Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nabiał - dobro, czy zło ?


136 odpowiedzi w tym temacie

#41 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 grudzień 2012 - 21:37

jakoś pije i żyje i lubie dobre mleko a co mam se odmawiać jak mam ochote i smaka ?? a może wóde żłopać albo piwsko , pilem mleko za małego prosto od krowy cedzone przez gaze i jadlem masło robione w maselnicy i chleb z pieca na chrzanie i chrzanie wszystkie teorie bo jedna głupsza od drugiej , pierdoły jaki karmią was pseudoznawcy, gazeciarze i malkonetnci internetowi aby kasy nabić , co tydzień inna teoria hahahhahahahahahaaaaaaaa.

Proste, każdy organizm jest inny , jeden lubi i potrzebuje mleka, a drugi wode ognistą .

Jedzta tyle ile potrzebuje organizm do funkcjonowania , a nie żryjcie .

Zresztą .... obecne mleko to porażka .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#42 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 03 grudzień 2012 - 21:44

nie obraz sie SPIKE ale to sa wlasnie teraz skutki tego jak wygladasz , bo maslo to najbardziej niezdrowy tluszcz jaki tylko moze byc :] i jest go w mleku bardzo duzo , pomijajac juz hormony , antybiotyki i wszelkie inne smiecie .
Nie wiem czemu ludzie nie zauwazaja tego ze jest to tylko polityka pieniadza , podobnie jak sprzedaz alkoholu czy papierosow od ktorych tez odrazu nie umerzesz ;)
Wyobraz sobie ze wypijajc litr pelnego mleka , zjadasz tym samym pol kostki masla dziennie, i zapewniam ze nie sa to zdrowe tluszcze, zyly po jakims czasie sa w oplakanym stanie , miazdzyca , zawaly itp zatluszcza tez watrobe , kwestia czasu .

Pijmy zatem mleko, na zdrowie ;)

http://pulsmedycyny....cukrzycy-typu-1

Ps; Niejednemu dziecku mleko rozwalilo trzustke i cierpi po dzis dzien na cukrzyce.

#43 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:02

Ja nigdy nie zauważyłem negatywnego wpływu mleka na zdrowie. Może i ma trochę niezdrowych tłuszczy, a niektórzy nie trawią laktozy, ale to nie znaczy od razu, że jest trucizną. No i jak można odmówić sobie czegoś tak dobrego? Albo zrezygnować z owsianki na śniadanie? :shock:

#44 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:05

mozna robic na wodzie z dodatkiem mleka kokosowego , smakuje o wiele lepiej ... ale coz , na mleko mnie nikt nie namowi w zyciu, pijcie dalej ;)

pozdr...

#45 borasad

borasad
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:08

Słuchając wszystkich rad ekspertów nie powinniśmy jeść zupełnie niczego. Producenci tłuszczów roślinnych sponsorują artykuły krytykujące spożywanie tłuszczów zwierzęcych. Producenci tłuszczów zwierzęcych sponsorują artykuły krytykujące spożywanie tłuszczów roślinnych. Myślę, że podobnie jest z mlekiem ;-)

#46 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:12

e tam producenci , naukowcy i lekarze glosza to od lat, oni sa tylko umocnieni w tym wszytkim i swiadomi tego ze maja racje ;)
Nikt nikomu nie bedzie od "dzioba " jak to mowia odbieral ani dokladal, kazdy pije i je to co chce i wyglada pozniej tak jak wyglada ;)

#47 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:13

jesli ktos chce zlapac troche zdrowej masy, to moge podeslac przepis na naturalny geiner na PN , moj dzeiciak cwiczy kulturystyke (17 latek ) w ciagu poltorej miesiaca skoczyl z 64 kg na 80kg,(cwiczac przy tym na mase) ma zamiar zrobic wage do 85 kg i pozniej bedzie definiowal i robil szesciopaka pod moim okiem ;)

Ps; Naturalny geiner pije 3 razy dzienie plus oczywisice zdrowe wegle i w odpowiedniej ilosci bialko, tluszcze .... nie ma takiej osoby ktora by nie przytyla tym sposobem, chyba ze ma tasiemca :D

edit ; nie wiem czy tu wrzucacie przepisy , ale jakby co to tutaj ;

Geiner - Natura (500kcl)

300ml Mleka (z pewnego zrodla najlepiej, bo jest mleko i "mleko")
50 gram platkow owsianych pelnowartosciowych
1 lyzka miodu
100 gram quark czyli twarogu
1 owoc , najlepiej banan

Zmiksowac i pic 3 razy dzienie (rano , obiad , kolacja)

Marco_ jeżeli mleko i jego pochodne są takie szkodliwe, to dlaczego świadomie trujesz syna?

