Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening z pulsometrem - początki


156 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2009 - 06:40

typowa odzywka to - "czytaj ze zrozumieniem" Scigaj sie z traktorami dalej i najlepiej codziennie.

Typowa dla kogo?
To twój post http://forumszosowe....ighlight=#62054
Napewno na razie żadnego traktora nie zdogonisz, a jak zastosujesz się do siedmiotygodniowego planu Amstronga to napewno dasz radę i to nie tylko C-360 a pędzącego ok. 45 km/h John Deera.

#22 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2009 - 07:43

Chodziło mi raczej o to, zeby ktos kto nie mial do czynienia za bardzo ze sportem nie rzucal sie od razu na wysokie intensywnosci. Sam widzisz, ze ciezko jest wyznaczyc Tmax dlatego proponujesz czasowke 30min a i tak nie osiagnie Tmax. Nie tak dawno mialem robiony test wysilkowy i po osiagnieciu Tmax ze wzoru lekarz kazal mi od razu zwolnic chociaz cisnienie nie osiagnelo gornej granicy bezpieczenstwa i jeszcz moglem wycisnac wiecej. Jestesm zdania ze lepiej zrobic mniej niz pozniej ma stac sie tragedia. Moze podchodze do tego zbyt paranoidalnie - sam potrafilem startowac zbyt czesto. Biegalem do momentu kiedy nie padlem - slanialem sie na nogach a za 2 dni znowu to samo - mialem 23 lata i nie balem sie wysilku. Dzis podchodze do tego nieco inaczej - nie mam zamiaru wprowadzac serca na najwyzsze obroty bo nie mam takiej potzreby - nie scigam sie, nie zarabiam kasy i dziwi mnie jak widze otylego faceta co zapier.. ile dala elektorwnia - jaki jest tego sens?


widze że znowósz nie zakumałeś jaki cel ma 30 minutowa czasówka na maxa i średnie tętno z tej czasówki. Jeszcze raz napiszę nie ma na celu wyznaczenie hr max. Tylko ma za zadanie oszacowanie tętna odpowiadającemu progowi beztlenowemu. Nie wprowadzaj oznaczeń t max. gdyż w literaturze jak powszechnym pisaniu nie stosuje się takiego oznaczenie wartości tętna.
I jeszcze raz powtórzę przeejchadz dany dystans na maxa to nie oznacza osiągnąć podczas tego przejechania tętna max.


Tompoz

#23 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2009 - 07:46

Teraz co do planu treningowego ztek ksiązki amstronga co sie niby nazywa 7 tyg do doskonałości czy zwróciliscie uwagę że wiekszosż tam treningów to 30-40 minut......................... tak się wkolarstwie nie trenuje szosowym.

Wywalcie ten plan do kosza, sami zdobadzcie więdze o trenowaniu sportów wytryzmalościowych. Jesli już jakąs ksiązke polecam to Biblie kolarza górskiego Friela jest 450 % wartościowsza niz to gówno amstronga o nazwie 7 tyg.... do czegoś tam.


Tompoz

#24 Gosc_diabeu_*

Gosc_diabeu_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2009 - 09:24

Wczoraj dopadlem ta ksiazke: Biblie kolarsta gorskiego :) Co do planow amstronga to nie chce polegac tylko na nich - te plany sa zdecydowanie za krotkie a moze dla ludzi ktorzy z ruchem maja do czynienia tyle co z lozka do kibla i z kibla do smochodu a z samochodu do biura?

Jesli chodzi o kondycje to nie ma tragedii tylko nogi mam slabe :( Zawsze jezdzilem na mlynkowych przelozeniach zeby za bardzo nie obciazac nog.

Moim rowerowym celem jest zrzucenie troche wagi i wzmocnienei nog i poprawa kondycji. NIE chce sie scigac!!.

Tompoz w twoim wieku to juz emerytura chyba nie?

