Skocz do zawartości


Zdjęcie

Środki czyszczące rower.


137 odpowiedzi w tym temacie

#61 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 maj 2010 - 15:01

Uwaga z preparatem do czyszczenia silników, niszczy anodę!


Nie niszczy nic , zwłaszcza Akra którą stosuje na serwisie od 3-4 lat, tak samo wszyscy co to stosują ( z mojego polecenia ) takze sobie chwala , ale jak to w przypadku preparatu co rozpuszcza olej i działa przyzwoicie trzeba zachować odpowiednie kroki w myciu

Co do mycia pod ciśnieniem - myjemy tak rowery na serwisie wyłącznie takie które są przygotowane do przeglądu całkowitego - kompletna rozbiórka wraz z łozyskami.

Nie myje sie ciśnieniem , zwłaszcza w okolicy pakietu - zwłaszcza H II lecą jak diabli od tego i łożyska w piastach, ale róbta co chceta,
Wam sie wydaje że Wam dobrze chodzi rower dopóki nie oddacie go w odpowiednie ręce na przeglad i wymiane linek , pancerzy, łozysk.

Do mycia wystarczą 2 wiadra, jedno z wodą ciepłą, drugie z wodą i szamponem samochodowym ( vbez wosku )

Róznica pracy łozyska H II zardzewiałego i nowego jest znaczna, ale można i myć pod Niagarą byle szybko nie ???

Myjąc myjką pod ciśnieniem wpychamy na dodaek jeszce ten brud do pancerzy bardziej, ale ja sie nie znam.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#62 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 24 maj 2010 - 14:54

Do mycia wystarczą 2 wiadra, jedno z wodą ciepłą, drugie z wodą i szamponem samochodowym ( vbez wosku )

Prawda. Ja tak zawsze robię, kiedy rower już poważnie brudny. Z tym, że jedno wiadro z czysta wodą, a drugie z rozcieńczonym mydłem w płynie. Całość myję zwykłą szmatą, byle czystą. Mycie zawsze dzielę na trzy elementy (sam przód z kierownicą i sterami, główne rury ramy z suportem i tył). Podczas mycia zawsze mam drugą, znacznie brudniejszą szmatą osłonięte łożyska, piasty i kasetę. Takie czyszczenie zajmuje mi jakieś 20-30 min. Potem już tylko suchą szmatką ścieram piasty oraz szprychy. ;-)
Na sucho wycieram rower gazą, znakomicie zbiera brud i dość dobrze traktuje lakier.

#63 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 25 maj 2010 - 15:25

A łańcuch co jakieś 400 km rozpinam i szejkuję w słoiku ze zwykłą benzyną 98 - tani odtłuszczacz, ale dobry dla łańcucha. Tylko troszkę śmierdzi przez zawarte środki smarne, ale kto wącha rower podczas jazdy? Zapach U98 przeszkadza właściwie tylko, gdy rower jest trzymany w domu.
Kasetę , rolki i patelnie też przy okazji (choć nie przy każdym smarowaniu łańcucha) czyszczę, ale już szmatą zbieram ten zgorzel piachu i oleju.
Nasmarowany już łańcuch przecieram szmatą co ok. 60-140 km.

#64 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 25 maj 2010 - 20:25

Ja to samo robię 95'ką i zawsze na dworzu więc nie mam problemu. Po fakcie wymycia łańcucha kładę go na słońcu albo na wolnym powietrzu i schnie.
Potem kaseta szczotką i szmatą, blaty tak samo i rower czysty ;P

Warto rozkręcić wózek przerzutki i wykąpać kółeczka. Czasem są tak zalezione że zwykłe przemycie nie pomaga bo brud włazi do środka pod te dwie blaszki albo do ośki kółeczka. No chyba że się posiada Red'a :mrgreen: gdzie to kółeczka są na dwóch łożyskach 2RS i brud nijak nie wejdzie :-P

#65 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 25 maj 2010 - 21:05

A co sądzicie o szczotkach czyszczących napęd?
W która lepiej zainwestować?
PRO - szczotka + skrobaczka do kaset czy Park Tool-GSC 1 czyścik do kaset

Szczotka PRO ma osobno szczotkę i tą skrobaczkę? Do czego ona służy, a dokładniej te ząbki?
Czyścik Park-Toola to to samo, tylko 2 w 1 ?

#66 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 10 styczeń 2011 - 16:22

A ja podsunę wam pomysł jak zmyć sól i inny syf z zimowej jazdy. Wystarczy skoczyć na myjkę samochodową (samoobsługową) i za 1zł można sobie rowerek wyczyścić. I po co się męczyć w domu. :-)

#67 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 styczeń 2011 - 19:39

Brawo , najfajniej jak masz łożyska maszynowe wszędzie , pakiet leci pierwszy .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#68 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 10 styczeń 2011 - 21:01

Zimówka i tak jest katowana w warunkach ciągłej wilgoci, więc trochę wody w te czy w te różnicy nie robi.

#69 Emil0076

Emil0076
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 10 styczeń 2011 - 23:02

Zimówka i tak jest katowana w warunkach ciągłej wilgoci, więc trochę wody w te czy w te różnicy nie robi.

Wilgoć a strumień wody pod ciśnieniem z myjki to dwie różne sprawy.

