Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strava - Nauczcie Mnie W To :)

strava

699 odpowiedzi w tym temacie

#221 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 lipiec 2020 - 09:17

Działa, od dawna używam.

Po pierwsze musisz przestawić segmenty z segmentów Strava, na segmenty garminowskie.

cc37169ce4622382a5623821d77e242b.jpg

Powyżej widżet w webowym connect, można przestawić również w apce smarfonowej. U mnie jak widać mogę wybrać teraz w drugą stronę, czyli użyć segmentów Strava - pomimo, że mam te 2 mc próbne, to tego jednak nie robię ;)

W przypadku, gdy masz wybrane używanie segmentów Strava, będzie "Używaj segmentów Connect". Po przestawieniu tej opcji będziesz miał możliwość używania, tworzenia itd. segmentów z connect.

Polecam przeniesienie segmentów ze strava do connect, zamiast bawić się w ich tworzenie od zera. Eksport/import to kwestia chwili (z minutę - dwie w zależności od wprawy), robi się to raz i po problemie. Opis jak to zrobić w wątku o garminach, gdzie znaleźć masz w pierwszym wpisie wątku.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#222 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 30 lipiec 2020 - 09:27

Bzdura. Jak nie masz nic konkretnego do napisania, to zamilcz waść, wstydu sobie oszczędź.

​Nie musisz tak ostro do mnie startować bo kóz z tobą nie pasłem


Facebuk i  YT  Strava


#223 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 lipiec 2020 - 09:34

Widzisz gdzieś ten start? W odróżnieniu od Ciebie, jak kóz w życiu nie pasałem, więc tym bardziej z Tobą tej przyjemności mieć nie mogłem.  Powyższe usunąłem od razu, bo się zreflektowałem, że za ostro, aczkolwiek i tak sensownie. Bo bez zapłaty wyniki Strava danego segmentu dla siebie i owszem znaleźć można, ale nie na listach ogólnych. Zresztą i na tych można się umieścić, jeśli czas przejazdu będzie kwalifikujący dla umieszczenia w top 10. 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#224 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 30 lipiec 2020 - 09:42

A czy mój wpis nie był sensowny że po opłaceniu wersji Premium mamy dostęp do pełnych danych? 


Facebuk i  YT  Strava


#225 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 lipiec 2020 - 10:12

Tak, ale jednocześnie wyraźnie sugeruje:

 

Znajdziesz swoje wyniki jak im za to zapłacisz :-)

 

że swoje wyniki zobaczy się dopiero wtedy, gdy im się zapłaci, co nie jest prawdą. Wystarczy osiągnąć czas TOP 10 i jest miejsce na liście widocznej bez opłat. Ekstremalne? Jasne. Ale nie do końca.  Segmenty dalej można tworzyć, na dodatek można tworzyć je jako prywatne, czyli tylko do własnego użytku. Wystarczy wyeksportować gpx segmentu, wczytać jako aktywność, utworzyć na jego podstawie segment prywatny i top 10 będzie zajmować tylko twórca segmentu. Co oczywiście nie zmienia problemu braku użycia segmentu w urządzeniach treningowych, bo i tak nie ma wykupionej usługi zapewniającej synchronizację segmentu dla Edge/Wahoo/itd. aczkolwiek w przypadku Garmina dość łatwo to obejść, zwłaszcza jeśli komuś zależy na przede wszystkim własnych wynikach - w tym przypadku do korzystania z segmentów nie jest konieczna subskrypcja Strava. Fakt, dalej nie ma możliwości użycia segmentów w kursach generowanych przez Stava (ale wygenerować i tak się nie da nie płacąc, czyli tematu nie ma), czy trasach wyznaczonych bezpośrednio przez urządzenie (no chyba, że nawigacja do początku segmentu, a następnie do kolejnego segmentu), ale za to w kursach wyznaczonych w connect, segmenty i owszem się znajdują.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#226 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 30 lipiec 2020 - 11:40

 

W przypadku, gdy masz wybrane używanie segmentów Strava, będzie "Używaj segmentów Connect". Po przestawieniu tej opcji będziesz miał możliwość używania, tworzenia itd. segmentów z connect.

Polecam przeniesienie segmentów ze strava do connect, zamiast bawić się w ich tworzenie od zera. Eksport/import to kwestia chwili (z minutę - dwie w zależności od wprawy), robi się to raz i po problemie. Opis jak to zrobić w wątku o garminach, gdzie znaleźć masz w pierwszym wpisie wątku.

