Skocz do zawartości


Jaki Kask??


1923 odpowiedzi w tym temacie

#1821 KrzysztofBraciak

KrzysztofBraciak
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 marzec 2020 - 11:50

Witam rozglądam się za nowym kaskiem, jazda po mieści. Pomoże ktoś  :D  :D



#1822 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 17 marzec 2020 - 21:04

Kup taki, jaki się Tobie podoba.
Chyba że masz jakieś konkretne oczekiwania co do kasku.

Wysłane z X-ej generacji Note'sa ... z plusem

#1823 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 17 marzec 2020 - 21:04

Nie piszesz o tym, jaki masz budżet :-)

#1824 daniel23

daniel23
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 20 kwiecień 2020 - 12:35

Jak zamawiacie kask innej firmy niż dotychczas, to rozmiarówka się różni?


Kwiat Konopi

#1825 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2020 - 07:33

Różni się kształt, co z tego że podany obwód głowy jest identyczny jak jeden kask będzie szerszy inny węższy. Do tego potrafi się różnić głębokość.

#1826 jijx

jijx
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 17:38

Jako, że w końcu wyszedłem na dwór trochę pokręcić to była okazja przetestować nowy kask- Abus Aventor. Pierwsze wrażenia są takie, że jest on wygodniejszy od Kask Protone. Nawet przy mocny zaciśnięciu kasku wokół głowy nadal wydaje się, że nie ma nic na głowie. Dodatkowo tylna regulacja nie gryzie się z okularami tj. w protone regulacja zaczepiała się o okulary i potrafił je zsuwać. Jedyne co mi przeszkadza na chwile obecną to taśma od regulacji pod brodą która sobie "dynda" bo jest jej nadmiar, w protone było to fajniej rozwiązane. Generalnie polecam jakby ktoś się zastanawiał.

#1827 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 23 maj 2020 - 07:42

Chciałbym kupić nowe kaski.

Jeden to super lekki na 30 stopni+ z dobrą wentylacją i tutaj chciałem pociągnąć po wadze.
Najlżejsze na rynku są chyba

POC Octal i Kask Valegro. Chyba jeszcze Lazer ma coś lekkiego. Trudno niestety znaleźć porównania kasków w rozmiarze L i ich realnej wagi.

Drugi kask jaki potrzebuję to aero-jesienno zimowy :D. Najlepiej z integrowaną szybą, może być ciężki... przeznaczenie to dojazdy do pracy. Tutaj mam raczej faworyta i jest nim Giro Vanquish i  nic innego raczej nie przychodzi mi do głowy. 

Skupmy się na tym letnim. Czy jest ogólnie opcja dorwania czegoś w L poniżej 210g?



#1828 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 196 postów

Napisano 23 maj 2020 - 07:42

Chciałbym kupić nowe kaski.

Jeden to super lekki na 30 stopni+ z dobrą wentylacją i tutaj chciałem pociągnąć po wadze.
Najlżejsze na rynku są chyba

POC Octal i Kask Valegro. Chyba jeszcze Lazer ma coś lekkiego. Trudno niestety znaleźć porównania kasków w rozmiarze L i ich realnej wagi.

Drugi kask jaki potrzebuję to aero-jesienno zimowy :D. Najlepiej z integrowaną szybą, może być ciężki... przeznaczenie to dojazdy do pracy. Tutaj mam raczej faworyta i jest nim Giro Vanquish i  nic innego raczej nie przychodzi mi do głowy. 

Skupmy się na tym letnim. Czy jest ogólnie opcja dorwania czegoś w L poniżej 210g?



#1829 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 23 maj 2020 - 07:44

Ekoi Corsa Light

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

#1830 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 23 maj 2020 - 07:55

Ekoi Corsa Light

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka


Mam i jest spoko. Brakuje mi tylko siatki na owady. Ale jest bardzo lekki i magnetyczne zapięcie robi robotę. Rozmiar L, mogę zważyć jak chcesz.

#1831 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maj 2020 - 09:24

szukałem wentylowanego i kupiłem ventral air, do 59cm 230g

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

#1832 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 maj 2020 - 11:43

Z bardzo lekkich jest jeszcze Spec Prevail II. Ciężko znaleźć konkretne informacje o wadze dla wersji MIPS. Bez MIPS jest to 200g.



#1833 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 23 maj 2020 - 18:08

Ja używam Specter’a z Wavecell. Fajny kask, ale ma jedną wadę która jest jego zaletą, czyli wavecell :-D

Chodzi o to, że nie da się przez to podrapć głowy i trzeba zdejmować kask..ale jak już mam, to używam :-)

#1834 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 maj 2020 - 21:00

Ofiary marketingu :)

#1835 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 07 wrzesień 2020 - 19:56

Rozbiłem ostatnio kask Giro Aeon. Planując zakup zauważyłem, że nie występuje na stronie producenta. Jest natomiast w sprzedaży w Polsce. To bardziej podróbki czy starsze modele? Warto pchać się w niego czy lepiej wybrać aktualne modele?



#1836 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 wrzesień 2020 - 20:44

O, zapomniałem o tym temacie. Przymierzam się do HJC Furion 2.0. Bardzo fajny kask, ciekawy system dopasowania się do głowy z "gumkami" zamiast pokrętła. No 190 g dla kasku areo rewelka.

#1837 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 08 wrzesień 2020 - 06:57

Ładnie wygląda choć ja w swoim przez przypadek odnalazłem mocowanie lampki z tyłu kasku i pod tym względem szukam nowego kasku. Inna sprawa to ochrona przed owadami. Nie wiem czy tylko ja mam takie szczęście że zanim nie miałem osłony dwa razy mnie coś uwaliło w głowę. Tak więc bez osłony ani rusz. No i gąbka na czoło na całej długości przed zalewaniem oczu potem.


Facebuk i  YT  Strava


#1838 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 09:24

O, zapomniałem o tym temacie. Przymierzam się do HJC Furion 2.0. Bardzo fajny kask, ciekawy system dopasowania się do głowy z "gumkami" zamiast pokrętła. No 190 g dla kasku areo rewelka.

 

Dla mnie zbyt aero, bo zagotuje się szybciej niż zyskam na aerodynamice, ale Iboxa bym obejrzał. Tylko jakie sklepy (najlepiej na południu kraju) mają te kaski, aby przymierzyć?



#1839 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 wrzesień 2020 - 09:33

Ja oba mierzyłem w Bikestage we Wrocławiu.
  • Tomo lubi to

#1840 Mr. M

Mr. M
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 06 kwiecień 2021 - 00:05

Zacząłem ostatnio rozglądać się za nowym kaskiem (stary Bell Stratus spełnił swoją rolę znakomicie) i zrobiłem już wstępny sklepowy rekonesans. I tu pytanie praktyczne - jest jakaś znacząca korzyść z komfortu jaki daje kask aero w jesień/zimę? Mam okazję kupić w dobrej cenie Meta Mantę. Trenta pasuje mi jak ulał, ale musiałbym dozbierać budżet, liczę, że Manta będzie podobna w dopasowaniu, ale boję się, że się w lato zagotuję. Myślę o nim intensywnie, a do lata mógłbym uzbierać na coś dobrze wentylowanego w stylu Prevail/Propero...choć biorę też pod uwagę ponowny zakup Bella Stratus, ale z ciekawości chciałem spróbować czegoś innego :)





Dodaj odpowiedź