Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#81 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2014 - 21:45

Nie bezpośrednio, ale tak odebrałem Twoje słowa. Jeżeli chybiłem, to przepraszam.


Od produktu nie złego, do produktu wysokiej jakości jest długa droga. Jak stąd do wpiz....u ;-)
  • ikar998 lubi to

#82 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 12 kwiecień 2014 - 21:51

Dokładnie, czego jak czego, ale dobrego marketingu można Stages pogratulować. Ja bym z chęcią zobaczył porównanie z krótkich, ale bardzo intensywnych podjazdów (tak 500W+) oraz porównania mocy maksymalnej (1s, 5s).

 

UPDATE: Może lepiej żeby jednak nikt nie robił takiego testu. Jak widać różnice na interwałach 10min są już kosmiczne.

 

Quarq: 287w
Stages 278w
PowerTap: 288w
CompuTrainer: 270w

 

http://www.dcrainmak...iew-update.html

 

Nie ma to jak zacytować 4 cyferki z całego testu, w którym zresztą Stages wypadło akurat korzystnie.



#83 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 12 kwiecień 2014 - 22:23

 



#84 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 12 kwiecień 2014 - 22:40

Nie, jeśli masz strefy wyznaczone przy pomocy danego miernika. Wtedy już nie jest ważne, że PowerTap pokazuje tyle, Stages tyle, a Quarq czy inny SRM tyle. Jedziesz swoje na swoim sprzęcie. Twoje 270, to 270 i nie robi różnicy, że gdzie indziej to 280. Chyba, że chcesz się chwalić na forach cyferkami.

 

Niemniej jednak mam deja vu, bo o tym już była w tym wątku mowa (pisaliśmy o tym z Mikroosem i Tobą dwie strony wcześniej bodajże?). Niniejszym się z tego tematu wycofuję. Ja swoje już tu powiedziałem i więcej raczej nie mam do powiedzenia, a i po innych uczestnikach dyskusji się w tym temacie więcej nie spodziewam, bo zdaje się, że wszystkie za i przeciw zostały omówione. Dalsze błądzenie i powtarzanie tych samych argumentów przez 3 strony jedynie uczyni ten wątek nieczytelnym.

 

Pozdrawiam i generujcie moc!


  • kapral_szef lubi to

#85 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 13 kwiecień 2014 - 08:41

Nie, jeśli masz strefy wyznaczone przy pomocy danego miernika. Wtedy już nie jest ważne, że PowerTap pokazuje tyle, Stages tyle, a Quarq czy inny SRM tyle. Jedziesz swoje na swoim sprzęcie. Twoje 270, to 270 i nie robi różnicy, że gdzie indziej to 280. Chyba, że chcesz się chwalić na forach cyferkami.

 

Fakt jeśli jest powtarzalność wyników to nie robi to dużej różnicy. Dlatego napisałem wcześniej że chętnie bym zobaczył takie porównanie na krótkich interwałach na dużej mocy. Jednak takich testów.



#86 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 13 kwiecień 2014 - 08:44

Trzeba by było zmontować zestaw z prawej SRM, a z lewej Stages.

I wtedy porównać.

Jakkolwiek Stages z 8-tygodniowym czasem realizacji przestał być konkurencyjny.


Kudos!


#87 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2014 - 23:57

I mieć do tego dwie identyczne nogi.
A co za problem zamówić i poczekać te 8tyg?
Przecież od tego się nie umiera. Na wakacje będziesz miał i jeszcze sporo z nim w tym roku potrenujesz.

#88 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 22 kwiecień 2014 - 23:35

Od kilku miesiecu uzywam Stages i musze powiedziec, ze jest to super narzedzie pomiarowe dla takiego amatora jak ja. Jest to jedna z najlepszych i najbardziej trafionych inwestycji jakich ostatnio dokonalem. Wpiszcie w google " Stages Cycling Power Meter Review #2" gosciu porownuje z Power tapem.

#89 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 23 kwiecień 2014 - 05:02

budka - a masz porównanie do czegokolwiek innego ?

 

robiłeś fiting ?

wiesz jak pracują równo Twoje nogi pod obciążeniem ?

jak nie to skąd wiesz, że jest to dobre urządzenie - z przeczucia :D ?

 

zobacz mój wykres z 4 strony tego wątku - wtedy może zrozumiesz, że jak nie masz takich samych 2 nóg to średnio ten pomiar jest dobry do treningów

http://szosa.org/top...-mocy/?p=232515

 


  • play lubi to

#90 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 23 kwiecień 2014 - 20:29

budka - a masz porównanie do czegokolwiek innego ?

 

robiłeś fiting ?

wiesz jak pracują równo Twoje nogi pod obciążeniem ?

jak nie to skąd wiesz, że jest to dobre urządzenie - z przeczucia :D ?

 

zobacz mój wykres z 4 strony tego wątku - wtedy może zrozumiesz, że jak nie masz takich samych 2 nóg to średnio ten pomiar jest dobry do treningów

http://szosa.org/top...-mocy/?p=232515

 

Nie, nie mam porownania do niczego innego choc ostatnio sie dowiedzialem, ze jest u mnie w miescie firma zajmujaca sie wypozyczaniem Power Tapow i podobnych. Moze kiedys skorzystam. Bylo by bardzo fajnie porownac samemu "na zywo" Rozumiem, ze przez fitting masz mysli bike fitting? Nie jeszcze nie. ale to  kwestia tygodni mam nadzieje, ze nie miesiecy, bo zobaczymy jak mi z obojczykiem wyjdzie po kraksie ostatnio. Jedyne porownanie jakie mam to to, ze zrobilem ogromny postep w treningach od stycznia uzywajac Stages. Prostota tego urzadzenia, niewielka waga i latwa obsluga /montaz/demontaz mi jak najbardziej odpowiada, gdyz  jestem zupelnym laikiem jezdzacym dopiero od kilku lat. Stages przydaje mi sie przede wszystkim do podjazdow, interwalow testow, tempowek, a nawet kadecji.W parze z Power Agentem i Traning Peaks a nawet Strava daje rade. Zdaje sobie sprawe, ze urzadzenie jest  obarczone jakims bledem, ale jesli jest dobre dla Sky jest tez dobre dla mnie. Spelnia zadanie, jestem zadowolony i polecam kazdemu. Mysle, ze Stages Cycling zapoczatkowalo  nowa ere tanszych urzadzen do pomiaru mocy i zapoczatkuje obnizenie ceni polepszenie jakosc obecnych. Nawet niedawno gdzies czytalem, ze samo Shimano prowadzi jakies badania nad swoim modelem korby.



#91 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 24 kwiecień 2014 - 05:41

budka - Stages nie zapoczątkowało ery tańszych mierników - to zapoczątkował power tab z piastą, potem p2m przebił go i zmusił do dalszych obniżek oferując więcej niż power tap za niższą cenę a Stages poszedł inną drogą - zaoferował pomiar połowy mocy za 60 % ceny p2m - więc to żadna obniżka - po prostu wymyślili sposób na zrobienie czegoś prostszego i połowicznego za mniejsze pieniądze.

 

Co nie znaczy, że stages jest zły - pewno nawet wystarczający ale ... no właśnie trzeba mieć dość równe nogi


  • play lubi to

#92 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 24 kwiecień 2014 - 09:08

Myślę że ilość postów i charakter wypowiedzi użytkownika budka wszystko tłumaczy ;)



#93 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 kwiecień 2014 - 11:46

Czy to oznacza że jak ktoś skupi się na trenowaniu jednej nogi z użyciem miernika to druga będzie mniej wytrenowana? Jakie dla was ma to znaczenie podczas treningów? Czy nie ważniejsza jest powtarzalność pomiaru? (tego pomiar tętna nie daje) Szczególnie w zmiennych warunkach?
Poważnie pytam.

Przy okazji. Widzę że Stages można sprowadzić ze Stanów w cenie 800$

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#94 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 24 kwiecień 2014 - 12:03

shmoo a obejrzałeś mój wykres ?

jak tak to czy zrozumiałeś ?

 

widać na nim ewidentnie, że jak rośnie moc to balans nóg się wyrównuje tzn , że jak kręce ~ 200 W to lewa noga daje z tego ok 43 % mocy czyli jakieś 86 W

jak 86 pomnożysz x 2 to wychodzi 172 W - a to już przepaść w różnicy mocy do faktycznej

 

teraz przy ok 300 W zaczyna balans się wyrównywać a 300 W to u mnie ftp

przy 6 i 7 strefie to już lewa noga daje więcej mocy

tak jest u mnie przy każdym treningu

 

czyli jak ustawić strefy na mierniku w takim przypadku mając ftp tylko z lewej nogi ?

5,6,7 strefa powinna być niżej niż samo mnożenie przez 2 mocy z lewej nogi a strefy 2,3,4 wyżej niż mnożenie przez 2

 

co więcej w każdej ze stref ten współczynnik mnożenia przez "2" powinien być inny ale jaki ?

to tylko możesz wiedzieć mierząc obydwie nogi


  • play lubi to

#95 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 kwiecień 2014 - 12:23

Może jesteśmy świadkami nowego sportowego odkrycia i twój organizm adaptuje oddzielnie lewą i prawą nogę do różnego typu obciążeń  ;-) 

Duża różnica w kadencji była podczas tego testu? Miałeś jakieś kontuzje itp?


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#96 play

play
  • Użytkownik
  • 361 postów
  • Skądpzn

Napisano 24 kwiecień 2014 - 12:30

Może jesteśmy świadkami nowego sportowego odkrycia i twój organizm adaptuje oddzielnie lewą i prawą nogę do różnego typu obciążeń  ;-) 

Duża różnica w kadencji była podczas tego testu? Miałeś jakieś kontuzje itp?

To bardzo ciekawe że za pewnik uznajesz że standardem jest idealnie równa praca obu kończyn. Ja uważam że to co pokazał sum to właśnie standard oczywiście dla każdego osobnika wygląda to zupełnie inaczej, a nieliniowość tylko podkreśla skale problemu z pomiarem tylko jednej nogi.



#97 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 kwiecień 2014 - 12:38

Gdzie ja tak napisałem "pewnik"! Nie uznaję tego za standard. To jest tak samo zróżnicowane jak długość kończyn czy różnice w pracy stawów, budowy stopy itd.
 
Jak to wszystko czytam to zaczynam sie zgadzać z,
"Nie jestem zainteresowany liniami na wykresach, jedyna liniaktóra mnie interesuje, to linia mety” (Mark Cavendish)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#98 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 kwiecień 2014 - 14:04

sum z jakiego miernika Ty korzystasz?

#99 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 24 kwiecień 2014 - 15:26

1415chris - p2m - wykres z cyclinganalitycs

 

shmoo - nie wiem czy takie rozbieżności ma każdy ale po moich doświadczeniach wiem, że Stages nie powinien być pierwszym miernikiem 

 

wg mnie pierwszy powinien być fiting - potem pomiar na p2m [SRM :D] rozkładu balansu na osi mocy i wtedy jak masz płaski balans spokojnie można stages kupować

w moim przypadku bezużyteczny

 

gdzieś czytałem, że ok 30 % bikerów ma dłuższą jedną nogę - u mnie jest różnica 6 mm [skorygowana przez 3mm podkładek pod blok] + mała skolioza - też podobno sporo społeczeństwa ma z tym problem

 

gdyby nie fiting i jazda na rowerze pewno o tym bym się nie dowiedział jeszcze dłuuugo ale to temat na inny wątek


  • play lubi to

#100 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 kwiecień 2014 - 19:01

Tylko wez pod uwage, ze i p2m i srm podaja rozklad bazujac na zalozeniach, a nie na rzeczywistych wartosciach.

Takie mozesz tylko uzyskac z miernikow bazujacych na pedalach lub korbie rotora.

Wypnij jedna noge i pedaluj tylko ta druga, i zobacz jaki Ci pokaze balans P/L noga, powinno byc 100/0, a jest .....? ;)


  • mikroos lubi to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.