Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdrowa pozycja na rowerze


413 odpowiedzi w tym temacie

#341 Gosc_malina_*

Gosc_malina_*
  • Gość

Napisano 06 wrzesień 2013 - 11:49

Ale po co martwisz się na zapas? Skoro siodełko Tobie pasuje, to pasuje i tyle ;) Dobór siodełka jest sprawą na tyle indywidualną i trudną, że jeżeli już trafiłeś w "swój" kształt, to naprawdę nie warto ryzykować i go zmieniać tylko dlatego, że komuś innemu dobrze służy inne siodełko.

 

Skoro tak mówisz, ale mimo wszystko będę obserwować czy nic mnie nie pobolewa :)



#342 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 02 październik 2013 - 10:26

Przy lekkim ucisku na rece/kciuki w pozycji gornego chwytu co zmienic w pozycji na rowerze? Nie dretwieja ale nacisk lekki jest, wczesniej tego nie czulem.

 

Siodlo jest rownolegle, wysokosc siodla z lekko zgeta noga ustawione, kolano przecina os pedalu (moze nie idalnie ale raczej ok). Kierownica jest najwyzej jak sie da (podkladki), jak siodlo przesune do przodu to wyjde za linie kolano-os pedalu, chyba, ze przesunac nieznacznie jakies odstepstwa chbya sa dozwolne.



#343 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 02 październik 2013 - 11:05

Z tym kolanem przecinajacym os, to trzeba uwazac. Ustawiajac sie wg tego pomyslu mozna sie nie milo rozczarowac.

Takze spokojnie mozesz przesuwac siodlo. Podobnie jest z piasta pokrywajaca sie z kierownica. Obie metody nie biora pod uwage indywidualnej budowy ciala.

Piszesz, ze wysokosc siodla jest ustawiona z lekko ugieta noga. Moze to jest caly czas za wysoko?



#344 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 październik 2013 - 11:22

Może kąt ustawienia kierownicy. Jak wcześniej tego nie czułeś, to co grzebałeś ?

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#345 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 02 październik 2013 - 12:52

Kierownicy nie ruszalem , a w ogole musialem ruszyc poniewaz szukalem siodla jak pisalem we wczesniejszych postach. I chyba mam takie, ktore nie powoduje takich problemow z bolem kulszakow ale inne siodlo nawet ustawione tak samo to jednak inna pozycja bo inaczej sie siedzi troche na kazdym siodle. Siodlo probowalem przesuwac przod tyl tez ale pojawialo sie wtedy dretwienie prawej albo lewej stopy, w tym ustawieniu co jest teraz wydaje sie pod tym wzgledem najlepiej no ale z kolei pojawil sie lekki ucisk na przod i tak w kolko :D

 

Moze sprobuje z ta wysokoscia , tzn lekko obnizyc bo wczesniej sztyce mialem nizej ale tez siodlo bylo ze znaczenie wyzszym "stelazem" ale wysokosciowo od srodka supportu/korb do konca siodla  mam taka sama wysokosc jak mialem wczesniej. Obnizenie siodla to bedzie najmniej inwazyjny sposob bo siodlo to juz przestawialem z 10 razy...

A jak nie to moze przesune siodlo blizej (nie trzymajac sie scisle tego kolana przecinajacego os pedalu jak pisze kolega) powinno tez to zredukowac nacisk na przod?



#346 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 03 październik 2013 - 05:49

Z tym kolanem przecinajacym os, to trzeba uwazac. Ustawiajac sie wg tego pomyslu mozna sie nie milo rozczarowac.

To według Ciebie w jaki sposób powinno się ustawiać siodło w poziomie ?



#347 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 październik 2013 - 06:17

Odpowiedź jest prosta i trudna: powinno się ustawić tak, żeby było dobrze ;) We własnym zakresie (tzn. z pominięciem fittingu) pozostaje Tobie tylko metoda prób i błędów, choć oczywiście "kolano nad osią pedału" to podstawowa pozycja i od niej zaczynamy. W razie problemów (lub w miarę nabierania doświadczenia, kiedy zaczynamy odczuwać drobne niuanse) możemy pozwalać sobie na eksperymenty.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#348 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 03 październik 2013 - 07:31

 W razie problemów (lub w miarę nabierania doświadczenia, kiedy zaczynamy odczuwać drobne niuanse) możemy pozwalać sobie na eksperymenty.

Problem polega na tym, że skutki odczuwam najczęściej dopiero po jeździe. Najczęsćiej w nocy lub następnego dnia rano. Przeważnie jest to problem z okolicami gęsiej stopki. Czasem fałd przyśrodkowy rzepki.



#349 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 październik 2013 - 09:23

W takim razie masz dwie opcje: albo żmudnie testować kolejne ustawienia i sprawdzać, czy wieczorem będzie Ciebie bolało, albo iść do fizjoterapeuty lub na fitting. Innej drogi niestety nie widzę.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#350 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 03 październik 2013 - 16:39

To według Ciebie w jaki sposób powinno się ustawiać siodło w poziomie ?

Tak aby linia srodka ciezkosci ciala padala nieco przed os korby.

Z ustawianiem na kolano jest tak, ze np. w przypadku dluzszej gornej czesci nog, linia srodka ciezkosci bedzie przesunieta do tylu.

Takie ustawienie bedzie powodowalo ciagle przesuwanie sie tylka do przodu, wiecej ciagnie sie za kiere.

I odwrotnie, przy stosunkowo krotszej gornej czesci, mozna przeniesc srodek ciezkosci zbytnio do przodu.

A jak znalezc ta pozycje, nie mam pojecia :)

Pewnie jak napisal mikroos, metoda prob, ewentualny fitting.



#351 PitMajewski

PitMajewski
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 czerwiec 2014 - 12:42

Czy ktoś wie, czy jest bikefitting w Krakowie, jeśli tak, to ile kosztuje?



#352 Ultek

Ultek
  • Użytkownik
  • 1695 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 12:51

Widziałem w Wertykalu w Zabierzowie. Możesz przyjechać z własnym rowerem, lub "ustawić" się na ich przyrządzie. Wołają sobie 4 stówki


  • PitMajewski lubi to

#353 drm

drm
  • Użytkownik
  • 359 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 16:24

W intersporcie na Zakopiańskiej jest takie coś http://www.interspor...-rower%21_n1659

 

Nie wiem ile to jest warte, ale teraz żałuję że nie skorzystałem jak kupowałem tam rower. Za 1zł warto było sprawdzić.


  • PitMajewski lubi to

#354 Vujo

Vujo
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 17:53

Ktoś z tego korzystał?



#355 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2014 - 20:07

No chyba bardziej kultowego i znanego miejsca jak Veloart to nie ma ani w Krk ani w PL ;-)

#356 PitMajewski

PitMajewski
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 czerwiec 2014 - 09:24

Dzięki :-D



#357 soar

soar
  • Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 20:35

Odczuwam zbyt duży nacisk na nadgarstki w górnym chwycie, co powinienem zmienić? dłuższy mostek? siodełko do przodu?

Dodam że w dolnym chwycie jeździ mi się wygodnie.



#358 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 lipiec 2014 - 21:00

Jeżeli już mostek, to krótszy, żeby przesunąć środek ciężkości do tyłu i odciążyć nadgarstki. Możesz też podnieść kierownicę albo obrócić mostek.
  • qzn lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#359 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 07 lipiec 2014 - 14:35

Czyli odwrotnie jak zdejmiemy np. 1 podkladke z kierownicy i ja obnizymy to odciazymy nieco kosci tylka, a dociazymy rece/nadgarstki ?



#360 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 lipiec 2014 - 14:55

W 99% przypadków tak.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź