Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chamstwo Na Drodze


317 odpowiedzi w tym temacie

#261 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 26 marzec 2015 - 17:56

O czym Wy gadacie???



#262 extremepl.rw

extremepl.rw
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 20:20

O tym jak jest ciężko, na drodze zwłaszcza, a na powiatowej to już najgorzej ;)

#263 mavicopencd

mavicopencd
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 20:26

Pełno psychopatów dzisiaj jechałem wąską dróżką z góry musiałem omijać dziury ale i tak wszystkich się nie dało i jakiś pajac w swojej astrze 1.4 mi wisiał na ogonie cały czas i chciał mnie staranować, nie wiem czego oczekiwał, że wjade w te dziury zejde z roweru i go przepuszcze czy co, niestety już każdy prostak tutaj ma jakiegoś strucla z niemiec i sie popisuje, nie wiem przed kim nawet ten akurat jechał z rodziną i dziećmi chyba mu nie zależy na bliskich..



#264 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 sierpień 2017 - 20:38

No a tak z ciekawości: stałoby się coś gdybyś go po prostu przepuścił? Tak z życzliwości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
  • mikroos i tadzikpl lubią to

-- 

Marcin Trzaska


#265 OpaQ

OpaQ
  • Użytkownik
  • 186 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 27 sierpień 2017 - 15:29

No a tak z ciekawości: stałoby się coś gdybyś go po prostu przepuścił? Tak z życzliwości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Właśnie.



#266 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 22:31

chciał mnie staranować

I co? nie mógł Cię dogonić? :shock:

 

Ale popieram, że mu nie ustąpiłeś, czy jakby to nazwać.

Samochodów są setki i jakby tak każdego przepuszczać? On depnie w pedał i zaraz to odrobi.

Oczywiście mówię tylko o syt. gdzie było to utrudnione/niemożliwe bez zwolnienia wyraźnego.



#267 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 sierpień 2017 - 05:47

Brawo. Zablokuj drogę bez najmniejszego powodu i bez jakiejkolwiek korzyści dla siebie (bo wybacz, zjechanie na pobocze na 5 sekund by Ciebie nie zbawiło), a potem narzekaj, że kierowcy "bez powodu" nienawidzą rowerzystów.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#268 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 08:27

I co? nie mógł Cię dogonić? :shock:

 

Ale popieram, że mu nie ustąpiłeś, czy jakby to nazwać.

Samochodów są setki i jakby tak każdego przepuszczać? On depnie w pedał i zaraz to odrobi.

Oczywiście mówię tylko o syt. gdzie było to utrudnione/niemożliwe bez zwolnienia wyraźnego.

 

Ręce opadają jak się czyta takie posty :(



#269 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 14:14

Chyba napisałem wyraźnie, że w syt. gdy to jest bardzo utrudnione - takich sytuacji mamy mało.

Sam jeżdżę przy krawężniku i nikomu nie utrudniam, ale jadąc do pracy mam odcinek 200metrów takich dziur, że tylko środkiem da się jechać - to co, mam pod krawężnik wskakiwać? Czy może zwolnic do 5km/h i jechać po tych dziurach?


  • Greek lubi to

#270 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 28 sierpień 2017 - 18:08

Ale nie rozumiem dlaczego miał go niby przepuszczać? Szczególnie, że omijał dziury które jak wiemy dla kół w szosówkach bywają zabójcze. Mnie najbardziej rozwalają sytuacje typu: jedzie koleś autem i wyprzedza mnie tylko po to żeby za 100 metrów skręcić w prawo, tak jakby nie mógł ten kawałeczek drogi przejechać za mną i potem spokojnie skręcić.



#271 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 13:03

Dużo zależy od sytuacji, ale ogólnie dobrze być miłym dla innych. Kierowcy też się przepuszczają.

#272 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 15:28

Tak się zastanawiam czy w bmw drogo kosztuje wyposazenie go dodatkowo w kierunkowskazy? Bo chyba nie ma ich w wyposażeniu standardowym bo widzę, że wielu użytkowników ich nie ma, szczególnie jak zjeżdżają z ronda.

