Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#61 tomog1

tomog1
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • SkądBochnia

Napisano 01 kwiecień 2014 - 12:18

Niniejszym pragnę poinformować iż wszystkie nowe zamówienia mierników mocy Stages Cycling są obarczone czasem oczekiwania pomiędzy 7 a 8 tygodni.
Jest to oficjalne stanowisko producenta związane z ogromnym zainteresowaniem pomiarem mocy przerastającym obecne możliwości produkcyjne firmy.

PS. To nie żaden Prima Aprilis !!!!

 

Pozdrawiam, Tomek.

 



#62 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 11 kwiecień 2014 - 22:47

Ktoś tam dziś wrzucił filmik z serwisowej "kwatery głównej" Team Sky... i co tam zobaczyłem? Ramiona z pomiarem Stages. Zdziwiłem się, bo nic nie wiedziałem, że nie jeżdżą już na SRMach. Wrzuciłem szybko w google hasło "stages team sky", a oto wynik: Stages Cycling join team for 2014 New Official Supplier of Power Meters to Team Sky (http://www.teamsky.c...9115530,00.html)

 

Info co prawda już stare (ze stycznia), ale myślę, że rozwiewa wątpliwości, o których nie tak dawno tutaj dyskutowaliśmy. Jak dla mnie, jeśli, słynący ze swojej skrupulatności, Sky korzysta ze Stages, to i ja jakoś mogę przeboleć pomiar z jednej nogi.



#63 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 11 kwiecień 2014 - 23:45

Fascynujące, poszedł bym na całość i wpisał w google hasło: Sponsor



#64 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 12 kwiecień 2014 - 00:05

Tak właśnie, z powodów finansowych Sky postanowiło w tym roku korzystać z mierników mocy, które podają niedokładne dane. Słyszałem też, że rezygnują ze zwycięstwa w Tour de France, ale cieszą się jednocześnie, że udało im się pozyskać takiego sponsora. Niniejszym kończę z Tobą dyskusję. Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

#65 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 12 kwiecień 2014 - 06:30

czmiel - kolega ma rację - to nie wybór lepszego lub tożsamego jakościowo urządzenia tylko sponsor - po prostu każdy jeździ nie na czym chce tylko jakich ma sponsorów 

 



#66 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 12 kwiecień 2014 - 06:54

I ja się z zgadzam z tym, co piszesz. Ale naprawdę sądzisz, że Sky, którego cała filozofia treningu i ścigania opiera się na liczbach, pozwoliłby sobie na korzystanie ze sprzętu, który nie spełnia ich oczekiwań? To nie są bidony, ręczniki, czy nawet żele. To jest element, od którego może zależeć sezon. Wątpię zatem, by jedynym kryterium były tutaj pieniądze i wybierali na zasadzie, "dobra, tu mamy niezawodne srmy, które doprowadziły nas do dwóch zwycięstw TdF, ale może weźmy te ofertę. Co prawda pomiar jest kiepski i nie można na nim polegać, ale zrobimy/zaoszczędzimy tyle." Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka

#67 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 kwiecień 2014 - 07:21

Dobra wiadomość, bo SRM ze swoimi cenami sprawia wrażenie, jakby posiadali patent na złoty standard, a tak już nie jest.
Do tego nawet dla jednego z najbogatszych timów w peletonie obsługa SRMów może być upierdliwa, wymiana baterii, kalibracja.
Natomiast dużym mankamentem Stages jest bardzo ograniczony wybór korb.



#68 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 12 kwiecień 2014 - 07:37

dla mnie stages nie ma racji bytu z powodu :

 

Załączony plik  balance.jpg   28,89 KB   31 Ilość pobrań



#69 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 12 kwiecień 2014 - 08:40

@czmiel. 1) Jeśli by patrzeć na wyniki Sky które jeździło z SRM-em i aktualne wyniki jak mają Stages to ja nie wiem czy to dobra reklama. (żart)

2) Jak jest sponsor to nie ma przebacz, już nie takie akcje były w zawodowym peletonie. Słyszałem o problemach z ogumieniem które miało słabą przyczepność, ale jak mus to mus.

3) My wiemy że na wyścigu i materiałach promocyjnych ma być Stages, a czego użwają do treningów to już ich słodka tajemnica,

 

Reasumując naprawdę to że jakaś drużyna używa jakiegoś sprzętu nie ma dla mnie taką samą wartość jak reklama TV między "Faktami" a "Pogodą".

 

PS. Generalnie ten temat chyba dotyczy mierników mocy, a nie pseduo newsów o charakterze reklamowym typy. Stages jest tak fajny że nawet jak kupicie u mnie to będziecie czekać 2 miesiące, albo Stages jest super bo jak wpiszesz w Gooogle Sky i Stages to się okazuje że Team Sky w tym roku jeździ z tym pomiarem mocy. Więcej faktów Panowie, a mniej reklamy i plotek. I pokreślę jeszcze raz nie mówię że Stages to shit, ma swoje wady i zalety. Niestety moim zdaniem cena nie rekompensuje jego wad. I tyle.



#70 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 kwiecień 2014 - 17:39

Kolego zanim zaczniesz glosic swoje teorie o SKY sponsoringu, to troche lektury wczesniej sobie zapodaj.

SKY to nie jest zespol z Koziej Wolki, zeby potrzebowal darmowych miernikow i ewentualnie paru dolcow za ich uzywanie i pokazywanie tego swiatu.

Wydaja okolo 7% z calego budzetu, ktory notabene, w 2013 (£26m), z tego co mozna wyczytac, byl najwiekszym w pro peletonie, na rowery i caly potrzebny sprzet. Maja gigantycznych sponsorow SKY, PepsiCo i Tata Motor's Jaguar.

Wiec twierdzenie, ze sie jezdzi na tym co sponsor daje, w tym wypadku jest lekko niedorzeczne.

 

Wracajac do sedna, skoro nawolujesz do konkretow, to napisz konkretnie jakie sa wedlug Ciebie wady Stages.

 



#71 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 12 kwiecień 2014 - 18:23

Z tym wyścigiem i materiałami promocyjnymi vs treningami to bym nie przesadzał. W newsie, który zapodałem, padło jedno ważne słowo: exclusively. O ile oczywiście propaganda, propagandą, to kolarstwo nie jest futbolem amerykańskim i trudno tu o zamknięte treningi. Gdyby jeździli na SRMach podczas trenów, to wiele byśmy o tym poczytali, a takiego info nie znalazłem (jedyne co gdzieś tam było, to że w pierwszych dniach obowiązywania umowy nie wszyscy zawodnicy jeszcze otrzymali Stages i nawalali jeszcze na SRMach, ale to logiczne). W przeciwnym razie, Stages by domagało się swojego w sądzie (chyba, że mają jakieś aneksy i inne przypisy w umowie sponsorskiej). Dodatkowo numerki z samych wyścigów są nie do przecenienia, więc sam fakt, że jeżdżą na Stages podczas zawodów o czymś świadczy.

 

Wreszcie, bawienie się w zamiany SRM - Stages itd. jest po prostu wątpliwe, więc zaakceptujmy fakt, że Sky jeździ na Stages. To jest fakt. Nie propaganda.

 

Faktem jest też, że jeździ dla pieniędzy. Pamiętajmy przy tym jednak, że Sky to nie jest jakaś tam pierwsza lepsza ekipa z peletonu. Mowa tu o wysoce wyspecjalizowanej maszynie nastawionej na wygrywanie (czy to nie im się zarzuca, że sprowadzili Tour de France do cyferek?) i wątpię, by cały prestiż i premie związane z wygrywaniem postawili na szali, bo oto jest szansa zdobycia trochę grosza na sponsoringu. 

 

I takie pytanie, czy naprawdę sądzicie, że Sky rzuciłoby się na pieniądze, gdyby uważali, że Stages nie spełnia ich, nawet absolutnie minimalnych wymogów? (i nie jest to pytanie retoryczne, proszę o odpowiedź.)



#72 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2014 - 18:44

Kurczę, news stary jak świat a Wy się ozywiliscie jak ruskie wojska na ukraińskiej granicy.
Ja do swoich amatorskich zastosowań mógłbym jeździć ze Stages, ale decydując się na korbę Rotora świadomie z niego zrezygnowałem. Na szczęście rozwiązań na rynku jest sporo i nie ma co na ich temat bić piany tylko w ciszy odkładać trzeba do skarbonki ;-)
Nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, ze w dyskusjach nt mierników najczęściej i najgłośniej krzyczą Ci którzy miernika nie kupią w najbliższej dekadzie...
  • play lubi to

#73 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 12 kwiecień 2014 - 18:53

Ja do swoich amatorskich zastosowań mógłbym jeździć ze Stages, ale decydując się na korbę Rotora świadomie z niego zrezygnowałem. Na szczęście rozwiązań na rynku jest sporo i nie ma co na ich temat bić piany tylko w ciszy odkładać trzeba do skarbonki ;-)
 

 

Dokładnie tak jak pisałem wcześniej z chęcią bym zamienił mojego PT na Stages, ale nie za te pieniądze. O wadach też już pisałem, jeśli coś jest połową miernika to powinno kosztować tyle co pół miernika (nawet można pominąć PT i uznać P2M jako chyba najtańszy z korby)



#74 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2014 - 18:58

Ja właśnie na P2M się zdecydowałem i jeśli w międzyczasie Stages nie wprowadzi rozwiązania dla Rotora, to na przyszły sezon go sobie kupię. Póki co wolę kręcić niż jarać się sprzętem.

#75 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 12 kwiecień 2014 - 19:25

Ale o czym gadać skoro stages niedostępny z powodu popytu, wiec cena nie spadnie...


Kudos!


#76 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2014 - 19:45

To tylko pokazuje, że to w cale taki zły produkt nie jest ;-)

#77 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 kwiecień 2014 - 20:14

Wysoka sprzedaż nie może być traktowana jako jednoznaczny symptom wysokiej jakości produktu.
  • play lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#78 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 12 kwiecień 2014 - 20:57

Wysoka sprzedaż nie może być traktowana jako jednoznaczny symptom wysokiej jakości produktu.

 

Dokładnie, czego jak czego, ale dobrego marketingu można Stages pogratulować. Ja bym z chęcią zobaczył porównanie z krótkich, ale bardzo intensywnych podjazdów (tak 500W+) oraz porównania mocy maksymalnej (1s, 5s).

 

UPDATE: Może lepiej żeby jednak nikt nie robił takiego testu. Jak widać różnice na interwałach 10min są już kosmiczne.

 

Quarq: 287w
Stages 278w
PowerTap: 288w
CompuTrainer: 270w

 

http://www.dcrainmak...iew-update.html



#79 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2014 - 21:31

Wysoka sprzedaż nie może być traktowana jako jednoznaczny symptom wysokiej jakości produktu.


Czy ja coś pisałem o wysokiej jakości produktu?

#80 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 kwiecień 2014 - 21:37

Nie bezpośrednio, ale tak odebrałem Twoje słowa. Jeżeli chybiłem, to przepraszam.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.