Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bukłak na szosę ?


85 odpowiedzi w tym temacie

#1 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 03 październik 2011 - 05:59

Witam.
Interesuje mnie wasze zdanie odnosnie w czym lepiej wozic napoje - bidon, czy buklak.
Za plecakiem przemawia na pewno latwosc picia dzieki czemu lepiej nawadniamy organizm, brak wiercenia w ramie (stara stalowa rama, mocowanie tylko pompki, wiercenie nie oslabi jej?), mozliwosc przewiezienia tej awaryjnej detki, pompki, kluczy...
Za bidonem... w sumie nie wiem co, moze mniesza waga na plecach, ale w koncu jest ona na rowerze, a po cos sie je pdchudza...
Chcialbym poznac wasze zdanie, na to chcialbym przeznaczyc jakies 100zl z wysylkami, upatrzylem sobie plecak z darmowa wysylka za 99zl, 1,5l i 5l pojemnosci wiec maly i wiekszy mi niepotrzebny, firmy nie pamietam, ale z tego co wycztalem to slyna wlasnie z dobrych buklakow.
Jakie jest wasze zdanie? kow.
Jakie jest wasze zdanie?

#2 borasad

borasad
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 03 październik 2011 - 06:23

Ja uważam, że wożenie ze sobą plecaka jest bardzo niewygodne. Pocą się plecy, obciążasz kręgosłup. O wiele lepiej mieć ze sobą na rowerze 2 bidony 0,75 + podsiodłówkę.
  • bynon lubi to

#3 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 03 październik 2011 - 07:09

Po co wyważać otwarte drzwi. Gdyby bukłak miał przewagę nad bidonem na wyścigach wszyscy by z nimi jeździli. Jazda z plecakiem na szosie to mordęga, zdecydowanie bidon.

I dlaczego chcesz wiercić w ramie? Nie ma otworów na bidon? Czy może należysz do tego grona osób, które zdecydowało się złożyć fixa na ramie torowej bo przecież torówka jest najlepsza na miasto :lol:

#4 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 03 październik 2011 - 07:28

Rower lata 80 przerobiony na ostre (ale zastanawiam sie nad zwykla szosa jako podstawowy rowerek). Rama torowa do miasta? przez to sie ni kupy, ni dupy nie trzyma ;D
Puki co to glownie trening 30-50km na moje mozliwosci, a zatrzymywac co chwile bo sie pic chce nie mam ochoty.
Tak wiec sakwa+ bidony, tak? a tu cos kupie do tych 100?
Wiercenie nie oslabi ramy?

#5 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 03 październik 2011 - 07:37

Kupy to się nie trzyma kolego Twoja wypowiedź. Nie widziałem jeszcze ramy szosowej bez otworów na koszyki więc staram się dociec cóż to za wynalazek posiadasz. Co to za rama, że nie posiada otworów na koszyki?

#6 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 03 październik 2011 - 07:41

A może system Smartube ? Ja często go używam. Ten czarny rower z niebieską butelką na 3 stronie jest mój http://images.google...l1031l1.3.2l6l0

#7 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 03 październik 2011 - 10:22

To byl rower poczatkowo miejski, ciensze opony, baranek, piasta pod ostre, looki itp. To nie na temat, pytalem sid czy nie straci na wytrzymalosci takowa rama.

#8 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 03 październik 2011 - 10:36

... pytalem się,[?] czy nie straci na wytrzymalosci takowa rama.

To chyba wręcz oczywista rzecz, że straci na wytrzymałości.
Każda tak inwazyjna ingerencja w materiał ramy będzie w jakimś stopniu wpływała negatywnie na wytrzymałość ramy jako całości i osłabiała ją ...

#9 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 03 październik 2011 - 10:44

Mozesz sobie koszyk zamontowac na kierownicy albo pod siodełkiem. nie ma obowiązku wieszac go na ramie.
Co do bukłaka to weź sobei załóz latem jakis najmniejszy placaczek na trening i potem zdecyduj co wolisz. Gwarantuje ze już po 10 km bedziesz miał wyrobione zdanie na ten temat.

#10 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 03 październik 2011 - 10:49

Ale czy na tyle aby moglo sie cos stac podczas typowej jazdy szoswej, ew czasami miasto (choc tez staram sie jezdzic asfaltem). Czy przypadkiem nie jest tak, ze jak ze stala bedzie mialo sie cos dziac to najpierw sie wygnie przed peknieciem?

