Skocz do zawartości


Zdjęcie

Decathlon - Seria Triban


2332 odpowiedzi w tym temacie

#1521 turistas

turistas
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 19:56

Bo produkt to nie tylko to co jest w pudełku ale i opakowanie. Jeżeli było uszkodzone nie był to pełnowartościowy produkt stąd pewnie obniżka ceny.

 

Co do przetestowania roweru to zawsze można rozpiąć łańcuch, postawić laptopa i włączyć jakiś dłuższy film.

 

Chociaż jak ktoś nie miał wcześniej do czynienia z szosą to wybór rozmiaru bez uprzedniego dłuższego testowania będzie trochę ruletką, szczególnie jeżeli jesteś pomiędzy dwoma rozmiarami, ponieważ jest to sprawa bardzo indywidualna i jedni wolą trochę mniejsze inni trochę większe ramy...

 

No i potwierdzam że ze zwrotem w decathlonie nie ma problemu. Rower możesz zwrócić bezpośrednio w sklepie lub odesłać na swoj koszt.

 

 



#1522 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 21:47

Skoro otworzenie opakowania może powodować spadek ceny o ponad 30%, to podejrzewam, że kilka nacięć w oponie oraz brudny łańcuch i kaseta również może spodować spadek wartości "nowego roweru".

#1523 Yoschi

Yoschi
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 08 marzec 2015 - 22:08

A w sklepie rowerowym też macie problem jak kupujecie rower na którym przed wami zrobił ktoś parę kółek w ramach testu/przymierzenia się do roweru?



#1524 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 22:13

mowa jest o tym:

zabrać ją na trasę i zobaczyć jak się nią jeździ.

A nie o paru kółkach dookoła sklepu.

#1525 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 08 marzec 2015 - 23:10

Nie wiem jak to jest w innych sklepach, rowery zawsze składałem więc jeśli coś źle dopasowałem (a zdarzało się, choć nigdy nie był to źle dobrany rozmiar ramy) to miałem pretensje do samego siebie a nie sklepu. Skoro jednak można zwrócić rower do sklepu po przejechaniu na nim 100 km i przetarciu szmatą to ja nie chciałbym kupić go jako nowy a tak pewnie się dzieje przy zwracanym sprzęcie bo trudno uwierzyć w inny scenariusz. Z tego samego powodu nie tylko nie kupiłbym w Decathlonie Tribana ale żadnego innego roweru


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#1526 Żaba

Żaba
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 23:57

Witam,

 

Jestem laikiem, szukam pierwszej szosy i coraz poważniej rozważam zakup Tribana 300 (ew. nowej wersji tego roweru, która wejdzie w kwietniu br.). Dzisiaj byłem w Decathlonie i w końcu przymierzyłem się do roweru. Mam 178 cm. wzrostu przy długości nogi 85 cm. Próbowałem przejażdżki na rozmiarze 54 i 57. Moje odczucia są takie, że 54 jest dla mnie mniej komfortowa, czuję jakbym był zbyt pochylony (w chwycie na klamkach), mam wrażenie, że mostek jest za nisko. Z kolei na 57 jest już lepiej, jeździ się wygodniej, mostek wydaje się być na odpowiedniej wysokości, przy czym nie mam wrażenia, że muszę się jakoś specjalnie "wyciągać" żeby trzymać kierownicę w żadnym z trzech chwytów. Sprzedawca twierdzi, że jeśli preferuję sportowy styl jazdy (zawody itp.) to poleca 54, a jeśli chcę jeździć jedynie rekreacyjnie, to 57.

 

Trudno jest mi określić jaki styl jazdy będę preferował docelowo, pewne jest, że na tym rowerze nie zamierzam brać udziału w żadnych zawodach. Chciałbym po prostu spróbować jazdy szosówką robiąc wypady za miasto (powiedzmy do max. 50 km. na początek) a jeśli się ścigać, to z samym sobą :)

 

Moje pytanie brzmi: czy moje pierwsze wrażenia co do komfortu jazdy mogły być mylne np. poprzez ustawienia siodełka? Pytam, bo z opinii wyrażanych w tym temacie, jak również z komentarzy pod tym modelem na stronie decathlonu wynika, że zasadniczo zawyża on swoją rozmiarówkę, a co za tym idzie dla mojego wzrostu odpowiedni byłby bardziej rozmiar 54.

 

PS. Dodam jeszcze, że w chwycie na klamkach przy rozmiarze 54, gdy patrzę w dół, mostek delikatnie zasłania przednią piastę, natomiast przy 57 piasta jest już wyraźnie poniżej mostka.



