Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#821 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 styczeń 2017 - 21:00

Zdecydowanie korba. W czym pedały są praktyczniejsze? Nawet jeśli miałbyś kilka rowerów, to czasami korbę łatwiej przerzucić do kolejnego roweru (warunek: jednakowe suporty), a na pewno przy BePro łatwiej przenieść korbę niż same pedały - sprawdź procedurę montażu i kalibracji BePro. 

Dodatkowo dochodzą kwestie zużycia eksploatacyjnego: w korbie wymieniasz tylko koła zębate, a w pedałach... No cóż. Ładowanie co ileś tam (ok. 30) godzin akumulatorków (też należy przewidzieć ich żywotność. I tak dalej. Korba. Znaczy kropka ;).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#822 blazej

blazej
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 21:07

Chyba, że Vectory, przeniesienie 3 min. Kalibracja minuta

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka



#823 84kamil

84kamil
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 20:02

Prozor dzięki za poradę. Wydawało mi się że przy pedałach to tylko kwestia przełożenia pedałów. Więc zostaje korba :)



#824 spi630

spi630
  • Użytkownik
  • 189 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 styczeń 2017 - 22:54

Bierz quarka red22. Ja używam od 2 sezonów i jest bomba, bezobsługowo, po prostu wsiadam na rower, kalibruję i działa jak należy. Do tego jeśli masz tel z ant+ albo dongla to możesz robić update i pełna diagnostykę z poziomu apki qalvin co jest super proste. Produkt w pełni dopracowany.

Wysłane z mojego SM-T560 przy użyciu Tapatalka



#825 84kamil

84kamil
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 22:59

Widzę że Wypuścili nowy model DZERO, więc jeszcze poczekam na dostępność. Co ciekawe nowszy model a niższa cena, więc kolejny plus.



#826 84kamil

84kamil
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 12:27

A co sądzicie o Stage. Zestaw korab i ramie Stage wychodzi 500zł taniej niż korba Sram Quarq. 500 zł to jednak sporo więc co sądzicie o takim rozwiązaniu. Czy lepiej jednak dołożyć do Quarqa.



#827 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 13:50

Nie demonizujmy tak bePro. Jedynie za pierwszym razem ustawianie trwa dłużej (kiedy trzeba przykleić naklejkę na ramieniu korby). Potem już przekręcasz pedały, ustawiasz tylko równo kreski i 40 sekund kalibracji (kręcenia).



#828 gt4

gt4
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądZachodniopomorskie

Napisano 09 styczeń 2017 - 16:17

A co sądzicie o Stage. Zestaw korab i ramie Stage wychodzi 500zł taniej niż korba Sram Quarq. 500 zł to jednak sporo więc co sądzicie o takim rozwiązaniu. Czy lepiej jednak dołożyć do Quarqa.

 

Moim skromnym zdaniem, warto dołożyć do korby, tym bardziej jeśli chcesz się związać z pomiarem na dłużej. Rozważ sobie jeszcze Power2Max i tu zrób porównanie przed zakupem z Quarg, a nie ze Stage, ja jestem bardzo zadowolony z P2M, wielu zresztą też. Wcześniej użytkowałem SRM na korbie Dura-Ace i nie jestem pewien czy nie stabilniej pracuje mi się na P2M. Zatem w Twoim przypadku proponuję: Quarg vs P2M :) Decyzja należy do Ciebie, Twoje finanse ;)

 

Naprawdę dużo było już napisane na ten temat i korba to korba! Zaczniesz użytkować to zrozumiesz. Pozdrowionka.



#829 84kamil

84kamil
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 14:43

Po Waszych opiniach zostanę przy korbie.

GT4 co do Power2Max wygląda co ciekawie, ale kupując QUARQA mam od razu całość. Do P2M muszę oddzielnie szukać ramion, więc wygodniej będzie kupić gotowy zestaw.



#830 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 styczeń 2017 - 15:26

Nie musisz szukac, mozesz kupic caly zestaw z korbami.



#831 gt4

gt4
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądZachodniopomorskie

Napisano 27 styczeń 2017 - 12:21

Po Waszych opiniach zostanę przy korbie.

GT4 co do Power2Max wygląda co ciekawie, ale kupując QUARQA mam od razu całość. Do P2M muszę oddzielnie szukać ramion, więc wygodniej będzie kupić gotowy zestaw.

 

Tak jak pisze 1415chris, możesz kupić cały zestaw, lub zestaw bez blatów ale już z korbą, wtedy możesz dołożyć własne. Decyzja twoja. Powodzenia.