#25 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2009 - 12:24

Znjadz strone Lubelskiego towarzystwa cyklistów nie długo będa mistrzostwa lublina na czas dla amatorów

Tompoz

#26 Gosc_jareckiVW_*

Gosc_jareckiVW_*
  • Gość

Napisano 23 sierpień 2009 - 18:36

Znjadz strone Lubelskiego towarzystwa cyklistów nie długo będa mistrzostwa lublina na czas dla amatorów

Tompoz


tu jest info na ten temat
http://www.ltc.lubli...ndex.php?id=283

#27 xanavi

xanavi
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 27 sierpień 2009 - 19:35

A wiec zrobiłem już 2 treningi z Polarem cs200 i dane z nich to:

Trening 1/2:

Distance - 59.7km / 66.6

Calories - 1490 kcal / 1786

Duration - 02:14:18 / 02:20:55

Average heart rate - 135 bpm / 145

Maximum heart rate - 182bpm / 180

Speed avg - 27 km/h / 28.4


drugi trening, czyli dzisiejszy, był troche mocniejszy. Jak widać maxymalinie udało mi sie osiągnąć pod tetno w granicach 180-182. Dodam że były to trasy w górkach świetokrzyskich. Myśle że dane które wyznaczył mi komputer polara ( 127-166 strefa tetna, HRmax 195) mogą być trafione, chociaż prosze o potwierdzenie.

#28 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpień 2009 - 20:23

Ja jak jechałem do Nowej Słupi i z powrotem dwa tygodnie temu to na niektórych podjazdach miałem MHR 180-182 na sigmie PC100 więc wydaje się ok

Gdzie hulałeś?

#29 xanavi

xanavi
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 27 sierpień 2009 - 20:45

Pierwszy raz jechałem tą trasą, świeta barbara przez jakieś takie małe wioski, ogólnie trasa super bo pod górke dużo, dopiero za wzdołem rzedowym (barbarą) jest troszke płasko. Pod Barbare maxymalnie miałem 176 chyba, 180 miałem wcześniej na takiej krótkiej ściance.
W niedziele bedziemy pewnie jechali Św krzyż który bedzie wyznacznikiem, bo jest dosyć długo i stromo.

A ty ze Świetokrzyskiego czy jakiś wypad tu miałeś bo w profilu Wa-wa widze wpisana??

#30 Gosc_dzosef_*

Gosc_dzosef_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2009 - 20:49

Xanavi, nikt Ci nie odpowie, czy te dane są prawdziwe, czy nie. Maksymalnego pulsu nie otrzymasz na pewno ze wzoru - po prostu kiedyś/gdzieś pójdziesz w trupa, najlepiej oczywiście na zawodach - rywalizacja, adrenalina i takie tam różne i wtedy na pewno będziesz wiedział jaki jest Twój max. Wierz mi, będzie to na pewno znacznie więcej, niż na treningu.
Arnodzik, jestem zdecydowanym przeciwnikiem takiego trenowania, a właściwie jazd, bo o treningu tu chyba nie może być mowy. Z całym szacunkiem do Ciebie ale takie zajeżdzanie się jest totalnie bez sensu. Trening polega na łączeniu przemiennym treningów intensywnych, bardzo intensywnych i mało intensywnych o różnych objętościach. Potocznie zwana "forma" czy w kolarstwie "noga" :) to przecież kombinacja trzech rzeczy: wytrzymałości, siły szybkości - niby proste a jakie trudne :);)

#31 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 27 sierpień 2009 - 21:19

oczywiście na zawodach - rywalizacja, adrenalina i takie tam różne i wtedy na pewno będziesz wiedział jaki jest Twój max. Wierz mi, będzie to na pewno znacznie więcej, niż na treningu.


To mam zacząć się już bać skoro na treningach kilkakrotnie zdarzyło mi się uzyskać 205? :mrgreen:

#32 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 sierpień 2009 - 21:31

Pierwszy raz jechałem tą trasą, świeta barbara przez jakieś takie małe wioski, ogólnie trasa super bo pod górke dużo, dopiero za wzdołem rzedowym (barbarą) jest troszke płasko. Pod Barbare maxymalnie miałem 176 chyba, 180 miałem wcześniej na takiej krótkiej ściance.
W niedziele bedziemy pewnie jechali Św krzyż który bedzie wyznacznikiem, bo jest dosyć długo i stromo.

A ty ze Świetokrzyskiego czy jakiś wypad tu miałeś bo w profilu Wa-wa widze wpisana??


