Skocz do zawartości


ponownie rozmiar ramy


1267 odpowiedzi w tym temacie

#1241 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 01 styczeń 2021 - 19:37

Być może to był Endurace na obręczówkach - on wypada mniejszy niż na tarczach.



#1242 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 01 styczeń 2021 - 21:12

Jak nie jesteś rozciągnięty to szukaj roweru krótszego i z wyższą główką, bo propozycja którą przedstawiłeś to zamiana na agresywniejszą pozycję.

Sam to przerabiałem, jazda na zerowej sztycy i krótkim mostku powoduje, że roweru się nie czuje tak jak się powinno.

Synapse 56 przy 179 to _conajmniej_ jeden rozmiar za dużo. Zwróć uwagę, że w którymś momencie synapse zmienił rozmiarówkę, przynajmniej w karbonie. Który rocznik masz?

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

#1243 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 02 styczeń 2021 - 10:11

Być może to był Endurace na obręczówkach - on wypada mniejszy niż na tarczach.

 

Tak to był Endurace na zwykłych hamulcach.Rower ogólnie spoko ale miałem na nim bardzo agresywną pozycję.Po 2-3 godzinach miałem dość.Dotykałem także butem przedniego koła co na mieście wpędziło mnie parę razy w kłopoty..Ale prowadził się świetnie.Zwinny i poręczny.

 

 

Jak nie jesteś rozciągnięty to szukaj roweru krótszego i z wyższą główką, bo propozycja którą przedstawiłeś to zamiana na agresywniejszą pozycję.

Sam to przerabiałem, jazda na zerowej sztycy i krótkim mostku powoduje, że roweru się nie czuje tak jak się powinno.

Synapse 56 przy 179 to _conajmniej_ jeden rozmiar za dużo. Zwróć uwagę, że w którymś momencie synapse zmienił rozmiarówkę, przynajmniej w karbonie. Który rocznik masz?
 

 

To jest Synapse carbon disc z 2019 r.Super maszyna.Nie jeździłem jeszcze na czymś takim.No,ale po prostu jest za duży.Tak jak napisałeś-nie czuję roweru i radości z jazdy.

 

Czyli 54 skreślam.Teraz następne pytanie .Domane 56 (tt554,ht175,stack591,reach 377) vs synapse 56 (tt561,ht173,stack590,reach382).Naprawdę to będzie aż taka radykalna zmiana ?

 

kolega przypomniał mi o BMC .54 wygląda tak (tt546,ht156,stack562,reach386) vs endurace al (tt547,ht175,stack581,reach375).jak zmienia się pozycja na bmc ?



#1244 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 03 styczeń 2021 - 10:59

Tutaj wyraźnie jest problem z samodzielną oceną dopasowania, najlepiej skorzystać z porady specjalisty (stacjonarnie). Lub kup Dogmę roz. 55.

 

Mam nadzieję,że humor już lepszy w nowym roku :)Nowa Dogma to jakieś 40k i pozycja wybitnie wyścigowa.No i nie podoba mi się wizualnie.Ale pomysł z fittingiem nie jest zły.



#1245 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 05 listopad 2021 - 14:21

https://velo.pl/czes...cx-one-carbon-0

Który rozmiar brać przy 163 cm wzrostu i przekroku 77 cm ? Trochę obawiam się, że przy XS może być za nisko z przodu.

Obecna

https://www.cannonda...tone-carbon-105

na pewno jest za długa. Siodełko ma na max do przodu i mostek 60 mm. Wysokość siodełka od supportu 66 cm. Z gibkością problemów nie mam. Dłonie swobodnie leżą na ziemi.



#1246 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 05 listopad 2021 - 14:36

Ja bym brał XS, jestem tego samego wzrostu, tylko przekrok 76 cm. Szansa, że XS będzie za mały jest niska, a nawet gdyby, to zostawisz podkładkę pod mostkiem i/lub wrzucisz rozmiar większy mostek.


  • tcp i KonradTrek800 lubią to

#1247 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 05 listopad 2021 - 14:43

Mam tę ramę kupiona bezpośrednio od producenta S. Mam 173cm, przekrok 80cm. Mostek 90, krótka kiera reach 70. To jest max co akceptuje mój wzrost. Dłuższy mostek 100mm i już byłaby za duża! Tak więc dla ciebie wyłącznie XS.
  • tcp lubi to

#1248 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 05 listopad 2021 - 14:44

Mam tę ramę kupiona bezpośrednio od producenta S. Mam 173cm, przekrok 80cm. Mostek 90, krótka kiera reach 70. To jest max co akceptuje mój wzrost. Dłuższy mostek 100mm i już byłaby za duża! Tak więc dla ciebie wyłącznie XS.

#1249 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 06 listopad 2021 - 10:24

Da się na tej ramie zrobić taką trochę szosę endurance ? Czy to bardziej w tą stronę by trzeba

https://velo.pl/czes...reak-carbon-set ?



#1250 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 06 listopad 2021 - 14:02

W tę na pewno nie (jeśli to ma być szosa endurance).



#1251 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 06 listopad 2021 - 15:41

Myślę,że za dużą wagę przywiązuje się do tabelek i stereotypów. To Tobie ma być wygodnie i masz być zadowolony.  pozdr



#1252 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 06 listopad 2021 - 19:38

Da się na tej ramie zrobić taką trochę szosę endurance ? Czy to bardziej w tą stronę by trzeba
https://velo.pl/czes...reak-carbon-set ?

