Skocz do zawartości


Jaki Kask??


1923 odpowiedzi w tym temacie

#1801 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 luty 2020 - 18:49

Duży wybór kasków jest w PM rider na Powstańców i Sport Profit na Pomorskiej

 

No właśnie myślałem o PM, byłym Twomarku w Tarasach Grabiszyńskich i tym sklepie, co jest obok nich. Sport Profit nie znałem, dzięki. 



#1802 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1139 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 16 luty 2020 - 10:41

Dzięki za odpowiedzi. Co do aero i lekkiego, to w sumie najbardziej podoba mi się coś pomiędzy.
Popatrzę po kolei na kasku z rankingu od sirkoziego i coś pewnie mi wpadnie w oko.

 

Ja bym już MIPS'a odpuścił i szedł w Wavecell'a.

 

Sam kupiłem Bontrager Specter w dobrej cenie =) Fajny, bezpieczny kask. No i crash guarantee, aczkolwiek na to raczej nie zwracam uwagi..


  • Bzyk lubi to

#1803 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 16 luty 2020 - 14:42

Też mi Bontragery wpadły w oko. I mam na nie w miarę przyzwoity rabat. Chociaż ostatnio najbardziej mnie chyba Abus Gamechanger zaintrygował.

#1804 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 luty 2020 - 16:20

Ja bym już MIPS'a odpuścił i szedł w Wavecell'a.

 

Sam kupiłem Bontrager Specter w dobrej cenie =) Fajny, bezpieczny kask. No i crash guarantee, aczkolwiek na to raczej nie zwracam uwagi..

 

A jak wentylacja? Przez te "komórki" przepływ powietrza musi być mizerny. Wagowo też mocno odstaje od podobnych kasków.



#1805 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1139 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 16 luty 2020 - 19:38

A jak wentylacja? Przez te "komórki" przepływ powietrza musi być mizerny. Wagowo też mocno odstaje od podobnych kasków.

 

Wentylacja jest na naprawdę dobrym poziomie. Myślę, że nawet przy 35*C będzie OK, tym bardziej, że mam biały =) Wavecell nie zmniejsza wentylacji tak odczuwalnie.



#1806 Flop

Flop
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 luty 2020 - 05:00

Uniwerek w Stanach robi niezależne testy kasków.

Bardzo interesujące jest to zalinkowane zestawienie. Też rozglądam się za nowym kaskiem i ciekawe światło rzuca na rynek ten ranking. Wręcz szokującą informacją dla mnie jest to, że mój poczciwy Bontrager Circuit MIPS (dostał cztery gwiazdki i notę 14.0 - im niższa, tym lepiej), któego właśnie chciałem wymieniać na coś nowszego, droższego i lepszego, wypada lepiej niż dużo droższy, bardziej prestiżowy i brany przeze mnie pod uwagę Giro Synthe (cztery gwiazdki i 17.0 punktów karnych), a już wręcz bije na głowę (nomen omen) topowy KASK Valegro (trzy gwiazdki, 19,6 punktów karnych).  Co tym bardziej niepokoi, że oprócz Giro Synthe brałem pod uwagę też produkt firmy KASK, ale akurat model Protone. Niestety Protona nie ma jeszcze w testowym zestawieniu, a ciekawe co by wyszło.

Skręca mnie też z ciekawości jak wypadałyby w tych zestawieniach kaski ABUSa. 



#1807 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 luty 2020 - 10:11

KASKi i Abusy nie mają żadnych systemów typu MIPS. Patrząc po wynikach podobnych kasków wydaje się wątpliwe, żeby zdobyły 5 gwiazdek. Warto też zwrócić uwagę, że testowane kaski są przeznaczone na rynek amerykański - mają certyfikat CPSC. CPSC jest bardziej wymagający od europejskiego CEN, stąd też kaski typowo na rynek europejski są zwykle lżejsze.


  • Flop lubi to

#1808 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 27 luty 2020 - 07:54

Znacie tą stronę? Protone w niektórych kolorach mocno tanio.

https://www.deporvil...urs-helmet-blue

#1809 Flop

Flop
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 luty 2020 - 08:07

I może ktoś wie, dlaczego nie mają w ofercie kilku malowań (np. biało-błękitny, czarno-limonkowy), za to posiadają kolory, ktorych nie ma na oficjalnej stronie kask.com (np. pomarańczowy)??? To, że nie mają wszystkich kolorów to jeszcze nie dziwne, ale że mają takie, do których Kask się nie przyznaje, to mnie trochę martwi...