Skomplikowane to troche no ale w końcu jakoś sobie poradziłem  i pojawiła mi się ikonka ''Segmenty '' tak jak na filmie.

 

Na próbę zrobiłem  na podstawie ostatniej jazdy próbny Segment .Pytanie czy zaciągnie  wcześniejsze wyniki, bo głównie do tego mi to potrzebne.

 

Segmentów do urządzenia   wgrywał nie będę...ale chciałbym potem w domu na spokojnie mieć możliwość porównania. Znaczy kilka lat temu bawiłem się z tym Gniza i nawet działało w Edge 520 ( Offline) , ale nigdy mnie to nie rajcowało to wywaliłem.

 

Ten Eksport/konwersja segmentów Stravy na Garmin Connect to można hurtowo czy po kolei każdy Segment ?

( mam swoich 35 stron .....czyli jak by trzeba było każdy Segment z osobna a na to mi wygląda z tego co czytałem  to raczej odpuszcze temat i będę sobie bieżąco po każdej jeździe aktualizował/tworzył nowe ......tylko pytanie jak wyżej czy Connect zaciągnie wcześniejsze jazdy , jak w Stravie )

 

 

Edit: rozumiem ....Jazda z niedzieli , kliknąłem segmenty  wybrałem 1 z 10  potem /wyzwania/ tylko moje i wyskoczyło 10 pozycji  o to chodzi ,prędkość,moc jest czas jazdy też  nawet WIATR , czyli działa....THX



#227 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 lipiec 2020 - 12:02

Raczej nie zaciągnie ze wcześniejszych. O ile pamiętam, to od dłuższego czasu na connect dane dotyczące segmentu są gromadzone od jego utworzenia. Na początku generowało dane również z historycznych, ale wymagało to przetworzenia dużej ilości danych i po prostu stwierdzili, że im się to nie opłaca. No chyba, że teraz coś zmienili i jednak analizuje wcześniejsze dane (przynajmniej użytkownika?).

Strava analizuje całość danych i wrzuca również z aktywności historycznych.

 

Patrząc na powyższe, czyli brak potrzeby wrzucania do urządzenia (to chyba jest głównym motywem przeniesienia segmentów -> możliwość użycia ich w terenie) i chęć porównania z danymi historycznymi zrób to, co napisałem o segmentach prywatnych Strava. Czyli duplikuj segmenty i zapisz je jako prywatne - to powinno Ci wystarczyć. Przynajmniej teoretycznie, bo na razie jeszcze mam te 2 miesiące darmowego premium (aczkolwiek nie widzę potrzeby przedłużania) i nie mogę przetestować teorii w praktyce. W teorii na liście TOP10 powinny być tylko Twoje wyniki, oczywiście ograniczone do 10 najlepszych.

 

 

 

 

Edit: rozumiem ....Jazda z niedzieli , kliknąłem segmenty wybrałem 1 z 10 potem /wyzwania/ tylko moje i wyskoczyło 10 pozycji o to chodzi ,prędkość,moc jest czas jazdy też nawet WIATR , czyli działa....THX

 

 

Czyli jest i możliwość wyświetlenia tylko "My results" - nie byłem tego pewnym (dla opcji bez premium), choć zdawało mi się, że być powinno, oczywiście ograniczone do 10 wyników. To nawet nie trzeba bawić się z segmentami prywatnymi.

No chyba, że piszesz o segmentach Garmina? Bo już się trochę pogubiłem ;) - ten opis /wyzwania/tylko moje to mi pasuje do garminowskich...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#228 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 30 lipiec 2020 - 12:18

Tak .....to akurat dotyczyło Garmina ( Garmin Connect/Segmenty/Wyzwania itd)



#229 chrabu

chrabu
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 lipiec 2020 - 11:36

Czy jest jakaś aplikacja dodatkowa do Stravy (ewentualnie inny program), który wyświetla nasze najlepsze rezultaty (czas przejazdu) na określonym dystansie (np. 100, 200, 300, 400, 500km)?