#1527 turistas

turistas
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 12:25

Jak masz blisko to możesz wybrać się na testy scott'a

mają kilka szos w różnych rozmiarach

 

http://www.scott.pl/testy/



#1528 koval

koval
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądWawa

Napisano 09 marzec 2015 - 19:59

Daj znać po pierwszej jeździe jak z dopasowaniem ramy, ja na 90% też zamawiam rozmiar 57. Chce kupić jak najszybciej rower bo nowa dostawa w kwietniu to już będzie z modelami Triban 520. 

 

Przyjechał i odjechał. Rama 57 przy 186 cm i dł. nogi 85 cm to żart 



#1529 camels

camels
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 20:30

W weekend byłem jeszcze raz w decathlonie w godzinach porannych i trochę więcej kółek zrobiłem na obu ramach (57 i 60) i jakoś nie mogłem się przekonać do rozmiaru 57 mimo poleceń z forum i liczenia rozmiaru ramy z wzoru: długość nogi * 0,67. 

Zamawiam 60 :)



#1530 camels

camels
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 20:30

W weekend byłem jeszcze raz w decathlonie w godzinach porannych i trochę więcej kółek zrobiłem na obu ramach (57 i 60) i jakoś nie mogłem się przekonać do rozmiaru 57 mimo poleceń z forum i liczenia rozmiaru ramy z wzoru: długość nogi * 0,67. 

Zamawiam 60 :)



#1531 heja_banana

heja_banana
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 20:48

W weekend byłem jeszcze raz w decathlonie w godzinach porannych i trochę więcej kółek zrobiłem na obu ramach (57 i 60) i jakoś nie mogłem się przekonać do rozmiaru 57 mimo poleceń z forum i liczenia rozmiaru ramy z wzoru: długość nogi * 0,67. 

Zamawiam 60 :)

 

ja Ci polecałem 57 jakbyś chciał lemondkę dorzucić bo jeśli nie to faktycznie 60 możesz brać:)



#1532 camels

camels
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 23:06

Lemondki raczej nie będę montował z racji tego że dopiero zaczynam swoją przygodę z triathlonem i będę brał udział w zawodach na dystansach 1/8 i 1/4 Ironmena. Będzie to mój pierwszy rower szosowy i pewnie za 2-3 lata zostanie zmieniony na coś z wyższej półki  :-)



#1533 Filkry22

Filkry22
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 15:29

Co sądzicie o tych butach? Buty na rower męskie B'TWIN B'TWIN - Wyposażenie rowerzysty Rowery - Decathlon



#1534 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 10 marzec 2015 - 15:36

A to wątek o butach czy rowerach?

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#1535 Filkry22

Filkry22
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 15:50

Zły temat, sorki :/



#1536 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 10 marzec 2015 - 15:58

Wątek zły, ale chyba sporo osób dodaje tu informacje o produktach z Deca, nie tylko rowerach Triban. 
Sprawdzałem te buty - strasznie szerokie i trzeba było mocno ściągać paskami przez co robiło się wybrzuszenie na czubku.
Jeżeli masz szerokie stopy to może będą OK.
 
 
Przy okazji - w komentarzach na stronie Deca pojawiły się oficjalne ceny nowych rowerów oraz porównanie 2 nowych modeli opartych na 105 i Ultegrze:
 
Triban 500 1499zł
Triban 520 - 2199zł
Ultra 700 3999zł - jest to rower na nowym napędzie shimano 105 z napędem 2x11rz! Wymieniona została także korba na Shimano RS 500 50/34
Triban 540 - 3299zł
Ultra 720 - 5299zł
Mach 720 - 5499zł
Mach 740 - 6999zł
Ultra 900 - 7999zł
Ultra 940 - 13999zł
Ultra 920 - 9999zł

Link do porównania


  • Filkry22 lubi to

#1537 Grigorij

Grigorij
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 13:41

Cześć!

 

Na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post na forum J

 

Od zawsze jeździłem rowerem trekkingowym i nadal uważam go za optymalne połączenie wygody, uniwersalności, pakowności i szybkości.

 

Jednak od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup roweru szosowego. Ścigać się nie zamierzam, zawodowcem już nie zostanę J ale ciągnie mnie czasami, żeby pojeździć na lekko i szybko.

 

W zasadzie zdecydowałem się na zakup Tribana. Za mało się znam, żeby kupować używany, a na drogi rower szkoda mi na razie pieniędzy, jeśli miało by mi się nie spodobać.

