Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening z pomiarem mocy


2216 odpowiedzi w tym temacie

#1341 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 maj 2019 - 08:39

IQ2 miały być jako "dystanse" montowane pomiędzy normalnymi (każdymi) pedałami, a ramieniem korby. Minusem miał być większy QFactor.  Ale jak się okazało to akurat najmniejszy problem, większy i nie do przeskoczenia to brak możliwości zapewnienia poprawnego poziomu wyliczania mocy, co spowodowało migrację w kierunku produkcji kompletnych pedałów z pomiarem mocy. Dla tych, którzy zapłacili za same dystanse pedały będą w dobrej cenie (czyli te $150), obecne przedpłaty to już wyższe ceny, choć €300 (dwustronny pomiar, stówa różnicy w stosunku do jednostronnego nie ma większego sensu, żeby ograniczać do lewej nogi, jednakże dla niektórych wydanie €250 może mieć  sens w rozwiązaniu dylematu "kupić czy nie kupić") w przedpłacie faktycznie wygląda w miarę przyzwoicie. Później kolejna stówa wyżej, a to już raczej nie będzie "cena nie do pobicia", jednak w dalszym ciągu całkiem konkurencyjna na rynku. 

Pedały MTB z pomiarem mocy - to chyba pierwsza oferta tego typu na rynku, jednak dla części zawodników pod znakiem zapytania pozostanie wytrzymałość mechaniczna w warunkach terenowych. Fakt, można używać pedałów IQ2 do treningów, a wytrzymalszych na zawody, aczkolwiek pozostaje pewien niedosyt. No chyba, że jednak będą wytrzymałe jak skała...

Przewidują rozpoczęcie dostaw od sierpnia 2019. Aczkolwiek raczej mam pewne wątpliwości, czy zdążą wyrobić się w tym terminie, zwłaszcza z masową realizacją zamówień. Już prędzej liczyłbym na wiosnę przyszłego roku...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1342 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 10 maj 2019 - 09:09

A z miernikiem takie fajne cyferki i wyresiki sie pojawiaja w Gconnect i pulap tlenowy - poza skala prawie- ze jeszcze zmienie zdanie o garminie hehe

#1343 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 10 maj 2019 - 09:15

No a jakie raczej budzetowe inne opcje jak nie IQ2? 250E za 1stronne pedaly... kiedy assiomy kosztuja +-450E?
Pasuje mi pomiar w ramieniu w pedalach w sumie tez ( pajaki i inne odpada) ale najtansze 1500 zeta i to inpeak ktory ma jakis problem no i nie wiem. Chinczyki za +-1000 chwala ale nie chce 2 raz ryzykowac i wkurzac na nerwowosc pomiaru.

#1344 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2019 - 09:47

Czemu pajaki odpadaja?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

#1345 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 10 maj 2019 - 09:56

Glownie temu ze chce przekladac miedzy rowerami i sa zdecydowanie drozsze...
Jakbym mial za duzo hajsu na 3 pajaki shimano z pomiarem .... ale nie mam tzn mam - ale nie dam :)
A pedaly idealne w tej kwesti, czy lewa korba( juz mniej) to 3 minuty czystej roboty bez rekawic i uebania sie w smarze z lancucha.

#1346 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 10 maj 2019 - 10:23

Avio? Ale ciezko w sieci cos znalezc...

#1347 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 10 maj 2019 - 12:18

Avio ludziska odradzają na forum Trainerroad, odpuść go sobie. Inpeak pracuje usilnie nad diagnostyką problemu i pewnie niedługo on zniknie, więc tu bym nie panikował. Iq2 pewnie zginie razem z kasą, jak inne crowdfundingi i lotnisko w Baranowie :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1348 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 10 maj 2019 - 13:40

Jest na runku kilku uznanych i przetestowanych producentów pomiarów. Jest w czym wybierać w różnych zakresach cenowych i chyba lepiej odpuścić sobie wynalazki w stylu iq2, inpeki, ronde itp.

 

@MaciekTU jak chcesz przekładać to kup sobie Favero Assioma albo dołóż do Garminów/PowerTapów.

Przy zmianie roweru nie martwisz się rodzajem korby, długością ramion itd. Ja sobie chwale tą wygode.  


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1349 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 10 maj 2019 - 14:00

To prawda pedaly sa najlepsze w tym wzgledzie sek w.tym ze na zawodach mtb ciezko biegac w szosowych butach :) a lewe ramie typu xt z miernikiem wsadze wszedzie. Wiec bardziej w strone korby sie sklaniam. Choc w 90% jezdze na szosie to na zawodach fajnie by bylo miec pomiar. O ile trening mtb w szosowych butach jeszcze.da rade o tyle na zawodach czasem.trzeba sie wypiac przebiec przeniesc i bedzie zonk w szosowych kapciach.

#1350 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 10 maj 2019 - 16:57

Powiedz mi po co Ci pomiar w MTB i jeszcze do tego w korbie/pedałach ? Chyba po to żeby mieć piko mocy +1000 W na każdej przeszkodzie a o zjazdach już nie wspominając.

I jeszcze ten q factor. Daj sobie spokój


  • Prozor lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1351 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2019 - 17:19

w mtb z tego co wiem, korba czy pedały to tak nie teges, ale wrzucanie słowa pomiar do tego samego wora to już chyba lekka przesada @HarveyDent ? :P



#1352 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 10 maj 2019 - 17:21

W poland bike 80% wyscigu to plaskie szutry . z ciekawosci tez :)

#1353 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 10 maj 2019 - 17:24

I po to ze w 2 miescie mam mtb latwiej wozic korbe lewa i trenowac nawet na szosie goralem niz caly rower tachac.