#832 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 13:53

Dokładnie tak. Zarówno Quarq jak i Power2max oferują same pająki, jak i pełne mechanizmy korbowe.

 

Np dwa bardzo podobne rozwiązania:

 

http://www.power2max...samer-road-2-2/

 

https://www.bikester.pl/551085.html



#833 Jurek_1989

Jurek_1989
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 12 luty 2017 - 13:49

Planuje zakup pomiaru mocy, miał być Stages, ale przy obecnej cenie Quarq w aluminiowej wersji, Stages jest nieopłacalny (Stages 2600zł tylko lewe ramie, a Quarq 3100zł całość bez zębatek). Zastanawia mnie tylko jedno, czy Quarka trzeba co jakiś czas "dostrajać" u producenta/dystrybutora?? Kiedyś obiło mi się o uszy, że SRM i Quarq tego wymaga co 2-3 lata. Z opisu modelu DZero wynika, że Quarqa montujesz i zapominasz, całkowicie bezobsługowy.



#834 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 12 luty 2017 - 14:19

Nie trzeba nic robić. Zakładasz zębatki i jeździsz. Natomiast quarq jako jeden z nielicznych producentów umożliwia przeprowadzenie kalibracji statycznej miernika przez użytkownika. Można więc np. za 2-3 lata przeprowadzić taką kalibrację samemu za pomocą certyfikowanego lub ważonego na bardzo dokładnej wadze odważnika (no. 20kg) i aplikacji na telefon.



#835 Jurek_1989

Jurek_1989
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 13 luty 2017 - 09:57

Jestem już zdecydowany na Quarq, ale jeszcze trochę waham się między aluminiowym Dzero, a karbonowym Riken.  Cenowo bardzo podobnie, bo Riken są na wyprzedaży bo już ich nie produkują. Na stronie producenta opisy bardzo podobne. Jak myślicie?



#836 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 13 luty 2017 - 10:35

Ja zdecydowałem się na aluminiowego Dzero. To najnowsza, usprawniona konstrukcja. Ma poprawione ułożenie tensometrów w celu lepszej pasywnej kompensacji temperaturowej przez co mniej polega na korekcji programowej. Dodatkowo poprawili dokładność pomiaru na różnych przełożeniach (duża, mała tarcza itp.) i fazach pedałowania. Quarq twierdzi, że jego pomiary są dokładniejsze. Prawdopodobnie precuzja jest lepsza niż podawane 1.5% ale ze względu na brak standardu ustalania dokładności pomiaru mocy Quarq nie chce rzucać słów na wiatr. Ostatecznie dużym plusem jest też Bluetooth, dzięki któremu można połączyć miernik z każdym licznikiem i w miarę nowym smartfonem.



#837 Jurek_1989

Jurek_1989
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 13 luty 2017 - 12:56

Dzięki wielkie za informację. Zamawiam wersje alu Dzero.



#838 Gosc_darek71_*

Gosc_darek71_*
  • Gość

Napisano 16 luty 2017 - 11:51

cześć, też jestem zainteresowany pomiarem mocy Quarq alu Dzero ale mam wątpliwości... Teraz mam suport sram rival z tarczami 50/34 i łańcuchem 10rz i czy ten miernik będzie pasował też pod łańcuch 11rz? Czy nie przejść na tarcze 52/36 i wtedy rozstaw otworów musi być 130mm? Jeżdżę głównie po płaskim i startuje w triathlonach z avg speed na poziomie 35km/h.

Jest to dla mnie spora inwestycja a i nie jestem zbyt zorientowany w technicznych kwestiach stąd liczę na wszelkie sugestie.



#839 Jurek_1989

Jurek_1989
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 16 luty 2017 - 13:12

52/36 to rozstaw otworów 110mm Compact. Tarcze w dzero mogą być dla 10rz i 11rz.

Musisz jeszcze zwrócić uwagę na wersję mocowania: hidden bolt i nie hidden bolt :)

 

 


  • Grafi_t lubi to

#840 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 16 luty 2017 - 14:08

Panowie, czy jest jakiś licznik który może NA BIEŻĄCO pokazywać pomiar mocy z czynników kadencji i prędkości (moje czujniki są wyposażone w BLE i ANT+)? Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o dokładne/realne wskazania. Mogą być szacunkowe. Dokładny pomiar mam z trenazera na telefonie w appce. Chodzi mi. Tylko o to aby podczas czasowki na bieżąco sprawdzać trend mocy a głównie po to aby obrać o trzymać się docelowej wartości mocy. Mam w planach zakup licznika ale na lomiar mocy typu stages itp. na razie nie chciałbym wydawać pieniędzy.
  • Lukasio lubi to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.