Skocz do zawartości


Baza Podjazdów

baza podjazdów altimetr

253 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_kurek_*

Gosc_kurek_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2014 - 15:21

Dodałem na szybko coś ze stołowych.



#42 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2014 - 17:01

Dodałem na szybko coś ze stołowych.

No i super. Dzięki. Podjazd Karłów  (Przełecz Lisia) już dodany do bazy. :-)  To pierwszy podjazd z Gór Stołowych. Dawaj następne.



#43 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 03 styczeń 2014 - 11:05

Mam jakąś awarię na stronie. Moja strona nie działa. Przepraszam.



#44 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 03 styczeń 2014 - 14:00

Moja strona z podjazdami już działa. Przepraszam za utrudnienia.

 

Zapraszam do dodawania podjazdów. Ciągle brakuje podjazdów z Sudetów Wschodnich czyli z Gór Stołowych, Bystrzyckich i tamtych okolic oraz z Beskidów Zachodnich czyli Beskid Mały i Śląski. Fatalnie jest też z Beskidem Małym i Bieszczadami.

 



#45 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2014 - 16:30

Teraz tak coś od siebie dodam :)
Fajnie byłoby gdybyś dodał możliwość komentowania podjazdów. Ludzie mogliby się dzielić swoimi spostrzeżeniami.

Fajnie byłoby też, gdybyś dodał jakiś kontakt do Ciebie na stronie. Mam na myśli coś w stylu "Wyślij wiadomość do mnie". Przydatne jeśli chce się nanieść jakieś poprawki dotyczące m.in. pogorszeniu stanu nawierzchni lub tym podobne.
 

Dodałem możliwość dodania komentarza lub dodatkowego opisu na stronie podjazdu.
Wystarczy wejść na stronę podjazdu i kliknąć po prawej stronie dodaj komentarz i dopisać coś do opisu.
W ten sposób  każdy może teraz dopisać coś dodatkowego o podjeździe. Komentarze można wykorzystać na przykład do informacji o nowych dziurach, czy remoncie nawierzchni.

Czekam na inne propozycje dotyczące rozbudowy strony.



#46 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2014 - 16:01

Ostatnio zmieniłem system wyświetlania najtrudniejszych podjazdów. Teraz w zestawieniu najtrudniejszych pojawia się długość, nachylenie i maksymalne nachylenie na podjeździe. Chyba tak jest lepiej. Poza tym wyświetlają się podjazdy tylko w granicach kraju. Musiałem tak zrobić, gdyż podjazdy z Czeskich Karkonoszy całkowicie zdominowały listę. W pierwszej dwudziestce dwanaście to są podjazdy z Czech. I bardziej niż polską bazę podjazdów mieliśmy ranking podjazdów Czeskich.

 

Oto pierwsza dziesiątka podjazdów z Polski:

1. Przełęcz Karkonoska - Z Podgórzyna (Karkonosze) 11 km o nachyleniu 7.7% (max 18%)

2. Stóg Izerski - od Czerniawy (Góry Izerskie) 5.2 km o nachyleniu 10.6% (max 19%)

3. Przehyba (Beskid Sądecki) 11 km o nachyleniu 6.9% (max 16%)

4. Stóg Izerski - Od Świeradowa (Góry Izerskie) 6.8 km o nachyleniu 8.7% (max 15%)

5. Makowica - Od Młynne (Beskid Wyspowy) 4 km o nachyleniu 9.7% (max 18%)

6. Pasierbiecka Góra - Od Limanowej (Beskid Wyspowy) 5 km o nachyleniu 7.8% (max 20%)

7. Drwale (Góry Izerskie) 5.4 km o nachyleniu 9% (max 15%)

8. Przełęcz Okraj - Drogą Głodu (Karkonosze) 11.6 km o nachyleniu 5.1% (max 15%)

9. Łącznik - Od Świeradowa (Góry Izerskie) 8 km o nachyleniu 6.3% (max 13%)

10. Przełęcz Rędzińska - od Wieściszowic (Rudawy Janowickie) 3.2 km o nachyleniu 10.1% (max 20%)

Pełna lista dostępna jest tutaj: www.altimetr.pl/najtrudniejszy-podjazd-w-polsce.html

 

Podobnie jest ze statystykami podjazdów, czyli przewyższenia, maksymalne nachylenie na kilometr wysokości i długości podjazdów. Wszędzie wyświetlane są teraz podjazdy tylko w granicach Polski.

Nowe statystyki tutaj: www.altimetr.pl/polskie-podjazdy-20.html

 

Oczywiście dalej można wyświetlić statystyki i zestawienia podjazdów razem z podjazdami z Czech i Słowacji. Zestawienie natrudniejsze tu:www.altimetr.pl/najtrudniejszy-podjazd.html

Pełne statystyki podjazdów tu: www.altimetr.pl/statystyki-20.html



#47 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2014 - 16:08

Bug:

W liscie pod rankingiem prowadzacej do innych rankingow url'e nie dzialaja - automagicznie przed .html dodawane sa niepotrzebnie dwa minusy.



#48 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2014 - 16:18

Bug:

W liscie pod rankingiem prowadzacej do innych rankingow url'e nie dzialaja - automagicznie przed .html dodawane sa niepotrzebnie dwa minusy.Dz

Dzięki juz poprawiłem



#49 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2014 - 16:23

Ostatnio zmieniłem system wyświetlania najtrudniejszych podjazdów. Teraz w zestawieniu najtrudniejszych pojawia się długość, nachylenie i maksymalne nachylenie na podjeździe. Chyba tak jest lepiej. Poza tym wyświetlają się podjazdy tylko w granicach kraju. Musiałem tak zrobić, gdyż podjazdy z Czeskich Karkonoszy całkowicie zdominowały listę. W pierwszej dwudziestce dwanaście to są podjazdy z Czech. I bardziej niż polską bazę podjazdów mieliśmy ranking podjazdów Czeskich.

 

Oto pierwsza dziesiątka podjazdów z Polski:

1. Przełęcz Karkonoska - Z Podgórzyna (Karkonosze) 11 km o nachyleniu 7.7% (max 18%)

2. Stóg Izerski - od Czerniawy (Góry Izerskie) 5.2 km o nachyleniu 10.6% (max 19%)

3. Przehyba (Beskid Sądecki) 11 km o nachyleniu 6.9% (max 16%)

4. Stóg Izerski - Od Świeradowa (Góry Izerskie) 6.8 km o nachyleniu 8.7% (max 15%)

5. Makowica - Od Młynne (Beskid Wyspowy) 4 km o nachyleniu 9.7% (max 18%)

6. Pasierbiecka Góra - Od Limanowej (Beskid Wyspowy) 5 km o nachyleniu 7.8% (max 20%)

7. Drwale (Góry Izerskie) 5.4 km o nachyleniu 9% (max 15%)

8. Przełęcz Okraj - Drogą Głodu (Karkonosze) 11.6 km o nachyleniu 5.1% (max 15%)

9. Łącznik - Od Świeradowa (Góry Izerskie) 8 km o nachyleniu 6.3% (max 13%)

10. Przełęcz Rędzińska - od Wieściszowic (Rudawy Janowickie) 3.2 km o nachyleniu 10.1% (max 20%)

Pełna lista dostępna jest tutaj: www.altimetr.pl/najtrudniejszy-podjazd-w-polsce.html

 

Podobnie jest ze statystykami podjazdów, czyli przewyższenia, maksymalne nachylenie na kilometr wysokości i długości podjazdów. Wszędzie wyświetlane są teraz podjazdy tylko w granicach Polski.

Nowe statystyki tutaj: www.altimetr.pl/polskie-podjazdy-20.html

 

Oczywiście dalej można wyświetlić statystyki i zestawienia podjazdów razem z podjazdami z Czech i Słowacji. Zestawienie natrudniejsze tu:www.altimetr.pl/najtrudniejszy-podjazd.html

Pełne statystyki podjazdów tu: www.altimetr.pl/statystyki-20.html



#50 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 styczeń 2014 - 16:56

Cześć,

 

Wszedłem na Twój serwis i jest to fajna inicjatywa. Sam objeżdżam wszelkie ciekawe górki znajdujące się głównie w Polsce, Czechach i Slowacji.

 

Mam kilka uwag:

1. Interfejs, moim zdaniem, jest mało przejrzysty. Jak najedziesz myszką na górną belkę z linkami to wszystkie linki znikają. Ja bym to przerobił. Menu z lewej lub prawej dałoby ci więcej miejsca na odnośniki do stron.

2. Podjazdy w danym regionie. W przyszłości warto by dodać mapkę która pokazuje dany region. Dużo ludzi nie ma pojęcia gdzie są jakie regiony. Ja dla przykładu nie wiem gdzie są Rudawy Janowickie, nigdy o nich nie słyszałem. Jakbym widział na mapce może bym się zainteresował.

