Skocz do zawartości


Zdjęcie

Puchar Równicy w Ustroniu_12.05.2012


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
289 odpowiedzi w tym temacie

#241 Huskacz

Huskacz
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • Skądtaka śląska wiocha

Napisano 15 maj 2012 - 20:02

Ja mam problem, żeby się zmieścić w 1Gb na picassie z kilkoma albumami, a Ty mówisz, żeby wrzucić 3Gb zdjęć... :) Powiedz, jakie zdjęcia konkretnie chcesz, to poślę na maila :)

#242 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 16 maj 2012 - 08:23

Kilka wybranych informacji w temacie bezpieczeństwa w perspektywie lat 2007-2012 na moich maratonach:

- wynajęta karetka zrobiła największą ilość kilometrów na trasie Ustroń - Szpital Cieszyn (od roku 2007-)
- trasę obstawiała największa ilość strażaków (ok 30) + 2 jednostki Policji + Straż Miejską
- pierwszy przypadek tak gwałtownego załamania pogody, zwłaszcza spadku temperatury (+ 25 do + 6 na Równicy)
- wylaliśmy największa ilość farby na strzałki w przeliczeniu na km trasy (tu uwaga: kolor BIAŁY jest najlepszy przy takiej pogodzie, niestety brak na niego zgody, dlatego dodajemy minimalna ilość pigmentu aby uniknąć konsekwencji - w przypadku deszczu widoczność strzałek wyraźnie spada)
- największa liczba DNF
- najwięcej upadków i interwencji ratowników medycznych
- pierwszy maraton z przypadkami autentycznej hipotermii, włącznie z wizytą w szpitalu
- pierwsza sytuacja zamknięcia drogi na Równicę tam i z powrotem
- największą dzienna amplituda temperatury na trasie
- największy deszcz w trakcie trwania maratonu

P.s. Już teraz zapraszam do dyskusji na temat Pucharu Równicy 2013, najważniejsze to:
- termin: 11,18,25 maj?
- formuła: czasówka sobota rano + runda 20-30 km sobota po południu?
- trasa zamkniętej rundy?

#243 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 16 maj 2012 - 08:37

Patrząc z perspektywy bezpieczeństwa i atrakcyjności dla turystów i Miasta Ustronia.
Taka opcja byłaby najlepsza. No i byłaby to jakaś nowość w cyklu.
Czyli od np 9:00 czasówka na Równice start może być nawet co 10 sek.
Tu nie ma problemu wożenia sie na kole. ;-).
A po 3 godzinach np. 3 rundy po 20 km. Co daje okolo 16 przyjazd ostatniego zawodnika ;-)

Z punku widzenia zawodników zwiedzających okolicę - jednak maraton po okolicach, tylko gdzie?

Jak dla mnie termin. Czym wcześniej tym lepiej.
Jest mało imprez na początku sezonu, później jest kilka w jednym dniu.

Pzdr Tomek

#244 saint

saint
  • Użytkownik
  • 160 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maj 2012 - 08:44

fajny pomysł

#245 JAMIS

JAMIS
  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Skądżywiecczyzna

Napisano 16 maj 2012 - 08:54

Wiesiek Legierski, ZAPOMNIAŁEŚ DOPISAĆ :- brak elementu hazardu podaczas imprezy ;-)

#246 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 maj 2012 - 09:17

Jak dla mnie pomysł z czasówką rano i krótką rundą popołudniu bardzo trafiony i chyba optymalny jeśli chodzi o Ustroń i okolice. Policja jest przychylna na zamknięcie drogi na Równicę, więc można kombinować :)
Jeśli chodzi o termin to przesunięcie np. o tydzień później może nic nie dać, przecież np. długi weekend majowy był super, za rok równie dobrze może być załamanie pogody i 11 i 18 i 25 ;)
Dodatkowo można ustawiać zawodników w sektorze według wyników czasówki - będzie porządek.

A ogólnie pomysły na cały 2013 możecie wpisywać w wątku:
http://www.forumszos...pic.php?t=13675

pozdrawiam

#247 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 16 maj 2012 - 09:55

Wiesiek Legierski, ZAPOMNIAŁEŚ DOPISAĆ :- brak elementu hazardu podaczas imprezy ;-)



A kiedykolwiek hazard był??? Nic mi o tym nie wiadomo ;-)

#248 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 16 maj 2012 - 09:57

UWAGA!

