to jest "to sport"? Napisz jasno i klarownie kupiłem OC Bezpieczny rowerzysta i OC Sportowców. Tak trudno napisać 1 zdanie poprawną polszczyzną zamiast nowomową?

#31 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 19 kwiecień 2012 - 09:56

A czy na zawody nie lepiej jest wykupić ubezpieczenie jednodniowe ?

W tamtym roku tak zrobiłem, potrzebowałem ubezpieczania i w PZU była taka możliwość jednodniowego.
Koszty były tak śmieszne, że podniosłem sobie wartość bodaj, do 70 tyś i 120tyś, nie pamiętam o co chodziło, że 2 kwoty się podawało.
Ubezpieczenie oczywiście było sportowe, podawałem co to za zawody, czy na terenie kraju itp zaznaczałem, że są o wysokim ryzyku i dokładną datę, ono działa przez 24h w ustalonym dniu.
Wyszło mi chyba 5zł 20gr - chyba dobrze, pamiętam.

Jak znajdę umowę to zrobię zdjęcie i wkleję.
Jeśli nie bierze się udziału w więcej niż 15 zawodach rocznie to to jest dobre ; )

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#32 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 19 kwiecień 2012 - 10:08

A ja scalę powyższe wypowiedzi w przejrzystą formę:

- nie startujesz w zawodach? jeździsz tylko 'dla siebie'/rekreacyjnie? --> wystarczy wykupić w PZU pakiet 'Bezpieczny rowerzysta'
- startujesz w zawodach (+ jeździsz za granicą) --> wykup pakiet 'Bezpieczny rowerzysta' i dodatkowo 'OC sportowców'.

Jeśli coś źle zrozumiałem, to proszę o nakierowanie na właściwy tor. Przyda się to wszystkim, a niezdecydowanych zachęci do ewentualnego ubezpieczenia się.

#33 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 19 kwiecień 2012 - 15:15

A czy na zawody nie lepiej jest wykupić ubezpieczenie jednodniowe ?


Mnie powiedziano, że jest jakiś minimalny okres tego ubezpieczenia i jest to dłużej niż 1 dzień, nie pamiętam czy tydzień czy miesiąc, nieważne, biorąc pod uwagę mój plan startów ubezp. na 5 mies. było dla mnie optymalne. Podałem wysokość składki tylko dla orientacji. Zawierając ubezpieczenie można to skonsultować na miejscu biorąc pod uwagę własne potrzeby.

A ja scalę powyższe wypowiedzi w przejrzystą formę:

- nie startujesz w zawodach? jeździsz tylko 'dla siebie'/rekreacyjnie? --> wystarczy wykupić w PZU pakiet 'Bezpieczny rowerzysta'
- startujesz w zawodach (+ jeździsz za granicą) --> wykup pakiet 'Bezpieczny rowerzysta' i dodatkowo 'OC sportowców'.

Jeśli coś źle zrozumiałem, to proszę o nakierowanie na właściwy tor. Przyda się to wszystkim, a niezdecydowanych zachęci do ewentualnego ubezpieczenia się


Tak jest ;-)

Choć żartując, to w bankach mówią, że każde zabezpieczenie (kredytu) jest dobre pod warunkiem, że nie trzeba z niego korzystać :-)

#34 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 19 kwiecień 2012 - 15:54

Mnie powiedziano, że jest jakiś minimalny okres tego ubezpieczenia i jest to dłużej niż 1 dzień, nie pamiętam czy tydzień czy miesiąc,

może, choć dla tych, którzy startują np. w kilku imprezach rocznie to 1 dniowy jest dobry
w PZU jest taka możliwość w innych bankach to nie wiem

choć w PZU musiałem się dopytać, bo najpierw kobieta mi powiedziała, że nie bardzo więc nie rozumiałem czy jest czy nie, bo co to znaczy "nie bardzo"? albo można albo nie
i przyszedłem na drugi dzień, bo się zdecydowałem i obsługiwał mnie starszy gość, który powiedział, że oczywiście, że można na 1 dzień, a tamta babka to musiała być jakaś stażystka... ; )

