Skocz do zawartości


Zdjęcie

W co wyposażyć się na 3-4h jazdy?


113 odpowiedzi w tym temacie

#61 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 03 wrzesień 2012 - 21:52

Pisałem kiedyś o popcornie , warto spróbować do kieszonki zabrać kubek pełny na trase .


i paczke lays'ów ser-cebula może jeszcze?

#62 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 wrzesień 2012 - 12:23

"Team Saxo Bank Pro Cycling In the tin foil is usually a small baguette with either ham/cheese or nutella/banana. Or a piece of cake, it could be almond cake, apple pie or similar."
http://a1.sphotos.ak...116789343_o.jpg

Kurczę, same "naturalne" towary ten Pistolero wcina, nic dziwnego, że go Purito objeżdża ;-)

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#63 sebkaaa

sebkaaa
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Skądgdynia

Napisano 04 wrzesień 2012 - 20:22

co powiedzie o tych batonach http://allegro.pl/nu...2596667404.html w miare tanie

#64 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 wrzesień 2012 - 20:41

85 zł za kilogram to "w miarę tanie"? Raczej nie na mojej planecie :)

Najlepsze, bo najprostsze i najtańsze, są batoniki z musli i mleka zagęszczonego. Kosztują śmiesznie mało, a ich smak możesz sobie skomponować dokładnie wg własnego życzenia. Właściwości odżywcze nie do odróżnienia w stosunku do "profesjonalnych batoników", a skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać za "PRO" czy inne "POWER" na opakowaniu?
  • play lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#65 Gosc_Rowerowy30_*

Gosc_Rowerowy30_*
  • Gość

Napisano 07 wrzesień 2012 - 14:34

trzeba zabrać dużo pica, ale bez przesady i jakieś czekoladki - batony, sezamki
coś co można szybko spalić, zaspokoić pierwszy głód, ale nie przejść się.

#66 ziom

ziom
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 27 październik 2013 - 16:19

Ja czytałem, że po godzinie wysiłku zaczynają spalać się mięśnie jeśli nie dostarczymy węglowodanów. Zalecane jest by jeść na poziomie 30-60g/wegli co godzinę

Zgadzam się z kolegą co do polecanych ilości węglowodanów.

Dorzucę jeszcze że mając przy sobie żele energetyczne najlepiej jest je popijać czystą wodą a nie izotonikiem. Może ktoś już o tym wspomniał ale dużo wiadomości się już nagromadziło i może coś przeoczyłem. Co do płynu to warto pamiętać że przy wyższych temperaturach zaleca się pić bardziej rozcieńczone płyny (hipotoniki) ponieważ strata wody jest szybsza i trzeba ją bardziej uzupełniać.

 

trochę interesuję mnie podobne kwestie. Zapraszam:

 

http://www.biketrain.wordpres.com

 



#67 roolez

roolez
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądBrodnica

Napisano 28 październik 2013 - 18:32

Że co?! Na 3-4 godziny ? :)

Jeśli średnia ma przekraczać 30 km/h to 10 zł na picie + 2 bidony ze sobą. Jem przed wyjazdem. Jeśli wyjeżdzam na - powiedzmy 10 h to jedzenie kupuję po drodze - sklepów wszelakich od groma - nie ma co targać ze sobą. I żadnego gnoju w postaci Marsów, Snikersów, itp

Ale - jak kto lubi!



#68 Gosc_Filigra_*

Gosc_Filigra_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2014 - 14:42

Ja na 3-4 hrs biorę banana i/lub bułkę z dżemem. Do tego 0,5-1 l wody z odrobiną soli i soku cytrynowego. Do tego mam na wypadek awaryjnego głodu baton energetyczny.



#69 Gosc_Goroce_Uda_*

Gosc_Goroce_Uda_*
  • Gość

Napisano 07 kwiecień 2014 - 23:24

Co myślicie o kanapce z ryżem / kaszą?



#70 ziom

ziom
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 12:41

Bardziej bułka z dżemem. Choć odrobina ryżu na takiej kanapce powinna być ok. Trzeba by potestować



#71 Gosc_Filigra_*

Gosc_Filigra_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2014 - 22:42

Dziś jechałam z dwoma gośćmi. Zatrzymali się w połowie drogi i kupili chipsy. Pierwszy raz takie sportowe jedzenie widziałam. Ja miałam wyjątkowo jabłko + bułka z szynką. Droga na 2 godziny. Zadziałało dobrze. Pewnie, że nie zawodowo, ale nie jestem zawodowcem.



#72 kapral_szef

kapral_szef
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • SkądKalisz

Napisano 14 kwiecień 2014 - 13:58

na 3-4h dwa bidony z wodą i odpowiednie śniadanie wcześniej ale przede wszystkim najważniejsze co trzeba zabrać to glikogen zgromadzony w mięśniach, który został prawidłowo uzupełniony po treningu dnia poprzedniego, hehe  :-D



#73 Gosc_Filigra_*

Gosc_Filigra_*
  • Gość

Napisano 15 kwiecień 2014 - 10:43

ale przede wszystkim najważniejsze co trzeba zabrać to glikogen zgromadzony w mięśniach, który został prawidłowo uzupełniony po treningu dnia poprzedniego, hehe  :-D

No i kieszeni nie potrzeba do tego.