Trasa na Św. Krzyż jest w miarę easy łącznie z wjazdem pod nadajnik. Troszkę się jej obawiałem ale nie taki diabeł straszny... :)

Mieszkam w Warszawie ale pochodzę z Naszej pięknej miejscowości i bywam dość często. Będę w ten weekend możemy bryknąć na Św. Krzyż...

#33 xanavi

xanavi
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 28 sierpień 2009 - 06:25

Faktycznie jak porównać wjazd pod św krzyż do dajmy na to tych z klasyka kłodzkiego (jak na razie jedyna impreza na której byłem), to może on wydawać sie "lekki". Aczkolwiek uważam że można sie u nas zdrowo ujechać na tych górkach, w ogóle tereny do trenowania są jak dla mnie super.

Co do HRmax to w Polańczyku bede miał okazje sprawdzić, w kłodzku (zieleńcu) niestety jeszcze nie miałem pulsometru, aczkolwiek były momenty że jasno przed oczami sie robiło, wtedy pewnie puls był wyyysookii:(

#34 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 28 sierpień 2009 - 06:47

oczywiście na zawodach - rywalizacja, adrenalina i takie tam różne i wtedy na pewno będziesz wiedział jaki jest Twój max. Wierz mi, będzie to na pewno znacznie więcej, niż na treningu.


To mam zacząć się już bać skoro na treningach kilkakrotnie zdarzyło mi się uzyskać 205? :mrgreen:


nie patrz jaki puls mają inni nie porównuj go ze sobą. Ludzie dziela się na wyosko i niskotętnowców. Sportowcy wytryzmałościowi są mistrzami i tacy i tacy. To jak kolor wlosów i blondyn i szatyn moga być przystojni. Jesteś jeszcze ralatywnie młody jesteś wysokotętnowcem i tyle.Jak miałeś 16 lat to pewnie bez problemu miałeś tętna i po 210 215 nawet.

Tompoz

#35 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 28 sierpień 2009 - 06:51

A wiec zrobiłem już 2 treningi z Polarem cs200 i dane z nich to:

Trening 1/2:

Distance - 59.7km / 66.6

Calories - 1490 kcal / 1786

Duration - 02:14:18 / 02:20:55

Average heart rate - 135 bpm / 145

Maximum heart rate - 182bpm / 180

Speed avg - 27 km/h / 28.4


drugi trening, czyli dzisiejszy, był troche mocniejszy. Jak widać maxymalinie udało mi sie osiągnąć pod tetno w granicach 180-182. Dodam że były to trasy w górkach świetokrzyskich. Myśle że dane które wyznaczył mi komputer polara ( 127-166 strefa tetna, HRmax 195) mogą być trafione, chociaż prosze o potwierdzenie.


to co ci wyżnacza Polar to nie patrz na to. Polar nie wie jakie jest twój hr max. Wszelkie wzory na hr max. trzeba schowadz głeboko i nie zaglodać do nich wogle.


Tompoz

#36 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 28 sierpień 2009 - 07:49

to jak wyznaczyć hrmax??

#37 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 28 sierpień 2009 - 08:12

jesli trenujesz, lub chcesz trenowac z pomiarem tetna w ramach jakiegos planu treningowego, jednym z elemetow tego planu jest wyznaczane referencyjnego poziomu tetna. niekoniecznie musi to byc true HR max. sposob wyznaczania tego tetna musi byc dolaczony do kazdego planu treningowego. zatem nalezy odpowiedziec pytaniem na twoje pytanie: wg. jakiego planu chcesz trenowac?

#38 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 28 sierpień 2009 - 08:14

to jak wyznaczyć hrmax??


Byłoooooooooooooo ...

#39 Adson_:D

Adson_:D
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • SkądTłuszcz

Napisano 28 sierpień 2009 - 08:15

a ha... i wszystko jasne... na razie nie przymierzam się do żadnego konkretnego planu bo pulsometru jeszcze nie mam... a pytałem z ciekawości, bo wszędzie się HRmax przetacza...


PS
travisb, nie wiem kiedy i gdzie, ale nie znalazłem tego...

#40 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 28 sierpień 2009 - 11:18

avisb, nie wiem kiedy i gdzie, ale nie znalazłem tego...


Podpowiem Ci, że Tompoz o tym pisał. Więc szukaj w jego postach.



Dodaj odpowiedź