#48 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:18

dlugo mu to tlumaczylem, nie mogl pic tego geinera rozrobionego na cyzms innym , ogolnie to on mleka bardzo nie lubi i samego nie wypije nigdy .

#49 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:21

ja sie nie obrażam , ale obrażasz moją rodzine kolego bo każdy ma inne geny , jeden grubszy , drugi chudszy i za cholere tego nie zmienisz , chocbyś nie jadł, nie pił itd . za to ja nie musze wkólko nogami przebierać na pedałkach :lol: i wiatr mnie nie cofa na płaskim, lata mi to .

Ja mam kości jak skała , mój brat chuderlak , ma kruche kości lekkie i już raz złamał z byle powodu , graliśmy w kosza .

poza tym takie wypasy jak maslo robione to sie jadało na wsi na porzadku dziennym paredziesiąt lat temu i wszyscy zdrowi byli a ja jadąc na wakacje na wioche , marzylem o smaku masła prawdziwego i chleba i ciepłym mleku o 5 rano .

Człowieka jak ma coś zabić to i tak zabije, jak nie mleko to tir , kwestia czasu , a póżniej se w brode pluje , ascetyzm ??...aż se jutro mleko z Tymbarku w worku kupie w trasie wypije .... bekne i jazda dalej :mrgreen:


p.s.
jak tak sie dobrze zastanowisz to mleko to najmniejsze zagrożenie, codziennie wdychasz x kg syfu, spalin , kurzu itp dodatków.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#50 quibo

quibo
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądFrancja

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:25

16 kg wzrostu masy w ciągu 1,5 miesiąca??? To już nawet nie chodzi o to, że przy mięśniach nabrał dużo tkanki tłuszczowej, ale taki wzrost jest bardzo niebezpieczny dla organizmu, gdyż nagle serce musi poradzić sobie z taką ogromną nową masą.
Mleko w tym przypadku chyba jest najmniejszym problemem ;)

#51 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:29

spoko , nie mialo na celu Cie obrazac ani nikogo innego ... pisze co mysle o mleku , co sprawdzilem, co wiem, co mnie interesowalo przed kilkunastu laty i to co mnie w koncu sklonilo do zaniechania picia mleka.
Kazdy ma swoj rozum, nie ma sensu podawac nikomu prawdy na talerzyku, bo by bylo zbyt proste , mleko tak jak napisales to tylko jeden z problemow, dzisiejsza zywnosc to jest jeden ogromny problem .

#52 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:32

16 kg wzrostu masy w ciągu 1,5 miesiąca??? To już nawet nie chodzi o to, że przy mięśniach nabrał dużo tkanki tłuszczowej, ale taki wzrost jest bardzo niebezpieczny dla organizmu, gdyż nagle serce musi poradzić sobie z taką ogromną nową masą.
Mleko w tym przypadku chyba jest najmniejszym problemem ;)

Bajki opowiadasz, przyjdzie czas to sie wrzuci foty, wtedy nie bedziesz juz mial wiele do powiedzenia ...

