Skocz do zawartości


Zdjęcie

Puchar Równicy w Ustroniu_12.05.2012


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
289 odpowiedzi w tym temacie

#261 gooli

gooli
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 maj 2012 - 08:01

Jeśli czasówka + wyścig na rundach mają mieć zsumowany czas, to niech to będzie razem 60 zł. Jak będą osobne czasy = osobne imprezy/etapy to może być 30 zł + 60 zł - wtedy każdy może wybrać czy jedzie tylko jedno i płaci za jedno, czy jedzie oba i płaci za oba.

#262 saint

saint
  • Użytkownik
  • 160 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 maj 2012 - 08:03

materialiści...

mi też wariant B wydaje się lepszy. najpierw rundy i dobra zabawa dla wszystkich a potem "all out test" na równicę :)

#263 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 maj 2012 - 08:17

Przy wariancie B czasówka mogłaby być nawet czasówką na dochodzenie, podobnie jak w biegach narciarskich. Byłaby czymś w rodzaju ostatniego etapu Tour de ski. Wygrywałby ten, kto wjedzie na Równicę pierwszy.

#264 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 maj 2012 - 09:02

Maitre pomysł dobry, tyle, że jak wjedzie duża grupa na metę po rundach to jak potem wystartujesz ich na czas ? :)
pzdr

#265 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 maj 2012 - 09:13

Maitre pomysł dobry, tyle, że jak wjedzie duża grupa na metę po rundach to jak potem wystartujesz ich na czas ? :)
pzdr

Wystarczyłoby zrobić w wyścigu na rundach metę na podjeździe (np. na słynnej już na forum ściance z Lesznej Górnej). Przejrzałem wyniki z mety na Równicy i nie było większych grupek. W większości zawodnicy wjeżdżali na metę pojedynczo.

#266 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 maj 2012 - 09:27

Maitre, Tak na metę wjeżdżaliście pojedynczo, ale wcześniej na premię wjeżdżały grupki.

Wyścig na dochodzenie to fajny pomysł i myślę że przy odpowiednich rundach, tak żeby zyskać odpowiednie różnice czasowe, mogłoby to fajnie wyjść. Ten pomysł był/jest też rozważany przy okazji Road Trophy.

#267 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 maj 2012 - 09:59

Maitre, Tak na metę wjeżdżaliście pojedynczo, ale wcześniej na premię wjeżdżały grupki.

Masz rację, ale wynikało to też z tego, że był to dopiero początek wyścigu i ci co nie walczyli o premię nie jechali na całego. Na mecie wygląda to inaczej. Jak trasa jest odpowiednio ciężka i dodatkowo meta jest pod górę, różnice pomiędzy zawodnikami są zawsze.
Choć wiadomo, im wyższy poziom kolarzy, tym trudniej o duże różnice. A moim zdaniem z roku na rok poziom ciągle rośnie.
Plusem jazdy na dochodzenie jest to, że każdy będzie miał tyle samo odpoczynku pomiędzy wyścigiem na rundach a czasówką. No i od razu wiadomo, kto jest zwycięzcą.

Mam pytanie jeszcze co do trasy. Czy można by zrobić jednak wyścig w ruchu zamkniętym z metą na Równicy, a później czasówkę też na Równicę (lub w odwrotnej kolejności)? Przy czasówce droga już nie musi być przecież zamknięta.

#268 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 17 maj 2012 - 10:20

Zamknięcie drogi na Równice jest w praktyce możliwe tylko rano do 10-11. Później ruch turystyczny narasta i robi się kłopot. Dodatkowo przedsiębiorcy z góry mogą być niezadowoleni. Zatem jeśli Równica to tylko rano.

Meta czasowa pod Małą Czantorią - możliwa, wtedy pętle gdzieś po Cisownicy-Dzięgielowie i wjazd na metę od strony Lesznej lub Cisownicy (stromy zjazd po przekroczeniu linii mety)

#269 szalony ¶limak1

szalony ¶limak1
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • SkądZabrze

Napisano 17 maj 2012 - 11:18

Zamknięcie drogi na Równice jest w praktyce możliwe tylko rano do 10-11. Później ruch turystyczny narasta i robi się kłopot. Dodatkowo przedsiębiorcy z góry mogą być niezadowoleni. Zatem jeśli Równica to tylko rano.


To jeżeli tak to tylko opcja 1.
Tylko tyle ze może wcześniej ;-) 9?
Czasówka na Równice lub nawet z Ustronia do Ustronia przez Równice ;-)
A później maratonik po rundach Cisownicy-Dzięgielowie z podjazdem pod Małą Czantorie. ;-)

#270 Gosc_Kuba1987_*

Gosc_Kuba1987_*
  • Gość

Napisano 17 maj 2012 - 11:56

To może zjazd z Cisownicy na czas

#271 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 17 maj 2012 - 14:02

To może zjazd z Cisownicy na czas


żartowniś, nie ta dyscyplina ;-)

#272 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 17 maj 2012 - 18:55

heh,kto to uderza w stół? Przez chwilę sie podjarałem :-P

#273 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 17 maj 2012 - 20:13

W trakcie opracowania jest niespodzianka: VIDEO z Pucharu Równicy. Niebawem będzie dostępne. W obróbce także setki zdjęć "oficjalnego" fotografa.

#274 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 20 maj 2012 - 23:52

Dla porównania,maraton w Toruniu był wzorowo obstawiony strażakami,którzy wstrzymywali chwilowo ruch na każdym skrzyżowaniu,jednak się da,wszyscy chyba czuli się bezpiecznie.

#275 Koroliow

Koroliow
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądKaszuby

Napisano 21 maj 2012 - 13:49

W obróbce także setki zdjęć "oficjalnego" fotografa.

Ciekawe na jakim sprzęcie są te fotki obrabiane, że przez tydzień nie dało się ich obrobić :mrgreen: A może każda fotka jest indywidualnie obrabiana w jakimś programie graficznym, żebyśmy wyglądali jak gwiazdy z okładek magazynów dla pań :?:
Ale ja na tyle szpetny jestem, że żadne retusze i tak nie pomogą :cry:

#276 Niemrawy

Niemrawy
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 maj 2012 - 14:48

Spokojnie, cierpliwości. ;-) Fotograf też człowiek.

#277 Gosc_Andrzej M_*

Gosc_Andrzej M_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2012 - 13:42

Ja bym nic nie zmieniał na następny rok. Trasa do ustalenia, meta na Równicy, tylko skrzyżowania więcej obstawione. Czasówka przed wyścigiem bardzo wydłuży cały maraton. Startować co 10 sek. się nie uda, byłoby dużo zamieszania i nerwów niepotrzebnych. Przy 200 startujących co np. 30 sek., robi się z tego 2 godz. Potem trzeba zjechać do Ustronia i start byłby nie szybciej niż o 13,00. A robić maraton na 40-60 km mija się z celę, nazwą itd. Jeśli ma być czasówka to dzień wcześniej.

#278 arkadiomorale

arkadiomorale
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądŚLĄSK

Napisano 27 maj 2012 - 17:34

Wiadomo coś już o tym kiedy doczekamy się VIDEO oraz oficjalnych kilkuset zdjęciach ??

#279 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 27 maj 2012 - 17:59

Wideo nie widziałem, a setki zdjęć (dokładniej coś dwieście z groszem :mrgreen: ) pojawiły się w galerii cyklu. Resztę jak się domyślam będzie można kupić po sezonie...

#280 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 28 maj 2012 - 08:27

Zapraszam na video!

Puchar Równicy - Dobre Sklepy Rowerowe ROAD Maraton

Ustroń, 12.05.2012 r.