Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hollowtech II - Wkład Suportu


111 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 22 kwiecień 2010 - 12:37

Od siebie dodam tylko tyle. Część No. 7 często lubi wydzielać przedziwne odgłosy jeśli nie ma smaru. Jej obecność wg. mnie jest zbędna.

Śruby oznaczone No. 2 są niezwykle słabe. U mnie dwie operacje kluczem i śruby nie miały łebków. Od razu wymieniłem je.

Pięknie Wam napisał SPIKE, o montażu :) Jakbyście pokusili się o czytanie manuali Shimano o składaniu korb ze zintegrowaną osią to by pytań nie było. Tam to samo jest napisane.
Shimano zaleca po ok 150 km od montażu korby odkręcenie śrub No.2 i dociągnięcie do zalecanego momentu nakrętki No.1 aby usunąć ewentualny luz.

Swoją drogą na marginesie dodam że warto mieć dobry klucz Nie-Shimanowski do dokręcania tej nakrętki No.1, bo producenckim ciężko się operuje i trudno się dokręca.

KORBA Shimano R600 MA WADE TECHNICZNA


Może to wada Twego egzemplarza? Trzeba by było się temu lepiej przyjrzeć.

#22 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 kwiecień 2010 - 20:08

1. Część 7 raczej powinna być, ja przy montażu lewej korby stosuje smar w sprayu biały, którym psikam w szczeline i nic nie ma prawa trzeszczeć.( nie moge napisać ze jest zbędna bo mam napis ( Shimano Service Center, czy jakoś tam.)

2. Mam klucze, imbusowe , które używam już 3 sezon i nie niszczą śrub, zresztą śruby te dokręca sie delikatnie powoli ni nic się im nie dzieje.

3. Można w sieci znaleźć klucze do nakrętek metalowe, tyle że dokręcamy takzę pomału aby nie urwać plastykowej śruby .

I to tyle, wszystko robione z głową i po kolei daje gwarancje sukcesu.


Przy okzaji moje spostrzeżenia :

HII - wymusza szerszy rozstaw nóg przy pedałowaniu - prawda to czy fałsz ?? bo u mnie tak jest po montażu i przejściu z systemu kwadrat, czuje lekko mówiac kaczkowaty rozstaw, na kwadracie wydaje mi sie że nogi były wężej - gorzej teraz mi na podjazdach , róznica jest ok 3-4 mm na strone.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#23 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 22 kwiecień 2010 - 20:28

HII - wymusza szerszy rozstaw nóg przy pedałowaniu - prawda to czy fałsz ??


W stosunku do kwadratu ponoć prawda. Ogólnie wydaje mi się że HTII ma większy Q-factor. Dlatego też z miłością powitałem Ultra Torque u rowerze, które to szczyci się najniższym Q-Factorem.

#24 bobo100

bobo100
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądNowy Tomyśl

Napisano 13 listopad 2010 - 23:38

Odświeżam temat. Podczas ostatnich jazd słyszałem delikatne odgłosy z supportu. Jako, że sezon ma się dla mnie ku końcowi, postanowiłem rozebrać całość. Robiłem to pierwszy raz. Odkręcić się dało, poszło płynnie. Jak już ściągnąłem miski to zauważyłem, że mają dość duże opory, tzn. jak przesuwam palcem to czuję opory (prawa miska). W lewej tego nie ma w takim stopniu, praktycznie nie do wyczucia. Przeglądając natrafiłem na ten

temat

Jak widać w tym poradniku można zastosować inne, nie oryginale łożyska i powinno działać. Tylko, że natrafiłem na mały problem;/ Nie wiem jak, ale spartaczyłem właśnie tą plastikową tulejkę. Podczas jej wybicia odłamał mi się kawałek, tak ok 4 mm, do środka kołnierza. Czy jak wbiję nowe łożyska, nie będzie to robota daremna, czy po jakimś krótkim czasie nie trzeba będzie znów wymieniać? A może ktoś z Was ma może jakiś stary support (mój to 6600), abym mógł to wykorzystać, ten element chociaż, bo tego kupić to nigdzie nie kupie. Jeżeli nic się nie znajdzie to trzeba będzie kupić nowy support.

#25 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 14 listopad 2010 - 00:46

bobo100, nic sie nie powinno stać.

W końcu łożyska też mają uszczelki.

#26 bobo100

bobo100
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądNowy Tomyśl

Napisano 14 listopad 2010 - 10:13

W takim razie zobaczymy co z tego wyjdzie, powinno się udać ;)

#27 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 listopad 2010 - 15:44

Odświeżam temat. Podczas ostatnich jazd słyszałem delikatne odgłosy z supportu. Jako, że sezon ma się dla mnie ku końcowi, postanowiłem rozebrać całość. Robiłem to pierwszy raz. Odkręcić się dało, poszło płynnie. Jak już ściągnąłem miski to zauważyłem, że mają dość duże opory, tzn. jak przesuwam palcem to czuję opory (prawa miska). W lewej tego nie ma w takim stopniu, praktycznie nie do wyczucia. Przeglądając natrafiłem na ten

temat

Jak widać w tym poradniku można zastosować inne, nie oryginale łożyska i powinno działać. Tylko, że natrafiłem na mały problem;/ Nie wiem jak, ale spartaczyłem właśnie tą plastikową tulejkę. Podczas jej wybicia odłamał mi się kawałek, tak ok 4 mm, do środka kołnierza. Czy jak wbiję nowe łożyska, nie będzie to robota daremna, czy po jakimś krótkim czasie nie trzeba będzie znów wymieniać? A może ktoś z Was ma może jakiś stary support (mój to 6600), abym mógł to wykorzystać, ten element chociaż, bo tego kupić to nigdzie nie kupie. Jeżeli nic się nie znajdzie to trzeba będzie kupić nowy support.