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#35 Gosc_Pedro_*

Gosc_Pedro_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2012 - 20:12

Hej! Pozwolę sobie odświeżyć temat ubezpieczeń ;-)

Mam do Was pytanie - czy w ciągu kilku ostatnich dni ktoś może wykupił sobie "Bezpiecznego rowerzystę"? Szukając informacji o tym ubezpieczeniu znalazłem taką oto informację na stronie PKO:

Z dniem 30 kwietnia 2012 r. PZU S.A. wycofało oferowanie w iPKO Ubezpieczenia "Bezpieczny Rowerzysta". Wszystkie polisy kupione do 30 kwietnia 2012 r. są obsługiwane do dnia ich wygaśnięcia, na zasadach określonych w Ogólnych warunkach ubezpieczenia

:-/

Z drugiej strony PZU ciągle ma je jednak w swojej internetowej ofercie :roll:

Pozdrawiam! :-)

#36 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 15 maj 2012 - 21:00

hmm dziwna sprawa i trochę szkoda. Chyba ktoś na tych polisach wymuszał kase ;]

u2250y2014v3.gif


#37 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 15 maj 2012 - 21:35

Hej! Pozwolę sobie odświeżyć temat ubezpieczeń ;-)

Mam do Was pytanie - czy w ciągu kilku ostatnich dni ktoś może wykupił sobie "Bezpiecznego rowerzystę"? Szukając informacji o tym ubezpieczeniu znalazłem taką oto informację na stronie PKO:

Z dniem 30 kwietnia 2012 r. PZU S.A. wycofało oferowanie w iPKO Ubezpieczenia "Bezpieczny Rowerzysta". Wszystkie polisy kupione do 30 kwietnia 2012 r. są obsługiwane do dnia ich wygaśnięcia, na zasadach określonych w Ogólnych warunkach ubezpieczenia

:-/

Z drugiej strony PZU ciągle ma je jednak w swojej internetowej ofercie :roll:

Pozdrawiam! :-)


A czytać ze zrozumieniem umiesz?

Z dniem 30 kwietnia 2012 r. PZU S.A. wycofało oferowanie w iPKO Ubezpieczenia "Bezpieczny Rowerzysta".

Wygląda na to, że PZU zerwało współpracę z iPKO w zakresie udzielania klientom iPKO ubezpieczenia bezpieczny rowerzysta na jakichś preferencyjnych warunkach, a nie że zrezygnowało z tego produktu w ogóle.

#38 Gosc_Pedro_*

Gosc_Pedro_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2012 - 21:52

Ajjj faktycznie - mój błąd. :oops: Nie wiem czemu czytając ten fragment kilka razy zawsze widziałem tam "oferowane" zamiast "oferowanie". :roll:

#39 Gosc_Pedro_*

Gosc_Pedro_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2012 - 18:49

W kwestii wyjaśnienia sprawy "Bezpiecznego Rowerzysty". to jeszcze raz sorry za wprowadzenie małego zamieszania :-P Postanowiłem sięgnąć informacji u źródła, czyli PZU, i dostałem w odpowiedzi takiego maila:

W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że PKO BP ograniczyło sprzedaż ubezpieczeń PZU SA. Mimo to Zakład Ubezpieczeń dalej oferuje ubezpiecznie pakietowe Bezpieczny Rowerzysta.


I faktycznie dziś w punkcie obsługi klienta udało mi się bez problemu kupić ten pakiet. Outoftimeman - dzięki za odpowiedź, miałeś rację ;-)

#40 Raleigh

Raleigh
  • Użytkownik
  • 74 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpień 2012 - 12:41

Czy ktoś zna oferte jakiegoś ubezpieczyciela gdzie ubezpieczenie AC na rower wart ponad 10tys. zł obejmowałoby całą jego wartość a nie tylko wspomniane wcześniej 5tys.?



Dodaj odpowiedź