Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór obuwia rowerowego


1428 odpowiedzi w tym temacie

#1361 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 08 kwiecień 2021 - 07:41

LuckyLuk gdzie kupowałeś?

 



#1362 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 08 kwiecień 2021 - 08:19

Hej. Kupowałem tu: https://www.cycology...erna-p1449805/ 

Ja mieszkam w Czechach ale widzę, że mają też wysyłkę do Polski. Niestety widzę, że dostępność mocno poszła w dół. 

 

Możesz też rzucić okiem na bike 24 - tam jest drożej, ale dostępne: https://www.bike24.d.../p1392314.html 


  • vpablov lubi to

#1363 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 22 kwiecień 2021 - 20:56

Wczoraj zobaczyłem w TV kolarza w pięknych bucikach w kolorze.... no właśnie. Taki niby czerwony, ale z połyskiem i barwą bombki choinkowej  :P

Czy może mnie ktoś naprowadzić na ten model? A może to "custom"?



#1364 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 22 kwiecień 2021 - 21:39

Nie są to te:
https://www.bike24.com/p2392329.html

Wiesz może, jaki team ich używał?

#1365 fragdancer

fragdancer
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 22 kwiecień 2021 - 22:29

Ja mam s-phyre 901 (starszy model) czyli prawie to samo co 902 tylko stare boa. Kolor - niebieski i w tym kolorze wygladaja wg mnie w realu duzo lepiej niz nudny czarny czy biały :) 



#1366 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 09:22

Ja miałem niebieskie ale nie pasowały do niczego, chyba tylko do białych lub czarnych skarpetek 



#1367 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 12:00

Nie są to te:
https://www.bike24.com/p2392329.html

Wiesz może, jaki team ich używał?

To może być to 😋
W dzisiejszej relacji z Tour Of Alps przyjrzę się dokładniej.
Dzięki.

#1368 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 12:07

Mam je, tylko w czarnej wesji. Świetne buty ale przed wyborem koloru zastanów się, do czego ci będą pasowały. Ja miałem niebieskie i musiałem odesłać, do moich strojów zupełnie nie siedziały. 



#1369 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 12:13

Jak widać każdy ma inny gust. Dla mnie niebieskie pasują do wszystkiego. Już nawet nie wspomnę o wersji aurora.


  • Kekacz lubi to

#1370 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 23 kwiecień 2021 - 12:17

Mam je, tylko w czarnej wesji. Świetne buty ale przed wyborem koloru zastanów się, do czego ci będą pasowały. Ja miałem niebieskie i musiałem odesłać, do moich strojów zupełnie nie siedziały. 

W moim przypadku lekkie ochraniacze na buty z lycry dobrane pod kolor załatwiają  sprawę. Mam cztery: czerwone, czarne, niebieskie i żółte, co rozwiązuje problem dopasowania do reszty garderoby  B)​ Nie muszę się przejmować kolorem obuwia. 



#1371 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 12:20

Kolega widzę na bogato, 4 pary. Ochraniacze fajna sprawa, przyznaję. 

Dla mnie niebieskie czy czerwone wyglądają dużo ciekawiej niż czarne czy białe i wierzę, że dużo osób dopasuje je do swoich ciuchów. 



#1372 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 12:34

Również mam pierwsze s-phyre niebieskie, praktycznie od premiery i nie znalazłem takiej kombinacji kolorystycznej, do której ten kolor nie pasuje.
Pójdę nawet dalej - w dzisiejszych czasach w jakim kolorze buty by nie były, w kontekście roweru czy cywilnego ubioru codziennego, to i tak pasują do wszystkiego. But stał się odrębnym elementem ubioru, który w ogromnej liczbie przypadków oderwał się od oceniania go w połączeniu z całym ubraniem.

 

Chyba, że ktoś indywidualnie hołduje estetyce jednego, góra dwóch kolorów - siła wyższa.


Trzepak 

"MAMIL"


#1373 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 maj 2021 - 22:05

wyciągnąłem swoje stare Catlike Whisper z szafy i jeszcze raz porównałem z aktualnymi Shimano RX8 które noszę od 1.5 roku i.. chyba się przeproszę z butami szoszowymi :) wrócę na chwilę do szoszowych butów i pedałów. Wygoda Catlików jest jakieś 10x większa, lekkość, łatwość zakładania, miękkość.. 



#1374 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 maj 2021 - 14:38

Jak na kogoś z zaawansowaną manią lekkości to i tak długo Ci zajęło dojście do takich wniosków. :)



#1375 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maj 2021 - 14:45

tu akurat nie o lekkość chodziło tylko o wygodę, a możliwość chodzenia w RX8 jakkolwiek jest lepsza niż w szosowych, to bardzo zachwycająca nie jest.. 



#1376 brachol

brachol
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 19:51

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze odpowiednich butów dla siebie. Od kilku lat używam butów SPD Exustar SM321, ale doszedłem do wniosku, że przydałoby się je zmienić. Mam do dyspozycji pedały Time Xen S, więc pomyślałem o butach szosowych. W oko wpadły mi trzy modele:

- Giro Savix (340 zł)

- Shimano RC3 (370 zł)

- Shimano RC5 (530 zł)

 

O każdym modelu znalazłem pozytywne opinie, choć zdążyłem już wyczytać, że w przypadku butów Shimano warto dołożyć do modelu RC5 ze względu m.in. na sztywniejszą podeszwę oraz lepsze trzymanie pięty. Przy butach Giro nie znalazłem nic o sztywności podeszwy. Zależy mi przede wszystkim na komforcie - w lewej stopie mam płaskie podbicie, przez co wąskie buty z wysokim podbiciem są dla mnie nieakceptowalne. Z różnic, które udało mi się jeszcze wychwycić, to buty Shimano są lżejsze od Giro, które mają dodatkowo mocowanie pod SPD - jest możliwość wymontowania tego? Ponoć potrafi sobie to klekotać, jeżeli wykorzystuje się mocowanie na 3 otwory.

Podsumowując, Giro plusują u mnie wyglądem (biało-czarna kombinacja) oraz ceną. Shimano plusują niższą wagą i ponoć całkiem niezłą sztywnością w przypadku modelu RC5 - pytanie czy lepsza sztywność jest mi potrzebna? Jeżdżę rekreacyjnie, nie uczestniczę w żadnych ustawkach itp.

 

Co do rozmiaru - ostatnie moje buty cywilne/sportowe mam w rozmiarze 44 (w/w Exustary SPD również), które z oznaczeń producenta mają długość wkładki 28 cm - długość lewej stopy mam 27,3-27,5 cm, a prawą mam krótszą o ~0,5 cm. Rozmiar 44 u Shimano to wkładka 27,8 cm, więc może być mocno na styk, przez co raczej decydowałbym się na 45 (28,5 cm). Natomiast u Giro rozmiar 44 to wkładka 28,5 cm, a 43 to 27,5, więc mniejszy rozmiar odpada.

 

Jakieś podpowiedzi, przemyślenia z Waszej strony? Może jakieś inne propozycje butów? Budżet mam ograniczony - te ponad 500 za model RC5 to jest maks, jaki mógłbym wydać.

 

//edyta:

Jeszcze Northwave Core Plus 2 (470 zł) wydają się całkiem ciekawe i w moim budżecie.



#1377 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 17 czerwiec 2021 - 20:05

RC3 - te mam, to sie wypowiem. Pojedyncze BOA nie daje rady, but jest scisniety górą i luźny od strony palców. Słabo się zakłada, bo te linki nie luzują się jakoś specjalnie sprawnie. Podeszwa jest miękka bardzo, ale czy to problem - to nie wiem, sporo jest advocacy na temat sztywności. Mi osobiście przeszkadza najbardziej obniżona cholewa, mam "drugie kostki" po wewnętrznej stronie stóp i w tym miejscu ściskają cholernie mocno. Generalnie nie nie polecam, a wprost odradzam. Mam wiele dużo lepszych butów.
Generalnie buty mierz przed zakupem, choć czasem o wadach i nie dopasowaniu dowiesz sie dopiero po godzinie. Mnie nie zawiodly Sidi i VanRysel.

#1378 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 czerwiec 2021 - 21:22

Odpuść sobie temat sztywności podeszwy to mało istotna bzdura.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1379 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 18 czerwiec 2021 - 19:59

Serio? Sztywność podeszwy to bzdura? Ja wymieniłem Fiziki z podeszwa z włókna szklanego na Norhwave'y z najwyższym indeksem sztywności i jest jak dzień do nocy😊 może rzeczywiście np indeks Shimano 12 nie będzie się roznil znacząco od indeksu Bontragera 10, ale myślę że warto wybrać jak najwyższy. Chyba, że jakieś najnowsze badania amerykańskich naukowców mówią co innego?

#1380 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2021 - 20:31

Ja też uważam że zbyt wysoka sztywność buta może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Mam wysoki model northwave na karbonowej podeszwie, mam shimano rc5 i znacznie bardziej wolę te drugie. To trochę jak z butami narciarskimi, twarde nie znaczy najlepsze ;)

Musisz mierzyć i wybrać to co pasuje na twoją stopę.



Dodaj odpowiedź