3. Dodawanie podjazdów zagranicznych. Moim zdaniem warto zmodyfikować zasadę 50km od granicy i dodać te podjazdy w pobliżu Polski, gdzi polscy rowerzyści często jeżdżą. Jako że jesteś z Wrocławia to wiem że wrocławianie jeżdżą np. w Jesioniki. Zresztą Loucna nad Desnou z której zaczyna się podjazd na zaporę Dluhe Strane (całkowicie asfaltowy) jest 50 km od granicy. Poza tym w Jesionikach są jeszcze kultowe podjazdy pod Praded i Cervenohorskie Sedlo. Wszystkie trzy mieszczą się chyba w pierwszej dziesiątce najtrudniejszych podjazdów szosowych Polski, Czech i Słowacji razem wziętych. Zresztą Jesioniki są jak dla mnie jednymi z najciekawszych terenów górskich na szosówkę w pobliżu Polski.

 

Tu masz np. profil Dlouhe Strane z climbybike.com:

http://www.climbbybi...MountainID=9093

a tu jako część jednego z moich dni w Jesionikach:

http://connect.garmi...ivity/357209575

 

Ze Zwardonia do miejscowości Vrutky, skąd zaczyna się najtrudniejszy podjazd szosowy Słowacji pod Martinske Hole, jest niecałe 70km. Z kolei z przejścia granicznego Chyżne do miejscowości Kralova Lechota skąd podjeżdża się pod przełęcz Sedlo Certovica jest 90 km.

W każdym razie umieściłbym w Twoim spisie Małą i Wielką Fatrę, Niskie Tatry i Słowacki Raj.

 

4. Nie potrafię się zorientować w serwisie które podjazdy są szosowe a które nie. Może by zrobić jakis znacznik który określa czy podjazd jest szosowyi umożliwić ich listowanie.

5. Zrobiłbym też jeszcze dwa listingi: przewyższenie co najmniej 500m i przewyższenie co najmniej 250m.

6. Dodanie funkcji szukaj

 

Pozdrawiam,

 

Jacek

 

 

 



#51 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 21 styczeń 2014 - 23:17

Cześć,

 

Wszedłem na Twój serwis i jest to fajna inicjatywa. Sam objeżdżam wszelkie ciekawe górki znajdujące się głównie w Polsce, Czechach i Slowacji.

 

Mam kilka uwag:

1. Interfejs, moim zdaniem, jest mało przejrzysty. Jak najedziesz myszką na górną belkę z linkami to wszystkie linki znikają. Ja bym to przerobił. Menu z lewej lub prawej dałoby ci więcej miejsca na odnośniki do stron.

2. Podjazdy w danym regionie. W przyszłości warto by dodać mapkę która pokazuje dany region. Dużo ludzi nie ma pojęcia gdzie są jakie regiony. Ja dla przykładu nie wiem gdzie są Rudawy Janowickie, nigdy o nich nie słyszałem. Jakbym widział na mapce może bym się zainteresował.

3. Dodawanie podjazdów zagranicznych. Moim zdaniem warto zmodyfikować zasadę 50km od granicy i dodać te podjazdy w pobliżu Polski, gdzi polscy rowerzyści często jeżdżą. Jako że jesteś z Wrocławia to wiem że wrocławianie jeżdżą np. w Jesioniki. Zresztą Loucna nad Desnou z której zaczyna się podjazd na zaporę Dluhe Strane (całkowicie asfaltowy) jest 50 km od granicy. Poza tym w Jesionikach są jeszcze kultowe podjazdy pod Praded i Cervenohorskie Sedlo. Wszystkie trzy mieszczą się chyba w pierwszej dziesiątce najtrudniejszych podjazdów szosowych Polski, Czech i Słowacji razem wziętych. Zresztą Jesioniki są jak dla mnie jednymi z najciekawszych terenów górskich na szosówkę w pobliżu Polski.

 

Tu masz np. profil Dlouhe Strane z climbybike.com:

http://www.climbbybi...MountainID=9093

a tu jako część jednego z moich dni w Jesionikach:

http://connect.garmi...ivity/357209575

 

Ze Zwardonia do miejscowości Vrutky, skąd zaczyna się najtrudniejszy podjazd szosowy Słowacji pod Martinske Hole, jest niecałe 70km. Z kolei z przejścia granicznego Chyżne do miejscowości Kralova Lechota skąd podjeżdża się pod przełęcz Sedlo Certovica jest 90 km.

W każdym razie umieściłbym w Twoim spisie Małą i Wielką Fatrę, Niskie Tatry i Słowacki Raj.

 

4. Nie potrafię się zorientować w serwisie które podjazdy są szosowe a które nie. Może by zrobić jakis znacznik który określa czy podjazd jest szosowyi umożliwić ich listowanie.

5. Zrobiłbym też jeszcze dwa listingi: przewyższenie co najmniej 500m i przewyższenie co najmniej 250m.

6. Dodanie funkcji szukaj

 

Pozdrawiam,

 

Jacek

Dzięki za uwagi. Są bardzo cenne, wręcz na takie czekam.