#273 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 wrzesień 2017 - 16:48

Oj, to podobnie jak wielu cyklistów - mają rączki a nie sygnalizują. ;-)
Bądźmy po prostu „gentelmenami na drodze“ - w latach osiemdziesiątych XX wieku (OMG! jak to brzmi) milicjanci ruchu drogowego rozdawali takie fajne naklejki dzieciakom. :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

-- 

Marcin Trzaska


#274 nico123

nico123
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 07:57

Ale nie rozumiem dlaczego miał go niby przepuszczać? Szczególnie, że omijał dziury które jak wiemy dla kół w szosówkach bywają zabójcze. Mnie najbardziej rozwalają sytuacje typu: jedzie koleś autem i wyprzedza mnie tylko po to żeby za 100 metrów skręcić w prawo, tak jakby nie mógł ten kawałeczek drogi przejechać za mną i potem spokojnie skręcić.

 

To jest jeszcze normalne, mnie spotykają często gorsze sytuacje typu kierowca mnie jeszcze dobrze nie wyprzedzi i zaczyna skręcać w prawo a ja muszę zahamować. Albo wyprzedza mnie a za 5m hamuje i zjeżdża na pobocze też jakbym nie odbił mogło by się źle skoczyć. Poza tym jest jeszcze wyprzedzanie na 3 trzeciego i wyprzedzanie praktycznie bez odstępu. 

Z respektowaniem rowerzystów na drodze jest coraz lepiej ale zdarzają się takie kwiatki.



#275 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 08:59

Wczoraj na mnie koleś trąbił bo jechałem środkiem swojego pasa, mimo że był wolny lewy pas a w obrębie kilometra zero samochodów. On chyba liczył że mu zjadę na chodnik. Powiedziałem parę ciepłych słów na skrzyżowaniu ale nie wyszli, chyba za wielki jestem 😉

#276 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 12:19

Dużo jełopów jeździ po drogach niestety. Szkolenie i egzaminy są na mega niskim poziomie i później mamy to co mamy.

W mojej ocenie to tak min. 40% ludziom bym pozabierał uprawnienia bo zwyczajnie się nie nadają.

 

Jeden cie wyprzedza na gazetę, a drugi (cenzura) się ciągnie za tobą przez pół miasta pomimo tego, że jadę przy samym krawężniku i sporo luk z przeciwka. Później jedziesz samochodem a tam za takim baranem kolumna 20 samochodów.

 

Wyprzedzanie 20metrów przed skrzyżowaniem i skręt w prawo to już standard, wyjazd z chodnika/parkingu z niewidomym za kierownicą to też częsty przypadek.

 

Gdy jeżdżę samochodem to tak min. 2 razy w tyg. mógłbym walić z nieswojej winy.



#277 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 wrzesień 2017 - 13:34

70-80% kierowców uważa swoje umiejętności za wyższe od przeciętnych.

 

Tak tylko mówię... ;)


  • krokodyl1220 lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#278 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 11 wrzesień 2017 - 16:07

A ja jeszcze pamiętam, że milicjanci ruchu drogowego wykręcali rowerzystom wentylki, aby uniemożliwić dalszą jazdę - niejednemu dobrze by to zrobiło. A jakież to proste i wychowawcze było  :D


  • Yar_Tur lubi to

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#279 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 18:17

A ja jeszcze pamiętam, że milicjanci ruchu drogowego wykręcali rowerzystom wentylki, aby uniemożliwić dalszą jazdę - niejednemu dobrze by to zrobiło. A jakież to proste i wychowawcze było :D


Ale za co wykręcali? Za wykroczenie? Jazdę pod wpływem? Nie pamiętam tego😊 może za młody jestem 😉

#280 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 11 wrzesień 2017 - 18:29

Różnie - najczęściej za jazdę pod wpływem - po co zaraz mandat, albo do sądu (jest to jeszcze ?), jak najczęściej nie ma z czego ściągnąć za ten mandat, albo prawko odbierać. A tak, prowadząc rower był czas przetrzeźwieć, przemyśleć swoje postępowanie  :) , a nie raz nie dwa rower człowieka do domu doprowadził. 

 

Oczywiście to nie moje historie  :D

 

Ale też za brak oświetlenia na ten przykład.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź