Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bidon


404 odpowiedzi w tym temacie

#61 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 11 luty 2011 - 22:34

ciekawe jak to sie sprawdzi: http://portal.bikewo...3/Elite Deboyo/

termos, ktory pasuje do koszyka. Ideał?

#62 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 12 luty 2011 - 19:24

Ja tam kupiłem chyba 2 lata temu dwa bidony termiczne....w lidlu...
obkleiłem je taśmą izolacyjną w jednym miejscu aby bo nie trzymały się w koszyczkach a teraz jest super..
trzymają ciepłe picie gdzieś 2h.. później jest stopniowo zimniejsze ale NIGDY nie mocno zimne/lodowate...
Zawsze cieplejsze od tego co mają koledzy w peletonie ;-)

#63 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 luty 2011 - 19:57

A tu teścik bidonów termicznych bikeBoard'a - co prawda ze stycznia 2006 roku, ale warto się zapoznać.
Barbieri Tankita INOX ma faktycznie ciekawe właściwości, cena też jest przystępna (na alledrogo można kupić za 49 zł (wersja inox, wersja całoplastykowa 40, ale właściwości izolacyjne trochę gorsze). Minusem jest to, że mają średnicę 70, a nie 75mm - nie bardzo pasują do normalnych koszyków... Dodatkowy koszyk to wydatek 16 złociszy... Można też spróbować sposobu zastosowanego przez xubix'a ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#64 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 15 luty 2011 - 23:20

Mam pytanko do użytkowników bidonu Camelbak Podium:
- czy bidon w kolorze 'Clear Carbon' ( http://www.predman.c..._Carbon_big.jpg ) jest częściowo przezroczysty? Chodzi mi o to, czy będzie w nim widać ile jeszcze płynu w nim pozostało?
I do użytkowników tegoż bidonu, ale w kolorze 'Smoke Racing Red' --> http://www.predman.c...ing_Red_big.jpg
- czy ma on jakąś 'przezroczystą podziałkę' (jak bidony Meridy --> http://allegro.pl/me...1461720873.html), przez którą widać ile pozostało płynu?

I pytanie dla osób w temacie zakupów na bieżąco: na allegro ten bidon o pojemności 700ml (taki mnie interesuje, nie mniejszy) stoi za 49zł + przesyłka. Może macie namiar na niższą cenę? ;-)

#65 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 16 luty 2011 - 09:08

Mam pytanko do użytkowników bidonu Camelbak Podium:
- czy bidon w kolorze 'Clear Carbon' ( http://www.predman.c..._Carbon_big.jpg ) jest częściowo przezroczysty? Chodzi mi o to, czy będzie w nim widać ile jeszcze płynu w nim pozostało?


Tak, jest półprzezroczysty, chyba nawet troche mocniej niż na tej fotce, którą dałeś. Widać co i ile tego jest w środku ;)

I pytanie dla osób w temacie zakupów na bieżąco: na allegro ten bidon o pojemności 700ml (taki mnie interesuje, nie mniejszy) stoi za 49zł + przesyłka. Może macie namiar na niższą cenę? ;-)


Niestety nie. Cena jak na bidon wysoka, ale warto.

#66 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 16 luty 2011 - 11:08

marceln, dzięki za info. Na dniach zakupię sobie dwie sztuki tegoż bidoniszcza ;-)

#67 Gosc_kot szosowiec_*

Gosc_kot szosowiec_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2011 - 15:22

Kto z Was może coś (sensownego) powiedzieć o tym produkcie ? :
bidon ELITE Hygene Corsa

#68 Gosc_enigma_*

Gosc_enigma_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2011 - 20:26

kot szosowiec a co być chciał wiedzieć? Właśnie dostałem dwa. Szare (ale są przezroczyste), mają miarkę. Ustniki są gumowe. Po paru razach bardzo łatwo wychodzą. Tworzywo sprawia uczucie bardzo twardego ale łatwo się je ściska. W sumie nie wiem jak mocno mają "siedzieć" w koszykach. Mam koszyki ELITE Custom Race i bidon trzeba dość mocno wsunąć.

#69 Gosc_kot szosowiec_*

Gosc_kot szosowiec_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2011 - 20:34

Po paru razach bardzo łatwo wychodzą.


Czy to dotyczy ustników, czy bidonów z koszyka ?
...............
Dziękuję za informacje. Chcę je kupić, a że nie są tanie, więc chciałem się czegoś o nich dowiedzieć. Czy warte są tej ceny ?

