Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strava - Nauczcie Mnie W To :)

strava

699 odpowiedzi w tym temacie

#181 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 21 maj 2020 - 14:33

Na innym forum zaproponowali mi KOMOOT i patrząc na niego wydaje się całkiem przyjazny.


  • lukaszzsch lubi to

Bielsko-Biała Cycling


#182 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 maj 2020 - 16:06

Kommot ok, ale trzeba wysupłać $30 do używalności.

 

Jaką stronę polecacie do rysowania trasek, skoro Strava się już skończyła?

 

Niby jak się skończyła? Przecież funkcjonuje. Tyle tyko, że nie za darmochę 🥴

Pytanie powinno być uzupełnione o docelowe urządzenie. Jeśli Edge to connect (ale kursy mają sporą ilość punktów, przez co długie mogą się długo przeliczać), jeśli Wahoo to raczej Kommot (z uwagi na jakość  lub RWGPS (nie najlepiej robi to co powinien, ale przynajmniej może robić dość kompaktowy kurs). Z alternatyw Plotaroute. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#183 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 21 maj 2020 - 17:58

Kommot ok, ale trzeba wysupłać $30 do używalności.

 

Czemu? Do wykupienia regionów? Dziś dla testu przejechałem sobie prawie 50km na stworzonym kursie w KOMOOT (wziąłem sobie jeden region za free który jest) i jest spoko. O ile Strava Route potrafiła mnie wyprowadzić w pole (dosłownie), tak dzisiaj jechałem samymi, ładnymi (jak na Polskę) asfaltowymi drogami ;)


  • lukaszzsch lubi to

Bielsko-Biała Cycling


#184 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 21 maj 2020 - 19:17

Czemu? Do wykupienia regionów? Dziś dla testu przejechałem sobie prawie 50km na stworzonym kursie w KOMOOT (wziąłem sobie jeden region za free który jest) i jest spoko. O ile Strava Route potrafiła mnie wyprowadzić w pole (dosłownie), tak dzisiaj jechałem samymi, ładnymi (jak na Polskę) asfaltowymi drogami ;)

Kolega dużo wie, ale czasem mu się myli po prostu;)

#185 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 maj 2020 - 19:47

No właśnie, że import przez https://labs.strava.com/gpx-to-route/ działa dobrze, a nie 50/50. Dziwne, że tego nie włączyli do edytora. No ale użycie tego importu umożliwia dodanie kursu do tras Strava bez konieczności posiadania premium. Małe obejście systemu ;)

no właśnie nie działa dobrze

tyle tras próbowałem wczytać, połowa działa, połowa nie,  trzecia połowa dopiero za 5tym razem

przykład - trasy jeleniogórskie z bloga Przemka Zawady, one się ładowały za którymś razem, a zapisywały też za którymś

trasa orlich gniazd ze strony Maćka Hopa nie działa w ogóle

to jest ciągle jakaś niedorobiona wersja, może dlatego jej nie włączyli żeby ci co zapłacili nie psioczyli na to, bo musieliby zrobić to porządnie a widocznie nie umio/nie chco



#186 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 maj 2020 - 20:20

Ja ostatnio doceniam trasy z Garmina.

Zaczynam od określenia ile chcę przejechać, ustawiam mniej więcej miejsce gdzie chcę dotrzeć tak żeby connect pokazał jakieś 10-15% mniej niż założyłem na początku.

Potem patrzę na heatmapę i wprowadzam potrzebne modyfikacje tak żeby było ciekawie. Potem zapamiętuję co wymyśliłem i ... kasuje kurs. Jak nie nawiguję po śladzie tylko po tym co zostało w głowie to jakoś więcej zapamiętuję z trasy.

W czasie jazdy jak trzeba to odpalam ekran z mapą, a w skrajnych przypadkach wyciągam telefon bo jednak mapa w 520 szału nie robi (nie da się jej przesuwać).

Do tego staram się zapamiętać wszystkie boczne asfalty których nie kojarzę i mam od razu pomysł na następną jazdę :)

#187 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 maj 2020 - 20:24

No i to jest najlepszy sposób na nawigację ;)

 

no właśnie nie działa dobrze

tyle tras próbowałem wczytać, połowa działa, połowa nie,  trzecia połowa dopiero za 5tym razem

przykład - trasy jeleniogórskie z bloga Przemka Zawady, one się ładowały za którymś razem, a zapisywały też za którymś

trasa orlich gniazd ze strony Maćka Hopa nie działa w ogóle

to jest ciągle jakaś niedorobiona wersja, może dlatego jej nie włączyli żeby ci co zapłacili nie psioczyli na to, bo musieliby zrobić to porządnie a widocznie nie umio/nie chco

 

A, chyba, że tak - próbowałem z paroma gpxami i u mnie działały...

 

Czemu? Do wykupienia regionów? Dziś dla testu przejechałem sobie prawie 50km na stworzonym kursie w KOMOOT (wziąłem sobie jeden region za free który jest) i jest spoko. O ile Strava Route potrafiła mnie wyprowadzić w pole (dosłownie), tak dzisiaj jechałem samymi, ładnymi (jak na Polskę) asfaltowymi drogami ;)

 

Kolega dużo wie, ale czasem mu się myli po prostu;)

 

Na jazdę wokół własnego podwórka może i darmowy obszar wystarczy, ale jaki sens ma nawigacja po terenie, który zna się jak własną kieszeń? Nie do końca to ma sens, choć obszar darmowy faktycznie nie jest aż tak mały i jeśli ktoś dopiero zaczyna jeździć to może być pomocny. U mnie akurat jestem w środku darmowego obszaru, ale niektórzy mają pecha i mieszkają na jego granicy. Albo obszar zainteresowania jest dla nich o znikomym pokryciu po leży na dwóch obszarach, czyli muszą wyskrobać minimum dodatkowe $4. Powiększony obszar kosztuje już 47 złociszy, cały świat 155 zł, co w sumie też nie jest aż takie drogie - o ile ktoś potrzebuje. Dla użytkowników Wahoo to chyba najrozsądniejsza opcja od nawigacji.

Z drugiej strony powiększanie obszaru o więcej regionów za $4 nie zawsze ma sens, bo czasami wychodzi, że tam gdzie chce się jeździć, trzeba kupić i 3 obszary po $4, lub 2 po $8. Trzeba pokalkulować co wykupić.

 

I tak się zastanawiam, czy te obszary trzeba wykupować tylko do mobilnego użytku? Bo planowanie w webowej wersji działa na dużym obszarze, od razu po zaplanowaniu trafiają do kursów connect i obejmują długie trasy, zdecydowanie poza terenem darmowym.

 

No i Koomot ma bardzo dobrą selekcję typów tras. Wybierasz szosę - leci po szosie. MTB - unika (tam gdzie możliwe) szosy. Świetnie działa import gpx, można wybrać tak typ trasy (np. szosa, mtb, gravel, itd...), trzymać się trasy importu, ale rekalkulować wg potrzeb. 

 

Użytkownicy Garminów i Koomot powinni pamiętać, żeby w ustawieniach połączyć konta, co zapewni tak używanie apki IQ, jak przesyłanie tras.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#188 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 maj 2020 - 21:06

no właśnie nie działa dobrze

tyle tras próbowałem wczytać, połowa działa, połowa nie,  trzecia połowa dopiero za 5tym razem

przykład - trasy jeleniogórskie z bloga Przemka Zawady, one się ładowały za którymś razem, a zapisywały też za którymś

trasa orlich gniazd ze strony Maćka Hopa nie działa w ogóle

to jest ciągle jakaś niedorobiona wersja, może dlatego jej nie włączyli żeby ci co zapłacili nie psioczyli na to, bo musieliby zrobić to porządnie a widocznie nie umio/nie chco

 

Mi się nigdy nie udało wgrać. :D Fakt, że może coś poprawili bo ostatnio próbowałem może ze 2 lata temu i się poddałem.



#189 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 22 maj 2020 - 09:41

No i to jest najlepszy sposób na nawigację ;)

 

 

A, chyba, że tak - próbowałem z paroma gpxami i u mnie działały...

 

 

 

Na jazdę wokół własnego podwórka może i darmowy obszar wystarczy, ale jaki sens ma nawigacja po terenie, który zna się jak własną kieszeń? Nie do końca to ma sens, choć obszar darmowy faktycznie nie jest aż tak mały i jeśli ktoś dopiero zaczyna jeździć to może być pomocny. U mnie akurat jestem w środku darmowego obszaru, ale niektórzy mają pecha i mieszkają na jego granicy. Albo obszar zainteresowania jest dla nich o znikomym pokryciu po leży na dwóch obszarach, czyli muszą wyskrobać minimum dodatkowe $4. Powiększony obszar kosztuje już 47 złociszy, cały świat 155 zł, co w sumie też nie jest aż takie drogie - o ile ktoś potrzebuje. Dla użytkowników Wahoo to chyba najrozsądniejsza opcja od nawigacji.

Z drugiej strony powiększanie obszaru o więcej regionów za $4 nie zawsze ma sens, bo czasami wychodzi, że tam gdzie chce się jeździć, trzeba kupić i 3 obszary po $4, lub 2 po $8. Trzeba pokalkulować co wykupić.