#1810 TeQuila

TeQuila
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 27 luty 2020 - 11:25

Znacie tą stronę? Protone w niektórych kolorach mocno tanio.

https://www.deporvil...urs-helmet-blue

 

musisz sam zadecydować  :)

 

https://pl.trustpilo...eporvillage.net

 

t.


  • Bzyk lubi to

#1811 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 27 luty 2020 - 11:35

Dzięki, opinie mocno rozbieżne. Niby kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, ale też jakoś nie mam ochoty specjalnie na bąbelki 😀. Zastanawia mnie właśnie to, co napisał Flop. O kolorach, których nie ma nigdzie indziej.
  • Flop lubi to

#1812 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 27 luty 2020 - 12:05

Znacie tą stronę? Protone w niektórych kolorach mocno tanio.

https://www.deporvil...urs-helmet-blue

Ja bym odpuścił, tym bardziej, że nawet te super ceny wcale nie są takie super. Po przewalutowaniu + przesyłka to Ci wyjdzie nie wiele mniej, a nie daj Bóg nie trafisz z rozmiarem i już robi się drożej niż u nas. Ja bym wolał dołożyć te 100pln i kupił z polskiej dystrybucji.


  • Flop lubi to

#1813 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 27 luty 2020 - 12:37

Ja bym odpuścił, tym bardziej, że nawet te super ceny wcale nie są takie super. Po przewalutowaniu + przesyłka to Ci wyjdzie nie wiele mniej, a nie daj Bóg nie trafisz z rozmiarem i już robi się drożej niż u nas. Ja bym wolał dołożyć te 100pln i kupił z polskiej dystrybucji.

 

 

 

Zainteresowałem się tylko niebieskim, który kosztuje 200-300 zł taniej, niż inne kolory. Ale tak jak piszesz, temat odpuszczam. 


  • Flop lubi to

#1814 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 07:22

Zastanawiałem się czy by nie kupić czegoś tańszego niż Kask Protone i trafiłem na dwa kaski które mi się spodobały. Giro Cinder i Abus Aventor. Miał ktoś styczność? Jakieś porównanie który sprawuje się lepiej bo cena taka sama.

#1815 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 02 marzec 2020 - 08:19

Z tego co patrzę na pierwszy rzut oka, to Cinder ma MIPS i jest jakieś 50 g cięższy. Jeśli Ci to robi różnicę. 



#1816 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 02 marzec 2020 - 08:54

Pomijajac kwestie dopasowania, zwroc uwage, jak to jest istotne dla ciebie, na jakosc zawieszenia, wkladek, paskow, zapiecia i regulacji. Giro (Synth) pod tym wzgledem, to najgorszy kask jaki mialem/mam. Jak taka kiepscioche daja do najwyzszych modeli, to mozna sie spodziewac ze w tych nizszych modelach nie bedzie lepiej. Tu np Kask, to zupelnie inna liga. Nie mialem do czynienia z Abusem.
  • Flop lubi to

#1817 Flop

Flop
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 marzec 2020 - 09:10

Ja ostatecznie złożyłem zamówienie na Protona w CentrumRowerowym, bo skusiłem się na 40% obniżkę ceny. Zobaczymy jak będzie pasował. Jak coś, mam dwa tygodnie na zwrot.  :P



#1818 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marzec 2020 - 19:57

Mam aventora i tak jak pisalem wyzej sporo czlowieków w wawce w nich jezdzi. Lekki i nie wyglada sie w nim gupio
Ale jak trafie bialego airbreakera w dobrej cenie to biere.

#1819 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 marzec 2020 - 20:59

Rozglądam się za lekkim, dobrze wentylowanym kaskiem. Musi mieć MIPS lub coś podobnego. Coś ze średniej półki, max 500zł. Coś polecacie?



#1820 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marzec 2020 - 18:39

Przymierzyłem dziś znów airbreakera.
Jakis troche dziwny, sciska po bokach a przod i tyl luźno, chyba jednak zostane z aventorem.



Dodaj odpowiedź