#1354 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 10 maj 2019 - 17:28

Ostatnio testowałem InPeak z PowerTap G3 i wyszło mi

 

porownaniemocy.jpg

 

Test z trenażera. Kalibracja Inpika co interwał. Test wyszedł bardzo dobrze. InPeak była na wymianie bebechów, bo wcześniej rzeczywiście miał problemy z kalibracją i rozrzuty danych były znaczne - zawsze produkt polski pokazywał większą moc. Muszę jeszcze przeprowadzić testy terenowe. Wcześniej moc z InPeaka wchodziła znacznie łatwiej. Teraz w niskich strefach s1/s2 jest łatwiej na PowerTapie (na którym jeździło się wyraźnie "trudniej" niż na Stages pierwszej generacji).

Ogólnie InPeak namieszał mi w sezonie i z tego powodu jestem bardzo niezadowolony z tego produktu. Na plus szybka wymiana gwarancyjna na czas której otrzymałem zastępczy miernik. Mam nadzieje, że kłopoty z kalibracją to przeszłość i potwierdzą to niezależne testy.


  • 4gotten lubi to

#1355 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 13 maj 2019 - 13:00

leci do mnie 4iiii mam nadzieje ze odczyty beda stabilne i niestety na ramieniu 105 wiec w mtb dupa.,

Inpeaka rozważałem, czy używanego stagesa 

ale jako że IP mają problemy to niestety odpadł,  zwłaszcza że 4iii był 2 stówki tanszy od inpeak ... 

 

wyszło podobnie albo nawet taniej niż niektóre używki,  2 lata gwarancji ( choć pewnie też wirtualnej to jednak ) no zobaczymy,  czy ten chinczyk był zrypany czy jednak niepotrzebnie go zwróciłem i na 4iiii tez nie bede umiał trzymać strefy :)  ale trudno. 

 

coś mi sie wydaje że skoro w .DE można mierniki dostać 4iiii po bodajże 265E na wyprzedażach, czy nawet w polsce Stages'y nowe po 1500  to niebawem cena 200-250E nie bedzie już wielką okazją. 

a jak projekty typu IQ2 wypalą to zrobi sie ciekawie i bardzo przystępnie .

 

 

 



#1356 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 15 maj 2019 - 21:06

Na razie mogę potwierdzić, że moja korba Inpeak działa już prawidłowo. Nowy publicznie dostępny firmware będzie być może jutro. Chłopaki się spisali :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1357 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 17 maj 2019 - 09:22

Jest sens zainteresować się tymi IQ2? Na ten moment nie posiadam w ogóle pedałów SPD-SL, buty i resztę planowałem kupić w przyszłym miesiącu.

 

Boję się, że IQ2 po prostu zniknie i tyle będzie ze wsparcia i aktualizacji.


Ribble R872 - Octane One Gridd


#1358 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 17 maj 2019 - 09:47

Iq2 to niszczarka pieniędzy, zasadniczo jak wszystkie inne crowdfundingi.. Projekt im się imvho całkowicie wysypał, na razie jedynie odkryli, jak nie robić pomiarów mocy. Chcesz pedały, to Favero jest opcją najlepszą, choć nie jedyną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1359 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 17 maj 2019 - 09:47

Iq2 to niszczarka pieniędzy, zasadniczo jak wszystkie inne crowdfundingi.. Projekt im się imvho całkowicie wysypał, na razie jedynie odkryli, jak nie robić pomiarów mocy. Chcesz pedały, to Favero jest opcją najlepszą, choć nie jedyną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1360 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 17 maj 2019 - 10:13

4iiii vs Xcadey :

 

mam już 4iiii ( zakupione w poniedziałek w sklepie holenderskim i w środę w południe miałem w domu - wow.. )

 

 po pierwszej jeździe-  zrzuciłem do excela i takie mam wnioski:

 

Xcadey jechałem taki szybki teścik FTP 2x8min po drodze 

4iiii to samo ale na trenażerze ( wiec nie zupełnie to same warunki )   

 

wyniki są takie:  średnie z 8min  interwałów zbliżone z dokładnością 97% co jest w granicy błędu pomiaru i dyspozycji dnia . 

 

Rozrzut surowych danych - widocznie równiej w 4iii co moze być wynikiem jazdy na trenażerze - bez problemu szło trzymać wartość z dokładnością do 20W a jak sie gapiłem w licznik i skupiałem to 190 wat szło jak po sznurku z dokładnością 185<>195 

 

zobaczymy jak będzie na drodze ale obstawiam że tak czy siak dane są mniej nerwowe - średnie wyniki są bardzo podobne. szkoda ze nie przejechałem sie xcadey na trenażerze bo to jednak różnica ( jeszcze go nie miałem :/) 

 

Wiec:  Xcadey = ronde  moze nie są aż takie złe,  jak juz sie ma trochę doświadczenia i wyczucia to w cenie 900 to sensowna propozycja - ryzykuje sie oczywiście brak gwarancji ( chińska gwarancja to cos z czego nie korzystałem ale zakładam ze słabo to wygląda ) 

 





Dodaj odpowiedź