 

Mam tylko problem z rozmiarem i tu prośba o pomoc. Mam 193 cm wzrostu i długość nogi 96,5 cm. Różne kalkulatory wyliczają mi rozmiar ramy miedzy 60 a 67 cm. Competitvecyclists podaje mi 64 cm dla competetive fit. Czy to nie za dużo? Mój aktualny trekking ma ramę sloppingową 60 cm i to już jest największa rama jaką mógłbym mieć. Większa byłaby już za duża…

 

Piszę o tym w wątku o Tribanie, ponieważ T500 ma największą ramę 60 cm. Z jednej strony w opisie roweru jest napisane, że rower jest przeznaczony dla osób do 200 cm, a z drugiej – tabela Decathlonu dla rozmiaru 60 podaje maksymalny wzrost 192 – potem już 63 cm. I bądź tu mądry.

 

Jak radzicie? Kupić T500 w rozmiarze 60 czy szukać większej alternatywy? Np. T300 jest w rozmiarze 63. Wiem, że najlepiej pojechać do sklepu i przymierzyć, ale chyba nie znajdę w Polsce takiego sklepu, który jednocześnie ma T300 63 cm i T500 60 cm J.

 

Będę wdzięczny za pomoc!

 

Pozdrawiam,

Grigorij

 

Przymierzyłem się do T500 w rozmiarze 60. Rower ze sztycą wyciągniętą pode mnie wyglądał tak (jest jeszcze z 2 cm zapasu):

 

Bok.jpg

 

Co do pozycji, to górnym chwycie była taka (nie ma jak profesjonalne wdzianko :) ):

 

Gorny.jpg

 

A w dolnym taka:

 

Dolny.jpg

 

 

Ponieważ pierwszy raz w życiu jechałem szosówką, to nie mam zielonego pojęcia, czy było mi wygodnie :) Patrząc na pozycję na rowerze - sądzicie, żeby rozmiar 60 jest dla mnie OK? Czy raczej szukać innego modelu w rozmiarze 63, jak wychodzi z rozmiarówki Decathlonu dla mojego wzrostu?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Grigorij



#1538 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 marzec 2015 - 13:51

Moim zdaniem wygląda to w miarę sensownie. Nie jesteś zgarbiony, pozycja jest całkiem wyciągnięta. Skoro sztyca jest w swoim zakresie i jeszcze masz 2 cm zapasu, to powinno być ok. Raczej nie szedłbym w większy rower, bo jeszcze bardziej cię wyciągnie.



#1539 Maciejas

Maciejas
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 14:33

@Grigorij

W mojej opinii również nie pchałbym się w większy rower, w górnym chwycie na klamkach widać wyciągnięcie i mam wrażenie, że sporym ciężarem opierasz się na nich (zweryfikują to kilometry po zakupie). Zawsze jeszcze siodłem możesz podjechać w stronę kierownicy czy zmienić kąt baranka. Sylwetkę bardziej wyprostujesz = większy komfort. Jeżeli będziesz miał dłuższą rurę poziomą już tak "miło" może nie być.

Dla porównania z zawodowcami czy innymi wyjadaczami, możesz też sobie w grafice w googl-u wrzucić hasło np. "rower szosowy pozycja".



#1540 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 12 marzec 2015 - 17:03

 

 

Ponieważ pierwszy raz w życiu jechałem szosówką, to nie mam zielonego pojęcia, czy było mi wygodnie  :) Patrząc na pozycję na rowerze - sądzicie, żeby rozmiar 60 jest dla mnie OK? Czy raczej szukać innego modelu w rozmiarze 63, jak wychodzi z rozmiarówki Decathlonu dla mojego wzrostu?

 

 Zawsze jeszcze siodłem możesz podjechać w stronę kierownicy czy zmienić kąt baranka. 

 

Po tej odpowiedzi przestałem dalej czytać. Siodłem ustawiasz pozycję bioder oraz pozycję kolan względem osi pedałów żeby uniknąć poważnych problemów z kolanami a nie żeby gonić kierownicę. Moim zdaniem ( ale to tylko moje zdanie ) rower jest ciut za mały. Nie dałeś najważniejszego zdjęcia czyli fotki z wyprostowaną nogą, pedał w pozycji dolnej. oraz pedały poziomo. Nie widać czy siodło jest ustawione prawidłowo. Przede wszystkim czy jest Ci wygodnie?


  • Prozor lubi to



Dodaj odpowiedź