Przepraszam za brak PL znakow i ew bledy ort i skl.

#11 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 03 październik 2011 - 11:29

Osłabisz ramę. Po co chcesz to robić? Jest milion sposobów zamontowania bidonu, w ostateczności można go wozić nawet w kieszonce koszulki kolarskiej. Możesz też użyć np mocowania pod siodło lub ekstra stylowego i retro na kierownicę jak napisał cookie.
Mocowanie pod siodło masz tu http://www.cyklotur....D_53010833.html

Widzę, że się nie dowiem co to za rower bez otworów na koszyk.

#12 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 03 październik 2011 - 11:43

Napisalem juz, ze rama jest miejska z lat 80.

#13 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 03 październik 2011 - 11:46

Imho jeśli to nie jest jakas wylajtowana rama potrójnie cieniowana itp ani karbon to od 2 dziurek nie starci wiele jesli w ogóle. W końcu bidony mocuje sie poza miejścami najmocniej obciażonymi w ramie.

#14 user1215

user1215
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skąd3miasto

Napisano 03 październik 2011 - 13:26

Bukłak na plecy jest dobry zimą, gdy w bidonie woda dość szybko zamarza. Latem wole mieć jak najmniej na plecach.

#15 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 03 październik 2011 - 13:31

Jest to ciezka rama z grubych rurek nie cieniowana, wazy ze 3kg jak nie lepiej - wiadomo, to ostre do treningow i zasmakowania szosy.
Wiec gdzie? w skosnej tradycyjnie + posiodlowka?
Czasami z zimnem lepiej sobie nie poradzi bidon termiczny od plecaka gdzie jest jak by nie bylo tylko 5mm tej pianki? W takie typowe mrozy tez nie bede jezdzil, jak na mtb to owszem, mozna sie skusic, bo nawet smigalem kiedys, ale oponki takie i jeszcze fix...
Zime sobie odpuszcze, chyba ze temp kolo 0, a na drodze bedzie wyjezdzona sciezka, a nie cala biala.

#16 Gosc_cookie_*

Gosc_cookie_*
  • Gość

Napisano 03 październik 2011 - 13:40

Wiec gdzie? w skosnej tradycyjnie + posiodlowka?

A co wolałbyś na tylnym czy przednim widle??

#17 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 październik 2011 - 15:21

Wierć w skośnej jest wygodniej.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#18 magik2208

magik2208
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Skąddasd

Napisano 03 październik 2011 - 15:50

Wiec co powiecie o takim zestawie:
www.centrumrowerowe.pl/003606/X-tasy-koszyk_bidonu/Produkt.aspx 2sztuki
i bidony www.centrumrowerowe.pl/013168/Elite-Iceberg_2011_bidon_termalny_650ml_czarny/Produkt.aspx tez 2 sztuki.
Dobry zestaw?

#19 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 październik 2011 - 11:27

Zamiast wiercić otwory w ramie można kupić specjalny uchwyt na bidon mocowany do dolnej rury ramy, np. http://www.decathlon...b-300-20714193/ Mam taki uchwyt w starym rowerze miejskim (nie ma w ramie otworów). Wprawdzie nie używałem go jeszcze (bo jeżdżę cały czas szosą), ale myślę, że będzie działać.

#20 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 październik 2011 - 13:07

Albo taki uchwyt ($6.20):
Dołączona grafika,
Dołączona grafika

lub po prostu koszyk z uchwytem ($7,50):
Dołączona grafika

Ten drugi uchwyt różni się od pierwszego głównie koszykiem - przyznam mało ciekawym wizualnie. Aczkolwiek za 1,3 dolca koszyk do Twojego roweru?

Większość pewno wolałaby tą pierwszą opcję, czyli szybkomocujący uchwyt do którego można przymocować dodatkowy (ładniejszy) koszyk bidonu i w komplecie zacisnąć na sztycy/rurze podsiodłowej/widelcu/a nawet na kierownicy - przydatne zwłaszcza dla turystów na długodystansowe (i długotrwałe) wycieczki w tereny, gdzie o wodę ciężko...

No i ma tą zaletę, że montujemy tylko wtedy, gdy jest potrzebny.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź