Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#801 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 15 październik 2016 - 16:56

 potrzebuje pomocy przy stages 

Spróbuj może chwilowo ,,olać Garmina '' i połączyć się przez BLE ze smartfonem.

( np. IPbIKE pokazuje moc)

 

Jak nie będzie cyrków to będzie wskazywało, że prawd. nie Stages jest winny.

 

( choc też nie takie oczywiste bo czasem u mnie ( 4iii) w tym samym momencie  inne są wskazania przez BLE na smartfonie a inne przez ANT na Sigmie)



#802 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 15 październik 2016 - 17:21

Przyczyn problemu może być wiele. Czytałem już o przypadkach Garminów z lipną anteną, mierników Stages z lipną anteną (prawdziwa zmora) i kombinacji obydwu z powyższych. Możliwe są także problemy z baterią, a także interferencja sygnału bluetooth z telefonu.

 

Z tego co piszesz wiele wskazuje, że winny jest Stages. Pierwsze co bym zrobił to sprawdził przedział na baterie i lekko odgiął do góry blaszkę styku (tą na środku). Jeśli problem dalej występuje trzeba by bawić się w dalszą diagnostykę i spróbować nagrać jazdę dwoma urządzeniami (ant+) równocześnie.

 

- Jeśli dropy sygnału będą występować na obydwu urządzeniach w tym samym momencie może to może oznaczać, że bateria traci kontakt.

- Jeśli będą występować tylko w jednym z urządzeń to trzeba zamienić je miejscami na kierownicy. Jeśli dalej występują na tym samym urządzeniu co wcześniej to oznacza, że to ono jest winne i ma lipną antenę. Jeśli po zmianie miejsc dropy zaczęły pojawiać się na drugim urządzeniu to może oznaczać że sygnał z miernika jest lipny i odbiera dobrze tylko w niektórych miejscach na kierownicy.

- Możesz też sprawdzić w jakimś programie (np. Golden Cheetah) jak wyglądają wartości mocy w tabeli z danymi. Jeśli jest dużo powtórzonych 2- i 3-krotnie wartości mocy (np. 155,167,143, 175, 175, 175...) to wskazywać to będzie raczej na problemy anteną miernika, garmina lub obydwu urządzeń. Dropy związane z baterią są raczej dłuższe i występują rzadziej (głównie jak zaczniesz mocniej trząść rowerem np. jadąc na stojąco lub sprintując).

 

Jeśli okaże się, że sygnał ze Stagesa jest lipny to oczywiście reklamacja.



#803 krzywusek

krzywusek
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądLubawka

Napisano 15 październik 2016 - 19:05

Postanowilem przed chwilą sprawdzic raz jeszcze firmware stages laczac sie przez bluet. z programem na tel. ale....sie nie udalo. Czujnik mocy w ogole nie reaguje tj program go w ogole nie wykrył. Wymienilem baterie na nową z ciekawosci i nadal to samo. Usunalem czujnik mocy z garmina i niestety ponownie nie udalo mi sie juz go wykryc. Dla testu usunalem czujnik serca ale on zaraz po zalozeniu dal sie wykryć od razu. Cos tu jest nie tak z tym moim stages....



#804 dark_wojtek

dark_wojtek
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 16 październik 2016 - 13:09

Witam
Chciałem się zapytać o miernik mocy firmy ROTOR znajomy poleca mi rotor inpower flow mas. On mieży lewą nogę tylko. Chciałem się zapytać czy ktoś używa ROTOR co mierzy prawą i lewą nogę. Jakie opinie dajecie temu miernikowi. Może macie jakieś testy mierników itp
pozdrawiam Wojtek



#805 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 05 listopad 2016 - 11:48

Jakoś przypadkiem trafiłem na kickstartera

Czy ktoś coś w temacie teamZwatt działa lub wie? :)



#806 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 12:31

Czy mógłby ktoś podzielić się swoimi wrażeniami z używania miernika mocy STAGES. Prosiłby jednak o opinie kogoś, kto zakupił ten pomiar mocy w 2016 roku i go aktualizował.  

 

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakaś alternatywa w podobnym przedziale cenowym do STAGES ? Jako alternatywę rozumiem coś, do czego mogę przymocować tarcze od korby Shimano oraz zakupić ten miernik mocy w Polsce.



#807 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 11 grudzień 2016 - 18:32

Jesli ktos ma jakikolwiek problem ze Stages np. Garmin nie widzi miernika itp. nalezy zrobic twardy reset i wszystko powinno chodzic jak nalezy. Trzymamy baterie tak jak w zalaczonym linku przez 30 sek. zakladamy nowa baterie i powinno byc OK.

 

IMG1082PN_ansxaaq.png



#808 kuman7

kuman7
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Skądwałcz

Napisano 11 grudzień 2016 - 21:16

Ja posiadam STAGES od połowy października. Wersja ULTEGRA 6700. Na razie nie ma żadnych problemów. Garmin 500 go łapie i bez problemowo kalibruje. Nie wiem czy to wina czujnika tylko z lewej strony czy to jeszcze ja nie umiem jeździć ale ciężko jest utrzymać moc na stałym poziomie pod czas jazdy.



#809 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 21:23

To już zależy przede wszystkim od nogi, nie od miernika. Wprawdzie w pomiarze z jednej nogi wahania mogą być większe ale da się trzymać równą moc przy odrobinie wprawy i wyczucia.



#810 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 21:37

Przy pomiarze co 1sek masz skoki spore, a co 3 sek robi się spokojniej....

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#811 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 11 grudzień 2016 - 22:10

To też jest jakieś rozwiązanie. Choć i bez wygładzania da się równo trzymać moc. Ja nie korzystam bo wolę od razu widzieć skoki/spadki mocy.



#812 gt4

gt4
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądZachodniopomorskie

Napisano 17 grudzień 2016 - 13:12

Witajcie. Mam pytanie do użytkowników P2M, sam posiadam od roku typSa na korbie FSA i bardzo sobie chwalę. Pytanie moje dotyczy kalibracji, czy można zaufać producentowi i polegać na auto kalibracji, czy należy ją jednak robić przed każdą jazdą? Jeśli należy robić lub sprawdzać co jakiś czas jej poprawność, to jaka powinna być jej wartość? Do tej pory polegałem na rozwiązaniu auto.



#813 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 16:59

Również mam P2M i u mnie Garmin 520 po połączeniu pyta czy zrobić kalibrację i ja potwierdzam, ale P2M chyba podczas nie kręcenie ponownie się kalibruje ze względu na zmiany temperatury. Nic więcej nie robię, działa :)



#814 gt4

gt4
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądZachodniopomorskie

Napisano 17 grudzień 2016 - 17:32

Również mam P2M i u mnie Garmin 520 po połączeniu pyta czy zrobić kalibrację i ja potwierdzam, ale P2M chyba podczas nie kręcenie ponownie się kalibruje ze względu na zmiany temperatury. Nic więcej nie robię, działa :)

 

Tak, kalibruje się podczas nie kręcenia ponad 3 sek, tak twierdzi producent i pewnie tak jest. A jaką wartość po kalibracji Ci pokazuje? 



#815 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 17:35

~(-)768

#816 gt4

gt4
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądZachodniopomorskie

Napisano 17 grudzień 2016 - 18:18

 Dzięki. Mi przy ręcznej kalibracji pokazuje podobne wartości, zatem jestem spokojny ☺



#817 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 17 grudzień 2016 - 23:15

Norma - jeśli za dużych, skokowych zmian nie ma to nie ma co się szczypać. Ważne, żeby była stałość pomiarów, a czy jest to dokładnie 100W czy 101W to już rybka jest.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#818 gt4

gt4
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądZachodniopomorskie

Napisano 26 grudzień 2016 - 09:23

Norma - jeśli za dużych, skokowych zmian nie ma to nie ma co się szczypać. Ważne, żeby była stałość pomiarów, a czy jest to dokładnie 100W czy 101W to już rybka jest.

 

Skokowych zmian nie zauważyłem, nie zdarzył mi się też jeszcze żaden peak kosmiczny. Oceniam P2M na bardzo stabilne urządzenie ☺



#819 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 grudzień 2016 - 20:41

Bo nie zauważysz, P2M chyba specjalnie wewnętrznie uśrednia dane (chyba 3s uśredniania).


  • puchaty lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#820 84kamil

84kamil
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:24

Witam,

 

Przymierzam się do pierwszego pomiaru mocy. Zastanawiam się na dwoma rozwiązaniami:

  • sram red quark power meter
  • pedały BePro

Które rozwiązanie Waszym zdaniem lepiej wybrać. Korbę i tak muszę wymienić ( i najprawdopodobniej będzie do Sram Red), dlatego może lepiej odrazu wybrać model z pomiarem mocy, ale z drugiej strony pedały są praktyczniejsze.

 

 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.