Skocz do zawartości


Nowości sprzętowe


2552 odpowiedzi w tym temacie

#1601 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 23 kwiecień 2018 - 15:51

Cały tył uwiązany na jednej śrubce..? Ciekawe jak szybko się to rozklekocze.

Chyba robię się stary, bo moja pierwsza reakcja to "e panie, wydziwiają już".

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1602 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2018 - 17:19

Na jednej jak wszystkie szoki w rowerach mtb.

#1603 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 kwiecień 2018 - 17:22

Bianchi robiło takie wynalazki lata temu.

 

OOO a tu dopiero ciekawie było https://premium-cycl...aix-coppi-1950/, tych z amortyzacją poszukajcie sobie samemu :)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1604 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 kwiecień 2018 - 19:02

@siara 

pomyslałem o tym samym, ale jednak ciekawość ciągnie mnie do takich nowości :)



#1605 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 23 kwiecień 2018 - 21:15

Ciekawość ciekawością, mnie po prostu na to nie stać haha. Do czasu, jak stanie się to bardziej popularne, zostanie to przetestowane, to i cena spadnie na tyle, aby się tym zainteresować - jeśli dalej będzie o czym rozmawiać.
Nowinki zawsze na propsie, szczęśliwi, których na nie stać, bo obcowanie z takimi gadżetami, to zapewne sama przyjemność. 

Inna sprawa, że Pinarello i dostępność w Polsce, to trudna sprawa. Z drugiej strony włosi zawsze coś w sobie takiego mają, sytuacja prawie jak z Ferrari xD



#1606 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 23 kwiecień 2018 - 22:05

Pinarello nigdy tanie nie będzie :)

#1607 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 24 kwiecień 2018 - 06:13

Akurat progi cenowe ile można wydać na rower są zmienne :). Zaczyna się "do 3 tyś", potem "no dobra do 6 tyś" etc. Pytanie gdzie ta granica wyląduje za kilka lat :>



#1608 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 24 kwiecień 2018 - 07:13

Raczej granice się nie zmienią - nadal są liczni chętni na dwa kółka za 2 tysiące i mniej. Oferta firm się nie zmieniła.

#1609 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 24 kwiecień 2018 - 07:36

Ja mówię o personalnych, jak i wielu ludzi. Im bardziej się wkręcasz w hobby, tym więcej jesteś w stanie wydawać. 



#1610 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 kwiecień 2018 - 07:45

Trochę tak, a trochę nie. Znam równie wiele osób, które po paru latach jeżdżą równie chętnie, za to stwierdzają, że jacyś szybsi wcale nie są, za to biedniejsi na pewno. W efekcie wracają do bardziej racjonalnego cenowo sprzętu.

 

Wg mojej obserwacji znacznie bardziej niż czynnik "ja" wpływa na ludzi czynnik "co ludzie powiedzą". Bo przecież jak kolega na ustawce ma nowy model, to zaraz wszyscy też chcą mieć (nie żebym to krytykował, po prostu mówię co widzę, a widzę na każdym kroku). Z kolei znam całą masę ludzi, którzy jeżdżą na kilkuletnich aluminiakach i tłuką tyle samo kilometrów z równie wielkim entuzjazmem, tylko potrafią przeżyć bez chwalenia się tym na fejsie.


  • Arni lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1611 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2018 - 08:21

Ja doszedłem już do swojej granicy 13k i uważam że to świat i ludzie na rower dla kogoś takiego jak ja, kto nie trenuje, nie mierzy watów, itd  tylko siada na rower i w długą. Byłem też skłonny tyle wydać na szosę z amortyzacją, bo nikt więcej takiej nie oferuje a wygoda jest znacznie lepsza. Jakby ktoś mnie teraz zapytał "a na co byś tego zmienił" to nie potrafię odpowiedzieć. Bo też nie każdy goni za prędkością, ja się cieszę jak w mocnej grupie nie urwę koła a może i raz dam zmianę ;)

 

To chyba jak z każdym hobby. Gram trochę na gitarze i siedzę też na kilku forach też obserwuję skrajności, że jak Gibsony to tylko historyki, jak Fendery to tylko Masterbuilt.. nie dam się zwariować, parę lat temu stanęło na zwykłym LP Standard i jestem happy :) a miałem też okres "sprzętozy", w porywie przez kilka miesięcy 6 gitar, w tym dwa Customy z lat 70-80 za worek hajsu, a okazało się, że wcale nie były takie fajne. Szybko przyszedł moment "a po cholerę mi to", pogoniłem wszystko, została jedna gitara. A są też tacy, co kupują-sprzedają, kupują-sprzedają, ot takie hobby, co miesiąc inny Gibsonik :D


  • puchaty lubi to

#1612 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 09:24

Ale bajer, tylko kasa gdzie ja znaleźć 



#1613 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 25 kwiecień 2018 - 10:15

Patrząc na wyczyny pinarello, za 2-3 lata standardem będzie:

apro-ranger-2.jpg?itok=BPrvapLc

 

i nikt się krzywo nie będzie patrzył, same zachwyty.

 

tak po prawdzie, to trochę ten kolarski świat staje na głowie.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#1614 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 kwiecień 2018 - 10:23

Dopiero staje? Stoi prawie od samego początku. Takim samym świętokradztwem były amortyzatory w ogóle, wcześniej pierwsze MTB, a na samym początku pierwsze przerzutki.

 

Jedyne, czym dzisiejsze czasy nieco się różnią, to motywacja - o ile kiedyś innowacja służyła poprawie funkcjonalności, o tyle dziś w połowie przypadków służy głównie przedłużaniu organu u użytkownika.


  • 4gotten lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1615 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2018 - 10:30

hmm no ja nie widzę już nic pomiędzy kolarką endurance a zwykłym crossowym rowerem, a nieraz teren dla obu się mocno zazębia. 

wiem, że są te gravele jeszcze, ale ja nie kupuję tej idei. Rower w teren bez amortyzacji i szerokiej kierownicy nie dla mnie.. poza tym te wszystkie wynalazki jak ten apro, albo cannondale (ten lefty szosa) są po prostu brzydkie :)

 

@mikroos dodałbym że innowacja słuzy jeszcze nabiciu kieszeni producentów od klientów zachłyśniętych nowościami ;) dla mnie np. tarcze w szosie to coś zupełnie naturalnego i gdy zaczynałem swoją przygodę 2 lata temu bylem zaskoczony, że hydraulika dopiero wchodzi do szosy. 



#1616 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 10:32

Mam przekonanie, że takie rower tworzywo się głównie po to by o nich pisać i dyskutować. Nie bardzo wiem, kto miałby być klientem docelowym takich maszyn, bo jeśli komuś naprawdę potrzeba wygody to kupuje fulla z oponami +. Jeśli dodatkowo ma być szybko to silnik i w drogę. W sumie to w napędzie elektrycznym widzę największy potencjał sprzedażowy dla grupy dobrze usytuowanych 50+ bez kondycji ale z potrzebą przyjemnej eksploracji.



#1617 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 kwiecień 2018 - 10:39

ja juz się nad tym zastanawiam :D :D :D



#1618 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 25 kwiecień 2018 - 10:52

W górach na szlakach bardzo duzo e-bików jeździ. To jest idealne rozwiązanie jak chcesz jechać z żoną gdziekolwiek w góry xD.



#1619 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 25 kwiecień 2018 - 10:55

Mam przekonanie, że takie rower tworzywo się głównie po to by o nich pisać i dyskutować. Nie bardzo wiem, kto miałby być klientem docelowym takich maszyn, bo jeśli komuś naprawdę potrzeba wygody to kupuje fulla z oponami +. Jeśli dodatkowo ma być szybko to silnik i w drogę. W sumie to w napędzie elektrycznym widzę największy potencjał sprzedażowy dla grupy dobrze usytuowanych 50+ bez kondycji ale z potrzebą przyjemnej eksploracji.

 

Jeżeli masz na myśli ten rower który wkleiłem, to przypomnij sobie ten posta za kilka lat. Jak będziesz czytał w popularnych magazynach i portalach, że to genialne rozwiązanie ;)


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#1620 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 25 kwiecień 2018 - 11:12

Przypominam: scott1.jpg


  • sirkozi lubi to



Dodaj odpowiedź