#230 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 31 lipiec 2020 - 23:07

^ We wtyczce dla przeglądarek Chrome i FF "Elevate" było coś takiego. Na dole aktywności tam gdzie segmenty można było przełączyć na "Best Splits" i niemal dowolnie sprawdzać dane na wybranych odcinkach lub w czasie. Nie korzystam od kilku miesięcy ale sądzę, że to wciąż tam jest. Jedyny minus - trzeba sprawdzać dla każdej aktywności osobno (o ile mi wiadomo)



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#231 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 05 sierpień 2020 - 15:13

He he, wczoraj skończył mi się dwumiesięczny darmowy okres premium za darmo. Przygotowałem konto na dzisiejsze pobranie kasy za jeden miesiąc, a tu zoonk. Komunikat z revoluta, że brak środków na koncie. :)
Chcą pobrać za rok z góry, pewnie taka była promocja. :)
Można się tego wycofać i zapłacić tylko za miesiąc ? Xd

#232 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 05 sierpień 2020 - 15:16

Tak, oczywiście opcja miesięczna się sporo mniej opłaca. Aby zmienić sposób rozliczania musisz anulować bieżącą subskrypcję i uruchomić nową wybierając miesięczny sposób rozliczania.



#233 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 05 sierpień 2020 - 16:59

Jeśli jeździsz w polu od kwietnia do października to miesięcznie się opłaca. Po co mi segmenty w Alpach na nartach? Reszta zbędny bajer.

#234 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 sierpień 2020 - 08:55

Kommot ok, ale trzeba wysupłać $30 do używalności.

 

 

Aktualnie trwa promocyjne obniżenie ceny o 10 euro, czyli pakiet "świat" (jednorazowy, dożywotni zakup) kosztuje 20€ czyli jakieś 91 złociszy (w zależności od kursu €). Jak ktoś korzysta z Koomot (zwłaszcza użytkownicy np. Wahoo, czy do użytku na smartfonie) raczej warto wydać te 9 dych. 

https://www.komoot.c...duct/world-pack


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#235 Look

Look
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 10 sierpień 2020 - 13:02

Jak radzicie sobie ze zblokowaniem elevate. U mnie wygląda to tak.

 

Przyznam, że bardzo lubiłem porównanie typu, że w tym sezonie poprawiłem się na segmencie o np. 1:30 ale do PR brakuje mi np. 20 sekund. Fajne było też, że pokazywał pozycję i do tego oznaczał kolorem co od razu dawało pewien obraz.

 

Po aktualizacji zacząłem kombinować i zainstalowałem starszą wersję elevate. Wszystko super, ale dzisiaj odkryłem 1 niedociągnięcie. Pokazuje mi dane czy się poprawiłem czy nie, pokazuje również pozycję ale....no właśnie. Poprawiłem czas o 30 sek, a pozycja ta sama. Pomyślałem dziwne, no ale cóż inni też się poprawiają. Jednak nie, na wszystkich segmentach poprawionych mam tą samą pozycję ;-)

 

edit:

 

chyba że w starych aktywnościach pokazuje już aktualną pozycję i to chyba byłoby wytłumaczeniem

 



#236 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 sierpień 2020 - 13:31

O to chodzi?

749fc66ea9ef804b941461ae988fd1ef.jpg

 

Akurat to stara aktywność,  w której miałem KOM, podciągnąłem 15s czas (i pokazuje czas w stosunku do starego PR), ale teraz jestem 3s za 1 pozycją. Tak że działa.

 

No chyba, że chodzi Ci o zupełnie co innego, w takim razie tłumacz czytelniej, a najlepiej z obrazkami do ułatwienia zrozumienia tematu ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#237 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 759 postów
  • SkądPodhale

Napisano 10 sierpień 2020 - 14:09

Wystarczy osiągnąć czas TOP 10 i jest miejsce na liście widocznej bez opłat.


Czy to dotyczy każdego KOM biegnącego pod górę czy jakieś szczególne muszą być. Na kilku KOM ach jestem w pierwszej dziesiątce ale nic to nie zmienia w moje wersji stravy

Facebuk i  YT  Strava


#238 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 sierpień 2020 - 14:25

Mi elevate dzialalo jeszcze rano, nic nie musialem kombinowac z PRami.

#239 Look

Look
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 10 sierpień 2020 - 20:48



Mi elevate dzialalo jeszcze rano, nic nie musialem kombinowac z PRami.

Oooo to może wróciło....chodzi mi o to

 

Zrzut-ekr_qqrqnns.jpg



#240 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 sierpień 2020 - 21:16

Czy to dotyczy każdego KOM biegnącego pod górę czy jakieś szczególne muszą być. Na kilku KOM ach jestem w pierwszej dziesiątce ale nic to nie zmienia w moje wersji stravy

 

Bo musisz mieć publiczne aktywności. Prywatne i widoczne tyko dla obserwujących nie są umieszczane na listach KOM. Zmień na publiczne i będziesz na top10.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: strava