Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#1521 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 styczeń 2019 - 15:50

Chyba musiałbym pod wiertarkę podłączyć bo mój mąx to coś koło 150 😁

#1522 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 styczeń 2019 - 15:55

Pytanie do użytkowników Quarka. Jak wchodzicie na kadencje w okolicach 200 obr/min też wyłącza Wam się pomiar?
Moc mi wtedy niepotrzebna, ale kadencja z miernika też się wyłącza. I czy da się wyłączyć czujnik kadencji z Quarka, tak żeby Garmin korzystał tylko ze swojego czujnika?

 

przecież w garminie możesz wybrać źródło kadencji.

 

Pytanie, po jakim czasie offset przy zerowaniu powinien się ustabilizować?

 

Póki co quarq nie budzi mojego zaufania w porównaniu do p2m, no ale zobaczymy



#1523 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 15:56

No u mnie tak to wygląda, z tym że jeszcze na Polarze, a tam max 199 obsługuje :)

No właśnie znajduje mi czujnik na korbie, ale odczyt idzie tylko z tego w mierniku mocy. Dół jak wyłączyłem miernik, to miałem odczyt z czujnika Garmina 207 max.

Co do pytania o offset, to niestety jeszcze nie rozumiem hehe.

Załączone pliki



#1524 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 styczeń 2019 - 21:57

Póki co quarq nie budzi mojego zaufania w porównaniu do p2m, no ale zobaczymy

 

mógłbyś to rozwinąć?



#1525 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 styczeń 2019 - 22:07

Mam wrażenie, że się rozjeżdżają pomiary między jazdami. Wartości przy zerowaniu się zmieniły znacznie też. Niby wszystko jak w instrukcji a jakoś mnie niepokoi. Proces "układania się" powinien już się zakończyć, będę testował dalej, za mało jazd jeszcze aby coś stwierdzić na pewno.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka



#1526 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 styczeń 2019 - 22:12

Mam wrażenie, że się rozjeżdżają pomiary między jazdami. Wartości przy zerowaniu się zmieniły znacznie też. Niby wszystko jak w instrukcji a jakoś mnie niepokoi. Proces "układania się" powinien już się zakończyć, będę testował dalej, za mało jazd jeszcze aby coś stwierdzić na pewno.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

Ja mam quarqa w przełaju i jestem zadowolony, ale to moj jedyny miernik. Chce kupic drugi do MTB i mysle nad P2M NG ECO, ale obawiam się o tą klapkę od baterii.



#1527 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 styczeń 2019 - 22:14

ile km zrobiles i jak czesto zerujesz?

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka



#1528 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 styczeń 2019 - 22:16

Zeruje przed każdą jazda, offset jest za każdym razem podobny, powiedzmy +-2. Przejechałem ok. 1000km z czego 60% na trenazerze

#1529 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 22:24

Offset w Quarqu może tak sobie płynąć w którąś stronę miesiącami. Dopóki wahania w trakcie pojedynczych jazd nie są zbyt duże to nie ma się co martwić o dokładność.



#1530 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 styczeń 2019 - 11:46

można jakoś sprawdzić historię zerowania? ile razy np w czasie jazdy sam mi się zerował?

 

1. pierwsze kilka jazd wyrzucał ~-60

2. teraz ~-160

3. po jeździe jeszcze raz wyzerowałem i było -166, kolejne dwie jazdy również w tych okolicach

 

biorąc pod uwagę poniższe chyba wszystko gra?

 

Quarq Zero Offset Guidlines: The Zero Offset of a Quarq power meter does NOT have to be a certain number, per se. It should instead meet BOTH of the below criteria.

The zero offset value must return within +/-1000.
The zero offset must not drift more than +/-50 points during a single ride.
Zero Offset And Power Meter Accuracy: The zero offset is directly connected to the the torque measurement of the power meter. A single zero offset point is equivalent to 1/32 Nm of torque (32 points to 1 Nm). For a Quarq power meter to achieve the +/-1.5% accuracy specification, the zero offset must prescribe to the above guidelines.

If the Zero Offset of your Quarq power meter does not fit these 2 guidelines, contact Quarq Customer Service by phone or email for further assistance.

