Skocz do zawartości


Zdjęcie

Decathlon - Seria Triban


2332 odpowiedzi w tym temacie

#1501 xbor

xbor
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 08:44

Szczerze to nie wiem co wy chcecie od tej ramy, a za 2600 PLN (osprzęt 105 + koła)) raczej nie kupię roweru na 105 z niskim przebiegiem napędu i kół.


  • mikroos lubi to

#1502 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 07 marzec 2015 - 09:17

Ale jak dołożyć do tego 1500 to już masz na lepszą maszynkę. Chyba lepiej wpłacić kasę na lokatę, pobujaj się tribanem na tej specyfikacji a po sezonie sprzedaj i kupisz coś sensownego o specyfikacji wymaganej przez Ciebie. Odczujesz dużą różnicę przy przejsciu na półtora, dwa kilo lżejszy sprzęt oraz 11 rz.

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#1503 heja_banana

heja_banana
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 11:23

Wszyscy macie trochę racji. Jak dla mnie triban 500 to naprawdę solidny sprzęt i nie nazwałbym go turystycznym bo niejeden niezłe czasy wykręcił na zawodach jadąc tribanem.

 

Natomiast faktycznie ładowanie 105 do tribana nie ma sensu:) myślę, że Sora się idealnie wpasowuje i najwyżej kasetę i łacuch bym zmienił na sorę aby był komplet;) Generalnie nie po to się kupuje jedną z najtańszych szos na rynku aby później wymieniać cały osprzęt na lepszy:)



#1504 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 07 marzec 2015 - 14:56

Kaseta akurat to loteria. Ja miałem Sorę z fabryki ale sunrace jest bardzo porównywalna. Łańcuch kmc sprawował mi się lepiej niż hg shimano.

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#1505 Grigorij

Grigorij
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 19:41

Cześć!

 

Na wstępie chciałbym się przywitać, ponieważ to mój pierwszy post na forum J

 

Od zawsze jeździłem rowerem trekkingowym i nadal uważam go za optymalne połączenie wygody, uniwersalności, pakowności i szybkości.

 

Jednak od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup roweru szosowego. Ścigać się nie zamierzam, zawodowcem już nie zostanę J ale ciągnie mnie czasami, żeby pojeździć na lekko i szybko.

 

W zasadzie zdecydowałem się na zakup Tribana. Za mało się znam, żeby kupować używany, a na drogi rower szkoda mi na razie pieniędzy, jeśli miało by mi się nie spodobać.

 

Mam tylko problem z rozmiarem i tu prośba o pomoc. Mam 193 cm wzrostu i długość nogi 96,5 cm. Różne kalkulatory wyliczają mi rozmiar ramy miedzy 60 a 67 cm. Competitvecyclists podaje mi 64 cm dla competetive fit. Czy to nie za dużo? Mój aktualny trekking ma ramę sloppingową 60 cm i to już jest największa rama jaką mógłbym mieć. Większa byłaby już za duża…

 

Piszę o tym w wątku o Tribanie, ponieważ T500 ma największą ramę 60 cm. Z jednej strony w opisie roweru jest napisane, że rower jest przeznaczony dla osób do 200 cm, a z drugiej – tabela Decathlonu dla rozmiaru 60 podaje maksymalny wzrost 192 – potem już 63 cm. I bądź tu mądry.

 

Jak radzicie? Kupić T500 w rozmiarze 60 czy szukać większej alternatywy? Np. T300 jest w rozmiarze 63. Wiem, że najlepiej pojechać do sklepu i przymierzyć, ale chyba nie znajdę w Polsce takiego sklepu, który jednocześnie ma T300 63 cm i T500 60 cm J.

 

Będę wdzięczny za pomoc!

 

Pozdrawiam,

Grigorij



#1506 heja_banana

heja_banana
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 19:49

mam identyczny wzrost 193 cm ale nogę nieco krótszą bo 93 cm i brałem rozmiar 60. Tak jak wcześniej pisałem dla mnie na długość jest ok, natomiast musiałem sztycę wymienić na dłuższą bo przez slooping po idealnym ustawieniu wychodziła trochę ponad dopuszczalny limit.



#1507 cokolwiek

cokolwiek
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 11:40

Pamiętaj o tym, że możesz rower zwrócić w ciągu 30 dni (bezterminowo, jeśli masz kartę klienta) o ile nie nosi on śladów użytkowania. Możesz więc kupić 60-kę, i zamiast przymierzać ją w sklepie (co wiele ci nie powie) zabrać ją na trasę i zobaczyć jak się nią jeździ.

 

Przy okazji szperania po stronie Deca trafiłem na to: http://www.decathlon...id_8322663.html



#1508 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 08 marzec 2015 - 12:30

Tylko jak zabierzesz ją w trasę to już ślady użytkowania bedą.

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#1509 brachol

brachol
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 13:57

Pytanie do osób zorientowanych w serii Alur 700 - czy wszystkie rozmiary są na kołach 700, czy może w małych rozmiarach (XS i S) zachodzi podobna analogia jak w Tribanach, czyli koła 650?

Na stronie brytyjskiego Decathlona w opisie Tribanów jest informacja o różnych kołach, w opisie Alura takiej informacji już nie ma...

 

 

//edyta:

Zadając to pytanie do Decathlonowego BOK, uzyskałem następującą odpowiedź.

Pytanie: Witam, piszę, aby uzyskać informację na temat wielkości kół w rowerze Btwin Alur 700. Czy wszystkie rozmiary w/w modelu są na kołach 700, czy może mniejsze rozmiary (jak XS i S) są na kołach 650 (analogicznie do serii Triban)?

Odpowiedź: dziękujemy za przesłaną wiadomość. Uprzejmie informujemy, iż przy mniejszych rozmiarach (tzn rozm. XS, S) będzie to rozmiar 26" czyli 650. Od rozmiaru M jest to koło 700



#1510 cokolwiek

cokolwiek
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 14:14

Tylko jak zabierzesz ją w trasę to już ślady użytkowania bedą.

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka

 

Ślady użytkowania po przejechaniu 100km można usunąć w 5 minut za pomocą mokrej chusteczki.


  • X-RAY lubi to

#1511 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 08 marzec 2015 - 16:04

Z opon też?

Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#1512 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 08 marzec 2015 - 16:04

Z opon też?

Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#1513 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 08 marzec 2015 - 16:04

Z opon też?
  • X-RAY lubi to

Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#1514 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 08 marzec 2015 - 16:49

Z przedniej zębatki? Na serio? Łańcuch też wytrzesz i kasetę?

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#1515 cokolwiek

cokolwiek
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 16:55

Nie wiem jak wy używacie rowerów, że po 100 km gołym okiem widać ich zużycie.

 

Zresztą Deca ma liberalne podejście do tego typu spraw. Parokrotnie zwracałem im różne rzeczy (bo nie wszystko da się przetesować w sklepie) i nigdy nie miałem z tym najmniejszych problemów. Tym właśnie mnie wygrali, bo nie było żadnego przyglądania się przez szkło poiwększające i szukania powodu, żeby nie przyjąć zwrotu, tylko z uśmiechem na twarzy kasa na stół i zapraszamy ponownie. Skoro przeszło to z butami, w których biegałem 2 tygodnie, to przejdzie z rowerem, którym zrobicie jedną trasę.



#1516 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 16:59

cokolwiek
I uwazasz ze takie postepowanie jest ok?
wyglada mi to na cwaniakowanie....

#1517 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 08 marzec 2015 - 17:01

A jak nie przyjmą to oddasz właścicielowi kasę? Trzeba albo być ślepym albo nie znać się w ogóle na podstawach, żeby nie widzieć różnicy fabryka/salnon-teren. Tak to jest cwaniakowanie i raz przejdzie a raz nie.

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#1518 cokolwiek

cokolwiek
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 17:10

No tak... rozumiem, że prawidłową postawą byłoby jazda na niedopasowanym rowerze, albo kupno następnego.

 

Siodełek też kupiliście trzydzieści, zanim trafiliście na to, które wam pasuje, czy dogadaliście się ze sklepem, że możecie je zwrócić, jeśli wasz tyłek go nie zaadoptuje?

 

Nie, to nie jest cwaniakowanie, tylko normalne traktowanie klienta jako coś więcej niż osoba zostawiająca pieniądze. Cwaniakowaniem jest właśnie odrzucenie zwrotu przez sprzedawcę, "bo tu nie ma naklejki" czy "bo było wyjęte z pudełka". 


  • SebaBDG lubi to

#1519 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 08 marzec 2015 - 17:26

Już emocje opadają. Po to człowiek wchodzi na forum i czyta, pyta potem znowu czyta żeby jedyny problem z dopasowaniem to z wysokością siodła i kątem barana. Mi ustawienie idealnej pozycji nie licząc bloków zajęło coś koło 500 km. Jak wcześniej ktoś nie miał szosy to robiąc 100 km. może mieć dość na amen. Po to jest doradca w sklepie i rozmiarówka na stronie żeby samemu nie robić sobie problemów nie wspominając o sprzedawcy. Zwracając towar używany jest to już towar niepełnowartościowy i sprzedawca nie ma obowiązku go przyjąć. To jest jego dobra wola której mieć nie musi i amen.

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#1520 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 17:45

@cokolwiek.

Ostatnio kupiłem urządzenie elektroniczne, ze zwrotu w cenie 30-40% niższej niż normalna. Urządzenie w pełni sprawne, tylko opakowanie już rozdarte (w sensie, otworzone). Skoro zwroty to normalne traktowanie klienta, to czemu następny klient nie chce kupić sprzętu po zwrocie w standardowej cenie ?



Dodaj odpowiedź