Ad.1 No cóż, zastosowałem takie menu, gdyż uznałem je za „ciekawe”. Ale to już druga taka uwaga, więc muszę pomyśleć nad zmianą.

 

Ad.2 Od jakiegoś czasu pracuje nad sensowną mapą całej Polski z regionami i podjazdami. Praktycznie i pomysł i rozwiązanie mam już gotowe. Będzie za kilka dni, jeśli tylko znajdę czas na dokończenie.

 

Ad.3 Masz całkowicie rację. Baza jest dla nas, polskich rowerzystów. Granica 50km od granicy jest sprawą bardzo umowną. Oczywiście, że można dodać podjazdy leżące nieco dalej od granicy. Chodzi głównie o to by nagle nie znalazły się podjazdy na przykład spod granicy austriackiej, bo ktoś uzna to za okolicę Polski. Chociaż tak naprawdę to zastanawiam się nad całą europą i czy nie zrobić bazy podjazdów z całej europy. Zresztą kilka podjazdów z Włoch i Chorwacji ktoś mi już wysłał... ale nie umieściłem ich w bazie.

 

Ad.4 Praktycznie wszystkie podjazdy są szosowe. Wyjątkiem jest podjazd Biskupia Kopa z Gór Opawskich, który jest jedyny w regionie, a nie chcę mieć pustego regionu oraz kilka podjazdów z Wzgórz Trzebnickich dodane na początku. Wkrótce wszystkie podjazdy terenowe znikną z zestawień i statystyk. Baza ma być bazą podjazdów szosowych, ewentualnie do przejechania na rowerze szosowym.

 

Ad.5 Przepraszam, ale tego nie rozumiem. Tutaj masz zestawienie największych przewyższeń podjazdów w a tu największych przewyższeń w Polsce. Oba zestawienia dostępne po wejściu na przykład w statystyki podjazdów.

 

Ad 6 Rozumiem, że chodzi o wyszukanie po nazwie. Jak dokończę całościową mapę, postaram się jakiś taki skrypt napisać.

 

Jeszcze raz dzięki za uwagi.

Pozdrawiam,

Rafał



#52 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 styczeń 2014 - 00:46

Ad 5. Jakoś nie zauważyłem takiego listingu. W każdym razie w naszej okolicy nie ma za wiele podjazdów o przewyższeniu większym niż 500m a zwykle takie są dopiero wymagającymi podjazdami wartymi pojechania żeby je specjalnie odwiedzić, stąd mój pomysł. Z kolei 250m przewyższenia jest czasem warte nadłożenia drogi. Mniej niż 250m to już raczej zmarszczki na szosie. Oczywiście z wyjątkiem jakiś ekstremów typu 1km ze średnią 20%.

 

Ad 1. Wchodziłem dziś na serwis z tableta o rozdzielczości 600x1024 i w takowej przycisk HOME chowa się i nie daje się zupełnie wybrać.

 

Może warto też zaznaczyć które podjazdy znajdują się w bazie Challenge BIG (http://challenge-big.eu). Jest takowych 5 w Polsce (Karkonoska, Przechyba, Salmopolska, Głodówka i Okraj), 8 na Słowacji (ale tylko 4 w pobliżu Polski: Tatliakovo jazero, Sląski Dom czyli Velicke Pleso, Martinske Hole i Sedlo Certovica) i 8 w Czechach (ale tylko 6 w pobliżu Polski: Vrbatova Bouda, Spindlerova Bouda czyli Przełęcz Karkonoska, suchy Vrch, Cervonohorske Sedlo i Praded). Jest to jakby nie było jeden z najbardziej znanych serwisów z podjazdami w Europie.

 

Bardzo mi się podoba znacznik kategorii podjazdu chociaż nie jestem przekonany do algorytmu wyliczania go. Może warto go porównać do tego jak to wyliczają np. na Stravie. Podoba mi się też umieszczanie znaczników kilometrów na trasie. Natomiast kropeczki prowadzące trasę podjazdu nie przypadły mi do gustu. Może trójkąty lub strzałki byłyby lepsze.

 

Może warto też spojrzeć na inne serwisy do planowania tras i warto zapożyczyć od nich co najlepsze. Ja korzystałem najczęściej z bikeroutetoaster.com ale jest chwilowo zamknięty. Teraz korzystam z Garmin Connect i Stravy. Ostatnio trafiłem na outdooractive.com. Mają bardzo fajną warstwę map z poziomicami, atrakcjami turystycznymi i robieniem bardzo przydatnych wydruków trasy w składanej mini-formie. Serwis jest przeznaczony tylko na kraje niemieckojęzyczne ale ma też wersję po angielsku. Mają ciekawe pomysły. Warto spojrzeć.

 

Pozdrawiam,

 

Jacek



#53 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2014 - 01:27

 

Ad 1. Wchodziłem dziś na serwis z tableta o rozdzielczości 600x1024 i w takowej przycisk HOME chowa się i nie daje się zupełnie wybrać.

 

.

No to teraz wiem, że menu muszę natychmiast zmienić.



#54 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 styczeń 2014 - 12:51

A ja bym jeszcze dodał..
Profil obok mapki (albo bezpośrednio pod) i synchronizacja tegoż z mapą (czyli jakiś dodatkowy znacznik na mapie odpowiadający wskazywanemu punktowi na profilu i odwrotnie).

A z drugiej "beczki": czy dużo ludzi poza śladem nagrywa także filmiki z podjazdu?

#55 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 22 styczeń 2014 - 13:52

A ja bym jeszcze dodał..
Profil obok mapki (albo bezpośrednio pod) i synchronizacja tegoż z mapą (czyli jakiś dodatkowy znacznik na mapie odpowiadający wskazywanemu punktowi na profilu i odwrotnie).

Profil obok zdecydowanie się nie zmieści. Już przy bardzo długich podjazdach źle wyglądają średnie z kilometrów na profilu.. Jest ich za dużo a profil jest za wąski. I ogólnie wygląda to nieciekawie. np. profil Modre Sedlo

Spróbuje z profilem  pod spodem. Chyba musi być też szerszy.

 

Jeśli chodzi o synchronizację z mapką, trochę będzie to teraz trudne. Zastanowię się jak to wykombinować.   



#56 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 styczeń 2014 - 16:19

A z drugiej "beczki": czy dużo ludzi poza śladem nagrywa także filmiki z podjazdu?

 

Ja na przykład podjazdy nagrywam z rzadka, głównie dla pamięci nazwy miejscowości, charakterystyczne punkty lub ładne widoczki. Ostatnio zresztą coraz rzadziej. Kamera na ciężkim podjeździe jednak przeszkadza. W upale lubię też na podjeździe rozpiąć lub zdjąć kask. Natomiast często nagrywam zjazdy.

 

Tu na przykład jest mój tegoroczny zjazd z najwyższej góry Węgier, Kekesteto:



#57 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 styczeń 2014 - 17:01

Dla wyjaśnienia z filmikami.. Sezon zimowy często sugeruje zapiąć rower w trenażer, a znacznie łatwiej jest podjechać pod jakąś górkę.. niż kręcić na czas. Fajnie jest poumierać na Karkonoskiej czy na Stelvio :)

#58 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1992 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 22 styczeń 2014 - 18:33

Czy jest możliwość dołączenia mapy 'Open Street Map' jako alternatywy do googlowskiej? Wiele miejsc jest znacznie lepiej odwzorowanych na OSM ;)



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#59 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 styczeń 2014 - 18:51

Dla wyjaśnienia z filmikami.. Sezon zimowy często sugeruje zapiąć rower w trenażer, a znacznie łatwiej jest podjechać pod jakąś górkę.. niż kręcić na czas. Fajnie jest poumierać na Karkonoskiej czy na Stelvio :)

 

Temat z trenażerami trudny. Próbowałem przez dwa sezony ale odpuściłem i przeszedłem na rowery spinningowe na niedalekiej siłowni. Robię jednak co moge żeby wyjść i jeździć na powietrzu. Natomiast w kwestii wideo do którego jeździłem, to proponuję żebyś poszukał na torrentach haseł Spinervals i CTS Trainright tudzież po prostu "cycling" na Pirate Bay. Te dwa pierwsze są to dedykowane wideo po angielsku z różnymi bardzo fajnymi treningami.

 

A co do jazdy pod górę to gdybym miał fundusze i zacięcie to kupiłbym za ponad 1200 USD coś takiego co pozwala symulować dowolny podjazd ze Stravy:

http://www.dcrainmak...ner-review.html



#60 Gosc_Altimetr_*

Gosc_Altimetr_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2014 - 14:30

Czy jest możliwość dołączenia mapy 'Open Street Map' jako alternatywy do googlowskiej? Wiele miejsc jest znacznie lepiej odwzorowanych na OSM ;)

Jest to do zrobienia. W tej chwili właśnie poczytałem trochę dokumentację Open Street Map. Wkrótce będzie taka możliwość obejrzenia podjazdu na mapach Open Street.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: baza podjazdów, altimetr