Jak w miskach są łozyska 6 mm grubości to sobie nic nie wymienisz bo nie są dostępne w sprzedazy.

Pakiet Shimano to koszt ok 40 zł wiec szkoda zachodu.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#28 bobo100

bobo100
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądNowy Tomyśl

Napisano 14 listopad 2010 - 16:31

SPIKE, jak wiesz gdzie dostanę nowe miski za 40 zł to się pochwal, chętnie skorzystam ;-) Co do tego, że nie ma łożysk 6 mm w rozsądnych cenach to wiem (są ceramiczne czy hybrydowe, ale za ponad 100zł jedno, więc odpada).

#29 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 listopad 2010 - 17:23

Zapraszam na PW, Ci moge wysłać komplet , miski 4500 Tiagra komplet 41 zł .
Np. wkład 5700 kosztuje 60 zł, a wkład 5600 - 72 zł
6600 - 76 zł, a 6700 - 81 zł róznice w cenach .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#30 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 14 listopad 2010 - 20:00

bobo100,

http://allegro.pl/su...1311891451.html

;-) ;-)

#31 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 listopad 2010 - 20:47

http://www.velotech....rtu-pakiet.html

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#32 rafalwspin

rafalwspin
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądUK

Napisano 18 listopad 2010 - 19:34

Jak sié ma kompatybilnosc zewnetrznych suportow hollowtech II, mega exo, gxp... Mam korbe FSA Gossamer, ale w przyszlosci chcialbym moze zmienic na Srama Force lub stara Dura Ace, a moze wyzszy model FSA :-D Przy przekladaniu ramu nie chce juz montowac starych misek (waza 180g!) i myslalem o Aerozine http://cgi.ebay.co.u...=item7dbaee009b

#33 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 18 listopad 2010 - 21:36

SPIKE, Faktycznie nie opłaca się wymieniać łożysk w starym suporcie. No chyba że ktoś testował taki sposób i na przykład na łożyskach standardowych (takich po 20zł/szt tj. Fag Nsk lub inne pożądne nie tanie lipa typu CX po 2szł/szt) osiągnie większy przebieg.
Osobiście uważam że Shimano do supportu za 40zł nie daje jakiś super łożysk tylko też coś pokroju niechlubnych CX'ów.

#34 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 18 listopad 2010 - 22:36

HTII i Megaexpo są kompatybilne ze sobą i nie ma problemu z wymianą korby.
GXP to osobny standard i pasują tylko korby SRAMa/Truvativa.

#35 rafalwspin

rafalwspin
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądUK

Napisano 13 grudzień 2010 - 20:50

Jaka jest różnica w suporcie HTII miedzy wersją MTB i road? Obstawiam, że MTB jest na szerokość 68/73, więc w szosówce trzeba by przyciąć tulejkę. Pytam, ponieważ waga wersji MTB u Shimano jest zawsze mniejsza (ok.10g).

#36 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 13 grudzień 2010 - 21:00

Jaka jest różnica w suporcie HTII miedzy wersją MTB i road?


Z tego co wiem to HTII jest to technologia wykonania ramion korby a nie wkładu suportowego i polega na wydrążonych w środku ramionach co zapewnia zmniejszenie wagi. Oznaczenie II odnosi się do zintegrowanej osi z ramieniem jako że HT I było jeszcze mocowane na octalink, ale posiadało już drążone ramiona. Wielu ludzi myli to.


Mufy suportowe w MTB występują w szer. 68 i 73mm tak jak i wkłady, które regulujemy podkładkami. Suporty Shimano do grup szosowych są przystosowane do muf z gwintem BSA 70mm i nie wymagają żadnych podkładek.

#37 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 13 grudzień 2010 - 21:02

Suporty Shimano do grup szosowych są przystosowane do muf z gwintem BSA 70mm

No co Ty facet dajesz. Standard besy to 68 mm! Włoch ma 70.

#38 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 grudzień 2010 - 21:04

Suporty Shimano do grup szosowych są przystosowane do muf z gwintem BSA 70mm i nie wymagają żadnych podkładek.


że co?? 70mm to gwint ITL inaczej zwany włoskim.W ramach szosowych i mtb występuje BSA i ITL,ten drugi to raczej starszy patent już raczej rzadko występujący

#39 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 13 grudzień 2010 - 21:09

No co Ty facet dajesz. Standard besy to 68 mm! Włoch ma 70.


Ok możliwe, tego jest za wiele.. ;-) Sorki za pomyłkę. Faktycznie BSA ma 68, chociaż ten wymiar i tak w obrębie ram często sie waha. Co sam ostatnio podczas pomiaru stwierdziłem.

Dobrze że francuskich muf już nie ma bo jeszcze z tym by się kręciło.

#40 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 grudzień 2010 - 21:30

Bikemaster, lektura dla ciebie:
raz: http://www.kolarstwo....gda.pl/bb.html
dwa: http://www.forumszos...opic.php?t=3465



Dodaj odpowiedź