#53 quibo

quibo
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądFrancja

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:35

Ja nie mówię o kwestiach estetycznych a zdrowotnych takiego nagłego skoku wagi. To różnica :)
Nie wątpie, że jak zrobi rzeźbę to będzie byku :)

#54 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:38

Z tego co czytałem to nabiał przeszkadza w przyswajaniu żelaza - w szczególności mleko.. Także lepiej troche zluzować z tym białkiem :-P Bo żelazo spadnie, hemoglobina i hematokryt możliwe że tez polecą łeb na szyję i zostaną wam mięśnie z anemią :lol: :-P

#55 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:48

a to juz swoja droga kriss ale przyjmijmy ze sa dwie grupy ludzi , jedni co pija mleko i gwizdza na wsyztko a sa tez Ci intelektualisci. ktorzy mleka nie pija z przyczyn im wiadomych :mrgreen:

#56 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:50

Ja nie mówię o kwestiach estetycznych a zdrowotnych takiego nagłego skoku wagi. To różnica :)
Nie wątpie, że jak zrobi rzeźbę to będzie byku :)


Nie ma tragedi, chociaz jak napisales jest to jakies tam obciazenie dla serca i calego ukaldu krazenia , u czlowieka w starszym wieku bylo by to z pewnoscia bardzo niezdrowe .

#57 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 03 grudzień 2012 - 22:52

Ja sobie ukochałem cieple mleko z miodem i cytryną! Giga mega dobre :) I ze dwa/trzy jajka co jakiś czas na kolacje najlepiej po ciężkich treningach ;-)

#58 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 03 grudzień 2012 - 23:00

https://www.zuzu.pl/...uktów-mlecznych


na tej stronie mozna sie dowiedziec o mleku chyba wszystkiego i tego czy naprawde warto je pic . Miedyz innymi , to zdanie jest bardzo ciekawe ...

" INNE PROBLEMY - Przytoczmy tylko problemy związane ze skażeniem bakteryjnym. W mleku można znaleźć bakterie salmonelli, E. Coli oraz gronkowce...."

A tutaj to juz "Hammer" sam nawet nie wiedzialem o tym ....

" BIAŁACZKA ? CHŁONIAK ? TO MOŻE BYĆ NAJGORSZE - ZBIERZ SIŁY!

Przykro jest mi o tym mówić - trzy na pięć krów w Stanach Zjednoczonych jest zarażonych wirusem białaczki bydlęcej! Obejmuje to 80% trzód mlecznych. ..."

Na koniec najlepsze streszczenie ....

STRESZCZENIE (zrodlo z powyzszego linka )

"Moim zdaniem istnieje tylko jeden ważny powód, aby pić mleko lub spożywać produkty mleczne. Robimy to tylko dlatego, że tego chcemy. Dlatego, że to lubimy
i że stało się to częścią naszej kultury. Dlatego, że przyzwyczailiśmy się do jego smaku i wyglądu. Dlatego, że lubimy je przełykać. Dlatego, że nasi rodzice robili dla nas, co tylko mogli i dostarczali mleko od naszych najwcześniejszych lat. Nauczyli nas, żeby je lubić. "

#59 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 03 grudzień 2012 - 23:14

na tej stronie mozna sie dowiedziec o mleku chyba wszystkiego i tego czy naprawde warto je pic .

Marco_ tego postu raczej nie zobaczy (bo figuruję na jego liście ignorowanych forowiczów), ale tym, którzy chcą poznać obiektywne podstawy zagadnień zwiazanych z mlekiem i jego pochodnymi, polecam wcześniej przeze mnie podlinkowaną stronę --> http://www.forumszos...p=228571#228571

#60 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 03 grudzień 2012 - 23:16

nie figurujesz, jak bys figurowal to bym sie do Ciebei nei odezwal na Boxie .--ale tam to pwenie opisuje jakas firma zajmujaca sie przetworstwem, i bardzo mozlwie ze wlasnie czaruja ludzi jakei to mleko jest zdrowe ..itp, tutaj sa podane pryzkaldy badan ogolnie ze swiata i chyba bardziej temu mozna zaufac niz tam jakiejs prywatnej osobie, ktora sobie zrobila piekna stronke w kolorku swiezego trawniczka ;) i msle ze niema co patrzec na ewentualne witaminy zawarte w mleku, bo to jeszcze nie jest zaden argument zeby sie napic przykladowo mleka z virusem bialaczki bydlecej , czy tez innymi toxynami , chyba wszystko w temacie , wybor nalezy do kazdego indywidualnie, czy bedzie to mleko pil czy tez zrezygnuje :]



Dodaj odpowiedź