Można kombinować 2x11 GRX i dwa komplety kół. 56-584 do lasu i klasyczne 28-622 na szosę ale budowanie wygodnej szosy na takiej szerokiej ramie jest bez sensu. Za te pieniądze to kupisz sobie dwie karbonowe ramy bezpośrednio od skośnych. Road Disc + Gravel

#1253 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 06 listopad 2021 - 21:40

Rower szosowy mam ale na jesień/zimę wsadzam go w trenażer. Szukam czegoś żeby w weekend poszwendać się po jakichś lasach/wertepach + sześćdziesiąt km dojazdu po asfalcie. W zasadzie to już byłem przekonany do Accenta cx-one tylko zaczęli mnie straszyć, że przełaj to krótkie, wysokie i nerwowe. Nigdy nie miałem okazji na czy takim pojeździć więc wiem ile w tym prawdy a nie chcę zaliczyć kolejnej wtopy jak z tym canondalem.



#1254 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 06 listopad 2021 - 22:08

Chyba jestem dziwny, bo nigdy nie odczułem tej legendarnej nerwowości rowerów cx (Mares, Boone, Inflite)...

Bierz tego cx-one jeśli się podoba. W sumie to nie widziałem narzekania na te rowery.
  • tcp i muzycom lubią to

#1255 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 09 listopad 2021 - 07:04

Jak przełożę do tej ramy to co mam z shimano 105 to jaką dwurzędową korbę kupić żeby te wszystkie linie łańcucha i q-factory pasowały ? Ultegra, GRX810, SRAM Force 22 - nie pogryzą się ze 105 i tą ramą ?



#1256 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 239 postów

Napisano 08 marzec 2022 - 12:12

Pomocy! Mam dylemat w wyborze rozmiaru roweru. Mam na oku Stockli Circon w rozmiarze M. Długosc rury podsiodłowej 480 mm, długość rury poziomej 554 mm (wg katalogu) (sprzedawca twierdzi że jest to 54 cm - mierzone od połowy główki do połowy rury Podsiadłowej. Jeżdżę na szosie Scotta Speedster 2013 w rozmiarze 56 (faktyczny wymiar poziomej rury to 56 cm). rura podsiodłowa 56 cm :)  (mierzona od połowy osi suportu do końca) Czy ta rama nie będzie za mała? Mam 183 cm wzrostu i przekrok 85. Mam też przełaja w rozmiarze 58 (stevens 105 cx)  i jezdzi się średnio - dopiero przy skróceniu mostka do 80 mm - jest jako tako. Czy wydłużenie moskta załatwi sprawę, czy nie będzie komfortowo dla moich pleców ? :)



#1257 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 marzec 2022 - 12:36

Nie patrz na rozmiar rzeczywisty, tylko na odległość w poziomie. To ona decyduje o tym, jak daleko będziesz wychylony.

Rama ze slopingiem (opadającą górną rurą) zawsze będzie miała większą długość rzeczywistą, mimo, że nie ma to wpływu na faktyczny rozmiar ramy, czyli jej długość.

 

A jeszcze lepiej porównaj stack i reach obu ram, a nie tylko długości rur. Stack i reach w najbardziej wiarygodny sposób oddają rzeczywiste wymiary wpływające na pozycję.

 

I kończąc: rama z rurą 540 mm i mostkiem 80 mm to nie to samo co 520+100 mm. Charakterystyka bardzo często będzie zupełnie różna.


  • admsk i ogreczek lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1258 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 239 postów

Napisano 08 marzec 2022 - 12:57

Dzięki ! W sumie zawsze czytałem że lepiej jest mieć za małą ramę niż za dużą. W załączniku wrzucam geo scotta i stockli. Niestety Scott nie podaje stack i reach ... Scott rozmiar L, stockli rozmiar M. 

Wymiary i geo scotta zą na jednej fotce, a dla stockli w dwóch grafikach... 

Załączony plik  scott.jpg   113,18 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  wymiarystock.jpg   35,19 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  Stock.jpg   66,01 KB   11 Ilość pobrań



#1259 Dziaku

Dziaku
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 09 marzec 2022 - 07:56

Nie patrz na rozmiar rzeczywisty, tylko na odległość w poziomie. To ona decyduje o tym, jak daleko będziesz wychylony.

Rama ze slopingiem (opadającą górną rurą) zawsze będzie miała większą długość rzeczywistą, mimo, że nie ma to wpływu na faktyczny rozmiar ramy, czyli jej długość.

 

A jeszcze lepiej porównaj stack i reach obu ram, a nie tylko długości rur. Stack i reach w najbardziej wiarygodny sposób oddają rzeczywiste wymiary wpływające na pozycję.

 

I kończąc: rama z rurą 540 mm i mostkiem 80 mm to nie to samo co 520+100 mm. Charakterystyka bardzo często będzie zupełnie różna.

Stack i reach są świetne tylko, że kompletnie pomijają to co się dzieje z tyłu roweru ... możemy mieć dwie ramy z identycznym stackiem i reachem, a różnym kątem podsiodłówki i okaże się, że to jednak dwie różne ramy bo jedna jest krótka, a druga długa zwłaszcza jeśli mowa o kimś wysokim kto będzie mieć mocno wysuniętą sztyce. Także stack i reach to też nie jest lek na całe zło i trzeba patrzeć na całą geometrię.



#1260 ogreczek

ogreczek
  • Użytkownik
  • 239 postów

Napisano 09 marzec 2022 - 08:23

Mi te cyferki niewiele mówią... Czyli najlepiej przejechać 100 km?:)



Dodaj odpowiedź