#74 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 21 kwiecień 2014 - 23:12

Panowie, a jak wygląda sytuacja kiedy ktoś dużo waży, i po drodze po prostu dużo spala?
Dzisiaj zrobiłem 50 km, i według endo spaliłem 3000 kcal (wynik zawyżony bo pulsu nie spisałem, myślę, że z pulsem koło 2500) Czy w przypadku tak krótkiego dystansu jak 50 km warto coś zjeść, jeśli się spala tak dużo podczas samej jazdy? 
Osobiście na takim dystansie nie czuję potrzeby jedzenia, lecz po powrocie mnie ssie mocno i wtedy potrafię dołożyć.

 


Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#75 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 kwiecień 2014 - 07:48

Niezależnie od masy jeżeli to jest intensywny trening to jak najbardziej należy się doładować. Jeśli jedziesz "lekki tlenik" to wtedy nie będzie to konieczne.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#76 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 kwiecień 2014 - 08:20

50 km i 3000 kcal? To wyliczenia zawyżone co najmniej o 100% ;P

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#77 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 22 kwiecień 2014 - 09:46

Na 53 km tylko mniej intensywnych z uwzględnieniem pulsu spaliłem 2300 kcal. 
Nie bierzesz po prostu pod uwagę tego, że jestem spasiony :)


Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#78 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 22 kwiecień 2014 - 10:37

Teoretyczne wyliczenia z endomondo należy traktować z przymróżeniem oka, bo nawet uzupełnione o puls pokazują jakieś horrendalne wartości i w sumie nie wiadomo, jak są wyliczane. 

 

Zobacz sam, 2 wpisy na endo tego samego dnia (czyli endo miało tą samą wagę, dane z pulsu, ta sama temperatura i tak dalej):

 

Dojazd na tor i z powrotem (na kompletnym luzie, poza 15 min rozgrzewką):

 

Distance61.92 km

  • Duration2h:19m:26s
  • Avg. Speed26.6 km/h
  • Max. Speed44.9 km/h
  • Calories1772 kcal
  • Avg. Heart Rate135
  • Max. Heart Rate179
  • Total Ascent20 m
  • Total Descent35 m
  • Cadence79 rpm
  • WeatherMostly cloudy

 

Wyścig (ogień od pierwszego okrążenia, kilka prób ucieczki):

 

Distance57.92 km

  • Duration1h:22m:30s
  • Avg. Speed42.1 km/h
  • Max. Speed55.9 km/h
  • Calories1148 kcal
  • Avg. Heart Rate159
  • Max. Heart Rate184
  • Total Ascent215 m
  • Total Descent213 m
  • Cadence92 rpm
  • WeatherMostly cloudy

No i niech ktoś teraz mi wytłumaczy, jakim cudem endomondo kwalifikuje leciutką przejażdżkę jako wyższy wydatek kaloryczny niż wyścig. Nawet po uzupełnienu o puls, wyliczenia nie trzymają się kupy.

Ale też jak ktoś jest spasiony, to pewnie, że organizm domaga się większych ilości paliwa. Jak jeszcze byłem gruby, to na moje pierwsze 100km zabrałem ze sobą tyle wałówy, że ledwo mieściło mi się w plecaku, a po 3h musiałem zatrzymywać się na stacji bo wszystko zeżarłem i wypiłem.



#79 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 22 kwiecień 2014 - 12:41

To bardzo proste, ENDO liczy tylko i wyłącznie czas i wpisany rodzaj aktywności. Puls czy prędkość nie mają znaczenia, być może inne parametry jak waga, wiek czy płeć coś zmieniają, ale dla danego zawodnika liczy się tylko czas.

 

PS. Nie rozumiem w ogóle spalania się ilością spalonych kcal, to jest jedna wielka ściema. Algorytm szacujące są obarczone ogromnym błędem (z tendencją do zawyżania), a przydatność takich danych jest znikoma (np nie uwzględnia to metabolizmu spoczynkowego).



#80 Lukasz Kwiatkowski

Lukasz Kwiatkowski
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • SkądKlucze

Napisano 22 kwiecień 2014 - 12:47

Każdy organizm jest inny i będzie inaczej spalał kalorie, a wyliczenia endo czy stravy można sobie odpuścić, bo na pewno zawyżają i to dużo. O spalaniu kalorii było już pisane na forum i z tego co pamiętam składa się na to bardzo wiele czynników i nie sposób od tak wyliczyć sobie ile spaliliśmy kalorii. Oczywiście tylko cytuję...





Dodaj odpowiedź