Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tarcze w szosie ?


2153 odpowiedzi w tym temacie

#1181 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 luty 2018 - 12:40

Ale dlaczego pomijając? Skoro zakupu nie możesz pominąć, to chcąc uzyskać rzetelną wycenę kosztu też nie powinniśmy.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1182 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 luty 2018 - 12:54

a to nie będą porównywalne koszty?



#1183 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 12 luty 2018 - 14:04

a to nie będą porównywalne koszty?

 

W przypadku tarczowych hydraulicznych chyba linki, pancerze i oleje masz już w cenie zestawu.



#1184 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 luty 2018 - 15:36

Dokładnie tak.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1185 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 luty 2018 - 16:39

Znaczy z klamkomanetkami sie je dostaje?

#1186 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 luty 2018 - 17:36

Zależy od wersji. Można w niektórych przypadkach dostać kompletny hamulec (zacisk, klamkomanetki, przewód, olej, wszystko zalane i gotowe do jazdy) w cenie zacisku i manetki.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1187 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 luty 2018 - 14:55

Trafiłem cudem Speca w takiej nomen omen specce jaką chciałem, jako tako zjadliwe malowanie i mój rozmiar :) Drugi raz mam przyjemność jeździć na tych pierwszych hydraulicznych klamkach Di2, 785 - jakie one są wyyygooodneee - krótszy zasięg niż zwykłe 105tki, pewny uchwyt, to zagięcie do góry 90st na zbiorniczek, tam się super trzyma. Porównywałem w sąsiednim sklepie z tymi nowymi klamkami, na które się napaliłem 8070.. i nie są one w chwycie takie fajne. Są mniejsze, lżejsze, zgrabniejsze, ale chyba nieco dłuższe i nie mają tak pewnego oparcia. Kurczę muszę im więcej czasu poświęcić, bo chciałbym zmienić, ale w pierwszym porównaniu przegrały z 785.



#1188 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 27 luty 2018 - 18:17

Mam jedne i drugie klamki i właśnie te nowe
pasują mi bardziej.

#1189 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 marzec 2018 - 12:22

Panowie, znalazłem właśnie info na sieci, że zmieniając klamki z 785 na 8070 będę musiał też zmienić kable -> czy będę też musiał zmienić zaciski?  :?:



#1190 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2018 - 14:29

Shimano ma przewody bh59 i bh90. Te drugie w hamulcach mtb z mechanizmem servo wave. Te pierwsze były do tej pory w niższych modelach mtb do poziomu deore oraz w heblach szosowych.
Zacisk mtb 785 (xt) oraz 785r (szosowy) były takie same przy czym xt wymagał przewodu bh90 a 785r bh59.

#1191 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marzec 2018 - 13:00

W drugim podejściu nowe klamki wygrały i już zamówione :)

Pan mi powiedział, że jednak nowy przewód na 95% trzeba będzie zamontować, a zaciski mogą być stare. Chociaż te nowe też mniejsze, zgrabniejsze.. 



#1192 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2018 - 12:45

Hej Panowie, nowy rowerek już poskładany, dziś doszły Victorie Corsy 28mm (realnie 27,5, w porównaniu do 30mm 4000SII). Klamki nowe zamontowane, wczoraj odebrałem rower z serwisu, wszystko było git. Dziś zmieniałem nowe opony i standardowo - stawiam rower do góry kołami, odkręcam koła, robię co trzeba, przykręcam koła z powrotem, stawiam rower normalnie... i hamulce nie działają :(

 

Pobiegłem do serwisu znów i mówię, że lipa jest. A oni że nie stawia się roweru do góry kołami bo się hamulce zapowietrzają :o to mój trzeci rower z hydraulikami i nigdy nie miałem tego problemu. Nie było tego problemu również przed zmianą klamek. Tym razem odpowietrzyli mi w ramach gwarancji, ale kurde.. jak trafi się guma na trasie, zawsze tak robiłem że stawiam rower na kierze i siodełku. Bo jak inaczej. Mam porysować ramę, uszkodzić napęd, itd?

 

EDIT: zrobi się pogoda, wrócę ze świąt to porobię ładne fotki i się pochwalę :) dziś mega kicha z pogodą



#1193 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 29 marzec 2018 - 13:05

Pobiegłem do serwisu znów i mówię, że lipa jest. A oni że nie stawia się roweru do góry kołami bo się hamulce zapowietrzają :o

 

Bzdura. Hydrauliki są 100% szczelne. Jeżeli "się zapowietrzają" od stawiania do góry kołami, to były zapowietrzone już wcześniej, tylko bąble powędrowały tam gdzie zaczęły przeszkadzać.


  • cauchy lubi to

#1194 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 13:23

Dziesiątki razy stawiałem rowery z hydrauliką do góry kołami i nigdy ni miałem takich problemów.



#1195 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 13:45

Popracuj minutę czy dwie klamkami, będą się robić coraz twardsze aż wszystko wróci do normy. Przynajmniej w MTB to działa ;)

 

Klocki masz nowe, dlatego trochę mnie to dziwi - bo to się często zdarza przy zużytych klockach, tłoczki muszą wrócić do pozycji roboczej, jak najbliżej klocków.



#1196 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2018 - 13:51

W pierwszej chwili tak postanowiłem. Nawet pobujałem rowerem w różne strony, niestety 2h minęły i nic sie nie zmieniło, więc do serwisu.

Podobna przygode miałem, jak zapakowałem kiedyś crossowy rowerek w walize i przewoziłem Polskim Busem. Pan kierowca wrzucił walizę na tył, tam gdzie jest z 60st od silnika. Jak na miejscu wypakowałem rower i zacząłem składać to hamulce nie działały, dopiero, jak temperatura się unormowała po godzinie było już ok. 

 

 



#1197 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 marzec 2018 - 14:04

Tak jak nie przykrywa się paskami kasku okularów tak nie stawia się roweru do góry kołami. Taka zasada funkcjonuje.


  • robo i sirkozi lubią to

#1198 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 14:31

Tak jak nie przykrywa się paskami kasku okularów tak nie stawia się roweru do góry kołami. Taka zasada funkcjonuje.

 

"Taka zasada funkcjonuje". Jaki stanowczy gość, pewnie ktoś z UCI... :)



#1199 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2018 - 14:47

Ciekawe :)



#1200 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 29 marzec 2018 - 16:32

Hamulce masz źle odpowietrzone - szosowe Shimano są dosyć upierdliwe przy odpowietrzaniu.
Rowerem możesz nawet piruety kręcić - jeśli w systemie nie ma powietrza to żadne ustawienie roweru nie wpłynie na pracę hamulców.
Nawet zestawy fabrycznie zalane są z reguły zapowietrzone- z hamulcami mtb dzieje się tak bardzo rzadko.



Dodaj odpowiedź