Exceptions

+/- 50 point rule. When a power meter is new, or you have changed the crank arms or chain rings, you can expect to see more than a +/-50 point drift for up to 3 to 5 rides. This behavior is caused from the power meter, crank and chain rings mechanically seating into one another during the first few rides. Once 'settled' you can expect the zero offset to fit the +/- 50 point guideline. If after 3 to 5 rides, the zero offset does NOT fit this guideline, please contact Quarq Customer Service for assistance.

+/- 1000 point rule. There are times when the zero offset of a power meter can exceed +/-1000. If it is outside of this range, it does not always indicate an issue. If the power meters zero offset is greater than +/-1000, but within +/-1500, the +/-50 point rule applies. As long as the zero offset is stable within the +/-1500 point range, there is no reason to assume as issue exists. If the zero offset of the power meter is outside of +/-1500, or no longer fits either criteria, please contact Quarq Customer Service for further assistance.



#1531 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 12:29

U mnie póki co offset pokazuje midzy 700-714, ale dopiero 2 jazdy po 1h za mną.
Jak mogę sprawdzić wspomniany dryft w trakcie jednej jazdy? Kalibracja przed i po jeździe?

#1532 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 styczeń 2019 - 13:08

no np, przed i po różnica nie powinna przekraczać 50, ale to "po dotarciu". Dlatego log by mnie interesował, w końcu pomiar powinien zerować gdy sytuacja jest sprzyjająca, ciekawi mnie czy takie rzeczywiście występują podczas jazdy.


  • Bzyk lubi to

#1533 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 15:54

Historii nie sprawdzisz chyba, że jakiś program/licznik ci to zapisuje. Skok offsetu o 100 punktów to nic specjalnego jeśli wcześniej zębatka nie była jednak ułożona i dobrze rozprężona. Czasami potrzeba dopiero wściekłego i gwałtownego sprintu żeby to się stało.

 

Z tego co piszesz wszystko gra. U mnie na starych zębatkach offset wywędrował z -450 na -700 w kilka miesięcy. Jeśli offset był stabilny i potem zaczyna szybko się zmieniać, mimo że nie było np. dużego skoku temperatury, to warto poprawić śruby dokręcające zębatkę.

 

Aha, no i Quarq nie zeruje się w trakcie jazdy bez udziału użytkownika. Tylko jeśli wywołasz komendę zerowania poprzez licznik lub zakręcenie korbą kilka razy do tyłu.



#1534 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 18:12

U mnie przed jazdą dzisiaj 784, a po 760. Wcześniej okolice 700, ale robione w domu, a dzisiaj plener.
No i pierwsze rekordy peak’ów mocy w TP cieszą hehe.

#1535 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 styczeń 2019 - 18:18

Może jakiś użytkownik p2max mg Eco wypowie się czy klapka od baterii rzeczywiście jest delikatna? Chodzi o maratony MTB

#1536 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:25

skraburski wjechać do rzeki bym się bał(zanurzyć pod wodę), ewentualnie bym uszczelnil silikonem jakims, ale reszta -> bloto/deszcze raczej bez problemu



#1537 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:33

skraburski wjechać do rzeki bym się bał(zanurzyć pod wodę), ewentualnie bym uszczelnil silikonem jakims, ale reszta -> bloto/deszcze raczej bez problemu


Dokladnie, ja w dwoch rowerach mam P2M i mam takie same spostrzezenia. W gravelu mam quarka i ten jezeli chodzi o baterie (mocowanie) to wyglada zdecydowanie lepiej niz P2M

#1538 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 styczeń 2019 - 19:45

Wolałbym Quarqa ale obecnie to jakies 1k więcej niż P2M, chociaz w Quarqu jest od razu korba XX1, ale musiałbym suport dub dokupić.

Przez rzekę nie będę jeździł, normalnie bloto, kaluse, deszcz, etc. Duże jest ryzyko że zaślepka spadnie?

#1539 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 styczeń 2019 - 20:06

znikome :)

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka



#1540 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 21:41

Wolałbym Quarqa ale obecnie to jakies 1k więcej niż P2M, chociaz w Quarqu jest od razu korba XX1, ale musiałbym suport dub dokupić.

Przez rzekę nie będę jeździł, normalnie bloto, kaluse, deszcz, etc. Duże jest ryzyko że zaślepka spadnie?

 

Jak spadnie to kupisz sobie nową ;)





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.