Skocz do zawartości


Jaki Kask??


1923 odpowiedzi w tym temacie

#1841 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 06 kwiecień 2021 - 14:13

Przede wszystkim przymierz konkretny model. Nawet kaski tego samego producenta, ale inne modele mogą inaczej pasować



#1842 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 06 kwiecień 2021 - 16:54

Mogę wypowiedzieć się w kwestii kasków Speca :
Jeździłem 3 lata w S-Works Prevail - lekki, przewiewny, nie czuć go na głowie.
Od zeszłego roku użytkuję aerodynamicznego S-Works Evade i nie czuję żadnego dyskomfortu względem Prevaila.

Wysłane z Ultra dużego Note 20 ...

#1843 Belmon

Belmon
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12 sierpień 2021 - 19:03

Jestem na etapie kupienia kasku,szukam tak mniej więcej za 200zl +/-.

Jako,że pewnie te kaski nie różnią się praktycznie niczym jeśli chodzi o ochronne jedynie wyglądem i dopasowaniem, który z tych wymienionych byście polecili 

-ABUS Macator

-MET Idolo 

-GIRO Isode (wydaje mi się,że wygląda najgorzej na głowie)

 

 

#1844 Belmon

Belmon
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 12 sierpień 2021 - 19:03

Jestem na etapie kupienia kasku,szukam tak mniej więcej za 200zl +/-.

Jako,że pewnie te kaski nie różnią się praktycznie niczym jeśli chodzi o ochronne jedynie wyglądem i dopasowaniem, który z tych wymienionych byście polecili 

-ABUS Macator

-MET Idolo 

-GIRO Isode (wydaje mi się,że wygląda najgorzej na głowie)

 

 

#1845 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 12 sierpień 2021 - 19:17

Kup ten, który najbardziej Ci się podoba lub najlepiej leży na Twojej głowie.

Wysłane z Ultra dużego Note 20 ...

#1846 karuzel91

karuzel91
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 08 wrzesień 2021 - 11:41

Bontrager Specter WaveCel, wart swojej ceny? Czy przerost formy nad treścią stąd cena wysoka?



#1847 lina

lina
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 08 wrzesień 2021 - 12:15

Mnie w kaskach typu WaveCel jest mega gorąco (miałem xxx WaveCel). Na zimę/jesień ok., ale gdy zrobiło się ciepło to głowa się gotowała. Wiadomo, że każdy inaczej będzie odczuwał temperaturę. Plusem Bontragera jest możliwość zwrotu, więc jak coś nie będzie pasowało możesz wymienić na inny. Ja teraz jeżdżę w Bontrager Velocis i tego mogę polecić.



#1848 lina

lina
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 08 wrzesień 2021 - 12:15

Mnie w kaskach typu WaveCel jest mega gorąco (miałem xxx WaveCel). Na zimę/jesień ok., ale gdy zrobiło się ciepło to głowa się gotowała. Wiadomo, że każdy inaczej będzie odczuwał temperaturę. Plusem Bontragera jest możliwość zwrotu, więc jak coś nie będzie pasowało możesz wymienić na inny. Ja teraz jeżdżę w Bontrager Velocis i tego mogę polecić.



#1849 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 08 wrzesień 2021 - 15:14

Ja szukam czegoś zimowego z mniejszą wentylacją. Myślałem o Giro Vanquish, bo ma szybkę. Jeśli założę kominarkę to szybka jest dużo lepsza niż okulary i naprawdę chroni od wiatru spory fragment twarzy. Nie mam gdzie niestety przetestować rozmiaru w Warszawie.Raczej L jeśli mam zakładać potem kominiarkę. Myślałem też o innych ale obcinają uszy. Problem też z cenami bo wypadają słabo.  Wagowo też lipa. Jeszcze Furion i Gamchanger chodzą po głowie ale one są bez szybek.

Może macie jakieś fajne pomysły na lekkie kaski bez wentylacji ale wątpie aby Furiona coś przebiło.



#1850 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 08 wrzesień 2021 - 15:57

Ja szukam czegoś zimowego z mniejszą wentylacją. Myślałem o Giro Vanquish, bo ma szybkę. Jeśli założę kominarkę to szybka jest dużo lepsza niż okulary i naprawdę chroni od wiatru spory fragment twarzy. Nie mam gdzie niestety przetestować rozmiaru w Warszawie.Raczej L jeśli mam zakładać potem kominiarkę. Myślałem też o innych ale obcinają uszy. Problem też z cenami bo wypadają słabo.  Wagowo też lipa. Jeszcze Furion i Gamchanger chodzą po głowie ale one są bez szybek.

Może macie jakieś fajne pomysły na lekkie kaski bez wentylacji ale wątpie aby Furiona coś przebiło.

używam Furiona od kwietnia i jego wentylacja wysiada dopiero w temp. grubo powyżej 30 st. w połączeniu z długą ekspozycją. Pewnie w górach też w lato nie powinien być pierwszym wyborem (mam teraz zamiennie Ibexa, gdy potrzeba wentylacji). 
 

Natomiast to co mnie w HJC uwiodło to automatyczne dopasowanie kasku do głowy. Proton, Aether i nowy MET Rivale trafiły na dno szafy lub rozdane po rodzinie. 



#1851 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 wrzesień 2021 - 16:22

Dokładnie, to dopasowanie w Furionie jest świetne. Ale w góry nawet przy 25 st. jest słabo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1852 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 08 wrzesień 2021 - 17:21

Czacha dymi

#1853 karuzel91

karuzel91
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 09 wrzesień 2021 - 20:15

Mnie w kaskach typu WaveCel jest mega gorąco (miałem xxx WaveCel). Na zimę/jesień ok., ale gdy zrobiło się ciepło to głowa się gotowała. Wiadomo, że każdy inaczej będzie odczuwał temperaturę. Plusem Bontragera jest możliwość zwrotu, więc jak coś nie będzie pasowało możesz wymienić na inny. Ja teraz jeżdżę w Bontrager Velocis i tego mogę polecić.

Velocis prezentuje się wyśmienicie ale troszkę drogi jak na moja kieszeń. Polecisz coś w czym głowa się nie grzeje tak jak wspomnianym przeze mnie bontragerze i jest bezpiecznie a zarazem w budżecie do 400-450zl?

#1854 lina

lina
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 09 wrzesień 2021 - 20:25

Zerknij na ofertę MET-a, model VINCI MIPS wygląda ciekawie.
  • Baryja lubi to

#1855 pioro69

pioro69
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 listopad 2021 - 16:46

W sklepie mantel.com mają teraz bardzo dobre ceny na kaski ,np. do wczoraj HJC furion 2 poniżej 700zł. Dzisiaj widzę np. 

Abus AirBreaker 750.  Koła u nich kupowałem i bez problemu , 3 dni robocze i były u mnie. 

#1856 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 11 listopad 2021 - 17:38

Dokładnie, to dopasowanie w Furionie jest świetne. Ale w góry nawet przy 25 st. jest słabo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Serio? 38stC na WTR było mi przyjemnie cieplutko :-)

Facebuk i  YT  Strava


#1857 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 22 styczeń 2022 - 17:23

Poszukiwany kask z jak najlepszą wentylacją. Airbreaaker? Jakieś pomysły? Może być coś mniej popularnego, mipsy itd nie mają znaczenia



#1858 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 22 styczeń 2022 - 17:57

Mam Valegro i przy upałach naprawdę czułem różnicę po zmianie z innego.
Jeszce bardziej było to czuć jak zaczęło być zimno w głowę jesienią.
  • Invincible. lubi to

#1859 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 22 styczeń 2022 - 18:26

Airbreaker jest bardzo spoko. Lekki, przewiewny mocno i bardzo dobrze chroni głowę ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Invincible. lubi to

#1860 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 22 styczeń 2022 - 20:30

Valegro odpada, raz, że mi się nie podoba a dwa, że prawdopodobnie będę w nim wyglądał jak w kapeluszu - prawdopodobnie w większości kasków wpadnie rozmiar S. Szczerze mówiąc to chyba do protone byłoby mi bliżej.

 





Dodaj odpowiedź