 

I tak się zastanawiam, czy te obszary trzeba wykupować tylko do mobilnego użytku? Bo planowanie w webowej wersji działa na dużym obszarze, od razu po zaplanowaniu trafiają do kursów connect i obejmują długie trasy, zdecydowanie poza terenem darmowym.

 

No i Koomot ma bardzo dobrą selekcję typów tras. Wybierasz szosę - leci po szosie. MTB - unika (tam gdzie możliwe) szosy. Świetnie działa import gpx, można wybrać tak typ trasy (np. szosa, mtb, gravel, itd...), trzymać się trasy importu, ale rekalkulować wg potrzeb. 

 

Użytkownicy Garminów i Koomot powinni pamiętać, żeby w ustawieniach połączyć konta, co zapewni tak używanie apki IQ, jak przesyłanie tras.

 

Jak tak patrze na obszary to teoretycznie zabrać bym musiał dwa województwa żeby mieć całość po której jeżdżę obecnie. Natomiast inne pytanie - co daje to że wykupię te obszary skoro potrzebuję KOMOOTA tylko do stworzenia kursu, którego i tak potem wgrywam do GC przez .gpx? 


Bielsko-Biała Cycling


#190 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 maj 2020 - 10:16

Z tego co sprawdziłem (przyznaję: dość powierzchownie), to o ile nie chcesz używać Koomot mobilnie/offline, to właściwie wystarczy konto webowe i opłaty nie są potrzebne. Tak samo jak nie jest potrzebne wgrywanie przez gpx. Łączysz konta (napisałem wyżej) i zaraz po zapisaniu dowolnie stworzonego kursu pojawia się w kursach garmina na connect - wystarczy wysłać do urządzenia i... jechać.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#191 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 22 maj 2020 - 15:20

Naviki wypchnęło mnie dzisiaj w pioch i to taki, w którym aż się wywróciłem. wracam do komoot.

#192 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 maj 2020 - 07:17

Otworzyłem nowy (przypięty) wątek dot. planowania tras i serwisów do tego przeznaczonych. Postaram się w miarę wolnego czasu przenieść większość dyskusji na ten temat w tym (i innych) wątku do tamtego wątku. 

Odnośnik do dedykowanego wątku: Planowanie tras


  • Marcin321 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#193 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 05 czerwiec 2020 - 11:36

Sprawdziłem, to się podzielę. Zmieniłem subskrypcję (iPhone) na jakąś najtańszą za 12 zł - jeden part i pobrało 12,99 zł i mam całą premium Stravę (bo przecież wyłączyli te swoje perki). :) 

 

Tak więc jeszcze tego nie naprawili, przynajmniej na iP. Jak nie naprawią tego do przyszłego mc'a to biorę na rok za 99,99 zł =D



#194 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 05 czerwiec 2020 - 14:02

Ja nie mam żadnych opcji zmiany subskrypcji ani na androidzie ani z pc. Gdzie to znaleźć?



#195 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 05 czerwiec 2020 - 14:55

Ja nie mam żadnych opcji zmiany subskrypcji ani na androidzie ani z pc. Gdzie to znaleźć?

 

Nie wiem.

 

Na iPhonie jest opcja w ustawieniach subskrypcji do wyboru jaki chcesz wariant - Training / Analisis / Bacon i co z czym łączyć (wycofali to jakiś czas temu, ale jak widać nadal jest w fajfonach do ustawienia).



#196 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 czerwiec 2020 - 18:21

Podpowiadam. Nie chodzi o subskrybcję w aplikacji Strava tylko subskrybcje Apple.
Tak, czasami tak jest, że taka subskrybcja (przez Apple) jest tańsza. Ale czasami ogranicza się do jednego urządzenia.


Marcin „czach“ Trzaska SQ6

-- 

Marcin Trzaska


#197 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 08 czerwiec 2020 - 19:00

Ciekawostka. Pobrało opłatę 12.99zł za kolejny miesiąc i pakiet Analysis działa na starych zasadach dalej. Subskrypcja przez iPhona.


projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#198 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 09 czerwiec 2020 - 06:16

Ciekawostka. Pobrało opłatę 12.99zł za kolejny miesiąc i pakiet Analysis działa na starych zasadach dalej. Subskrypcja przez iPhona.

ja u siebie zauważyłem że to w ogóle działa jakoś inaczej na www mam pełną subskrybcję a na androidzie .... ni wuja :) 



#199 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 czerwiec 2020 - 12:58

Da się wyszukać kogoś, kogo mijałem z przeciwka na trasie? Zakładając, że też używa Stravy oczywiście. 



#200 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 13 czerwiec 2020 - 13:06

Opcja Flyby.
  • Bzyk i cauchy lubią to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: strava