Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#1961 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 18 czerwiec 2020 - 21:19

https://gplama.com/2...t-power-meters/ -> Results.

250W trudno nazwać sprintem.

A przeciętnie zaniżało dla asymetrycznych około 8% a dla XCadey 2XPower R8000 (czyli chyba odpowiednik Ronde) 12,45%.

To totalna porażka i lepiej (i taniej) mieć pomiar z jednej nogi moim zdaniem i liczyć się z tym, ze ważne są wartości względne.

Dokładasz kasą i masz gorzej. A to już chyba cenowo poziom power2maxa.

 



#1962 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 18 czerwiec 2020 - 21:46

Ale ta odchylka, o ktorej piszesz, dotyczy wylacznie prawej strony, a nie sumy obu. Nadal podtrzymuje, ze chodzi o wysilki bujane, gdy siły sie rozkladaja na te asymetryczne korby dziwnie. Mam testy zarowno robiond na rolce Elite Nero z bujaniem, jak i w Wahoo Core, gdzie bujania nie ma.

No i kilka wersji firmware od tego testu minęło. Wszyscy troche poprawili.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#1963 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 18 czerwiec 2020 - 22:13

Ja zrobiłem tak z Assiomą Uno. Pożyczyłem na testy Garminy, skalibrowałem je statycznie tym samym, znanym mi ciężarkiem (drobne korekty były potrzebne, dokładność do 2g). Porobiłem jazdy testowe na roznych mocach, od małych po sprinty. Miałem te szczęście, że praktycznie w całym zakresie generowanych mocy dostawałem ten sam balans. Licznik zliczył mi 50,8:49,2, a ja zliczałem poszczególne okrążenia odrzucając skrajne, ewidentnie dziwne wskazania i także dostałem identyczne wyniki.
W ten sposób już wiedziałem, że Assiomę muszę skalibrować na +0,8% dla lewej nogi.

Kolejny krok to statyczna kalibracja mojego miernika. I tu otrzymałem wartość -1% (o 100g zaniżał wagę ciężarka, sporo). Sumarycznie musiałem podkręcić lewy miernik o +1,8%. Skalibrowane dwie inne Assiomy dały wartości 0,2 i 0%. Także jak widać, fabrycznie trzymają normę, choć z balansem L/R można mieć pewne rozbieżności, ktore warto poprawić jeśli chcemy się porównywać z innymi.

#1964 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 22 czerwiec 2020 - 21:47

Pacjentem jest Garmin Vector 3, a pigułą Wahoo Element. Czy ktoś wie jak odczytać na liczniku balans mocy L/P dla tego zestawu lub chociaż na jakimś zewnętrznym programie? Golden Chetah nie pokazuje balansu gdy licznikiem był Bryton, ale już widzę, ze na Wahoo ten balans się nie wyświetla więc pewnie będzie identyczna sytuacja. A może się nie da i Vectory tylko w Garminkami współpracują?



#1965 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 czerwiec 2020 - 21:59

Mam obustronny pomiar Garmin Vector 2. Obecnie korzystam z Brytona i balans bez problemu się wyświetla. Wcześniej gdy używałem Garmina Edge również nie było z tym problemu. Nowsza wersja miernika również posiada tą funkcję. Przy udanej kalibracji balans powinienem być wyświetlany. Czy wartości mocy widoczne na liczniku nie są zawyżone bądź zaniżone? Nie wydaje mi się żeby odbiornik miał aż takie znaczenie, chyba że nie posiada wszystkich funkcji mocy które zarówno Wahoo jak i Bryton posiadają.

#1966 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 22 czerwiec 2020 - 22:04

Garmin Connect wsio adno powinien Ci z fita pokazac.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#1967 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 22 czerwiec 2020 - 22:12

No nie, moc jest wyświetlana i zapisywana na licznikach poprawnie, suma obu pedałów, ale nie ma balansu nie wiedzieć czemu

 

Pliki słałem do GC i na Garmin Connect i też nie ma. HGW jak to zrobić.

 

Piotr, a jakie wyświetlenie L/R masz na Brytonie? AVG/Current PB L/R? AVG pokazało mi wartość 255 i nic więcej się nie zmieniło. Na pozostałych mam tylko 0



#1968 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 22 czerwiec 2020 - 22:40

Moze to kwestia tego, ze czytasz po BLE i pedały ślą sumę bez rozdziału LR. W Assioma moge taki parametr ustawic na potrzeby Zwift po BLE na Ipad. Sprawdź po ANT+, powinno dzialać z podziałem LR.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#1969 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 czerwiec 2020 - 05:23

Wyświetla mi zarówno aktualny rozkład L/R jak i średni. Mogę także ustawić L/R z ostatnich 3,10,30 sekund. Po otwarciu pliku w programie do analizy np. GoldenCheetach widoczne są te dane. Pomiar łączy się z licznikiem poprzez Ant+. Może w tym przypadku faktycznie potrzebny jest licznik z Garmina.

#1970 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 23 czerwiec 2020 - 09:04

Dawno nie korzystałem z Brytona ale pamiętam, że mimo wyświetlania dodatkowych danych z miernika (L/R itp.) po prostu nie zapisywał ich w pliku .fit. Natomiast Wahoo na pewno wszystko i wyświetla (na liczniku, w aplikacji Elemnt) i zapisuje w pliku .fit.



