Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tarcze w szosie ?


2153 odpowiedzi w tym temacie

#1621 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 maj 2020 - 18:24

Bardzo dziękuję. Nie zwracałem na to wcześniej uwagi. Zapytałem, jak zacząłem się zastanawiać, co by było gdyby...
A rower w piwni.😄

#1622 bolek10

bolek10
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 09 sierpień 2020 - 19:32

Kupiłem szose z tarczami i moje kilka pierwszych jazd odbylo sie w gorach - bajka! CHociaz to zupelnie inne hamowanie, klocki musza sie "wyrobic" bo lekko tra o tarcze no i boli mnie brak regulacji "twardosci" (albo sie nie znam? mam ultegre)



#1623 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 09 sierpień 2020 - 19:33

Ocieranie nie jest do wyrobienia się. Zła regulacja lub wadliwe zaciski.

#1624 bolek10

bolek10
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 09 sierpień 2020 - 19:36

Ocieranie nie jest do wyrobienia się. Zła regulacja lub wadliwe zaciski.

Całkiem możliwe, ale kieruję się tym:

https://www.canyon.c...isc_brakes.html

 

  • If you have ridden fewer than 300 km on your bike, the brakes are not yet fully ridden in. In this case it is very probable that the noises will go away themselves if you ride more.
 
Co polecasz w takim razie? Rower na wieszak i mały serwis?


#1625 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 09 sierpień 2020 - 19:45

Tutaj chodzi o dźwięk podczas hamowania - po X hamowaniach przestaną piszczeć, a nie o to, że mają ocierać żeby się ułożyć. Przecież to by było co najmniej niebezpieczne.

#1626 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 09 sierpień 2020 - 19:48


Całkiem możliwe, ale kieruję się tym:
https://www.canyon.c...isc_brakes.html


  • If you have ridden fewer than 300 km on your bike, the brakes are not yet fully ridden in. In this case it is very probable that the noises will go away themselves if you ride more.

Co polecasz w takim razie? Rower na wieszak i mały serwis?

Tzw leniwe tłoczki, na które chorują Shimano.

#1627 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 09 sierpień 2020 - 20:51

Tutaj dobry filmik o co chodzi z leniwymi tłoczkami https://youtu.be/vQXFFgRButo

#1628 bolek10

bolek10
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 09 sierpień 2020 - 20:57

Dzięki!!!
Zrobiłem również pierwszy trik pokazany na tym video:  i wszysto gra -- nic nie ociera, szkoda tylko, że 2-3 jazdy tak zaliczyłem.



#1629 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 09:02

Taki tam "out of context fact": We wczorajszym 1. etapie Tour de France trzy drużyny (Ineos, AG2R i Jumbo) jechały na rowerach z hamulcami obręczowymi mimo deszczu i trudnych warunków pogodowych.


  • lukaszzsch lubi to

#1630 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 11:30

Taki tam "out of context fact": We wczorajszym 1. etapie Tour de France trzy drużyny (Ineos, AG2R i Jumbo) jechały na rowerach z hamulcami obręczowymi mimo deszczu i trudnych warunków pogodowych.

Ale jak to? To się da?

Bezpieczne to jest <sarkazm>

#1631 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 11:41

Taki tam "out of context fact": We wczorajszym 1. etapie Tour de France trzy drużyny (Ineos, AG2R i Jumbo) jechały na rowerach z hamulcami obręczowymi mimo deszczu i trudnych warunków pogodowych.

No i co?

 

Pięć lat temu wszystkie teamy jechały bez tarczówek. 



#1632 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 sierpień 2020 - 11:53

Dzisiaj znaczna większość aut ma mały silnik z turbiną. Są tacy co im to nie przeszkadza a nawet chwalą i są tacy, co szukają starszych konstrukcji, puki są jeszcze dostępne. Pewnie za 100 lat, samochody z silnikami spalinowymi, będzie można obejrzeć już tylko w muzeum. Z rowerami jest podobnie. Wszystko się zmienia. Ale nikt nikomu nie broni jeździć na rowerze retro... Czasem z sentymentu, a czasem bo taki się podoba.

#1633 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 17:28

Dzisiaj znaczna większość aut ma mały silnik z turbiną. Są tacy co im to nie przeszkadza a nawet chwalą i są tacy, co szukają starszych konstrukcji,

I jeszcze kilka lat temu sugerowano odczekanie na wolnych obrotach przed wyłączeniem silnika aby nie odcinać gwałtownie smarowania rozpędzonej turbiny - a teraz bez słowa ostrzeżejnia  montuje się w samochodach system start/stop, który bez pytania wyłącza silnik po zatrzymaniu. Marketing ryje mózgi...



#1634 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 17:29

Dzisiaj znaczna większość aut ma mały silnik z turbiną. Są tacy co im to nie przeszkadza a nawet chwalą i są tacy, co szukają starszych konstrukcji,

I jeszcze kilka lat temu sugerowano odczekanie na wolnych obrotach przed wyłączeniem silnika aby nie odcinać gwałtownie smarowania rozpędzonej turbiny - a teraz bez słowa ostrzeżejnia  montuje się w samochodach system start/stop, który bez pytania wyłącza silnik po zatrzymaniu. Marketing ryje mózgi...


  • lukaszzsch lubi to

#1635 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 17:39

Taki tam "out of context fact": We wczorajszym 1. etapie Tour de France trzy drużyny (Ineos, AG2R i Jumbo) jechały na rowerach z hamulcami obręczowymi mimo deszczu i trudnych warunków pogodowych.

No i? Można.... Tylko po co?

#1636 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 18:02

A skoro można to po co było wmawiać ludziom, że trzeba zmieniać?

#1637 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 sierpień 2020 - 18:18

Ale kto każe zmieniać? Nie chcesz, nie zmieniaj. Jak już nie będzie wyboru, nikt Cię do zakupu zmuszać nie będzie. Świat idzie do przodu, zmienia się. Wszystko się zmienia, rowery też. Co z tego, że podobają mi się stare, klasyczne samochody skoro już ich nie produkują? Teoretycznie mógłbym sobie takiego klasyka kupić i trzymać w garażu, aby się nim nacieszyć i pewnie co jakiś czas przy pięknej pogodzie przejechać. Z klasyczną szosą jest podobnie. Owszem, można jeździć nią na co dzień, ale nowej już się nie kupi. Też jak zobaczyłem pierwsze szosy na tarczach, mocno mnie to raziło i zastanawiałem się czy to się przyjmie? Ale teraz mi się opatrzyło i sam mam tarcze...
  • B00mer i Born Ready lubią to

#1638 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 sierpień 2020 - 18:43

nikt ludziom nie wmawia

sami widzą że tarcze są lepsze


  • B00mer i Born Ready lubią to

#1639 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 21:12

nikt ludziom nie wmawia

sami widzą że tarcze są lepsze

 Mam tarcze i nie wróciłbym do szczęk. Ale generalnie marketing wmawia ludziom, że to co maja aktualnie jest już nie na czasie, generalnie be... Zadowolony użytkownik, który chce zatrzymać produkt na lata to zło :) Czasem jest to zmiana rzeczywiście na lepsze, ale przeważnie zmiana dla zmiany. 


  • lukaszzsch lubi to

#1640 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 30 sierpień 2020 - 21:34

I jeszcze kilka lat temu sugerowano odczekanie na wolnych obrotach przed wyłączeniem silnika aby nie odcinać gwałtownie smarowania rozpędzonej turbiny - a teraz bez słowa ostrzeżejnia  montuje się w samochodach system start/stop, który bez pytania wyłącza silnik po zatrzymaniu. Marketing ryje mózgi...

 

Ale wiesz, że samochody ze start/stop mają elektryczne pompy oleju i wody nie nie potrzebują włączonego silnika, żeby zapewniać obieg? ;)





Dodaj odpowiedź