Wszystkim osobom chcącym skorzystać z ubezpieczenia NNW podaję numer polisy:
PZU polisa seria TPP numer 16165747 z dnia 12 maja 2012 r.

Wystarczy zadzwonić na infolinię PZU lub zgłosić telefonicznie lub osobiście u najbliższego agenta PZU.

#249 Gosc_Kuba1987_*

Gosc_Kuba1987_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2012 - 10:38

P.s. Już teraz zapraszam do dyskusji na temat Pucharu Równicy 2013, najważniejsze to:
- termin: 11,18,25 maj?
- formuła: czasówka sobota rano + runda 20-30 km sobota po południu?
- trasa zamkniętej rundy?


Zamknięta runda i start kategoriamii

#250 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 maj 2012 - 12:01

Wiesiek Legierski, a jaka jest szansa na zorganizowanie wyścigu na takiej rundzie w ruchu zamkniętym?

#251 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 16 maj 2012 - 13:12

Wiesiek Legierski, a jaka jest szansa na zorganizowanie wyścigu na takiej rundzie w ruchu zamkniętym?


Spora?
Skoro policja zgadza się na zamknięcie Równicy w sumie na ok 1 godzinę, to myślę, że duża. Warunek: w miarę lokalne drogi, mały ruch, możliwość wykonania objazdów dla samochodów, tak maks 2-3 godziny.

Mamy 2 opcje:
a) etap 1 - czasówka na Równicy + etap 2 - wyścig na rundach (meta nie na Równicy)
B) etap 1 - wyścig na rundach + etap 2 - czasówka z meta na Równicy

Na rundy można wykorzystać okolice Dzięgielowa i Cisownicy lub Goleszowa - Kisielowa - Bładnic lub okolice Dębowca. Przyjmujemy propozycje, czas start ;-)

#252 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maj 2012 - 18:50

Głosuje za wariantem B.

#253 Gosc_Kuba1987_*

Gosc_Kuba1987_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2012 - 20:40

Wariant A najczęściej spotykany w innych wyścigach etapowych czasówka jako prolog.
Wyścig na rundach start kategoriami. Wpisowe za 2 etapy nie wyższe niż 100-120 PLN

#254 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 16 maj 2012 - 21:04

Wpisowe to 60+30 czasówka. fajna formuła, prawie jak 1,a czasówka po etapie to ciekawe rozwiązanie,tylko wtedy liczony czas łączny do wygranej? Jesli tak,to masę ludzi będzie jechało dla zabawy tylko,po stratach na etapie.

#255 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 16 maj 2012 - 21:10

Głosuje za wariantem B.


Poczekamy na więcej opinii, ale mi osobiście też bardziej się podoba b, bo czasówka kończy dzień wyścigu na szczycie i jest walka do końca o sekundy.

#256 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 maj 2012 - 21:14

Właśnie tak, inaczej to tylko kwestia utrzymania wyniku z podjazdu, co przy dobrym i mocnym składzie drużyny może nie być aż takie trudne. Przynajmniej dla tych co w tym roku wygrali na Równicy :-P

#257 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 17 maj 2012 - 06:11

A mnie podoba sie wariant A ;)
Czasówka po wyścigu to pomyłka ;-)
Ten kto będzie walczył na rundach, nie będzie walczył na czasówce.
A Tomku nikt nie będzie sie trzymał grupy na podjeździe na Równice, a taki wariant jest w opcji A.
Pzdr. Tomek

#258 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 maj 2012 - 06:24

Moim zdaniem też ciekawszy wariant A, ale każdy ma swoje plusy i minusy :)
pzdr

#259 Tomek Wójcik

Tomek Wójcik
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 maj 2012 - 06:50

A Tomku nikt nie będzie się trzymał grupy na podjeździe na Równice, a taki wariant jest w opcji A.
Pzdr. Tomek


Wydawał mi się że chcemy wyeliminować niedogodności z ruchem otwartym i zrobić zamkniętą rundę.
Nigdzie nie wyczytałem że Równica ma być na koniec.

#260 Gosc_Kuba1987_*

Gosc_Kuba1987_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2012 - 07:48

Wpisowe to 60+30 czasówka. fajna formuła, prawie jak 1,a czasówka po etapie to ciekawe rozwiązanie,tylko wtedy liczony czas łączny do wygranej? Jesli tak,to masę ludzi będzie jechało dla zabawy tylko,po stratach na etapie.


Właśnie coś mi się wydaje, że warianty A i B powinny zostać uzupełnione o sposoby klasyfikacji w danym wariancie.