#70 Gosc_enigma_*

Gosc_enigma_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2011 - 20:40

To było do ustnika. Nie ma problemu z otworzeniem zębami. Czy warte ceny ciężko powiedzieć, pierwszy raz kupowałem bidony, myślę że są dobre. Ja je kupiłem bo są pojemne i przezroczyste.
A drogie raczej nie są. Ja kupowałem tutaj 29zł to raczej nie dużo, no + przesyłka. Ja kupiłem parę rzeczy więc opłacało mi się. W sklepie pewnie kosztują ze 40+

#71 Gosc_kot szosowiec_*

Gosc_kot szosowiec_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2011 - 20:48

Ja też jeszcze nigdy nie kupowałem bidonów, a tych "darmowych" mam już dość. Poza tym te są w dwóch wersjach poj. : 0,5 l i 0,75l co daje możliwość wyboru + 4 wersje kolorów.

Jak mam płacić za bidony, to muszę wiedzieć "za co".

#72 PawelM

PawelM
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 luty 2011 - 21:05

Ja ostatnio dostałem taki:
http://www.formicki-...at=0&&id_kat=59

Zazwyczaj stosuję gratisowe isostar'y ale że ten dostałem to pewnie w sezonie będzie okazja przetestować, ciekaw jestem co to będzie warte. Bardziej zależało by mi by utrzymywał chłód aniżeli ciepło płynu ale może działa to w obie strony.
W ciepłe dni po 30min w bidonie zupka-zobaczymy jak tu będzie.

#73 zoscar

zoscar
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 luty 2011 - 21:26

Ja z TdP mam Elite Corsa. Nie prześmierdział mi się do tej pory. Ustnik działa prawidłowo. Ogólnie, to jestem zadowolony.

#74 PrzemekS

PrzemekS
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Skąd___

Napisano 26 luty 2011 - 13:31

W zeszłorocznym sezonie miałem bidony ISOSTAR z dziubkiem i byłem z nich bardzo zadowolony. Na ten rok kupiłem bidony ELITE w kolorach ekipy SKY ale jestem zawiedziony. Śmierdzą plastikiem/gumą i są cięższe od ISOSTARów.

#75 Gosc_kot szosowiec_*

Gosc_kot szosowiec_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2011 - 19:03

PrzemekS - czy mógłbyś napisać, ile ważą poszczególne bidony ? (jeśli masz wagę - oczywiście).

#76 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2011 - 19:08

W zeszłorocznym sezonie miałem bidony ISOSTAR z dziubkiem i byłem z nich bardzo zadowolony. Na ten rok kupiłem bidony ELITE w kolorach ekipy SKY ale jestem zawiedziony. Śmierdzą plastikiem/gumą i są cięższe od ISOSTARów.


Mam tego SKY, całkiem przyjemny bidon, mi odpowiada, ustnik lekko chodzi i nie boję się o swoje zęby jedynki jak go otwieram ;-)

#77 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 luty 2011 - 20:22

I pytanie dla osób w temacie zakupów na bieżąco: na allegro ten bidon o pojemności 700ml (taki mnie interesuje, nie mniejszy) stoi za 49zł + przesyłka. Może macie namiar na niższą cenę? ;-)


Jasne, że tak: 43,81 zł może być? Oczywiście plus przesyłka - pocztą 9 zł (po przedpłacie). Kupiłem 2, cena przesyłki j.w.
Gdzie? Zdziwisz się: latarki.pl

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#78 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 26 luty 2011 - 21:07

prozor, dzięki za info, ale już jestem po zakupie tych bidonów (2 sztuki) i to ciut taniej niż na stronce, którą podałeś, bo kupiłem tu --> http://www.bike24.co...2;product=13253
I jeszcze kilka rzeczy stamtąd wziąłem, dołączając do zamówienia kolegi wicklowman, więc się ładnie całość skalkulowała pod względem opłacalności ;-)

#79 Koroliow

Koroliow
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądKaszuby

Napisano 03 czerwiec 2011 - 13:13

Ja używam bidonów Continental http://www.cyklotur....D_53010833.html
i jestem zadowolony (niestety dwa z gubiłem na Klasyku Radkowskim, może ktoś znalazł ?). Polecam.
Przystępna cena, ustnik elastyczny, ładny wygląd, przezroczysty, szczelny, lekki i czegóż chcieć więcej. Mam też kilka innych bidonów, niektóre ze znaczkami renomowanych firm, i dziwię się, że można w ogóle coś takiego sprzedawać. Wszystkie ciekną przy ustniku, ustnik twardy, plastik jakaś tandeta, fuj.

#80 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 czerwiec 2011 - 14:38

Właśnie te zastąpiłem Camelbakami. Gdyby nie to, że ustnik trzeba wyciągać zębami (tak jak pisałem - obawa, żeby nie wyrwać przyklejonej dentystycznie jedynki), to chyba bym je dalej używał.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź