Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bidon


404 odpowiedzi w tym temacie

#81 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 03 czerwiec 2011 - 15:11

a ja mam dwa Isostarowe za 8zł i jak narazie to są najlepsze bidony jakie miałem

#82 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2011 - 15:18

Kto z Was może coś (sensownego) powiedzieć o tym produkcie ? :
bidon ELITE Hygene Corsa


Ja polecam. Wcześniej miałem różne tańsze i zasadnicza wada - przeciekały co mnie bardzo drażniło. Te elite wygladają na solidnie wykonane, u mnie wchodza łatwo do koszyków i NIE CIEKNĄ :)

#83 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 czerwiec 2011 - 15:25

Te elite wygladają na solidnie wykonane, u mnie wchodza łatwo do koszyków i NIE CIEKNĄ :)


Mam ich az 16 sztuk rowniez polecam sa super :-D

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#84 Koroliow

Koroliow
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądKaszuby

Napisano 03 czerwiec 2011 - 20:57

Gdyby nie to, że ustnik trzeba wyciągać zębami (tak jak pisałem - obawa, żeby nie wyrwać przyklejonej dentystycznie jedynki), to chyba bym je dalej używał.

Ja je otwieram zębami bez najmniejszych problemów. Przy czym nie używam do tego jedynek (też mam przyklejane :mrgreen:) a zęby kłowe.
Sprawdziłem ceny tych Camelbaków - kolega szaleje, ja bym nie był gotów wydać tyle kasy na bidon.

#85 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 03 czerwiec 2011 - 21:02

Jako, że już jakiś czas jeżdżę z bidonem CamelBak Podium, o którym pisałem wyżej, to mogę coś o nim powiedzieć. Jest rewelacyjny :) Nic nie cieknie, jest wygodny w użyciu, łatwy w myciu (można łatwo się dostać do ustnika i go przemyć). Jedyne czego mi brakuje, to jakaś skala poziomu płynu. No i ciasno siedzi (trochę za ciasno, bo ciężko go wyjać, ale nie ma obaw, że wypadnie na dziurawym asfalcie) w koszyku (Specialized Rib Cage Pro).
Ja nie żałuję zakupu i dlatego polecam ten bidonik ;)

#86 Koroliow

Koroliow
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądKaszuby

Napisano 03 czerwiec 2011 - 21:08

No i ciasno siedzi (trochę za ciasno, bo ciężko go wyjać, ale nie ma obaw, że wypadnie na dziurawym asfalcie) w koszyku (Specialized Rib Cage Pro).

Wszystko zależy od tego jakiego koszyka się używa. W koszyku Topeak nie ma problemu dzięki elastycznej gumce, a trzyma nieźle (na KR zgubiłem dwa bidony, bo mi się gumka urwała w jednym koszyku). Jak zmieniłem koszyk na bardziej profesjonalny, jakiś lekki, to bidon Continental cholernie ciężko w to wchodził i jeszcze ciężej wychodził.

#87 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 03 czerwiec 2011 - 21:58

Czy ktoś posiada bidon(y) TACX-a z tej serii ? Posiadam dwa takie i jestem bardzo zadowolony z nich. Różnią się tylko w górnej części (troszkę inny ustnik i sama pokrywka).

#88 Darkievicz

Darkievicz
  • Użytkownik
  • 145 postów
  • SkądUstroń

Napisano 03 czerwiec 2011 - 22:19

Ja mam darmówki isostara i też złej rzeczy o nich powiedzieć nie mogę.

#89 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 04 czerwiec 2011 - 08:20

Ja natomiast chciałem zapytać, czy ktoś może miał do czynienia z bidonami używanymi przez zawodowców ? Generalnie są podobne, różnią się tylko barwami i napisami sponsorów. Przyjemny w dotyku gumowany ustnik, ale twardy plastik i w środku strasznie czuć tym plastikiem.

#90 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 04 czerwiec 2011 - 09:23

wicklowman, ja posiadam kilka takich bidonów , maja tak jak pisze Freeq,

Przyjemny w dotyku gumowany ustnik, ale twardy plastik i w środku strasznie czuć tym plastikiem

pozatym nie są w 100% szczelne.
Myślę, że największą ich wada jest właśnie ten plastikowy zapach którego bardzo ciężko się pozbyć, przy izotoniku może tak nie czuć ale jak sie ma w bidonie samą wodę to nie jest dobrze :-|

#91 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 04 czerwiec 2011 - 19:00

wojtekmtb widzisz mam dwa bidony zdobyte na wyścigu dookoła Katalonii. W sumie miałem ich cztery sztuki. 2 x Taxc i 2 x Elite. Ja zostawiłem sobie Tacx-a. Dobry ustnik, miękki plastik i nie ciekną. Dla mnie więcej nie potrzeba. Tacie dałem Elite i: ciekną, kiepsko siedzą w koszykach, ustnik ok, plastik nieco twardszy. Dlatego pytałem o Tacx-a bo dla mnie są idealne. Acha co do zapachu: nie mam takiego problemu.

#92 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 czerwiec 2011 - 20:03

Gdyby nie to, że ustnik trzeba wyciągać zębami (tak jak pisałem - obawa, żeby nie wyrwać przyklejonej dentystycznie jedynki), to chyba bym je dalej używał.

Ja je otwieram zębami bez najmniejszych problemów. Przy czym nie używam do tego jedynek (też mam przyklejane :mrgreen:) a zęby kłowe.
Sprawdziłem ceny tych Camelbaków - kolega szaleje, ja bym nie był gotów wydać tyle kasy na bidon.


Mam bidony w kolorze "carbon", czyli mleczno biały z czarnym i widać ile jest jeszcze płynu w bidonie. W czarnym pewno jest kłopot ze sprawdzeniem, ale jest jeszcze odmiana przeźroczysta...

W sumie faktycznie można półgębkiem otwierać, aczkolwiek musiałbym się przyzwyczaić.
Jednak tak jak travisb jestem z bidonów wyjątkowo zadowolony, a wydatek za 2 sztuki ok. 90 zł (z przesyłką) to nie majątek, zwłaszcza że z bidonów jestem naprawdę zadowolony.

Ja mam koszyki Zefalowskie i bidony trzymają się w nich b.mocno, a wyciągnięcie ich jest dziecinną igraszką. Wystarczy pociągnąć do siebie - nie trzeba wysuwać. Niby nie do pogodzenia, ale jednak to prawda... W MTB nawet jadąc po największych dziurach i z dużą prędkością nie zdarzyło mi się, żeby bidon wyskoczył z takiego koszyka. Nie wspominając o trzymaniu na szosie.
Kosztuje grosze, wygląda naprawdę nieźle (w szosie czarny i biały - pod kolor ramy, w mtb biały), funkcjonalność świetna, waga 46g też nie jest za duża.
Dołączona grafika
Jeśli ktoś jednak jest maniakiem wagi, to zefal ma również odmianę karbonową, o połowę lżejszą, za to 4,5x droższą:
Dołączona grafika

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#93 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 04 czerwiec 2011 - 20:54

wicklowman, ja mam bidony Elite nie Tacxa, w koszyku siedzą dobrze - koszyki też Elite.

#94 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2011 - 22:14

prozor, dobrze zrozumiałem że w tych koszykach da się wyciągnąć bidon "na wprost" (obejmy się rozchylają na boki?). W rowerku na rurze podsiodłowej mam mało miejsca i wyciąganie bidonu do góry jest średnio wygodne, więc takie rozwiązanie byłoby dla mnie idealne.

#95 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:36

Tak, wysuwają się bez problemu, może i da się bezpośrednio na wprost, ale i tak trzeba później go włożyć. Dla to takiego przypadku jak Twój, Zefal produkuje koszyki wysuwające się z boku. Wygląda to tak:
Dołączona grafika
Są prawe i lewe - w zależności od preferencji. Chyba tylko plastykowe, wersji karbonowych nie widziałem.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#96 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 10 czerwiec 2011 - 18:40

czy TEN BIDON ELITE

?? będzie pasował do TEGO KOSZYKA TACX

Jaką średnicę mają bidony elite ? :roll:
Mam bidony tacxa ,ale 500ml i to jest stanowczo za mało.. :->

#97 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 10 czerwiec 2011 - 20:04

polecam te koszyczki co prozor zapodał Zefala 19zł za sztukę, wyglądają bardzo ładnie i trzymają bidony elegancko. Bardzo poprawiają komfort, nie to co moje stare z odkrytymi bokami co mi bidon trzepał się jak psu jaja :D

#98 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 czerwiec 2011 - 21:14

Ja kupowałem na Ebayu koszyki od chińczyka i trzymają jedwabiscie, i w MTB na dziurach i na szosie, , mam też koszyki Agogo i też trzymają bidony dobrze - wszystkie jakie mam to karbonowe, wywaliłem te Zeffale bo brzydkie są i słabiej trzymają niż karbońce.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#99 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 11 czerwiec 2011 - 09:57

Ja kupowałem na Ebayu koszyki od chińczyka i trzymają jedwabiscie, i w MTB na dziurach i na szosie, , mam też koszyki Agogo i też trzymają bidony dobrze - wszystkie jakie mam to karbonowe, wywaliłem te Zeffale bo brzydkie są i słabiej trzymają niż karbońce.


Ja uzywam koszykow karbonowych , idealnie mi sie spasuja z bidonami Elite na dlugosc i nie ma zadnego problemu z wysciaganiem podczas szybkiej jazdy .

Ja mysle ze dla kazdego szukajacego koszyki ElITE beda , idealnym wyborem dlatego ze idelanie dopasowuja sie do ksztaltu bidonu .

Co do samych karbonowych trzeba sobie dobrac , bo czasami niektore bidony nie pasuja i jest luz na wertepach ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#100 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 13 czerwiec 2011 - 18:45

czy TEN BIDON ELITE

?? będzie pasował do TEGO KOSZYKA TACX

Jaką średnicę mają bidony elite ? :roll:
Mam bidony tacxa ,ale 500ml i to jest stanowczo za mało.. :->


Raczej nie beda, Elite sa wezsze. Bidony Tacx jednak wystepuja w wersji 750ml, ale są w Polsce dosc trudno dostepne. Jakies sklepy internetowe powinny j jednak mieć.



Dodaj odpowiedź