#1971 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 23 czerwiec 2020 - 11:18

A więc tak, wyłączyłem BT w Brytonie i nadal nic choć pojawiał się na sekunde jakiś dziwny balans L/P, ale nie wyświetla tych info na stałe, ani nie zapisuje w pliku :(

 

Popołudniu sprawdzę na Wahoo



#1972 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 23 czerwiec 2020 - 11:23

Przy okazji: kilka minut temu okazało się, że INPEAK ma coś takiego jak Crash Replacement. Jednak warto wspierać Polaków.

#1973 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 23 czerwiec 2020 - 11:42

Marzy mi się pomiar dwustronny od Inpeaka pod oś 24mm 🤩 Widziałem, że coś kombinują z MTB Shimano (bo te korby pewnie się do tego nadają w przeciwieństwie to korb szosowych i ich feralnego prawego ramienia).



#1974 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 23 czerwiec 2020 - 14:51

A więc tak, wyłączyłem BT w Brytonie i nadal nic choć pojawiał się na sekunde jakiś dziwny balans L/P, ale nie wyświetla tych info na stałe, ani nie zapisuje w pliku :(

 

Popołudniu sprawdzę na Wahoo

 

Jak testowałem Brytona 310 to tam za cholerę nie znalazłem balansu nazwijmy to całościowego (AVG).

O ile pamiętam był dla interwałów czasowych i taki bez parametru czas, który okazał się balansem chwilowym.



#1975 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 23 czerwiec 2020 - 17:37

Nadal jest problem, nawet z Wahoo mimo połączenia ANT+. Moc w całości (chyba, bo nie wykluczone, że to pomiar pomnożony z tylko jednego), ale balansu brak. Powoli domniemamy, że może jest brak styku bateryjek? Ponoć Vectory miały z tym problem i firma wymieniała korki. Ktoś wie o co chodziło, co powodowało problem? Może da się to na szybko jakoś naprawić?

#1976 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 23 czerwiec 2020 - 17:38

Nadal jest problem, nawet z Wahoo mimo połączenia ANT+. Moc w całości (chyba, bo nie wykluczone, że to pomiar pomnożony z tylko jednego), ale balansu brak. Powoli domniemamy, że może jest brak styku bateryjek? Ponoć Vectory miały z tym problem i firma wymieniała korki. Ktoś wie o co chodziło, co powodowało problem? Może da się to na szybko jakoś naprawić?

#1977 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 czerwiec 2020 - 18:57

Ja mam pomiar 2 generacji jeszcze z zewnętrznymi czujnikami i też miałem problem ze klapkami. Trzecia generacja nie ma już tych czujników i już wiele osób miało problem z bateriami i niepoprawnym pomiarem. Te korki łatwo wpuszczają wilgoć do środka. Polecam dobrze wysuszyć miernik, sprawdzić styki, założyć nowe baterie i spróbować jeszcze raz. U mnie balans działał zarówno na Garmin Edge 800 jak i działa na Bryton Aero 60. Starsze Brytony faktycznie mogły nie mieć tej funkcji. Z Wahoo nie miałem styczności ale wydaje mi się, że jeżeli taka funkcja w liczniku jest to dane powinny być wyświetlane niezależnie od sposobu transmisji. W przypadku Garmina i Brytona nigdy nie miałem sytuacji, że plik Fit nie zawierał jakiś danych które były wyświetlane na liczniku, kilka razy zdarzyło mi się, że licznik się zawiesił i nie zliczył całej trasy. Może ten pomiar jest jednostronny, wówczas balans może nie być wyświetlany lub pojawia się wartość 100/0. Powoli kończą mi się pomysły jak rozgryźć ten problem. 



#1978 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 23 czerwiec 2020 - 21:52

Udało mi się, ale połowicznie. Licznik (Bryton) wyświetla już balans, ale nie zapisuje w pliku i nie mogę go odtworzyć w zewnętrznych programach :(

Sprawdziłem na necie w czym był problem. Stare korki miały takie blaszki przy bateriach i odizolowane były kawałkiem taśmy, która się odklejała. Nowe delikatnie przekonstruowano i niby baterie już ich nie dotykają. Niby, bo dopiero jak je zakleiłem taśma, to zaskoczyło i balans się pojawił. Generalnie szajs nie warty nawet 100zł. Jedyna pociecha, ze to nie moje :D


  • tadzikpl lubi to

#1979 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 23 czerwiec 2020 - 22:04

Były chyba 4 wersje tych klapek. Męczyli się z tym 2 lata i w sumie nie wiem czy rozwiązali w 100% ten problem. Od Garmina należy wymagać więcej. To nie jest garażowa manufaktura.

 

Jakiego masz dokładnie Brytona?



#1980 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 23 czerwiec 2020 - 22:17

Dokładnie.

530

https://m.youtube.co...h?v=3F8Pt44iO0Q

Bateryjki CR1/N3 czyli jakby podwojna bateria. Nie dojdzie do zwarcia przez te blaszki plusów, tak jak w połączeniu szeregowym (?) dwóch osobnych.



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.