#70 benton77

benton77
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądRacibórz Śląsk

Napisano 26 marzec 2011 - 23:41

http://www.wrower.pl...ladu_Napedowego

#71 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 czerwiec 2017 - 11:51

Poszukiwany super preparat( sprawdzony ) do mycia roweru by nie było konieczności używania  szmatek,gąbek,szczotek itd.

 

to działa tak

 

-psikamy na np. kasetę po jakimś krótkim czasie spłukujemy pod ciśnieniem wodą( zwykły szlauf ogrodowy )  i jest czysta

-psikamy ramę , spłukujemy i jest czysta

 

Kolego mówił, że są takie wynalazki ale nie potrafi sobie przypomnieć  jak się to nazywa , dlatego pytam,szukam.

 

( te z przykładowego Decathlonu ( różowe),jakieś Muc-Offy  zdecydowanie nie spełniają powyższego warunku-bez szmatki się nawet ramy nie domyje,co dopiero czarnej brudnej  kasety)

 

 



#72 Gosc_TeQuila_*

Gosc_TeQuila_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2017 - 12:20

może?:

 

http://fenwicks.pl/

 

t.



#73 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 27 czerwiec 2017 - 12:41

Ale to ,,własnoręcznie sprawdzone''- wstukałem w sieci i np. dają w zestawie gąbke czyli może nie do końca to co chcę.

 

W sumie łańcuch to najmniejszy problem, mam nawet jakąś maszynkę ,która z rozpuszczalnikiem czy czymś podobnym daje radę.

 

Bardziej chodzi o kasetę, ramę ... różne zakamarki , przerzutki- już mi się znudziła zabawa szmatkami i od x czasu jeżdżę na ,,brudasie''co najwyżej poleje samą wodą.



#74 Gosc_Peelos_*

Gosc_Peelos_*
  • Gość

Napisano 27 czerwiec 2017 - 15:01

Na smary (kaseta, łańcuch) działaja odtluszczacze (np. Meglio - sprawdzony), ale zaschnietego blota bez przejechania gabka/Szczotka z mydłem nie udało mi się zmyć w 100%

Sent from my D5503 using Tapatalk


  • Senninho lubi to

#75 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 16:19

Czy mycie łańcucha rozpuszczalnikiem nitro jest bezpieczne? Oczywiście gdy zdejmiemy łańcuch i potem go dokładnie wypłuczemy.



#76 carlos76

carlos76
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwiec 2017 - 18:33

Myślę, że nitro jak najbardziej będzie OK. Płukanka w butelce i łańcuszek czysty ;) generalnie każdy rozpuszczalnik będzie dobry do odtłuszczenia łańcucha.

Ja pytanie mam zgoła inne : czy po takim płukaniu dobrym sposobem na konserwację (zamiast standardowego oleju z teflonem) jest np. wygotowanie łańcucha w parafinie ? ktoś próbował tego sposobu ? wierząc YT-owi to lepsze niż jego smarowanie.

 

tutaj materiały filmowe :


  o__          __o        ,__o                                        __o          __o
  ,>/_        -\<,      _-\_<,                                    _`\<,_      _ \<_
(*)`(*).....O/ O.....(*)/'(*).. 
IT'S TIME FOR A RIDE ...(*)/ (*).....(_)/(_) 


#77 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 27 czerwiec 2017 - 20:50

probowalem tej metody,niestety lancuch po zastygnieciu parafiny chodzi dosyc twardo i wedlug mnie glosno.Po 200km juz bylo go mocno slychac i wrócilem do oleju shimano.Do tego ja jeszcze dodawalem grafitu w proszku.generalnie roboty mase a efekt slaby



#78 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 27 czerwiec 2017 - 21:01

Meglio. Psik psik na kasetę, ręcznik i czysta. Łańcuch do podstawki na kwiaty, psik psik. Parę minut i do zlewu popłukać ciepłą wodą. Na korbę psik psik i ręcznikiem wyczyścić. Mi to zajmuje jakieś 15 minut. Łańcuch po wypłukaniu zawijam luźno w wygniecioną gazetę i szybko schnie. Napęd czysty. Na rękawiczki psik psik i wytrzeć w ręcznik. Wszystko czyste.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


  • Mateunio lubi to

#79 carlos76

carlos76
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 czerwiec 2017 - 22:16

Meglio. Psik psik na kasetę, ręcznik i czysta. Łańcuch do podstawki na kwiaty, psik psik. Parę minut i do zlewu popłukać ciepłą wodą. Na korbę psik psik i ręcznikiem wyczyścić. Mi to zajmuje jakieś 15 minut. Łańcuch po wypłukaniu zawijam luźno w wygniecioną gazetę i szybko schnie. Napęd czysty. Na rękawiczki psik psik i wytrzeć w ręcznik. Wszystko czyste.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

Senninho : Gdzie kupujesz to Meglio ? w jakiejś ogólnopolskiej sieciówce jest dostępny ? czy tylko w necie ? Warto go spróbować ;)


  o__          __o        ,__o                                        __o          __o
  ,>/_        -\<,      _-\_<,                                    _`\<,_      _ \<_
(*)`(*).....O/ O.....(*)/'(*).. 
IT'S TIME FOR A RIDE ...(*)/ (*).....(_)/(_) 


#80 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 28 czerwiec 2017 - 05:47

Są w sklepach. Znajomi kupują do domu, garów, znajomy mechanik do mycia rąk. Ja kupuję w internecie większe baniaki i rozlewam na kilka spryskiwaczy dla rodziny i dla mnie do roweru.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź