Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#2001 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 22 październik 2020 - 20:16

Inpeak chyba odpala dwustronny pomiar mocy. 

 

Trochę mnie poirytowali. Kupowałem ostatnio korby 165 to ich pytałem czy szykują cokolwiek nowego to poczekam, to mi napisali że nie :/

Jak normalny człowiek zainwestowałbyś w pedały Favero, przy okazji Garmin Ci sporo wiecej parametrów pokaże czy stopę przechylasz czy nie itd :P. Danych nigdy za wiele  :D 



#2002 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 26 październik 2020 - 14:35

Czemu nie po prostu inpeak za 1200? Jak doczekasz Black Friday to pewnie będzie więcej okazji.

Jeszcze raz opdowiedź.... jak się okazuje dla Inpeak zamontować na ramieniu na którym jest inny pomiar to nie jest żaden problem, ściągają stary  montują nowy, cena ta sama czyli 1199 w moim układzie. 

 

( Zima się szykuje, więcej  będzie garażowych  jazd niż teren to  kombinowałem  żeby przełożyć   Assiome z nowego roweru do tego starego używanego na trenażerze ...tyle że  nie mogę odkręcić  7 czy 8  letnich pedałów. Ale jak bym się zdecydował  jednak na montaż na ramieniu Inpeaka to i tak będę musiał oddać do serwisu może mają jakieś lepsze klucze/przedłużki/prepaaty ...kiedyś pamiętam 1 serwis nie dał rady w drugim mieli lepszy sprzęt i pusciło, zobaczymy)



#2003 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 26 październik 2020 - 16:55

Grzanie indukcyjne albo lanie preparatem i wystarczająco długa dźwignia + kręcenie w dobra stronę.
Nie wiem, czy masz aluminiowe gwinty, czy metalowe inserty. Generalnie ktoś musiał wkręcić bez żadnego smaru to się zapiekło.

#2004 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 26 październik 2020 - 19:19

Korba FC-5800 , pedała zwykłe najtańsze jakie były Spd-Sl shimano.

Wkręcałem prawd. sam już nie pamiętam ale na pewno bez smaru , co najwżej z tym  jaki jest przy nowym sprzęcie ( przerzutki,łańcuch).

 

Odkręcam w dobrą stronę tzn. oba do tyłu ....ale może jest jakiś lepszy sposób/trick jak ułożć,przygotować  do odkręcania korbę 9/15 sta. czy może jakoś inaczej np. butem.

 

( najlepsze te youtube przewodniki gdzie w co po niektórych  teksty typu. ....''przed odkręceniem pedałów poluzowałem/przygotowałem do odkręcenia gwinty.''......kiedy wiadomo że to cała trudność....a nie w którą stronę bo to jasne raczej)



#2005 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 26 październik 2020 - 19:48

Wyjmij korbę, wsadź ramię w jakieś imadło (owiń szmatą) i próbuj. 

 

Ostatecznie kup używaną korbę 5800 i do niej wsadzisz pedały. 



#2006 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 październik 2020 - 06:49

W moim nowym rowerze jakiś dureń wkręcił platformy znęcając się nad nimi, i też nie mogłem ich w ogóle ruszyć. Probowalismy we dwóch ale problemem była niestabilność roweru i brak możliwość silnego szarpnięcia. Po wielu probach zaprowadziłem do serwisu sklepowego aby sobie poradzili. Im poszło łatwiej, ale to głównie z powodu posiadania stojaka na rower, jak tam wrzucił rower i wziął długo klucz to z problemami ale w końcu ruszył pedały i odkręcił. Polecam spróbować w ten sposób bo będziesz miał możliwość przyłożyć większą siłę do klucza.

Korba FC-5800 , pedała zwykłe najtańsze jakie były Spd-Sl shimano.
Wkręcałem prawd. sam już nie pamiętam ale na pewno bez smaru , co najwżej z tym jaki jest przy nowym sprzęcie ( przerzutki,łańcuch).

Odkręcam w dobrą stronę tzn. oba do tyłu ....ale może jest jakiś lepszy sposób/trick jak ułożć,przygotować do odkręcania korbę 9/15 sta. czy może jakoś inaczej np. butem.

( najlepsze te youtube przewodniki gdzie w co po niektórych teksty typu. ....''przed odkręceniem pedałów poluzowałem/przygotowałem do odkręcenia gwinty.''......kiedy wiadomo że to cała trudność....a nie w którą stronę bo to jasne raczej)



#2007 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 październik 2020 - 09:35

Ten lewy jakoś puścił ale prawy (ten  od korby )  moim kiepskim kluczem  bez szans,szkoda zdrowia podjadę do rowerowego a nóż sie uda.



#2008 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 27 październik 2020 - 12:03

Ten lewy jakoś puścił ale prawy (ten  od korby )  moim kiepskim kluczem  bez szans,szkoda zdrowia podjadę do rowerowego a nóż sie uda.

Miałem podobnie w mtb, pedały 4 lata nie jedno błoto widziały i przeżyły,  psikałem smarowałem podgrzewałem .... chłopaki w rowerowym wzięli klucz z dużą dźwignią i po prostu odkręcili xD 



#2009 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 październik 2020 - 20:33

W sklepie to chwile trwało, jednak klucz najważniejszy. Nie bawili się w żadne psikania i inne zabiegi , po prostu złapał i odkręcił.

 

Teraz w rowerze do trenażera mam Korbe FC 5800 + ramię z R7000 i pedała Assioma , w drugim który od czasu do czasu wyjedzie w teren jest korba R 7000 z ramieniem  od FC 5800 ( na nim dogowywający 4iii) i pedała zwykłe- czy te ramiona/korby są ''kompatybilne'' to nie wiem, mam nadzieje że tak .

 

Może pojawią się jakieś okazje co do mocy , jak nie to zawsze jest opcja Polska Inpeak za 1199. 

 

 



#2010 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 27 październik 2020 - 22:36

Kompatybilne. ATSD, czemu 4iiii dogorywa?

#2011 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 28 październik 2020 - 09:15

Dogorywa w sensie, że kiedyś tam  woda się dostała i od jakiegoś czasu ( ca 2 lata) muszę co kilka jazd zmieniać baterię, nie znam się na elektr. ale jakiś zwarcie pewnie gdzieś tam. Próbowałem to szuszyć ale nie widać efektów.

 

( kupuję w Jisku te blistry 10 czy 8 bateryjek 2032 za pare pln i wymieniam .... ogólnie Pomiar mocy , wskazania są  Ok tyle że wymiana baterii nie raz na pół roku a  raz na tydzień )

 

 



#2012 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 28 październik 2020 - 10:00

Spróbuj raz kupić lepszą baterię (np. DuraCell-a) i sprawdź czy pomoże. Piszę serio.



#2013 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 28 październik 2020 - 10:11

Nie , niestety nie pomaga....probowałem z Vartami,Duracellami,Energaizerami i innymi, dlatego wersja oszczędna.

 

( może jakaś tam opcja oddać te ramię do serwisu komórek czy elektroniki, myjka ultradźwiękowa czy coś.....ale po 2 czy 3 latach to nie wiem czy jakieś szanse na wskrzeszenie)   



#2014 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 28 październik 2020 - 15:43

A nie masz przypadkiem Chipollo tracking odpalonego w tej 4iiii? To ssie bstetię, jak złe i wyłączyć się nie da..

#2015 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 29 październik 2020 - 17:44

Warto Vector 3S czy raczej tylko Favero Uno? Mogę kupić w podobnej cenie co Favero. Bateria mi nie przeszkadza.



#2016 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 29 październik 2020 - 19:57

Kup Favero :)



#2017 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 29 październik 2020 - 19:59

Słyszałem o małym problemie z baterią w Vectorach, ale to podobno tylko pierwsza seria i poprawili. No i coś mi się obiło, że poprzednia seria była umiarkowanie udana. No i może to minus, że na baterię a nie ładowany aku, ale coś jeszcze?



#2018 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 29 październik 2020 - 20:03

Ile to jest: dobra cena ?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

#2019 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 29 październik 2020 - 20:06

Znajdź złe opinie na temat Favero. Ciężko. ;)
"Body" 60e w favero, 100e w Garmin.
  • artho lubi to

#2020 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 30 październik 2020 - 10:39

Problemy Favero tez sie zdarzaja, ale oni je zalatwiaja prima sort.
  • artho lubi to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.